Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter

Rekomendowane odpowiedzi

Lukaszu

masz tu linka na wentylator - cichy możesz go przykrecić do ściany lub w sumpie - dasz 1-2 szt na zegarze w ciągu dnia i ręcze, że temp spadnie - nie potrzebujesz do tego ARM-a tylko zwykły zegar sterujący (u mnie chodza takie 2 i chłodziarka ani razu się nie załączyła - zreszta opisałem się na gg, aż mnie paluchy rozbolały

http://allegro.pl/we...3234019332.html

Pamietaj jeszcze o jednym

Sąd nie tuczy tylko rozumu uczy.

pozdr

Jeszcze jedno co do zarobku tzw chociaż ciężko to nazwać zarobkiem max 200 zł za sztukę, przy czasie jaki trzeba było poświęcić na opracowanie sprzętu, rozwijanie i złożenie pojedynczej sztuki.

Ilu z was zapłaciło by za ten sprzęt powiedzmy 900 zł - bo ta kwota i sprzedaż na poziomie min 20 szt miesięcznie spowodowałaby, że Mufti zwalnia się z pracy, poświęca na pracę nad ARM 8 godz dziennie, a nie 2-3 poprzecinane innymi obowiązkami domowymi np dzieci i zapewniam, że za niedługi czas mielibyśmy super sprzęt rodzimej produkcji.

dlaczego nikt nie pisze o problemach z Profiluxami, gdzie za podstawową II z listwą trzeba dać min 1500 zł - nie pisze sie nie dlatego, że to takli super sprzęt???

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu sie szanujmy skoro sie dogadujemy to jak facei a nie jak , ...

Bardzo podoba mi się to zdanie ;) szkoda że nie napisałeś go wcześniej zamiast tej całej sieczki z prawnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu

masz tu linka na wentylator - cichy możesz go przykrecić do ściany lub w sumpie - dasz 1-2 szt na zegarze w ciągu dnia i ręcze, że temp spadnie - nie potrzebujesz do tego ARM-a tylko zwykły zegar sterujący (u mnie chodza takie 2 i chłodziarka ani razu się nie załączyła - zreszta opisałem się na gg, aż mnie paluchy rozbolały

http://allegro.pl/we...3234019332.html

pozdr

szkoda tylko ze polecialo mi 5 gniazd razem z ARM i trzeba znowu jakis przedluzacz montowac ,,,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti, ale co promowac? Ja nie robie takich rzeczy, ba - nawet podobnych - wiecej ... nawet nie zamierzam bo szkoda na to czasu - sa o wiele lepsze gotowe konstrukcje rozwijane latami a cenowo wcale nie wychodzi duzo taniej ( porownujac mozliwosci ) :-)

Teraz juz praktycznie nic nie robie swojego, jedynie naprawiam sprzet elektroniczny od czasu do czasu, wiec tu nie ma co promowac.

Tak Mufti "wyrwalem" pare lat temu od ciebie ARM'a - strasznei bylem zajarany pomyslem.

Strasznie chcialem miec i uwazalem ze ma potencjal walki z profesjonalnymi rozwiazaniami.

Bardzo sie cieszylem ze mam i dziala.

Na poczatek uzytkowalem .... i .... jedynie usunalem glownego babola konstrukcji o ktorym pisales nawet kilka postow wyzej ( a ja trulem ci glowe tygodniami ) - grzanie sie wewnetrzne urzadzenia. Mialem inne podejscie do rozwiazania niz ty i zrobilem to "po ludzku"

Usunalem 220V z urzadzenia razem z przekaznikami i przenioslem do listwy zasilajacej ( jak to robi wiekszosc GHL, Neptune, AM, itp itd... i co rozwiazuje takie problemy)

Nadal uwazam, jest to najlepszym rozwiazaniem aby usunac problem grzania sie a nie zalewanie tranzystorow klejem lub obnizanie napiecia pracy przekaznikow. No i bezpieczniejsze bo nie ma 220V w kontrolerze i nie ciagniemy grubych kabli po calej szafce.

To jedyna zmiana, ktorej dokonalem osobiscie i bylem z niej zadowolony.

