Skocz do zawartości
SkoczekPL

LEDy z ReefShopu - mity i fakty

Rekomendowane odpowiedzi

@PRzemku wlasnie u mnie bylo troche malo tego czerwonego, mi to w niczym nie przeszkadza, tylko czemu acra zielona z czerwonymi polipami zaczyna rosnac jako biala z rozowymi po przyniesieniu ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult u mnie całkiem odwrotnie różowy zmienił się w czerwony


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218765 KIDULT :

@PRzemku wlasnie u mnie bylo troche malo tego czerwonego, mi to w niczym nie przeszkadza, tylko czemu acra zielona z czerwonymi polipami zaczyna rosnac jako biala z rozowymi po przyniesieniu ze sklepu?

A może to skutek ilości światła, a nie jego barwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218763 loccutus :

To tak jakby kupić auto i mieć pretensje do producenta że stworzył nowy model i jeszcze "bezczelny cham" twierdzi że ten nowy jest lepszy od tego który właśnie kupiłem... śmieszne.

Jak jest coś do d*py nawet w samochodzie to producent to wymienia na sprawne ,np.tak teraz skoda robi ze skrzyniami biegów

A jak widzisz teraz Przemek już nie poleca ver.1 a ja pytam co z tymi co kupili czy będą mogli wymienic na model sprawny ????

I nie pisz mi że pojawiają się lepsze modele bo to wiem tylko rozważ kwestie sprzedawania czegoś czego się samemu nie poleca bo jest be

#218734 Przemek :

Jeśli w spectrum używanym przez Ciebie ledów jest za dużo czerwieni - koralowce będą traciły zooksantele i bieleć.

Tak było z pierwszą partią lamp z Chin(ver.1) - mam teraz kilkanaście sztuk po 700zł(jakby ktoś chciał) - jednak nikomu z koralowcami twardymi nie polecę.


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218780 Jacek_Lublin :
#218763 loccutus :

To tak jakby kupić auto i mieć pretensje do producenta że stworzył nowy model i jeszcze "bezczelny cham" twierdzi że ten nowy jest lepszy od tego który właśnie kupiłem... śmieszne.

Jak jest coś do d*py nawet w samochodzie to producent to wymienia na sprawne ,np.tak teraz skoda robi ze skrzyniami biegów

A jak widzisz teraz Przemek już nie poleca ver.1 a ja pytam co z tymi co kupili czy będą mogli wymienic na model sprawny ????

I nie pisz mi że pojawiają się lepsze modele bo to wiem tylko rozważ kwestie sprzedawania czegoś czego się samemu nie poleca bo jest be

Po pierwsze primo: Nie oferujemy do sprzedaży czegoś czego nie polecamy.

Po drugie primo: Lampy są sprawne - świecą, działają - dosyć głośno - ale działają - myśl Chińska górą.

Po trzecie primo: Osoby które kupiły u nas pierwszą wersję zostały po naszych testach o wynikach poinformowane - po czym zaporponowaliśmy im wymianę na model ver.2 - część skorzystała - części osób to nie przeszkadzało - bo używają nad zbiornikami FO.

Porównanie Jacku lamp v1 do skody z usterką skrzyni biegów jest nie trafione. Lampy działają, świecą - a ze efekt na wybarwienie koralowców podobnie jak żarniki HQI 10.000K dla sps-ów - korale brązowieją - jednak nie oznacza to że żarnik jest zepsuty, prawda? Po prostu nie odpowiednie spektrum dla spsów - podobnie jak ledy v.1

Chińczyk dobrał swiatło na zasadzie - to jets cool - fajnie wyglądają rybki i skała(nawet nie wiem czy nad morskim to instalowali) - i tyle.

pozdrawiam

Przemek

PS. Z tą Ikeą to się mało nie oplułem :clowning . Na marginesie pomijam ze duża część mebli dla Ikei robiona jest w Polsce :strutin


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ledy uzyte w swietlowka ktore masz na stanie sa prawidlowe TAK? I nie maja nic wspolnego za pierwszymi produktami v.1 (prototypami)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218792 Przemek :

Po pierwsze primo: Nie oferujemy do sprzedaży czegoś czego nie polecamy.

Po drugie primo: Lampy są sprawne - świecą, działają - dosyć głośno - ale działają - myśl Chińska górą.

Po trzecie primo: Osoby które kupiły u nas pierwszą wersję zostały po naszych testach o wynikach poinformowane - po czym zaporponowaliśmy im wymianę na model ver.2 - część skorzystała - części osób to nie przeszkadzało - bo używają nad zbiornikami FO.

pozdrawiam

Przemek

PS. Z tą Ikeą to się mało nie oplułem :clowning . Na marginesie pomijam ze duża część mebli dla Ikei robiona jest w Polsce :strutin

Właśnie o to mi chodziło ,jak daliście możliwość wymiany to super oby tak dalej

Pozdrawiam jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#218793 Grzegorz Dyzma :

Czyli ledy uzyte w swietlowka ktore masz na stanie sa prawidlowe TAK? I nie maja nic wspolnego za pierwszymi produktami v.1 (prototypami)

Ledy w świetlówkach to zupełnie inna sprawa - wykonuje je dla nas zupełnie inna firma, i displej huczał 4 miesiące pod tymi ledami - i pomimo odrobinę mniejszej sprawności niż lampy modularne - koralowcom światełko odpowiada.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jak to jest dokładnie z dobieraniem ilości modułów do akwa ? Im głębsze tym dajemy mocniejszą lampe .Co z długością ? Spotkałem się z wieloma opiniami co ile cm należy dać następną lampe . Wiadomo , że przy samej szybie nie dajemy korali więc nie potrzeba tam aż tyle światła . Masz jakieś zdjęcia np w dużym baniaku ilustujące jak daleko i jak wiele dociera światła . Zawsze można dać lampe troche wyżej aby oświetlić jeszcze większy obszar .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmierzyłem watomierzem.

