JerzyB Report post Posted October 18, 2025 (edited) Witam A więc po dołączeniu obsady czyli Żółtek , Hepatus , Białobrody i Chelmon które były odgrodzone trzy tyg. Od Japonicusa , Naso i Xanthorium jest wg. mnie dobrze . Czasami Xantorium pogoni żółtka , ale żółtka pilnuje Białobrody i jest rewanż . Z kolei Japonicus nie kiedy pogoni Bialobrodego . Temat jest obserwowany i jeśli któryś z pokolcy będzie nachalnie atakował innego , to zastrzelę Pozdrawiam Może dodam , że UV jest włączone 12/24 oraz ozonator trzy razy po 2/24 inaczej ospa lub coś gorszego dawno była by zaliczona widząc agresję przy siatce . Edited October 18, 2025 by JerzyB (see edit history) Quote Share this post Link to post Share on other sites
elespero Report post Posted October 18, 2025 Teraz dobrze je karmić, jak nie będą głodowały to będą spokojne. No i z początku trochę grzebać w akwarium aby się przyzwyczaiły do tego i się nie stresowały. U mnie z początku białobrodego obsypywało po podmianie bo było to dla niego mocno stresujące, teraz sobie nic z tego nie robi. Jeszcze kwestia japonicusa, czy mu coś nie odwali. Daj znać bo też bym chciał go mieć w obsadzie ale boję się o bialobrodego Quote Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted October 18, 2025 (edited) Karmione trzy razy na dobę obficie . Japonicus b. spokojny ale nie da sobie w kaszę dmuchać Bialobrodemu. Jeśli masz już go w obsadzie to nie zaakceptuje Japonicusa chyba że siatka . Ja tak myślę Mam 6 pokolcy, ale chodzi mi jeszcze po głowie Achillesitang lub Gemmatum Algi wiszą non-stop . Napiszę jeszcze , że lampa UV 12/24 i ozonator 6/24 Myślę , że bez tego dawno było by jakaś choroba spowodowana stresem . Edited October 18, 2025 by JerzyB (see edit history) Quote Share this post Link to post Share on other sites
elespero Report post Posted October 18, 2025 Gemmantum temperamentem coś jak zoltek, Achillesa nie miałem. Poczekaj aż system zaadoptuje się z nowymi rybami, pokolce srają mocno żebyś zaraz nie miał problemu z parametrami. Quote Share this post Link to post Share on other sites
katani Report post Posted October 18, 2025 Super, że jakoś to działa. Jak będą się robić większe, to rożnie może bywać, ale tego nie przewidzisz. Też bym chciał taki zestaw u siebie. Quote Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000, Cyrkulacja 2x maxspect XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia. Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted October 18, 2025 (edited) W dniu 18.10.2025 o 15:52, elespero napisał: Gemmantum temperamentem coś jak zoltek, Achillesa nie miałem. Poczekaj aż system zaadoptuje się z nowymi rybami, pokolce srają mocno żebyś zaraz nie miał problemu z parametrami. Są pod kontrolą pływa jeszcze wiele ryb w tym 10 anhasów . Edited November 4, 2025 by JerzyB (see edit history) Quote Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted November 4, 2025 Witam Trochę czasu minęło więc napiszę jak jest. Japonicus czasami zatańczy z Białobrodym lub go pogoni.Xanthoium czasami żółtka ogólnie nie widać agresji więc oby tak dalej . Quote Share this post Link to post Share on other sites
elespero Report post Posted November 7, 2025 Małe potyczki to normalka, któryś poczuje się na siłach i będzie próbował zdominować. Ale jak ryby będą silne i zdrowe to nic im nie będzie. Quote Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted November 21, 2025 Witam Mój Japonicus uwzioł się na boczną szybę .Ciągle ja atakuje nie pomaga nawet zasłonięcie jej . Nie wiem czy tak już mu zostanie Pozdrawiam Quote Share this post Link to post Share on other sites