Niestety reszta to juz byl koszmar:

- klepiace wyjscia 220V

- fiksujace zasolenie

- fiksujaca temperatura

- nie stabilne pH

- jakies zaleznosci zalaczenia jakiegos wyjscia aby poprawnie mierzyl itp...

Jednak najgorsze bylo klepanie wyjsc. W efekcie restartowala mi sie lampa, chlodzenie itp co nie kontrolowalny okres czasu - co parenascie minut - a grozilo to uszkodzeniem lampy.

Zglaszalem ci to milion razy. Obiecywales poprawic soft itp "za tydzien" potem nie odpisywales juz nawet na PW, GG.

Wszystkie wymienione problemy, jak u Lukasza, obiecywales usunac "za tydzien", "za miesiac"

W efekcie poprosilem abys ZA DOPŁATĄ wymienil mi aktualny kontroler na nowszy - to samo

Potem byla informacja ze juz nie wymienisz, bo po co ci stara konstrukcja - wiec poprosilem ze kupie gotowa plytke wymienie sobie ale ze to pilne bo klepie lampa - to samo ( mimo ze plytki byly juz podobno gotowe )

W efekcie przez pare miesiecy mialem NAJDROZSZY na swiecie wlacznik zegarowy swiatla i to jeszcze zle dzialajacy.

Dlatego wlasnie podziekowalem rozwiazaniu....

Hobby - hobby ale stale oszukiwanie i nie wywiazywanie sie z terminow, ktore sam okreslasz, jest juz nie fair.

To tak w ramach wyjasnienia - skoro nazywasz mnie klamca...

Dopisek - hobbistycznie w ogloszeniu ma tlumaczyc olewanie klienta i brak dotrzymywania slowa?

To moze warto to tez dopisac.

PS. Gaber - za ten sprzet 900.... nie zaplacilbym, 300 tez ale w podobnej cenie sa juz lepsze zabawki.

To Mufti okresla cene za produkt - skoro taka ustalil - taka mu odpowiada. To nie my ja wymusilismy na producencie.

Po prostu drozej ( na aktualnym poziomie jakosci i obslugi ) nie ma szans sie sprzedac na tym poziomie bugow i obslugi i tyle

Porownywanie ARM do Profiluxa do jak Polonez do najnowszego mercedesa. Sam same ustawienia logiki to kilkanascie ARMow.

Dlaczego nikt nie pisze o problemach z Profiluxem? Bo prawie ich nie ma :-)

W P2 byl problem z wyswietlaczem ( na kilkadziesiat sztuk Profilux'ow ktore serwisowalem to jedyna wada wrodzona - fakt te wyswietlacze byly kiepskie ).

Wszystkie inne prace serwisowe ktore prowadze przy profilux'ach wynikaja JEDYNIE z bledow uzytkownika - czytaj zalanie slona woda liste, komputera, zwieranie portow do zasilania (L'ki S'ki) lub 220v :-)

Jednak stabilnosc dzialania i pewnosc - na najwyzszym poziomie. Nie mowis juz o serwisie.

Ostatnio mialem sztuke z wada fabryczna. WYMIANA ( przez serwis w Niemczech ) wadliwego podzespolu zajela 10 dni od dnia wysylki wadliwej czesci kurierem i to za free !!

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledziku nie bronię muftiego zresztą powyżej jak zauważyłeś napisałem

cyt Mufti mam dla Ciebie propozycję, aby rozwiazać temat przedłużającego się serwisu, wiadomo czlowiek nie zawsze ma czas ale solidność jest jednak bardzo ważna dla ogólnej opini o sprzęcie

1-2 szt na podmianke dla Klientow, których naprawa sprzetu przedłuża sie powyżej 2 tygodni

pozdr

brakuje solidności to fakt - do poprawy, ale mój bilet dla projektu jeszcze ma

zresztą co pisałem powyżej gdybym ja prowadził taki projekt to cieszyłbym się z tego, gdyby inni odwalaliby za mnie jakąś robotę.

