Skocz do zawartości
rafal19

nasze akwaria słodkowodne

Rekomendowane odpowiedzi

#242722 rafal19 :

piękne, wiesz gdzie można je kupić? i jak je można trzymac: w haremach czy parach, ile sztuk na 400L?

Gdzie kupic???? Coz ja swoje trafilem w sklepie zoo w jednej z warszawskich galerii. Pewnie ktos oddal. Byly male i nie wiedzialem co kupuje tak naprawde liczylem ze wyrosnie z tego cos innego. Mialem nadzieje na Ophtalmotilapie ventralis ktora wg mnie jest jeszcze piekniejsza ryba. No a taki Cyatopharynx furcifer to juz jest poza wszelkimi normami urody 8-) Tyle ze te dwie dorastaja do wiekszych rozmiarow. O. ventralis do 18 cm a C. furcifer nawet do 22-24 cm. No i wszystkie kopia te swoje kratery 8-) A co do Aulonocranus to on jest znacznie mniejszy. U mnie samiec osiagnal jakies 12 cm. Mysle ze jesli chodzi o kupno to najlepiej sprowadzic z odlowu. Sa firmy ktore sprowadzaja w Polsce. W wawie mozna dostac w Diskus ZOO (wszystkie ktore wymienilem byly swojego czasu, jak teraz to nie wiem bo nie bylem tam dwa lata). Mysle ze najlepiej trzymac jednego samca i ze trzy panie. W twoim akwa rowniez ta liczba bedzie najodpowiedniejsza.... (u mnie bylo im za ciasno) ale mozna pokusic sie o drugiego samca wtedy bedziesz mogl zaobserwowac ich walki (nie sa niebezpieczne). U mnie co jakis czas (niezbyt czesto) przepychaly sie ze soba trzymajac sie za pyski. No i stroszenie z ekspozycja barw tez jest fajne. Wazne jest aby zapewnic im duzo bardzo drobnego piasku zeby mialy z czego budowac.... A i jeszcze jedno....karmienie....mimo ze wygladaja na takie co to niejedno potrafia polknac to sa to ryby planktonozerne (a w zasadzie w naturze to one chyba poluja na to co w dnie sie porusza, czesto przesiewaja piasek). Karmilem je Moina, cyklop, (i inne drobne pokarmy) artemia (tu mniej chetnie) i platki wszelkiego typu zrowniez spirulina, czosnek i kryl.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

To jeszcze 54L Ramirez (1para)w zbiorniku+ pełno krewetek

2609-ramirez.jpg

2609-ramirez 1.jpg

Zdjecia kom. robione :-(

Pozdrawiam Daniel M.

P.S

Niemoge znaleśc zdjec jak miałem w "Tarliskowym" skalary,salvini,dosigera, sam narybek w jedny baniaku wiem ze to było samobójstwo ale ładnie dorastały do pewnego momentu a ptem trzeba było odzielac.Ale zabawa z ikrzakami to tak wciągało:googleye.Jak bym miał wieksze mieszkanie to napewno bym słodkie odpalił ponownie.Pare odmian małych pielegniczek by sobie pływało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To były czasy :strutin

3092-dsc_0001.jpg

3092-dsc_0008.jpg

3092-dsc_0011.jpg

3092-dsc_0041.jpg

3092-dsc_0082.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#242762 rafal19 :

przepiękny baniak, idealny pod palety! ile to było L ?

Jakies 840 Litrów :strutin


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Wasze akwa :strutin Ja poprzednio w swoim trzymałem Malawi. Tak to jeszcze w zeszłym roku wyglądało:

4130-pyszczaki_01.jpg

4130-pyszczaki_02.jpg

4130-pyszczaki_03.jpg


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, CUDO!!!!

gratuluję :strutin

P.S. inne też są piękne :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje stare malawi...

3653-malawi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal : coś pieknego .:strutin Po prostu bajka :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, kosmos jak dla mnie, bajka, inny swiat... Im dłużej się na nie patrzy, tym bardziej wciąga... Zegaye, wielki szacun za niszowe akwarium z tanganickimi cukierkami :strutin Swoją drogą, czego Wam najbardziej brakuje ze słodkiego? Bo mnie ryb, morskie jak dla mnie to kolorowe debile, wyłaczając niektóre babki:strutin W słodkim można było siedzieć godzinami i patrzeć jak żyją swoim życiem.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys takie mcharium

1987-clipboard01.jpg


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#133409 rafal19 :

zapewne niejeden z nas ma akwarium słodkie, mozecie je pokazac ? :)

zaczne od siebie :D

420L roślinniak :)

1035-akwarium widok ogolny_resize.jpg

No baniak konkretny a co dawałeś rośliną głównie CO2 ? Ja staram się tego uniknąć stosując SERY preparaty ale nie daje to Efektu za dobrego ale Amazonka i Kakomba Zielona i Żółta ładnie mi się rozrastają miałem też Moczarkę ale Labeo już ją skonsumowały jeszcze dosadzę inne w przyszłości Lotosa i Anubiasa :) ogólnie myślałem żeby dodać CO2 ale boje się że zaszkodzi to Rybom w nadmiarze. Morskie ma Urok ale słodkowodne Ryby też niektóre są dla których warto mieć Akwarium słodkowodne typu wspomniane Labeo lub Skalary, dlatego u mnie będą dwa zbiorniki najwyżej słodki wyfrunie z Pokoju do Mamy ale się jeszcze zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ziemiojady..... Szkoda ze takie wielkie rosna 8-)


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243331 seb :

Swoją drogą, czego Wam najbardziej brakuje ze słodkiego? Bo mnie ryb, morskie jak dla mnie to kolorowe debile, wyłaczając niektóre babki:strutin W słodkim można było siedzieć godzinami i patrzeć jak żyją swoim życiem.

seb

No właśnie. Ja lubię ryby, że tak powiem, "pracujące", takie, które coś robią w zbiorniku, a nie tylko se są, albo się żrą :)Z morskich dostepnych w handlu to poza babkami podobają mi się centropygi i chetoniki, lubię patrzeć jak szukają ciągle czegoś w zbiorniku, skubią skały, dłubią w podłożu...bo takie chromisy to porażka; nie dość, że durne, to jeszcze świrują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach będę robić przenosiny słodkiego do pracy , w domu brakuje miejsca. Także od ranka zajmuję się słodkim a po pracy słonym :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem moje archiwum i zobaczcie co znalazłem

Jak palety oczyszczają ikrę z glonu :)

post-8886-0-63411400-1338616420_thumb.jpg

Jak glon atakuje młode larwy

post-8886-0-91719200-1338616507_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no piękne zdjęcia, ach co to były za czasy aż się łezka w oku kręci :thumbup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pod ręką swojej ostatniej slodkiej "lampki nocnej" a jedynie jakies prace :p

1218471412148_f.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak patrząc na te słodkie akwaria można by powiedzieć że "sól" to zło :D szkodzi i szkodzi i jeszcze raz szkodzi a akwarium a paletkami jak dla mnie świetne po prostu różnica jest zdecydowanie w samych rybach które w słodkich są po prostu zaje*iste jakbym nie miał morskiego to bym założył z paletkami :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na drugą nogę :)

post-8886-0-27312700-1338628286_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.