Skocz do zawartości
rafal19

[570] moja rafka :) - Rafał19

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie bialo-czarne te zdjecia :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):) ładnie. rafale powiedz jak wyglądają przyrosty korali przed peletkami i teraz? U mnie chodzą dwa dni :) ale widzę, że LPSy ładnie się pompuja, SPSy jak przed, może leciutko bardziej wyciągają polipki :).

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyrosty co raz lepsze, niewiem na ile to sprawa peletek ale ogólnie przez ostatnie tygodnie zaczełem bardziej dbać o baniak co skutkuje lepszym wybarwieniem, czystszą wodą, lepszymi przyrostami, generalnie od początku istnienia tego baniaka jeszcze nie byem z niego zadowolony tak jak na chwile obecną, wszytsko idzie w dobrą stronę mam nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz widać co oznacza nowy żarnik światełko o niebo lepsze koralowce od razu dostały kolorków na nowym żarniku super efekt :) Bardzo fajnie i to szczepkarium z boku super sprawa :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250935 rafal19 :

z aqua medic 16kk 250w które świeciły 9mc na reeflux 12kk 250w

a wygląda jak by było odwrotnie,wiem ze aqua m.16kk są bardzo ciemne,a przecież 12kk duzo jasniejsze


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam swietna estetyka Gratulacje...


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie,cholera ja nie mogę dopasować żarników,mam cały czas AM 10000,13000k,i troszke za żółto,kiedyś spróbowałem też AM ale 16000k i dramat za niebiesto i za ciemno,chciałbym coś troszkę,ale tylko troszke bardziej niebieskiego niż AM 13kk

sory za off


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty robisz takie piękne foty? :)

:kapelusz


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh u mnie też dziś było karmiono :) ,super akwarium coraz ładniejsze :) dbaj dbaj ,a od razu efekty widać :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czesto karmisz korale czym i w jakich ilosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmię 2-3x w tygodniu po około 8-10 kostek,

używam jaja krabów, ikra homara, czerwony plankton, zielony plankton, lasonogi, mięso krewetek piaskowych, solowiec, ikra morska, moina

1035-pokarm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał a przed kulkami ile karmiłeś???

Czyżbym widział zdjecia robione reką Lukasa??


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej korale karmiłem przy DSB w starej 180tce czyli rok temu - wtedy najbardziej byłem zadowolony z efektów. W nowym baniaku tak na dobrą sprawę dopiero od kilku tygodni zaczełem karmić, przed kulkami uzywałem tylko zeovit kamyki + chemia więc nie miksowałem mrozonek.

Fotki nie są robione ręka Łukasza, ale dobrze że przypomniałeś bo muszę i od niego wyrwać kilka fot mojego baniaka z przed trzech tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o karmieni.

Co do fotek to tak się pytam bo te jak na Łukasza za dobre się mi wydawały:tongues

ps. fotki superanckie


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ryby przejęły jedną szufladę zamrażalnika :)

Fajnie wygląda to Twoje stadko krewetek :) Z resztą całe akwarium piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty rewelacyjne :) baniaczek palce lizać :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal jak ten wargatek czysciciel sie sprawuje? Ile czasu w zbiorniku, czym sie zywi, czy denerwuje ryby bo slyszalem ze i takie okazy sie zdazaja ktore za czesto sie do nich "przyklejaja"?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.