Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Mufti mam dla Ciebie propozycję, aby rozwiazać temat przedłużającego się serwisu, wiadomo czlowiek nie zawsze ma czas ale solidność jest jednak bardzo ważna dla ogólnej opini o sprzęcie

1-2 szt na podmianke dla Klientow, których naprawa sprzetu przedłuża sie powyżej 2 tygodni

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz nr telefonu masz na poprzedniej stronie. Sam Mufti podal.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak juz widze ,,dlugo sie przed tym powstrzymywalem ,, ale jutro zadzwonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mimo ze projekt ciekawy i ma potencjal to jednak obsluga... moim zdaniem nie warto.

Nie widze mozliwosci posiadania w serwisie sterownika do akwarium przez pol roku !!

No bo skoro pol roku nie potrzebny jest sterownik w akwa to po co wogole go miec.

Nie mowiac juz jak sterujesz dolewka, swiatlem, rekatorem czyli podstawowymi elementami akwarium.

Dlatego mimo duzego zapalu do projektu ucieklem do komercyjnego rozwiazania ( Profilux ). Fakt drozej ale.... mega wiecej opcji i .... wszystko dziala. Steruje sobie w nim praktycznie co chce i jak chce.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szczepki acry polecialy bo wyjechalem a sie woda do 29 podniosla ,,, dlatego ze nie mam swojego sterownika ,,,,

chyba zaczne Fv wystawiac bo 3 wlasnie traci konce ,,,,,

nie mowiac o tym z teraz mam swiatlo na 30% zeby sie nic nie zagotowalo znowu ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrej rozmowie ma byc u mnie jutro ,,, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem T2 i rezystory. Zwiększyła się dokładność do 0,03-0,04.

Co zrobić by zasolenie mierzyło poprawnie? - jak na razie czy to woda w akwarium czy czysta Ro to wskazuje w okolocy 1,023.

Edytowane przez domel_gl (wyświetl historię edycji)

03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakikolwiek miernik częstotliwości, to sprawdź, czy na wejściu pomiarowym zasolenia pojawia się jakiś przebieg o F na poziomie 50kHz. Ponadto upewnij się, że ekran gniazda nie styka się z masą. Na przykład z ekranami gniazd obok. To wejście jest odseparowane transformatorkiem.

Czy po modyfikacji pH może zaobserwować, czy coś się poprawiło może w stabilizacji pomiaru względem temperatury?

Dodatkowa modyfikacja obniżająca temperaturę wewnątrz ARM polega na wlutowaniu 3 szt. zwykłych diod prostowniczych połączonych szeregowo pomiędzy zasilanie 12V, a przekaźniki. Należy w tym celu przeciąć ścieżkę powyżej gniazda USB, pomiędzy tym gniazdem a przekaźnikiem, idącą od kondensatora elektrolitycznego i diody prostowniczej w kierunku przekaźników. Odrapać ścieżkę z dwóch stron na przecięciu i wlutować taki mostek z tych 3 diod. Spowoduje to, że napięcie zasilania przekaźników spadnie do poziomu 9V, wystarczającego do załączenia, a nie powodującego ich nagrzewanie się do dotychczasowej temperatury.

Wlutowany tranzystor BF245A dobrze jest zalać jakimkolwiek klejem na gorąco. Można np. użyć samej pałki kleju i lutownicą oblać go, aby usztywnić i tym samym spowodować trochę izolacji od powietrza.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej nie mam przesylki ze sswoim ,, wtorek zmienil sie na piatek i nadal nie ma ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosilem o nr listu z poczty od poniedzialu nie ma czasu

obiecales ze dojdzie do srody ,, jest piatek nie ma nadal ,,

jak z Toba czlowieku gadac normalnie ??

co lepsze mowisz mi przez tel ze wolisz mi oddac kase ,, ale 200 zl ... gdzie ksoztowal 450 ??

nie naprawiasz miesiacami a jak co do czego to jeszcze kupisz go ode mnie za 50 % wartosci ??

gdzie miesiac szybciej wymienilem procesor ??

to jest jaka kpina ,, jesli to dzisiaj do mnie nie dojdzie ide skladac sprawe do sadu juz do prawnika dzwonilem ,,,

skonczy sie za 4500 a nie 450 ,,,

gratuluje naprawde ,,,, brak slow

co lepsze dzisiaj znowu jest prawei 30 stopni i znowu mi sie pewnie cos zagotuje ,,, jest kozak ,,,

szukam profiluxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadaliśmy się, niepotrzebna sprzeczka.