Ale po pierwsze dbałbym o aktualnego klienta, bo nikt nie kupi nawet świetnego produktu z kiepskim serwisem, dlatego chociażby u siebie zrezygnowałem z jednego dostawcy, właśnie z tego powodu

pozdr

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber - dokladnie.

Pare sztuk w zapasie i szanowanie klienta, rozwiazuje problem obslugi - ale tego nie ma od lat :-)

Dlatego stracilem zaufanie do projektu i tworcy.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie znam zadnego z was ale noz mi sie w kieszeni otwiera...

Jeden z najlepszych otwartych projektow na forum. Nie pojmuje jakim cudem sprzedawane sa za kwote moim zdaniem nie pokrywajaca kosztow czesci!

Ale nie. Najlepiej kupic kitkara za cene malucha, rzadac jakosci merceda i serwisu maybaha.

Czy wam tak ciezko rozroznic pasjonata od dorobkowicza? Ktos kiedys trzepal drivery "ludzaco" podobne do tworow Leszka jeszcze z perfidnym opisem o kompatybilnosci z jego produktami... No smiech na sali. Zwalic dopracowany projekt i sprzedawac jako wlasny...

Tutaj powstaje od zera cos ciekawgo. Ale moim zdaniem nie dla ludzi bez mozgu! Kupujcie ghl, iks i tunze. I zrozumcie w koncu, ze ich cena wziela sie wlasnie z mozolnego na przestrzeli lat doskonalenia produktow do aktualnego stanu!

amen


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie chodi - Leszek nawet sam je ode mnie brał :-)

co Do markowych - No i dlatego warte sa swojej ceny :-)

Chodi nie wiem czego nie rozumiesz - nie mowimy o produkcie - ma plusy i minusy.

Mówimy o nie poszanowaniu drugiej osoby, ciaglym obiecywaniu i nie wywiazywaniu sie z obietnic ktore sie samemu deklaruje.

Wystarczy powiedziec "nic nie zrobie - takie to jest i trudno" - prosta jasna informacja, ktora kazdy przyjmie i zrozumie oraz zakaceptuje. Nie akceptuje jednak sciemniania - o tym mowa.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NajwaZniejsze ze te drogie maja serwis I wrazie co napeawiaja je na szybko

I tylko oto chodzi bo nastepstwa olewania klientow koncA sie tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie znam zadnego z was ale noz mi sie w kieszeni otwiera...

Jeden z najlepszych otwartych projektow na forum. Nie pojmuje jakim cudem sprzedawane sa za kwote moim zdaniem nie pokrywajaca kosztow czesci!

Ale nie. Najlepiej kupic kitkara za cene malucha, rzadac jakosci merceda i serwisu maybaha.

Czy wam tak ciezko rozroznic pasjonata od dorobkowicza? Ktos kiedys trzepal drivery "ludzaco" podobne do tworow Leszka jeszcze z perfidnym opisem o kompatybilnosci z jego produktami... No smiech na sali. Zwalic dopracowany projekt i sprzedawac jako wlasny...

Tutaj powstaje od zera cos ciekawgo. Ale moim zdaniem nie dla ludzi bez mozgu! Kupujcie ghl, iks i tunze. I zrozumcie w koncu, ze ich cena wziela sie wlasnie z mozolnego na przestrzeli lat doskonalenia produktow do aktualnego stanu!

amen

Też cie nie znam, poczytaj wszystkie posty, a nie wyrywkowo zanim zaczniesz kogoś obrażać

Jak sobie poczytasz posty powyżej to znajdziesz tam moje wpisy, gdzie bronie Muftiego i jego projektu.

Zobaczysz, że w moich postach napisałem to samo co ty, ale nie używam języka poniżającego rozmówcę.

Z drugiej jednak strony co upoważnia Cię do obrażania ludzi nazywając ich bez mózgami

Panie Prof. dr hab. nauk wszelakich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie znam zadnego z was ale noz mi sie w kieszeni otwiera...

Jeden z najlepszych otwartych projektow na forum. Nie pojmuje jakim cudem sprzedawane sa za kwote moim zdaniem nie pokrywajaca kosztow czesci!

Ale nie. Najlepiej kupic kitkara za cene malucha, rzadac jakosci merceda i serwisu maybaha.

