Skocz do zawartości
lukas79

Od czwartku fala upałów (35 w cieniu)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, lukas79 napisał:

https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-imgw-w-srode-ostatni-cieply-letni-dzien-potem-niebezpieczne-,nId,5300695

 

chyba trza jakieś butelki do zamrażalnika wstawić .....

 

35 to już nie ma żartów bez klimy ....

Ja mam klimatyzację, ale kiedyś nie miałam I też jakoś było max 26.5st ale w słoneczne dni trochę były okna przysłonięte. 

Ps. nareszcie pogoda się robi ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukas79 napisał:

chyba trza jakieś butelki do zamrażalnika wstawić .....

Raczej w wiatraczki zainwestuj. W małym i średnim litrażu to najsensowniejsze rozwiązanie na upały (poza klimą, która oprócz akwarium chłodzi też akwarystę;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wiatraczki (ja małe kostki mam od dawna - tu chyba między słodkim różnic nie ma ) ale i flachę po pepsi zdarzało mi się dorzucać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam temperatury w akwariach ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

góra 26,5 - tu są też słodkie kostki i podobnie wszystkie (to najgorszy pokój w lecie pod tym względem i chyba walnę tam klimę)

dół 25 i ani razu nie wskoczyło wyżej (do tej pory) 

alarmy mam na 28,5 poustawiane we wszystkim i w zamrażalce pół litrowe flachy w razie "W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Beti napisał:

Jak tam temperatury w akwariach ?

25 i ustawiona turbinka przy przekroczeniu 26. Do tego zasłonięte i zamknięte okna, wietrzenie przy zachodzie słońca :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25.5 C dzięki chłodziarce Teco:-)

Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robię w akwarium stabilne 25,5 stopnia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odpaliłem klimę, bo wczoraj dobiło do 28 a zepsuł mi się zasilacz do wiatraków od chłodzenia. Zanim dojedzie nowy, trzeba sobie radzić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet o akwaria nie chodzi :)

dzisiaj kupiłem 3 przenośne i mam całe piętro ogarnięte - szło oszaleć - niestety przenośne - ale nic innego na szybko się nie dało zmontować 

skończą się upały to wyjadą do piwnicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś 26 mimo klimy ale od 3dni daje 30st na zewnątrz :o


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nasze maleństwa to reagują momentalnie 

pewnie kiedyś każdy pił piwo w upale - weźcie je zostawcie na 30 min :) - a my takimi litrażami prawie operujemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam takiego początku lata w Trójmieście.

Jest 23.40 a temperatura na zew. 24

W aqwa 29!

Czy muszę już interweniować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie mówią. Najlepiej trzymać temperaturę w miarę stałą w okolicach 26 stopni. Lepiej nie dopuszczać powyżej 30. Ja raz akwarium ugotowałem i prawie wszystkie korale zeszły. Pojechałem na wakacje, szwagier u mnie został. Nie włączał klimy i wietrzył mieszkanie przy egipskich upałach.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dlatego na swoim to pierwszy wydatek nie zadne pudlo tv 4k "netfliks" i inne pierdoly tylko klima bo i czlowiekowi lepiej i akwarium ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też zainwestuję w klimę, ale najpierw wypróbuję chłodzenie podłogi pompą ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to praktycznie z domu nie wychodzę jak nie muszę, na Rower to dopiero po godzinie 20 można jeszcze wyjść,  Rybom, Krewetkom, chwilowa wyższa temperatura nie przeszkadza,  gorzej jest z SPS to one są najbardziej na to wrażliwe. W oczku wodnym w tej chwili mam około 30 i nasze ryby nic sobie z tego nie robią, ważne jest natlenienie wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co w żadnej kostce nigdy temperatura nie przekroczyła 28 

od jutra ma już być znośniej - dzisiaj chyba największa kumulacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.