Skocz do zawartości
inmar

Hotel,snurkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie byłem w Egipcie i zastanawiam się gdzie pojechać do miejsca gdzie będzie super hotel z rafą przyhotelową a jak jeszcze było było centrum nurkowe to już całkiem.W ostatnim jakim byłem,to polecany wówczas na forum hotel Hotel El Faraana Reef Resort gdzie do naszej plaży przypływały statki wycieczkowe na nurkowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zamierzam w końcu wybrać na snurkowanie do Egiptu. Kilka osób poleciło mi Hiltona w Marsa Alam ze względu na bliskość rafy.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Royal Tulip, ale było to w 2019. Nie wiem, jak jest teraz. Wtedy hotel był spoko, rafa miodzio. Żółwie, barrakudy, rekiny, mnogość ryb, korali, bezkręgowców itd. I była wtedy szkoła nurkowania.

Jak to wygląda teraz nie wiem. Wiem, że przez epidemię niektóre hotele podupadły na jakości.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Steron napisał:

Też się zamierzam w końcu wybrać na snurkowanie do Egiptu. Kilka osób poleciło mi Hiltona w Marsa Alam ze względu na bliskość rafy.

O tym właśnie gdzieś czytałem niedawno na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, inmar napisał:

O tym właśnie gdzieś czytałem niedawno na forum.

Byłem w hotelu Sentido obok hotelu El Faraana w Sharmie gdzie ty byłeś. Rafa do której mieliśmy dostęp była super ale ta w Marsa Alam przy Hiltonie jest dużo piękniejsza. Miałem wrażenie jakby wszystkiego było kilkukrotnie więcej niż w Sharmie. Przy plaży są dwie bazy nurkowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w zatoce w MarsaAlam w jednym z hoteli Jazz i bardzo mi sie podobała rafa przy tym hotelu . Byly tez stacje nurkowania. Delfiny podpływaly tez do zatoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie ofertę na lipiec na ten Jezz z biura turystycznego,ale hotel po fotkach nie przypadł mi do gustu,choć wiadomo,że nie to najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest kilka hoteli tej sieci. Kazdy jest inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłem na ceny z ciekawości. Masakra. w 4 lata 100% ponad do góry.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abbu Dabbab w Marsa to albo Hilton albo El Malakia. W tym drugim ceny przystępniejsze. Zatoka ta sama. W Royal Tulip tez byłem. Fajne długie molo na przechadzki. Nic jednak nie przebije nurkowania. 2 lata temu mogłem ponurkować na rafie przy hotelu w Shoni Bay. Kiedyś tam był hotel dla Włochów, opuszczony przez COVID. Niesamowita rafa.

Edytowane przez Sullivan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

No,dwie osoby dorosłe + dziecko 16 lat to 12500-15000 za tydzień w lipcu.

 

Sprawdziłem. 8650 płaciliśmy za 2 tygodnie w 2019 ostatnie 2 połowa lipca. Teraz 18000 ponad. Ok, wtedy młody miał 13 lat, teraz już liczony jak dorosły, ale to jest ponad 100% w 4 lata. , 100% więcej nie zarabiam... niestety.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

Sprawdziłem. 8650 płaciliśmy za 2 tygodnie w 2019 ostatnie 2 połowa lipca. Teraz 18000 ponad. Ok, wtedy młody miał 13 lat, teraz już liczony jak dorosły, ale to jest ponad 100% w 4 lata. , 100% więcej nie zarabiam... niestety.

My pięć lat temu za 2+2w hotelu Sentido w Sharmie płaciliśmy 1500 Euro a teraz sobie życzą 5500 Euro za dwa tygodnie. Masakra z tymi cenami. Sullivan napisał o El Malakia, byłem też w tym hotelu i go  nie polecam. Lepiej dopłacić do Hiltona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Egipcie byłem ostatnio z 10 lat temu,nadal tam jest walka o leżaki na plaży i jak o 5 rano nie wstaniesz to zapomnij czy coś się zmieniło ? Po drodze były Turcje, Grecje i tam miałem zawsze bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od hotelu i pory wyjazdu. Rok temu w listopadzie był luzik na plaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2023 o 09:24, inmar napisał:

W Egipcie byłem ostatnio z 10 lat temu,nadal tam jest walka o leżaki na plaży i jak o 5 rano nie wstaniesz to zapomnij czy coś się zmieniło ? Po drodze były Turcje, Grecje i tam miałem zawsze bez problemu.

Inmar byłeś?

Zastanawiamy się żeby wyskoczyć do Egiptu.

Ktoś coś?

@Beti?

najbardziej Marsa chyba pasuje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla,który jeździ dwa razy w roku do Egiptu na nurkowania,teraz był w hotelu Utopia,to tylko zapamiętałem i sobie chwalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, katani napisał:

Inmar byłeś?

Zastanawiamy się żeby wyskoczyć do Egiptu.

Ktoś coś?

@Beti?

najbardziej Marsa chyba pasuje.

Marsa Alam przebija wszystkie inne kierunki Egiptu, jest wiele nowych hoteli 

no i co, rafa cudo :wub:

ja lecę dopiero w październiku do Casa Blue


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel tez poleca rafę przy hotelu Utopia. Porównuje ją do tej przy Hiltonie. Też jest fanem nurkowania i snurkowania jak ja więc w ciemmno bym tam pojechał. Zawsze możesz sobie nazwę hotelu wrzucić na youtube i zobaczyć rafę przy nim.

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast do Egiptu to pojechałem do Krynicy Morskiej i Gdyni,prawie cały czas lało.Dobrze,że hotel miał zewnętrzny,zamykany i podgrzewany basen plus wewnętrzny bo o mało nie dostałbym obrzydzenia do alkoholu.Kombinuję coś na wrzesień,październik,ale nie wiem jak będzie z robotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, inmar napisał:

Zamiast do Egiptu to pojechałem do Krynicy Morskiej i Gdyni,prawie cały czas lało.

:D

I dlatego nad Bałtykiem byłem 2 razy:

- rowerem w Świnoujściu jak dojechaliśmy wzdłuż polsko-niemieckiej granicy od trójgranicza PL, CZ, DE do Świnoujścia - były wysokie fale, woda koloru kałuży na ruchliwej polnej drodze

- drugi raz, jak odwoziliśmy syna na obóz do Rogowa - tam i z powrotem - Tłumy jak na Krupówkach, woda o temperaturze piwa z lodówki.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.