Czy wam tak ciezko rozroznic pasjonata od dorobkowicza? Ktos kiedys trzepal drivery "ludzaco" podobne do tworow Leszka jeszcze z perfidnym opisem o kompatybilnosci z jego produktami... No smiech na sali. Zwalic dopracowany projekt i sprzedawac jako wlasny...

Tutaj powstaje od zera cos ciekawgo. Ale moim zdaniem nie dla ludzi bez mozgu! Kupujcie ghl, iks i tunze. I zrozumcie w koncu, ze ich cena wziela sie wlasnie z mozolnego na przestrzeli lat doskonalenia produktow do aktualnego stanu!

amen

wszystko jasne...ja też z tego powodu kupiłem rok temu kontroler od pasjonata muftiego...

bo pionierskie ale i tansze...ale jakby nie patrzeć ...po pierwsze wątpię że mufti dokłada do kontrolerów...po drugie sprzedaje je a to zobowiązuje do obsługi posprzedażowej...

po prostu z tym lipa...ja dałem sobie spokój po kilku mailach i telefonach z obiecanką że dostanę nowy kontroler na podmianke żebym mógł ten wysłać do sprawdzenia...minął rok...przestałem się dobijać

muftiemu nie zależało żeby sprawę załatwić...

ja zostałem naciągnięty i już żadnemu "pionierowi " nie dam się wykorzystać i każdemu jak trzeba odradzę.

ktoś napisał mamy inne doświadczenia....

jasne ja mam złe. nie traktujcie tego jako polemiki a wyrażenie mojego osobistego zdania. bo mówić o tym naprawdę wypada. a producent pasjonat miło jakby wyciągnął wnioski na przyszłość.

amen po dwakroć


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ...po pierwsze wątpię że mufti dokłada do kontrolerów...po drugie sprzedaje je a to zobowiązuje do obsługi posprzedażowej...

Skoro znowu jestem wzywany do tablicy, to akurat Tobie odpowiem kolego z całym szacunkiem, że kontroler nabyłeś ode mnie na zamówienie za cenę 350PLN z wysyłką. Koszt elementów, to ok 300PLN, starałem się rozwijać projekt dokładając do co poniektórych egzemplarzy. Niestety, nie zawsze szło jak należy. A życie daje czasem popalić. Akuratnie w moim przypadku popadłem w poważniejsze kłopoty oraz upadłem na zdrowiu (zakażenie Mycobacerium Marinum od akwarium morskiego), przez co nie mogłem się ruszać przez jakiś czas, nie mogłem chodzi. Reperkusje tego były też dowalające, bo i w codziennej pracy miałem sporo zaległości...

Nie życzę nikomu źle, oby każdy był zdrowy i był w stanie się wyrobić ze wszystkim na czas.

Do tego, że obiecywałem coś tam wymienić, naprawić, a nie podjąłem się tego na czas, owszem przyznaję się, ale na pewno nie wynikało to z mojego olewania kogokolwiek, a z prozaicznych wydawałoby się, ale dla mnie poważnych problemów osobistych. Parę osób wypowiadających się wiedziało o moich problemach, a mimo to z premedytacją nadal dowalają ile mogą... Nie włączam się w sprzeczkę, bo nie ma to sensu.

Projekt, który tworzyłem i co jakiś czas rozwijałem, cały czas w wolnych chwilach, hobbystycznie, wymagał jak wcześniej kilku kolegów zauważyło, masę pracy i czasu. Pierwotnie stworzony jako bardzo prosty sterownika z czasem ewoluował do ciekawszej konstrukcji. Równocześnie powstawała też prosta początkowo aplikacja na PC.

Oczywiście błędy też powstawały, co z resztą jest nie do uniknięcia, najczęściej wychodzące u użytkownika. Można mieć do mnie pretensje o to czy tamto, w przeważającej większości właśnie o nieterminowość, no cóż, przyznaję, że nie było idealnie, ale też jak wcześniej tu powiedziano, poświęciłem masę czasu na choćby samo napisanie, poprawianie programu do procesora w urządzeniu nie mówiąc o przemyśleniach co do modyfikacji, nowych funkcji czy przeróbek. Nie wspomnę o aplikacji na PC - prostej, bo prostej - ale darmowej, działającej, poprawianej.