tomko Report post Posted November 21, 2025 Godzinę temu, JerzyB napisał: Witam Mój Japonicus uwzioł się na boczną szybę .Ciągle ja atakuje nie pomaga nawet zasłonięcie jej . Nie wiem czy tak już mu zostanie Pozdrawiam Ma depresję, chce popełnić samobójstwo Quote Nowe 400L Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted November 21, 2025 Pewnie tak czasami popływa z nim Białobrody , ale jest przeganiany Quote Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted November 25, 2025 Witam Niestety mój Xanthurum w niedzielę rano oszalał . Atakował Żółtka tak , że musiałem go odgrodzić . Czeka go eksmisja , za to w przyszłym tyg. ma dołączyć Achilles , to dopiero będzie zagwostka , oby nic się nie działo. Quote Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted January 21 (edited) Witam Achilles pływa już w akwa odgrodziłem go na tydz. bo był atakowany przez żółtka. Drugi dzień pływają wszystkie razem oprócz xsanturum który siedzi w kotniku i czeka na nabywcę . Pozdrawiam Edited January 21 by JerzyB (see edit history) Quote Share this post Link to post Share on other sites
jar2789 Report post Posted January 21 Pokaż to cudo, a nie smaka robisz Quote Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted January 21 Piękna ryba, zawsze mi się podobała. Niestety, jak postawiłem swego czasu duży zbiornik, to Amerykanie zakazali odłowów i dupcia blada, nie szło już kupić. Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
jar2789 Report post Posted January 21 Śliczna ryba. Ciągle o niej myślę Quote Share this post Link to post Share on other sites
Beti Report post Posted January 21 10 godzin temu, JerzyB napisał: Ryba mało dostępna ale jeden z najpiękniejszych pokolcy ile to cudo kosztowało jeśli nie tajemnica @JerzyBTy to zawsze coś wykombinujesz Quote Share this post Link to post Share on other sites
VDR Report post Posted January 22 7 minut temu, Beti napisał: Ryba mało dostępna ale jeden z najpiękniejszych pokolcy ile to cudo kosztowało jeśli nie tajemnica @JerzyBTy to zawsze coś wykombinujesz jak mało dostępna jak ma CH, ma Coralland (i to 2 sztuki) i to w promocji po 1600 pln Ostatnio jeszcze gdzies widzialem oferte. Jak sie chce to sie znajdzie mimo bana na ten gatunek. Tak samo jak z zoltkami. Quote 110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001 Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/ http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted January 22 Witam @Beti w promocji Corał Land.,a jak Twój zbiornik ? Pozdrawiam Quote Share this post Link to post Share on other sites
elespero Report post Posted January 23 W dniu 22.01.2026 o 00:56, Beti napisał: Ryba mało dostępna ale jeden z najpiękniejszych pokolcy ile to cudo kosztowało jeśli nie tajemnica @JerzyBTy to zawsze coś wykombinujesz Ostatnio się znów pojawiły, również bardzo dużo hybryd Acanthurus. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Beti Report post Posted January 24 Panowie ale spokojnie nie śledzę sklepów i ofert z czasów jeszcze do nie tak dawna była mało dostępna i myślałam że tak nadal jest, dzięki za aktualizacje. @JerzyB mój zbiornik jest aktualnie sam Fish i tak zostanie jest tak parę koralowców ale bardziej Fish, żal mi go jest bo był fajny ale odbudowa życia w tak dużym zbiorniku byłaby na dzień dzisiejszy mega kosztowna, jak widzisz zbiornik miałam ładny ale nie wszystko trwa wiecznie Quote Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted February 10 (edited) Witam Po trzy tygodniowym pobycie w kotniku xsanturum został uwolniony. Nie znalazł się kupiec no i dobrze , bo więzienie zrobiiło swoje. Nie atakuje juź żółtka wszystkie 7 pokolcy pływa razem piękny widok . Czasami białobrody zatañczy z achillesem , ale nie jest to agresja raczej zabawa. W międzyczasie kupiłem aurigę , i aż się nie chce wierzyć , bo w parę dni zrobiła pożądek z różami. Edited February 10 by JerzyB (see edit history) Quote Share this post Link to post Share on other sites
Ironista Report post Posted February 10 Bardzo prawdopodobne że zaraz zacznie robić ci porządek z koralami. Quote I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci... Share this post Link to post Share on other sites
JerzyB Report post Posted February 11 Na razie mam dwa koralowce na próbę. Jak wszystko będzie ok to zacznę zasiedlać , ale nie wcześniej jak od świąt Odłowi się jak będzie niegrzeczna z tym się liczę . Quote Share this post Link to post Share on other sites