Mam osobiste chwilowe kłopoty, stąd opóźnienie w naprawie.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne

jesli przelew dojdzie nie ma tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosilem o nr listu z poczty od poniedzialu nie ma czasu

obiecales ze dojdzie do srody ,, jest piatek nie ma nadal ,,

jak z Toba czlowieku gadac normalnie ??

co lepsze mowisz mi przez tel ze wolisz mi oddac kase ,, ale 200 zl ... gdzie ksoztowal 450 ??

nie naprawiasz miesiacami a jak co do czego to jeszcze kupisz go ode mnie za 50 % wartosci ??

gdzie miesiac szybciej wymienilem procesor ??

to jest jaka kpina ,, jesli to dzisiaj do mnie nie dojdzie ide skladac sprawe do sadu juz do prawnika dzwonilem ,,,

skonczy sie za 4500 a nie 450 ,,,

gratuluje naprawde ,,,, brak slow

co lepsze dzisiaj znowu jest prawei 30 stopni i znowu mi sie pewnie cos zagotuje ,,, jest kozak ,,,

szukam profiluxa

Widzę Łukasz że coś nie bardzo masz ostatnio szczęście do zakupów :p

Na przyszłość jednak pisząc takie groźby używaj PW tu one niczego nie wnoszą a myślę że Twoje prywatne rozliczenia z muftim nikogo nie interesują.

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt strach cos sprzedawac Lukaszowi ;-)

pozdrawia snakecharner


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony walker , mysle ze potencjalni zainteresowani produktem maja prawo wiedziec jak wyglada pozniejsze wsparcie :-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy powinien wiedzieć ze Marcin robi to hobbystyczne i jak każdy hobbysta ma też normalną pracę i obowiazki wiec wsparcie jest jakie jest ale o takich rzeczach myśli się przed zakupem sprzętu a nie po. Od siebie dodam że nigdy nie mialem żadnego problemu żeby złapać kontakt z Marcinem a znalezienie telefonu do niego w sieci zajmuje jakieś 30 sek wystarczy chciec a nie straszyć sądami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker , przerabialem to samo - moze nie tak nerwowo ale tez mialem juz dosc. Hobbistycznie to mozna mowic jak i cena jest hobbistyczna. Jak juz na tym zarabiasz to musisz spelniac pewne normy. Na allegro nie ma info ze to hobbistyczny produkt z kiepskim wsparciem... Ja tez czesto robie cos dla kolegow i mozna nazwac to hobbistycznie- ale biore odpowiedzialnosc za swoja prace i jak cos jest zwalone to staram sie szybko pomoc go rozwiazac. Walker, jak widac to nie jednorazowy przypadek a raczej standard wiec bie mydlmy sobie oczu...

Jak sie nie ma czasu obslugiwac swojego produktu i bugow to lepiej nie sprzedawac aby ludzie sie nie denerwowali.

Profesjonalizm to podstawa zaufania a tu jest jego brak.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej mamy zupełnie inne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja wszystko rozumiem i to nie chodzi o straszenie ,,, tylko

jak mowisz komus miesiac ze wysylam w poniedziale obiecuje ,, i tych poniedzialkow jest chyba z 6 ,,, a teraz w ostatni slyszys ze juz wyslalem ,,, a po 6 dniach ze jednak nie ,,, to jakie masz podejscie ??

w tym nie ma nic nadzwyczajnego ze sie ...

np Marcin sprzedawal mi dozownik cos tam nie ogarnial to sam zadzwonil i powiedzial co i jak ,, a to tez jego hobby ,,

to zwykle ludzkie zachowanie

poprostu sie szanujmy skoro sie dogadujemy to jak facei a nie jak , ...

nie obrazajac plci pieknej :)

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Lukasz zrób edycje i wykasuj te słowa niby ukryte i zakryte bo przysięgam ze ci dziś bana przydzwonie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nerwuj sie tak bo piatek dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoja złość i masz racje. Ale trzymaj poziom :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loozz pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia jak Łukasz i Śledzik.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Na allegro nie ma info ze to hobbistyczny produkt z kiepskim wsparciem... Ja tez czesto robie cos dla kolegow i mozna nazwac to hobbistycznie...

Smith vel Sledzik-wawa po raz kolejny próbujesz moim kosztem wypromować siebie.

Po pierwsze, jeśli wystawiłem jakiś kontroler na Allegro, to ZAWSZE w treści mojego ogłoszenia pisze, że jest to produkt wykonywany HOBBYSTYCZNIE.

Twoja wypowiedź, to zwykłe kłamstwo!

To jest nie fair...

Poza tym nie zamydlaj ludziom oczu, bo prawda w Twoim przypadku była inna. Najpierw "wyrwałeś" mi kontroler do tego stopnia, że sam zaiwaniałeś do mojego kolegi, aby go odebrać. Potem go poprzerabiałeś. Potem usiłowałeś wymusić niemal na mnie swoje poprawki, pod siebie. Kiedy w końcu odmówiłem, to się wypiąłeś...

Ot cała prawda.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.