Skocz do zawartości
SkoczekPL

LEDy z ReefShopu - mity i fakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja już dawno to stwierdziłem,ale fani ledów chcieli mnie zjeść, póki co szkoda kaski.

Rozmawiałem z ludźmi z branży reklamowej co stosują te ledy w reklamie, wypalają się ledy pojedynczo lub sekcjami.

Ja pozostaje zwolennikiem Hqi mimo kosztów energii i emisji ciepła.

Pozdrawiam.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka SMOKI się nie spaliła, z jedną mam taki sam problem.

Smoki dałem ci znać na GG.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie straszcie tym wypalaniem - moje nocne (taśma smd) świeci nad akwarium od dłuższego czasu i nic się nie dzieje. Wszystko pewnie zależy od producenta i partii, a usterki wszędzie się trafiają. Gwarancja napewno to obejmuje - tylko ciekawe jak z przesyłką do Chin, Przemek bierze na siebie koszty - przecież to dystrybutor.


Było morskie .... [CUBE 60L, 6kg LR, 4,5kg LS, Tunze 6025, Sera PS 130, 20W Led]

i będzie morskie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skoczku :)

Skoczek powiedział mi co się stało i kazał w jednym magicznym miejscu docisnąć palcem.

Świetlówka ŚWIECI

Jakby przestała to na to gwarancja jest więc się nie martwię.

Ja jednak uparcie będę testowała LEDy bo to piękne światło. To co mam w akwarium rośnie jak dzikie a glony nie :)

Jak Przemek dośle resztę zamówionych przeze mnie światełek to pokarzę Wam zdjęcia :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy sekcjami sie przerywaja wiazki, spowodowane jest to wadliwym transportem. Producent mnie przed tym przestrzegal. Wszystkie zlaczenia sekcji MUSZA byc transportowane na sztywno, i pudelko kartonowe tu nie pomoze jak ktos rzuci takim pudelkiem o glebe.

ledy towarzysza czlowikowi od 20 lat i sam mam takie w 15 letnim telewizorze, czerwony led pali sie non stop (stand by) i ma sie dobrze.


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mnie świecą wszystkie.

Żadnych problemów, światło rewelacja, korale rosną ładnie mimo stresu jaki im zrobiłem 3 tyg. temu(przeprowadzka z 200l na 400l- nowe akwa musiało stanąć w tym samym miejscu co stare, zdajecie sobie sprawę co oznacza ten fakt dla całej operacji). Acry powoli dochodzą do siebie po tych wszystkich zmianach. Montipory, seriatopory i echinopora juz dawna doszły do siebie.

Ze światła jestem bardzo zadowolony, myślę, że korale też.

Jak tylko czas pozwoli będę starał się wstawiać fotki przedstawiające zmiany w koralowcach.

pozdrawiam mariusz

2258-dsc_8484.jpg

2258-dsc_9194.jpg


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku wyczyść pompy:)

Artur, o co prosiłem na początku ? Ostrzegam.


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Mario :) :). Zbiorniczek rewelka. Wreszcie trzeba Cię odwiedzić :D Dawaj więcej fotek baniaczka.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Pana Artura z Poznania.

Fotki robione trzy tygodnie temu(dzień po przeprowadzce).

Dlatego wszystko takie czyste.

Zbiornik mi ponownie dojrzewa, czego się zresztą spodziewałem.

Dam szansę zbiornikowi aby razem z odpieniaczem poradził sobie z glonami bez mojej ingerencji.

Zobaczymy jesli sie to nie sprawdzi będę myślał nad innymi rozwiązaniami typu usunięcie mechaniczne, teraz jednak chcę wyeliminować żródło glonów a nie je same.

2258-dsc_8519.jpg

2258-dsc_8486.jpg

Panie Arturze czy tak jest lepiej?

p.s. Zapraszam szanownego kolegę z Nowogardu w odwiedziny do siebie, zobaczysz jak to świeci w realu.

Zresztą wszystkich zainteresowanych z zachodniopomorskiego i nie tylko.

pozdrawiam mariusz


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seriatopora hystrix

Pierwsza fotka robiona 3 tyg temu na szybkiego przed wyjazdem na urlop, ostrosc gdzies uciekla :)

druga dzis.

mimo kiepskiej jakosci pierwszej fotki widac jakie sa przyrosty.

2258-dsc_8500.jpg

2258-dsc_9161.jpg

pozdrawiam mariusz


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panie mario b.bardzo milo z panskiej strony.w pazdzierniku przyjezdzam do naszego miasta i z radoscia popatrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, powiedz mi czy to tylko na zdjęciach wyszło tak mocno niebiesko, czy jest tak w rzeczywistości??

Do akwarium, które planuje od jakiegoś czasu, zastanawiam się również nad LED'ami, jednak jestem zwolennikiem bardziej białego jak niebieskiego światła.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wygląda nieszczęsny lut - który pęka pod wpływem uderzenia lub wygięcia świetlówki. Całość na szczęście jest na aluminiowym dosyć długim radiatorze - dzięki czemu sama elektronika jest bezpieczna.

lut.jpg

@radek911pl

Mimo że pytanie nie do mnie - to może krótko odpowiem, mam nadzieję że nie wetnę sie za bardzo.