Nie jest łatwo poprawiać program w mikroprocesorze, jeśli dysponuje się jednak mniejszą ilością wolnego czasu. Wszak to nie jest zajęcie, z którego się utrzymuję, a jedynie pasja, hobby. Niestety sprawy osobiste i zdrowotne, o których pisałem wcześniej skutecznie w ogromnym pechu spowodowały następstwa w postaci obiecanych, a niespełnionych postanowień.

Niedawno zacząłem rozważać rozpoczęcie działalności gospodarczej w postaci właśnie takich konstrukcji. Wówczas to na pewno wyglądałoby wszystko zgoła odmiennie. Kto wie, może się coś wyklaruje. Od pewnego czasu zarezerwowana jest moja domena: www.aquareefmeter.com (pl).


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mówiłem nie o polemikę mi chodzi...

ot sytuacja wydała mi się zgoła podobna i wróciły wspomnienia...(dot. nazwijmy to obsługi posprzedażowej)

jak zauwazyłeś nie ciągnąłem sprawy dalej a może powinienem ... moja strata

i tyle.

zdrowia życzę i powodzenia w interesach.


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doszla kasa od Muftiego zwrot za aRM

szkoda ze tak konczy sie moja przygoda z tym fajnym pomyslem ,, ale niestety wlasciciel i jego podejscie samo to powoduje ,,,,

zycze powodzenia w rozwijaniu projektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie sam czekam na zwrot pieniedzy od autora ......

edit :

zwrot doszedl

Edytowane przez Mariusz1974 (wyświetl historię edycji)

1000 L + 160 sump / 170kg skaly / 800W LED DIY + sterownik by morswin / Franek by Sebastek / doser ONE / Profilux 3.1N ex / sterowanie PLC Fatek z profiluxem na spółke :)

Korale - same miekkie / kilka rybek / kilka krewetek

.

4461_4469.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie kończy się z projektami "DIY" :)

Jeśli ktoś jeszcze ma problemy to proszę o informację na PW.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam od 2 miesięcy ARM i jak narazie nie narzekam tzn czasem kliknie ale to nie jest jakiś wielki problem zresztą rozmawiałem z muftim i pracuje nad usunięciem tego , uważam że to nie są jakieś kolosalne pieniądze żeby wymagać cudów od tego sprzętu, jak na swój koszt ma całkiem przyzwoite możliwości a jeżeli chodzi o kontakt z muftim to ja nie miałem nigdy jakiegoś problemu czasami siedział na telefonie trochę czasu i wszystko mi wyjaśniał więc nie wiem na co tu niektórzy się tak unoszą , dadzą 500 a chcą sprzęt za 3000 i jeszcze serwis koło klatki z natychmiastową naprawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 3 lat, po roku sie zapsul, Mufti naprawil i od tej pory dziala bez zarzutu. Nie robie upgradow, jedyne co zmieniam w ustawieniach to ilosci plynow. Jak dla mnie fajny produkt,


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware V4.35

(dla modeli V4 z procesorem Atmega328)

- zmodyfikowany pomiar zasolenia (nowy algorytm pomiaru)

- dodana funkcja "Autokalibracja wyjść". Po włączeniu tej ciekawej funkcji kontroler załącza wyjścia we wszystkich możliwościach (w sumie 32 możliwości na 5 wyjść sterujących) i kalibruje odczyty parametrów. Dzięki tej funkcji możliwe stało się zachowanie stałości odczytów pomiarów niezależnie od tego, które wyjście jest załączone.

Przed włączeniem tej funkcji zaleca się, aby podłączyć wszystkie możliwe elektrody/sondy do urządzenia. Jeśli nie ma elektrody (np. ie wykorzystywane wejście pomiarowe), należy zewrzeć wejście BNC do masy (środkowy bolec zewrzeć dowolnym przewodem do obudowy gniazdka BNC).

