Skocz do zawartości
kokomag

pompa obiegowa do panelu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pytanie do akwarium 90L z panelem w jaka wydajność pompy obiegowej celować? akwarium 60x45x35???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak zrobiony panel , ale większej niż 2000/h nie ma sensu kupować . Ja w 123l miałem Aqua medic 2000 i chodziła na połowie mocy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel będzie bez przegród, czyli jedna komora i dwa wyloty, myślałem dać maxspecta dck6 max przed. 6000L ale nigdzie nie mogę uzyskać wiadomości jaki jest natomiast najmniejszy przepływ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kokomag napisał:

myślałem dać maxspecta dck6 max przed. 6000L

Będzie zdecydowanie za silna. Pompy nie ustawisz mniej jak 25-30 % jej maxymalnej mocy. Przy panelu nie ma różnicy poziomów jak przy sumpie. Przy litrażu ok 100 l, tak jak pisał @Ariel 2kl/godz. wystarczy .... no max 3000, ale będzie chodziła na minimum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kokomag napisał:

panel będzie bez przegród, czyli jedna komora i dwa wyloty, myślałem dać maxspecta dck6 max przed. 6000L ale nigdzie nie mogę uzyskać wiadomości jaki jest natomiast najmniejszy przepływ 

Podejrzewam 30% .

Jeśli grzebień po całości to możesz dać mocną pompę . Pewnie nie chcesz mieć dodatkowych cyrkulatorów i przez to pomysł z mocną pompą , jednak może się okazać że będzie dmuchać zbyt mocno z jednej strony a gdzie indziej będzie zbyt słaba cyrkulacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak grzebień będzie po całości, teoretycznie jeśli dobrze liczę to 30-40% dałoby jakieś 2500L/h. nawet nie chodzi o cyrkulatory nie chciałem dwa razy kupować jakby okazało się ze za mało, napewno potrzebuje pompy ze sterownikiem zewnętrznym i opcja karmienia, i właściwie nic sensownego nie znalazłem, np jebao mam średnie doświadczenia (nic nie wytrzymywali więcej niż rok)  tunze podobnie wszystko strasznie wibrowało/buczało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kokomag napisał:

tak grzebień będzie po całości, teoretycznie jeśli dobrze liczę to 30-40% dałoby jakieś 2500L/h. nawet nie chodzi o cyrkulatory nie chciałem dwa razy kupować jakby okazało się ze za mało, napewno potrzebuje pompy ze sterownikiem zewnętrznym i opcja karmienia, i właściwie nic sensownego nie znalazłem, np jebao mam średnie doświadczenia (nic nie wytrzymywali więcej niż rok)  tunze podobnie wszystko strasznie wibrowało/buczało 

Aqua medic 2.3 nie było słychać nawet jak chodziła na max , Maxspect jump 6000 chodzi u mnie na połowie mocy i słyszę ją wyraźnie . 
Jak masz zamiar mieć cyrkulatory , to nie trzeba tobie pompy o mocy 6000l/h . Mniejsze modele są cichsze , bynajmniej ja tak trafiam . 

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na to wychodzi jak zawsze kto jak trafi, znajomy ma w sumpie Maxspecta 10000 i jej nie słychać, mając doświadczenia ze sprzętem z tunze i jebao to tak samo jebao było nie słyszalne, tunze już było słychać zawsze trajkotanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, ze długość grzebienia to jedno ale ważne jest też zapychanie się mediów filtracyjnych z upływem czasu, co też wpływa na przepływ.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kokomag napisał:

Witam. 

Pytanie do akwarium 90L z panelem w jaka wydajność pompy obiegowej celować? akwarium 60x45x35???? 

W moim 80x35x40 z panelem mam DCP-2500, chodzi na 85% i uwazam, ze jest bardzo okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zbiorniczku 60cm szer. x40cm głęb. (z tego 10cm to panel na tylnej ścianie)x 25cm wysokości w panelu jest pompa Jebao/ Jecod 1200l/h zawsze na minimum a i tak piasek delikatnie rozwiewa- ja ją słyszę ale podejrzewam, że to dlatego że jest w małej komorze. Do tego cyrkulator Jebao/ Jecod SLW-10M też praktycznie na minimum (35%)- niesłyszalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za podpowiedzi, jako ze w panelu będę miał dwa przeloty to stanęło narazie na jednej jebao mdp2500, a jak coś to dołożę druga na drugi przelot. odnośnie cyrkulatora tez mialem jakiś czas slw-20m i tak samo cichuteńko było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.