Jump to content
JerzyB

Pokolce

Recommended Posts

Witam 

A więc po dołączeniu obsady czyli Żółtek , Hepatus ,  Białobrody i Chelmon które były odgrodzone trzy tyg. Od Japonicusa , Naso i Xanthorium  jest wg. mnie dobrze . Czasami Xantorium  pogoni żółtka , ale żółtka pilnuje Białobrody i jest rewanż . Z kolei Japonicus nie kiedy pogoni Bialobrodego . Temat jest obserwowany i jeśli któryś z pokolcy będzie nachalnie atakował innego , to zastrzelę :)

Pozdrawiam 

Może dodam , że UV jest włączone 12/24 oraz ozonator trzy razy po 2/24  inaczej ospa lub coś gorszego dawno była by zaliczona widząc agresję przy siatce .

 

 

 

Edited by JerzyB (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz dobrze je karmić, jak nie będą głodowały to będą spokojne. 
No i z początku trochę grzebać w akwarium aby się przyzwyczaiły do tego i się nie stresowały. U mnie z początku białobrodego obsypywało po podmianie bo było to dla niego mocno stresujące, teraz sobie nic z tego nie robi. 

Jeszcze kwestia japonicusa, czy mu coś nie odwali. Daj znać bo też bym chciał go mieć w obsadzie ale boję się o bialobrodego 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karmione trzy razy na dobę obficie . Japonicus b. spokojny ale nie da sobie w kaszę dmuchać Bialobrodemu. Jeśli masz  już go w obsadzie to nie zaakceptuje Japonicusa chyba że siatka . Ja tak myślę :)

Mam 6 pokolcy, ale chodzi mi jeszcze po głowie Achillesitang lub Gemmatum

Algi wiszą non-stop .

Napiszę jeszcze , że lampa UV 12/24 i ozonator 6/24 

Myślę , że bez tego dawno było by jakaś choroba spowodowana stresem .

Edited by JerzyB (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gemmantum temperamentem coś jak zoltek, Achillesa nie miałem. 
Poczekaj aż system zaadoptuje się z nowymi rybami, pokolce srają mocno :ph34r: żebyś zaraz nie miał problemu z parametrami. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, że jakoś to działa. Jak będą się robić większe, to rożnie może bywać, ale tego nie przewidzisz. Też bym chciał taki zestaw u siebie. 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt..  

Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. 

Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 18.10.2025 o 15:52, elespero napisał:

Gemmantum temperamentem coś jak zoltek, Achillesa nie miałem. 
Poczekaj aż system zaadoptuje się z nowymi rybami, pokolce srają mocno :ph34r: żebyś zaraz nie miał problemu z parametrami. 

Są pod kontrolą pływa jeszcze wiele ryb w tym 10 anhasów .

Edited by JerzyB (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Trochę czasu minęło więc napiszę jak jest. Japonicus czasami zatańczy z Białobrodym lub go pogoni.Xanthoium czasami żółtka ogólnie nie widać agresji więc oby tak dalej .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe potyczki to normalka, któryś poczuje się na siłach i będzie próbował zdominować. Ale jak ryby będą silne i zdrowe to nic im nie będzie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Mój Japonicus uwzioł się na boczną szybę .Ciągle ja atakuje nie pomaga nawet zasłonięcie jej . Nie wiem czy tak już mu zostanie :)

Pozdrawiam 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam 

Mój Japonicus uwzioł się na boczną szybę .Ciągle ja atakuje nie pomaga nawet zasłonięcie jej . Nie wiem czy tak już mu zostanie :)

Pozdrawiam 

 

Ma depresję, chce popełnić samobójstwo :)


Nowe 400L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie tak czasami popływa z nim Białobrody , ale jest przeganiany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Niestety mój Xanthurum w niedzielę rano oszalał . Atakował Żółtka tak , że musiałem go odgrodzić . Czeka go eksmisja , za to w przyszłym tyg. ma dołączyć Achilles , to dopiero będzie zagwostka , oby nic się nie działo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Achilles pływa już w akwa odgrodziłem go na tydz. bo był atakowany przez żółtka. Drugi dzień pływają wszystkie razem  oprócz xsanturum który siedzi w kotniku i czeka na nabywcę .

Pozdrawiam 

 

Edited by JerzyB (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piękna ryba, zawsze mi się podobała. Niestety, jak postawiłem swego czasu duży zbiornik, to Amerykanie zakazali odłowów i dupcia blada, nie szło już kupić. 


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, JerzyB napisał:

IMG_20260121_135403.jpg

Ryba mało dostępna ale jeden z najpiękniejszych pokolcy ile to cudo kosztowało jeśli nie tajemnica @JerzyBTy to zawsze coś wykombinujesz :D


 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Beti napisał:

Ryba mało dostępna ale jeden z najpiękniejszych pokolcy ile to cudo kosztowało jeśli nie tajemnica @JerzyBTy to zawsze coś wykombinujesz :D

jak mało dostępna jak ma CH, ma Coralland (i to 2 sztuki) i to w promocji po 1600 pln ;) 
Ostatnio jeszcze gdzies widzialem oferte. Jak sie chce to sie znajdzie mimo bana na ten gatunek. Tak samo jak z zoltkami. 
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

@Beti w promocji Corał Land.,a jak Twój zbiornik ?

Pozdrawiam 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 22.01.2026 o 00:56, Beti napisał:

Ryba mało dostępna ale jeden z najpiękniejszych pokolcy ile to cudo kosztowało jeśli nie tajemnica @JerzyBTy to zawsze coś wykombinujesz :D

Ostatnio się znów pojawiły, również bardzo dużo hybryd Acanthurus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie ale spokojnie nie śledzę sklepów i ofert z czasów jeszcze do nie tak dawna była mało dostępna i myślałam że tak nadal jest, dzięki za aktualizacje.

@JerzyB mój zbiornik jest aktualnie sam Fish i tak zostanie jest tak parę koralowców ale bardziej Fish, żal mi go jest bo był fajny ale odbudowa życia w tak dużym zbiorniku byłaby na dzień dzisiejszy mega kosztowna, jak widzisz zbiornik miałam ładny ale nie wszystko trwa wiecznie -_-


 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Po trzy tygodniowym pobycie w kotniku xsanturum został uwolniony. Nie znalazł się kupiec no i dobrze , bo więzienie zrobiiło swoje. Nie atakuje juź żółtka wszystkie 7 pokolcy pływa razem  piękny widok . Czasami białobrody zatañczy z achillesem , ale nie jest to agresja raczej zabawa.

W międzyczasie kupiłem aurigę , i aż się nie chce wierzyć , bo w parę dni zrobiła pożądek z różami.

Edited by JerzyB (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo prawdopodobne że zaraz zacznie robić ci porządek z koralami.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na razie mam dwa koralowce na próbę. Jak wszystko będzie ok to zacznę zasiedlać , ale nie wcześniej jak od świąt :) Odłowi się jak będzie niegrzeczna z tym się liczę .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.