Skocz do zawartości
katani

Nowe lampy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie moge wypowiedziec odnosnie Reef Flare, posiadam Pro M wersja zwykla, swieci troche cukierkowo takie jest moje zdanie tj. Przy porownaniu do radiona g5 to tak jakby, Reef Flare swiecilo tak blyszczaco a radion matowo, nie wiem jak to opisac, generalnie od dwoch lat ponad uzywam, problemów nie ma, aplikacja jest jak najbardziej ok, czasami potrafi zamulić przy odpalaniu i sie nie ladowac ale sporadycznie. Korale rosna, kolory jak najbardziej ok, temperatury lampy nie śledzę, chlodzenie jest ciche, nie przeszkadza. jednak osobiście to nie wiem czy teraz tez bym kupiłbym ta lampe. 

Edytowane przez kokomag
Zzm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sith114 napisał:

Stratony przycina ;) latem na 100% ludzie na to narzekali na amerykanskich forach grupach. Ale jaki był spadek i przy jakich temp w pomieszczeniu tego juz nie pamietam.

Moje PRO nie przycinają. No chyba ze temp pomieszczenia mają 80 st :)


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dark75 napisał:

Moje PRO nie przycinają. No chyba ze temp pomieszczenia mają 80 st :)

Z ciekawości skąd wiesz, że się nie przycinają? mierzyłeś PAR pod nimi może? 80 stopni to w cholewkę gorące. Ciekawe, jak długookresowo diody to wytrzymują.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 st to był sarkazm; nie mierzyłem PAR, z obserwacji i temp lamp. Obecnie cały dzień utrzymują się około 36 st


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dark75 napisał:

80 st to był sarkazm; nie mierzyłem PAR, z obserwacji i temp lamp. Obecnie cały dzień utrzymują się około 36 st

To musi być fizyka wyniesiona na wyższy poziom. Kwantowa redukcja ciepła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

To musi być fizyka wyniesiona na wyższy poziom. Kwantowa redukcja ciepła. 

Też mi się wierzyć nie chce , że 36'. Na jakiej mocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem znajomego ktory posiada straton pro 153 - 225w, lampy swieca kazda na 211w, temperatury wachaja sie u niego 54-62°, mowil ze przy przesiadce z innych lamp zaczynal swiecenie od okolo 100w mocy ale i tak nie przypomina sobie aby temperatura w maksymalnym punkcie wtedy byla nizsza jak 50°, mi Reef flare M 160w przy mocy okolo 75w i tak ma okolo 52-56° i to blisko okna ktore jest ciagne uchylone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JerzyB napisał:

Też mi się wierzyć nie chce , że 36'. Na jakiej mocy ?

80%. Na zagranicznych forach też można wyczytać że max 46’. Nie pamietam szczerze ile było w lecie. Takie jest wskazanie na apce


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reef flare pro jak kontaktowałem się kiedyś z serwisem to czujnik temperatury jest w innym miejscu. Dlatego np jak lampa jest wygaszona to i tak pokazuje temperaturę ok 30 stopni.

Wiec ciężko może być porównanie lamp za pomocą grzania się biorąc pod uwagę czujniki wbudowane w lampach. Trzeba by było termometr zewnętrzny z sondą i mierzenie temperatur oraz obserwowanie czy następuje spadek wydajności a jak nasepuje to kiedy i o ile.

 

Ja sam mam 2 lata zaraz Reef Flare pro L dwie szuki oraz Reef Flare S (pierwszej generacji)

Co do lamp, to pierwsza generacja szału nie robiła i jest przeciętną lampą.

Co do Reef Flare Pro to mogę porównać z Radion G5 i tu dla mnie była przewaga po stronie Reef Flare. Chodzi o barwę białego światła którą lepszą ma dla mnie Reef Flare, do tego lepsza aplikacja (ta od Radiona to było koszmar) oraz wydajność. Potrzebowałem mniej Wat by popalić koarele za pomocą Reef Flare Pro w stosunku do Radion G5.

Mineły 2 lata, zapewne od tego czasu konkurencja pokazała nowe lampy, które mogą ale nie muszą być lepsze.

Ja póki co jest zadowolony. A mój cały zestaw usupełniłem jeszcze o 280W belkami chiński Blue. I to mogę powiedzieć stosunek jakości do ceny bardzo bardzo dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy na przykład ktoś ma akwarium pod samymi belkami np orpheka. To teoretycznie daje efekt t5


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@katani ja miałem swoje 350l pod trzema belkami orpheka 120cm. 1x Reef day i 2x blue plus. Nie było problemów, światła wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium kolegi, niestety wlasnie zlikwidowane. Same belki Orpheka. Naprawdę dobrze to wyglądało, nie mogłem uwierzyć w sumie że tam świecą same belki. 

FB_IMG_1700036635527.jpg

FB_IMG_1700036632397.jpg

FB_IMG_1700036628266.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym miał kupić nowe oświetlenie, to wybrał bym Orpheka. Dobrze by było jednak  zobaczyć w realu jak te belki świecą. 

Cenowo wychodzi taniej niż konkurencja. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.11.2023 o 21:25, katani napisał:

Powiedzmy, że budżet cię nie ogranicza i nie musisz kierować się ceną. Możesz spełnić swoje zachcianki. Co zawiśnie nad twoim baniakiem?

Ja bym dał szansę tym nowym Blade'om od AI, pomieszał wersję Glow oraz Grow a dla efektu blików uzupełnił Radionem (chociaż estetycznie bardzo podoba mi się wersja tylko z Blade'ami położonymi tylko na ścianach akwarium.... i nic ponad nimi, żadnej zabudowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.