Skocz do zawartości
SkoczekPL

LEDy z ReefShopu - mity i fakty

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, naćwierkałem się o niesamowitym efekcie światła LED, czas coś pokazać. Ale najpierw ostatnie zdjęcie z oświetlenie 8x39W T5:

1202-2009_08_26.jpg

I dwa dni później już z LED-ami, ale pracującymi na 75%:

1202-2009_08_29_2.jpg

Jeszcze nie wiem dlaczego wychodzą takie czerwone foty, ale wyraźnie widać, że jest jaśniej. I dalej:

1202-2009_08_29_3.jpg

1202-2009_08_29_4.jpg

1202-2009_08_29_6.jpg

1202-2009_08_29_8.jpg

i najlepsze kolory:

1202-2009_08_29_5.jpg

1202-2009_08_29_7.jpg

Zdjęcia robi się bardzo dobrze, można ustawić krótszy czas i nie ma problemu z doświetleniem.

Temperatura. Ostatniego dnia świecenia lampy T5 zrobiłem wieczorem zmierzyłem temperaturę: 30,5 st. C (wyłączyłem na cały dzień wiatrak, żeby zobacyć do jakiej temp. świetlówki nagrzeją mi wodę). Po nocy temp. wynosi 26,2 st. C i dzisiaj po 8 godzinach świecenia diodami wyszło 26,8 st. C, wiatraczki chodziły tylko te co są w obudowie modułów ;)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Gratulacje,cos pieknego.Wlasnie tu widac latapraktyki.No a teraz kolej na tego co wie wszystko:cursin

U nas ich nazywja troll.Gadanie I zadnej akcji.

Jedna mala prozba:

Jak masz chwile to mozesz nam tajemnice zdradzic

jaki zestaw chemi dodajesz,ile I jak czesto.

Pytam sie bo twoje karale naprawde ladnie rosna

i odcienie koloru pokazuja ze sa bardzo zdrowe.

Jaki masz procetowo przyrost po dodaniu Ledow?

I jak Ph sie zachowuje?

I czy ryba ten mocne swiatlo nie przeszkadza

Sliczne dzieki Steve K


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, @snocho, taki zbiornik i oswietlony zwykla latarka na plaska baterie wygladalby pieknie :-)

:kapelusz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,akwa piękne:), snocho czy w realu pod ledami też masz tak ładnie wyciągnięte czerwienie? czy tylko tak wyszło na fotkach? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slawekkrzyzanowski

Z chemią idę całkowicie na łatwiznę. Sól: Tropic Marin Bio-Actif, wapń: Bio-Calcium (z ręki), magnez: Bio-Magnesium (z ręki), mikroelementy: Pro-Coral K+ i A-, dodatki tj. Bio-Strontium, Reef Actif (na jednym zdjęciu widać nawet skutki przedawkowania Reef Actif), Triple Buffer.

@chodi

Bez przesady. Akwarium było niedawno ostro przegrzane i korale jeszcze dochodzą do siebie, zwłaszcza acropory są jeszcze w słabej formie.

@balon

Na żywo widać, że światło wpada w lekki róż, ale dopiero na zdjęciach jest to tak mocno widoczne, a nie chciałem korygować kolorów na fotkach.

@Nemezis

Nagrałem "film" komórką. Dla odmiany wyszedł piękny zielony, ale wszystko tak wychodzi na tej nokii. Refleksy słabo widać na "filmie", zapraszam na żywo ;)

Od środy poleciało mi KH, z 7 do 5, ale to chyba wszystkim przy przejściu na LED-y, jutro będę wiedział jak wzrosło zużycie wapnia.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho

Dzięki za filmik ;) Refleksy widać że sobie mrugają na tylnej szybie ale na koralach nie widać zbytnio,jak będziesz miał czas i lepszy sprzęt do filmowania to chętnie bym zobaczył ;) Co do widoczku na żywo to jak będe w okolicach chętnie wstąpie

Pozdrawiam


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bedzie gdy korale sie odzwyczaja od UV i np. sprzedamy szczepke komus kto ma tradycyjne oswietlenie?

moze byc taka reakcja jak albinosa wystawic na srodek sahary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, a nie znajda sie led swietlowki na 150 cm ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógł by ktoś kto już trochę używa led'ów powiedzie coś na temat przyrostów jakieś porównanie do HQI lub T5


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy_zarażony

100x40x45[h]cm


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marius

Świetlówek na 150cm niestety nie będzie - maksymalna długość to 1150mm(t5 - 23W)\

Poniżej kilka fotek po 5 miesiącach świecenia Ledami nad akwarium - nie mogłem się powstrzymać przed zrobieniem zdjęć z góry - tym bardziej że od jakiegoś czasu wiszą lampy modularne, które umożliwają cyknięcie fotki bez zbytniej ekwilabrystyki. :)

Z informacji technicznych - dziennie lejemy ok. 700ml Balinga(plus 5 łyżek buforu TM) oraz dodatkowo 10 łyżek TM BioCalcium - czyli podbijamy dziennie dodatkowo o 20ml wapń samym tylko TM - nie licząc balinga.

kH - 7

Ca- 410

Mg - 1390

ph - ok. 8 w ciągu dnia, 7.8 w nocy

PO4 - nie zmierzalne ludzkimi testami.