Aparaty z automatycznym balansem bieli mają bardzo duży problem z robieniem prawidłowych zdjęć pod oświetleniem LED o wysokiej wypadkowej temperaturze barwowej - zobacz fotki skoczka, czy mario(choć wiem że skoczek już robił nowe fotki z ustawionym prawidłowo aparatem - może wklei je wkrótce).

Na żywo światło nie jest tak niebieskie - powiedziałbym że jest bardziej białe niż w takim samym stosunku t5 - jednak np. barwa niebieska jest dużo bardziej widoczna.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież poprawienie takiego pękniętego lutu zajmuje niespełna 30 sek. Moim zdaniem nie ma sensu wysyłać takich lamp do chin z powrotem.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudu

No pewnie że masz rację. Jak kupiłeś je od ReefShopu to oni się martwią jak to zrobić i wysyłasz im jedną świetlówkę a nie całą lampę.

Ale zakładając że np: SMOKI - jako istota delikatna nie zna się na tym to przeca Przemek nie powie jej " a napraw sobie sama bo to 30 sek" tylko on jej naprawi. Tym bardziej że można coś bardziej zwalić jeśli się nie umie.

A naprawa zajmuje prawie 3 minuty :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygiąć z drutu, lub kupić malutką sprężynkę pomiarową (usunąć koralik) i zalutować - połączenie w życiu nie pęknie choćby giąć tą świetlówkę na kolanie....

test-1bu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans bieli ustawiony na auto to porażka jest.

Fotki, ktore wstawilem byly wywolywane z raw-u i balans bieli przy tej operacji zmienilem na 16000K.

W rzeczywistosci jest troszke mniej niebiesko.


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie udalo ustalic, to diody SMD w akwarystyce maja mniejsze perspektywy, z powodu naszej checi upakowania jak najwiecej mocy na jednej swietlowce. W diodach SMD nie wpakuje sie tyle mocy na jedna swietlowke co w diodach DIP ze wzgledu na wydzielanie ciepla, a sprawnosc jest taka sama - ok. 90 lumenow z Wata. diody SMD maja zastosowanie tam, gdzie konieczne jest NISKIE napiecie, jak np telefony, mp3 playery, etc.

pozatym diody SMD sa drozsze od diod DIP.

Przemku bylbys laskawy napisac (moze byc nawet na priva) czemu wlasciwie zdecydowales sie na diody SMD ?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ diody SMD w takiej konstrukcji jak świetlówka LED dają wystarczającą ilość światła z m2 lampy - a poza tym - najważniejszą ich zaletą jest to że mają pasywne chłodzenie - czyli nie wymagają szumiących wentylatorów - w przypadku wawarii którego lampa po prostu katuje diody - doprowadzając nawet do ich przepalenia z powodu przegrzania.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę sobie zamówić sobie to oświetlenie ale na stronie reefshop jest tak to chaotycznie opisane że nie rozumiem co kupuje .

np. Aquarium LED lamp o długości 70 cm - 558 zł . To jest cena bez swietlówek ? I co jest w komplecie ? Nic nie jest napisane !!! Jak ona wygląda na zewnątrz. Ile wchodzi świetlówek ,jak się ja mocuje itd. Tylko same ciemne zdjęcia gdzie nic nie widać. . I jak przeliczać Waty z LED na litr wody ? 0.5W LED na 1 litr wody netto ?

Sądze jakby ktos popracował nad Waszym sklepem to mielibyście lepszą sprzedaż.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam

Po pierwsze, temat założony jest z myślą o tych co już kupili te Ledy i chcą się podzielić z innymi swoimi obserwacjami ( czy warto czy nie)

Tu masz link gdzie można troszkę o nich poczytać dodatkowo.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=21501

Po drugie jeśli mówisz o tym produkcie:

http://www.reefshop.pl/eshop/oswietlenie_lampy-i-wietl-wki-led_aquarium-led-lamp-lampa-o-d-ugo-ci-70cm.html

to tam na dole masz pola wyboru ( konfigurator ) gdzie możesz sobie wybrać ilość świeltówek led, zasilacz i dodatkowe oświetlenie T5.

- 0,5 W na litr wody w baniaku netto plus malutki zapas - bez sumpa

Cena chyba dotyczy "obudowy", linek, i gniazd. Może Przemek coś pomoże.

A co to strony RS, zgłoś się do nich, pewnie jak dasz im złoty środek na poprawę sprzedaży to Ci tę lampę dadzą gratis :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyznaję że opis jest nie dokońca czytelny i zrozumiały - zostanie on poprawiony i uzupełniony pytaniai/odpowiedziami w formie FAQ w nowym sklepie, który rusza na dniach.

Jestem przekonany że to faq rozwieje wątpliwośći wielu osób - a nam zaoszczędzi nieco czasu w rozmowach i udzielaniu podobnych do siebie odpowiedzie - na bardzo zasadne z drugiej strony pytania.