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja firmware V4.60.

oraz nowa wersja kontrolera (możliwy upgrade sprzętowy), zawierająca:

- 6 gniazd wyjściowych 230V w listwie Legrand

- nowy, odseparowany układ pomiarowy pH/ORP/T,

- stabilny i bardzo dokładny pomiar pH,

- kompensacja temperaturowa pomiaru zasolenia (wbudowany czujnik)

- poprawiona funkcja autokalibracji wyjść

Firmware jest uniwersalny dla wszystkich ARM V4.X

Nowy firmware V4.60 oraz nowa wersja programu na PC V4.04 dostępne są na moim nowym portalu:

www.aquareefmeter.com

Dostępne jest tam też m.in. Forum poświęcone ARM, i nie tylko. Zapraszam :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie mam, Upgradowany Aquareefmeter.

Po odesłaniu swojego w wersji 3.x (nie pamiętam dokładnie). Wrócił do mnie nowiusieńki w wersji 4.6.

dużym plusem jest kolejne gniazdko na listwie, 6 sztuk można naprawdę ciekawie użyć.

Ale chyba najfajniejsze jest to ze pojawił się nowy układ pomiarowy dla wejść pH i innych, który dobrze się dało skalibrować i teraz dobrze i stabilnie pokazuje odczyt z elektrod.

Wcześniej odpinanie odbiorników od listwy powodowało spore wahania odczytów a teraz odpinam i odpieniacz i lampy i nic się nie dzieje.

Teraz już wiem jakie mam naprawdę wahania pH: w dzień okolo 8,16 a w nocy 7,96. Co przy kH 8 oznacza ze CO2 waha się w granicach:

1,9 w dzień i 3,03 ppm w nocy.

Tak wiec warto było wykonać tę aktualizację i upgrade sprzętowy.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej pracujesz nad modułem sterowania/ściemniania T5 ?

Tak, oczywiście. Mam egzemplarz testowy. Tylko z braku czasu chwilowo się to odłożyło w czasie, ale prawie gotowe.

Ze zmian to jest to, że zamiast LAN będzie WiFi.

Przypomnę, że m a 4 kanały PWM do sterowania LED oraz opcjonalnie przełączenie na 0-10V tych wyjść do sterowania T5.

Poza tym 3 dodatkowe wyjścia 230V sterowane triakami.

Leszek (Loccutus) robi mo lampę 4 kanałową, opracowuję jeszcze zasilacz Aqua Reef Power (ARP), który będzie zasilać LEDy od Leszka.

Całość będzie działać tak, że za pomocą ARM poprzez ARX będzie sterowanie LED.

Dodatkowo ustawienia poprzez WiFi.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie nowy ARM :thumbup: . U muftiego można się spodziewać dłuższego oczekiwania na sprzęt, ale nie ma się co martwić. W końcu da radę, a czekanie jest wynagrodzone dobrym sprzętem. Pierwsze pozytywne wrażenie to dłuższy kabel od sterownika do listwy zasilającej. Niby drobiazg, a pozwala umieścić ARM w widocznym miejscu i bezproblemowo schować listwę np. w szafce. Poprzednią sondę do pH stłukłem, a druga już nie działa więc zamówiłem nową i czekam na dostawę, żeby sprawdzić, jak się zachowa pomiar pH. Redox stanął na ok. 320. Szału ni ma :p . Zasolenie ustawiłem na 1,023, ale nie znalazłem korekty. Czy muszę ustawić zasolenie w zbiorniku dokładnie na 1,023 i zatwierdzić, czy jest możliwość zatwierdzić rzeczywiste zasolenie w zbiorniku bez doprowadzania do 1,023? Sterowanie grzałką działa stabilnie. Podłączyłem jeszcze sterowanie oświetleniem nocnym i sterowanie pompą Jebao WP-40 ustawioną na falowanie. Po zgaszeniu świateł całkowicie się wyłącza, żeby uspokoić zbiornik (osobno sterownik Tunze steruje 3 pompami pracującymi 24/7). Nie próbowałem jeszcze sterowania dolewką, ani pompą dozującą. Wypróbuję w późniejszym czasie, jak skompletuję sprzęt. Pierwsze wrażenia pozytywne. Dzięki Mufti :cheers:


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.