Lampami świecimy 10 godzin dziennie.

Wkrótce najpewniej przejdę na reaktor - baling zaczyna być za drogi( w sumie oszczędność na prądzie nie koniecznie ma iść na balinga :))

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o radę które lampy led(modularne)doradzicie do zbiornika 110x60x60.

Pozdrawiam Kris238


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kris238 :

Witam

Proszę o radę które lampy led(modularne)doradzicie do zbiornika 110x60x60.

Pozdrawiam Kris238

Do takiego akwarium proponowałbym albo dwie 120W - albo jeśli chcesz mocniejszy blik - dwie 90W - też powinny być bardzo dobre i nie będziesz miał prześwietlonego dna.

@nowy_zarazony

Nad akwarium wiszą w tej chwili 3 moduły po 120W - tylko i wyłącznie - bez żadnej aktyniki czy też dodatkowych świetlówek jakby to mogło wyglądać.

Tajemnicą są nowego typu diody użyte w lampach rev.2 - o większej sprawności, lepszym spektrum(pełniejszym poprzez zastosowanie dwóch rodzajów diod białych) oraz użyciu diod 420nm i 450nm - jako niebieskich. Dzięki temu podbity jest i róż, zieleń i niebieski - czyli tak jak powinno być.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki czy tą lampę 120W mogę zamatować w szafce nad sumpem ,chodzi mi oto czy spora ilość wilgoci jej nie załatwi,jest ona jakoś zabezpieczona przed wilgocią czy nie .


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same ledy są zabezpieczone bardzo dobrze - nie wiem o jakiej wilgotności mówisz, ale w firmie jak teraz patrzę mamy ok. 90% - i lampy działają bez problemu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, obejrzałem te lampy dosyć dokładnie :) - lampa modularna jest absolutnie szczelna jeśli chodzi o samą płytę bazową do której mocowane są ledy - wilgoć tam się nie dostanie.

Elektronika jest też dobrze zabezpieczona. Przetwornice są w plastikowych szczelnych obudowach dodatkowo zalewane specjalną masą. Temu produktowi wilgoć nie zaszkodzi.

Najsłabszym punktem (przyszłościowo) moim zdaniem będzie obudowa - stalowa, malowana proszkowo. Jednakże dopiero wtedy gdy powłoka zostanie uszkodzona mechanicznie. Reasumując - jeśli nie obstukasz lampy młotkiem to nic jej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do ledów .Czy ktoś już jest w stanie odpowiedzieć na pytanie jak rosną korale . Czy to są przyrosty w górę , czy na boki również . ;)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem do pracy trochę acropor. Jedną z nich oderwałem od podstawki i przykleiłem do skały. Podstawka była miejscami "pokryta" koralem. Wziąłem to do mojego akwarium i położyłem na dno. Było to jakieś pół roku temu. Podstawka cała pokryła się koralem, ale jakoś niechętnie rosła "do góry", pewnie dlatego, że do dna nigdy nie docierało mi zbyt wiele światła. Dwa tygodnie temu zrobiłem zdjęcie tego co zaczęło z podstawki "wychodzić" po powieszeniu ledów. I dla porównania zdjęcie z dzisiaj.

Więc @hepatus1000 nie wiem czy pod ledami korale rosną na lewo, prawo czy do góry, pewien jestem natomiast jednego - ROSNĄ!

1202-acra2009_09_05.jpg

1202-acra2009_09_19.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś minął miesiąc.

Praktycznie wszystkie korale się zmieniły. Generalizując LPS-y na minus (z wyjątkiem Cynariny), SPS-y na plus. Wklejam zdjęcia korali, które przeszły największą metamorfozę.

W tym przypadku musiałem zrobić zdjęcie z większej odległości, bo Acra nie zmieściłaby się w kadrze...

1202-a1.jpg

1202-a2.jpg

Seriatopora bardzo się wybarwiła. Na pierwszym zdjęciu widać, że tylko polipy miały wyraźny kolor, po miesiącu koral cały się wybarwił.

1202-s1.jpg

1202-s2.jpg

I jeszcze nieduża szczepka, która jest na dobrej drodze, żeby wyjść na "ludzi".

1202-p1.jpg

1202-p2.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dramatycznego się nie stało. Mają zwyczajnie za dużo światła. Najbardziej widać to po Euphylliach i Favitesie.

Myślałem o tym przeliczniku ilości światła LED, który pojawiał się na forum - 0,5W/l i dochodzę do wniosku, że to prawidłowy przelicznik. Powiesiłem u siebie dwa moduły i mam 1W/l i to jest za dużo. Mam nadzieję, że Przemkowi uda się w miarę szybko wprowadzić wersje ściemniane i wtedy maksymalną moc zostawię na góra 3 godziny dziennie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.