Moduł 120W v.2 14K K pobiera 128W - czyli całkiem nieźle. Diody plus wentylatory i jak dobrze pamiętam Przemek coś mówił o przetwornicy która jest jeszcze gdzieś w obudowie.

Widziałem, że ktoś pytał w którymś z wątków o moc którą pobierają te moduł i z ciekawości sprawdziłem na swoim.

Ciekawe jaki wynik wykręcą moduły które mają możliwość sterowania.

Jakby ktoś mógł podać wynik było by fajnie.

pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdyż jak widzę lampy LED zniknęły z ofert RS, czy pojawią się jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#223275 Martin :

Mam pytanie gdyż jak widzę lampy LED zniknęły z ofert RS, czy pojawią się jeszcze?

Lampy te zostały wycofane z oferty RS , jednakże z lamp modułowych dostępne będą BP , te w czarnych budach.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się właściwie stało z ofertą LED'ową RS?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ile bym musial miec ledów na akwa 80x35x40 i jaki stosunek bialych do niebieskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo to ja pytałem o pobór mocy czyli wynik znakomity

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#225659 andrniew :
#225653 fifek33 :

witam mam pytanie ile bym musial miec ledów na akwa 80x35x40 i jaki stosunek bialych do niebieskich

Jeden moduł 90W w zupełnosci wystarczy , oczywiscie najlepsza BT EX bo ma regulację barwy.

[/quote

Mam pytanie z tej samej beczki.

Ile potrzeba led-ów na akwarium o wymiarach 160x60x55 (czyli około 530 litrów)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update

2009-09-05

1202-acra2009_09_05.jpg

2009-09-19

1202-acra2009_09_19.jpg

2009-11-01

1202-2009_11_01_13.jpg

2009-12-18

1202-acra2009_12_18.jpg

Zmieniła się lampa, która świeci nad tą połową akwarium, teraz to sterowana czarnula. Światło jest trochę bardziej niebieskie niż na poprzednich fotach. Nad drugą połową zbiornika wisi nadal ver. 2.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarJar widziałem nowe 120W BT EX 2 moduły nad zbiornikiem 150 cm długości.Nie było niedoświetlonego miejsca, żadnych granic światła i cienia, co pamiętam, że było widoczne na starszych modułach w ver.2 gdzie 3 wisiały nad zbiornikiem w sklepie Przemka (nad zbiornikiem (160x60x60). Tam nie podobało mi się oświetlenie nawet z 3 modułów. W tej nowej wersji jest chyba znacznie lepsze rozproszenie światła, bo 2 moduły nad zbiornikiem 150 cm równomiernie go oświetlają.

W czasie testów u kolegi miał podwieszone na profilach które zasłaniały krawędzie przednią i tylną i w efekcie ryby przy przedniej szybie były niedoświetlone ciemne i tym samym bez kolorów. Po zmianie mocowania, kiedy nic nie zasłania lamp od dołu światło rozprasza się aż na przednią szybę i ryby są jasne pływając przy szybie.

Kolory z tej lampy dają się regulować w sposób niesamowity. Na 100% znajdziesz własną barwę przy której lubisz oglądać zbiornik. Najniższe ustawienie daje efekt jak przy żarnikach reeflux 12K, potem jest już coraz bardziej niebiesko przy ciągle dużej ilości światła. To ma naprawdę dużą moc.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Od wczoraj w końcu wisi u mnie nowa lampa led ta 120W o regulowanej mocy i barwy światła. Pomijając fakt, że po raz drugi dostałem połamaną wtyczkę od zasilacza, którą po namyśle sam wymieniłem żeby znowu nie czekać tydzień na przesyłkę z RS, lampa działa fajnie. Mam tylko kilka pytań do użytkowników:

- czy można jakoś wyłączyć wentylatorki przy nocnym oświetleniu na poziomie 3% mocy?, bo troszkę buczą

- czy można ustawić w laptopie inny kolor barwy światła dla oświetlenia dziennego a inny dla nocnego?

- ile prądu zżera ta lampa przy uwzględnieniu pracy wentylatorków?, bo jak narazie chodza cały czas nawet w nocy przy bardzo słabym oświetleniu.

- mam baniak 200 l o dł 100cm, dotychczas miałem ośw. 4x39W T5. Jaką barwę dziennego przyjąć i jak przestawić oświetlenie, chodzi o stopniowe wydłużanie świecenie, żeby korale nie ucerpiały?

pozdro

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... Andrzeju a jaką bezpieczną temp. max mogę ustawić na dzień a jaką na noc? No i ile prądu ciągnie max. oświetlenie nocne na poziomie 3% i działające wentylatory?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 1,08 do 1,2 W w zależności od wersji lampy. Przy cenie około 0,3zł/kWh roczne świecenie kosztuje cię... 1,57zł Sam widzisz że koszta są straszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.