Co do pytania Adama:

wkalkuluj 0.5W na litr - będzie bardzo dobrze.

Cena w sklepie tak jak tłumaczył Skoczek dotyczy lampy - z mocowaniem, linkami etc - na dole możesz wybrać sobie świetlówki - i samemu skonfigurować lampę.

W razie szybkich pytań - pisz.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moc oświetlenia wyrażacie przez podanie mocy prądu elektrycznego??

Przecież to jest zupełnie bez sensu w przypadku stosowania zupełnie innych źródeł światła.

HQI, LEDy, Plazmowe żarniki, świetlówki T5, żarówki halogenowe i zwykłe mają zupełnie inne sprawności. 1 Watt pozwala na uzyskanie zupełnie innych "ilości" światła. A diody Led wcale nie mają wysokiej sprawności... I nie wiem jak jest teraz ale jakieś 2 lata temu HQI miało największą sprawność. Może teraz to się zmieniło...


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
konradzior :

Dlaczego moc oświetlenia wyrażacie przez podanie mocy prądu elektrycznego??

Przecież to jest zupełnie bez sensu w przypadku stosowania zupełnie innych źródeł światła.

HQI, LEDy, Plazmowe żarniki, świetlówki T5, żarówki halogenowe i zwykłe mają zupełnie inne sprawności. 1 Watt pozwala na uzyskanie zupełnie innych "ilości" światła. A diody Led wcale nie mają wysokiej sprawności... I nie wiem jak jest teraz ale jakieś 2 lata temu HQI miało największą sprawność. Może teraz to się zmieniło...

Chyba nie do końca masz rację

Podając sumaryczną moc poszczególnych chipów operujesz ogólnie rzecz mówiąc mocą źródła światła - bez zasilacza, wentylatorów itd. Jak kupujesz żarnik HQI o mocy 250W, to w zależności od balastu lampa może zużywać np. 282 albo 310W - a przecież nie podajesz mocy np. 300W - tylko moć żarnika - w tym wypadku 250W. Ta metoda porównań źródeł światła jest imgo najprostsza(choć ne pozbawiona wad o których za chwilę) i pozwala porównać źródła światła między sobą.

Lampa posiada wbudowane 1W diody led - model 90W ma 90 diod i zużywa w granicach 100W.

Inną sprawą jest że skuteczność świetlna żarnika HQI(w zależności od modelu) - wacha się od 40 do 55%. Sprawność diody led wynosi ok. 90% - czyli 90% zużywanego przez diodę prądu(nie przez zasilacz na którym są straty czy wentylator) zamieniana jest na światło - reszta na ciepło.

Dochodzimy powoli do parametrów PAR i PUR(Photosyntetic Usable Radiation) - i ten drugi jest to ważniejszy nieco , gdyż mówi nam o - w dużym uproszczeniu - o jakości światła i jego przyswajalności (ilości w %) poprzez glony symbiotyczne - zarówno w roślinach czy w koralowcach. Tu ledy są bezkonkurencyjne - w sieci bez problemu znajdziesz wykresy PAR/PUR dla poszczególnych źródeł światła - w odniesieniu do Chla , Chl b czy innych.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm sorry ze się czepiam ale jako prawie inżynier chcę wchłonąć trochę wiedzy... Dlatego pytam/dyskutuję.

żarnik HQI potrzebuje znacznie wyższego napięcia niż w sieci i transformator trochę żre... podobnie jest z diodami led ale w drugą stronę z napięciem się "leci"...

Hm wydaje mi się ze sprawność źródła światła powinniśmy wyrażać nie w procentach ale lm/watt [takie informacje można znaleźć czasem w sklepie na opakowaniu...] czyli mówisz że robią już diody o sprawności 0,9 lm/watt? czy nie wiem... hmm chodzi mi o to że sprawność silnika można wyrazić w procentach ale jak zmierzyć energię wyemitowanego światła. Strumień zmierzymy ale energię? hmm

Kiedyś spotkałem się z jednostką PUR >> i jest to chyba einstein [mol fotonów] na coś tam [chyba na pole powierzchni]. Ale nie jest to jednostka układu SI podobnie jak funt czy łokieć. Jak to wyrazić w jednostkach układu SI?

Czy te jednostki maja nam mówić o barwie światła? a może o widmie?? Czy nie wiem? Kiedyś czytałem że fotosynteza "korzysta" z niebieskiego i czerwonego światła [ to był jakichś skrypt z politechniki znaleziony w necie]

Zgadzam się że łatwo wyrażać moc światła w wattach[czego dziś robić się nie powinno ale kiedyś jak były tylko żarówki świetnie się to sprawdzało... ]>> ale to przez producentów którzy rzadko [choć coraz częściej] umieszczają odpowiednie dane na opakowaniu. W sklepie tylko czasem można znaleźć informację o tym ze dana świetlówka pozwala na uzyskanie np 1200 lm... Samemu raczej nie zmierzymy...

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.