Skocz do zawartości
MarcinH

Skrobak do szyb z rączką, który warto wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam godnego uwagi skrobaka/czyścika z rączką do szyb.

Mam już zakupiony czyścik Tunze i teraz szukam czegoś do czyszczenia tylnej szyby w akwarium bo zależy mi by była czysta a czyścikiem magnetycznym tam nie dojdę, stąd potrzeba zakup czyścika/skrobaka z rączką.

Po analizie zastanawiam się nad

1. Eheim RapidCleaner 58 cm

2. JK Animals Lux 45 cm

3. Flipper Platinum Scraper 71cm

4. Czyścik ze stali nierdzewnej na zwykłe żyletki dł. 60 cm.

Czy ktoś używa w/w skrobaków? Który polecacie? Jaką długość wybrać by było wygodnie i komfortowo? Akwarium 60 cm szerokości i 50 cm wysokości.

Pozdrawiam Marcin

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MarcinH napisał:

Czyścik ze stali nierdzewnej na zwykłe żyletki dł. 60 cm.

Czasami używam tego, czyści nim się na pewno dużo łatwiej (szczególnie twardsze glony) niż Tunze. Tylko, że ja mam małe akwarium i ze wszystkich stron dostęp a tylnej szyby nie czyszczę w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tylnej szyby używam VASTOCEAN Professional coralline fish tank scraper. Do skrobaka jest dołączonych 10 ostrzy. Robi bardzo dobrą robotę, wszystko odchodzi bardzo łatwo na dodatek nie zostawia rys. Kilka osób którym go poleciłem również jest zadowolonych.  Wcześniej kupiłem Flipper Platinum Scraper 71cm i jest to totalna porażka. Nie można tym nic zeskrobać. Totalne dziadostwo, kiedyś kartami kredytowymi czyściłem akwarium roślinne i było super. Myślałem że tak samo będzie z tym skrobakiem ale się bardzo zawiodłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, albanos72 napisał:

Ja do tylnej szyby używam VASTOCEAN Professional coralline fish tank scraper. Do skrobaka jest dołączonych 10 ostrzy. Robi bardzo dobrą robotę, wszystko odchodzi bardzo łatwo na dodatek nie zostawia rys. Kilka osób którym go poleciłem również jest zadowolonych.  Wcześniej kupiłem Flipper Platinum Scraper 71cm i jest to totalna porażka. Nie można tym nic zeskrobać. Totalne dziadostwo, kiedyś kartami kredytowymi czyściłem akwarium roślinne i było super. Myślałem że tak samo będzie z tym skrobakiem ale się bardzo zawiodłem. 

Ja również mam flipper i tak jak piszesz jest kiepski , ale do grzebania w piachu go używam.  Do tylnej szyby mam jbl na żyletki i również polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego: http://www.salarias.pl/pl/p/Resun-Skrobak-Czyscik-3w1-59-90cm-rozsuwany/1867

Kupiłem w zestawie z dodatkową najkrótszą rękojeścią. Ostrza wytrzymują długo, są tanie. Konstrukcja solidna, kąt pracy przyjemny. W planach mam wydrukowanie akcesoriów do grzebania w piasku, przekładania szczepek czy uchwyt na nożyki do "tapet", ale trochę sie boje uzywac tych ostatnich, z racji ich konserwacji olejami różnymi, trzeba by je oczyścić najpierw, po użyciu pewnie wywalić, w sumie nie wiem czy to się aż tak opłaca...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to najbardziej nastawiałem się na zakup EHEIM RAPIDCLEANER, czy ktoś użytkuje?

Wygląda, że ostrze jest dosyć szerokie i przy większym akwarium czyszczenie powinno iść szybko i sprawnie (w teorii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/19/2022 at 1:06 PM, mazmaciek said:

Ja mam CHIHIROS Scraping Algae Knife, w sumie bardzo fajnie się go używa. Problemem są żyletki które bardzo szybko korodują. 

Ja używam do niego albo żyletek technicznych tych "łamanych" albo trapezowych. Super się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy ktoś użytkuje bądź użytkował EHEIM RAPIDCLEANER?

Ostrze jest znacznie szersze od zwykłej żyletki co przy większym litrażu robi znaczną różnicę, tylko jak się tym pracuje?

Czy ostrze dobrze dolega do szkła a sama rączka jest wystarczająco sztywna? 

Narzędzie pakowane jest w blister z tego o widzę, więc po otwarciu raczej nie zwrócę, stąd moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MarcinH napisał:

Ponawiam pytanie czy ktoś użytkuje bądź użytkował EHEIM RAPIDCLEANER?

Ostrze jest znacznie szersze od zwykłej żyletki co przy większym litrażu robi znaczną różnicę, tylko jak się tym pracuje?

Czy ostrze dobrze dolega do szkła a sama rączka jest wystarczająco sztywna? 

Narzędzie pakowane jest w blister z tego o widzę, więc po otwarciu raczej nie zwrócę, stąd moje pytania.

Szybko rdzewieje . Ja myje zaraz po użyciu pod kranem i wycieram papierem , potem odkładam osobno żyletkę by doschła , jbl mi nie rdzewieje a eheim musiałem szybko wyżucać . Może taka partia , ale już nie kupuje więc nie sprawdzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem jeden ze sklepów o rdzewienie ostrza w skrobakach Eheim. Skierowali zapytanie do producenta, który potwierdził, że w morskiej wodzie dochodzi do szybkiej korozji ostrza. Wiec kicha bo nastawilem się na zakup tego skrobaka ze względu na szerokość ostrza. No nic, szukam dalej. Znalazłem BUBBLE MAGUS Carbon Scraper czy ktoś użytkuje? Tutaj raczej nic nie zardzewieje, tylko jak samo ostrze, dobrze zbiera i przylega do szkła? Jak z jego trwałością bo tanie nie jest? Widzę,  że w Polsce słabo dostępny sam skrobak, ostrza można kupić za ok 40-50 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 18:48, albanos72 napisał:

Ja do tylnej szyby używam VASTOCEAN Professional coralline fish tank scraper. Do skrobaka jest dołączonych 10 ostrzy. Robi bardzo dobrą robotę, wszystko odchodzi bardzo łatwo na dodatek nie zostawia rys. Kilka osób którym go poleciłem również jest zadowolonych.  Wcześniej kupiłem Flipper Platinum Scraper 71cm i jest to totalna porażka. Nie można tym nic zeskrobać. Totalne dziadostwo, kiedyś kartami kredytowymi czyściłem akwarium roślinne i było super. Myślałem że tak samo będzie z tym skrobakiem ale się bardzo zawiodłem. 

Czy tylko aliexpress czy może jest gdzieś w PL dostępny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też coś znajdziesz z tymi ostrzami. Myślę że Chihiros Pro Scraping algae knife to prawie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie pod długich analizach zakupiłem czyściki Seachem Algae Scraper. Zobaczymy jak się sprawdzą. Po przeczytaniu opinii w internecie powinny być oki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.