Skocz do zawartości
crab22

ZLOT W GÓRACH (5-7 LUTEGO) LISTA

Rekomendowane odpowiedzi

4287-baner-.jpg

Kacowe przemyślenia i wnioski po organizacji zlotu:strutin

1.Przynajmniej jeden organizator musi ogarniać temat i być w miarę trzeźwy, dlatego niezbędnym wydaje się zatrudnienie trzeciego organizatora:tongues

2.Nie jesteśmy grupą fachowców w dziedzinie akwarystyki morskiej w której kilku pije, tylko zbieraniną alkoholików w której kilku zna się na morszczyźnie :D

3.Loteria fantowa to fajna sprawa,jak się ma szczęście to można naprawdę sporo wygrać (np. Booa "wylosował" cały karton mrożonek):winner1 :banghead

4.Jedynym wspólnym alkoholem na następnym zlocie będzie 100 butelek cytrynówki

5.Sposób na zdobycie piwa: włączyć Sebowi karaoke i poszukać pod jego krzesłem 8)

6.Amerykańskie auta są do bani, bo nie mają wszystkich pedałów i zakopują się w śniegu :D

7.Jeżeli ryba zdycha w Twoim akwa od dwóch miesięcy podaruj ją @dmt,on na pewno skróci jej męczarnie...

8.Jak organizujesz karaoke,to miej zawsze w pogotowiu dodatkowy pokój, bo 40 osób w kiblu raczej się nie zmieści:D

9.Nigdy nie ufaj prywaciarzom i zawsze bierz poprawki na ich wypowiedzi typu: "Na miejsce zbiórki pod kulig macie 8 min jazdy samochodem"; "zobaczycie konie po prawej stronie"; "będziecie mieli delikatesowe wędliny":D

10.Na zlocie morszczaków nie trzeba pilnować laptopów,kamer,złota etc tylko ciągle sprawdzać czy moja szczepka/ryba wciąż pływa w akwa:tongues

11.Zawsze warto napisać plan,świadomość że wszystko na zlocie było z nim zgodne to ogromna satysfakcja:clowning

12.Wszystkich trzeba traktować równo... P.S osoby,których nie było na losowaniu proszeni są o odbiór nagród..

(Ziyo98 - skała ceramiczna z liczną kolonią majano; Kiflu spora szczepka bryopsis):D

13.Czasami ilość wypitego alkoholu jest tak duża,że kac zaczyna się po 2-óch dniach od ostatniego kieliszka

14.Jeżeli dziewczyna chce jechać samochodem,to pozwól jej prowadzić (lepiej stracić auto niż prawo jazdy)

P.S. Odjeżdząjąc z kontroli drogowej zawsze włączaj światła, a szczególnie w nocy

15.Rada na przyszłość: wmówić @dmt,że klej preisa to amerykański błyszczyk do ust:bump1

16.Nigdy nie zostawiać kabanosów w kuchni zamykanej na klucz o 23:00:)

17.Pić w pierwszy dzień zawsze z tymi co najwięcej piją, bo w kolejne dni już się z nimi nie napijesz:D

18.Po 3 dniach zlotu chrypa zamienia się w pokazywanie palcem, kondycja drastycznie spada... Wniosek: zlot może trwać najwyżej 3 dni:)W innym przypadku @Seb będzie się ze mnie śmiał że przestałem w końcu gadać, a ja z niego że nie może już śpiewać:D

Witam wszystkich morszczaków :D

Poszukałem trochę w internecie i znalazłem korzystną ofertę ośrodka wczasowego w rodzinnym mieście Golców - Milówce. http://www.beskidy.info.pl/willanadrzeka/. Proponowana data spotkania to weekend 5-7 luty. Mam świadomość tego,że większość z nas w okresie świątecznym wyzbywa się wszelkich oszczędności dlatego pensjonat jest dosyć tani.

Osoby z odległych krańców Polski mogą się wybrać z rodzinką i zostać dłużej, bo okolica jest bardzo ładna.

Nie sposób trafić w gust każdego, ale możemy wspólnie to zorganizować tak żeby jak najwięcej morszczaków mogło przyjechać,bo przecież nie miejsce jest ważne, ale ludzie.

PLAN ZLOTU:)

Piątek

od rana organizacja (instalacja akwarium,rzutnika etc, kwaterunek przybyłych)

godz 17:00 uroczyste otwarcie zlotu,zapoznanie się uczestników

godz. 19:00 Wspólna kolacja

godz. 19:30 Prezentacja lampy LED DIY + debata - @Sławomirdyl

godz. 21:00 Inne prezentacje DIY,omówienie pomysłów

godz. 22:00 dodatkowy ciepły posiłek ( za pieniądze z zaliczki)

godz. 22:30- 5:00 Pełna integracja, nagrody dla tych co zejdą ostatni:D (w trakcie karaoke z nagrodami:playing)

Sobota

9:00-10:00 Śniadanie (szwedzki stół)

10:30 Wykład o żywieniu ryb przedstawicieli firmy Tropical + dyskusja

12:30 Konkurs wiedzy o akwarystyce morskiej z nagrodami

14:00 Obiad

15:00 wykład "Makroglony w mikroświecie czyli to, czego nie doceniamy w naszych zbiornikach" @Zielony Mintaj + debata

17:00 integracyjna kolacja + prezentacja akwarii

20:00 Wykład Oliviera pt. Koralowce z czym się to je, oraz sprzedaż i zamawianie ich od kuchni czyli szeroko pojeta akwarystyka morska + debata

22:00 Dodatkowy posiłek. Wyniki loterii fantowej.Później jak zwykle integracja do rana:D

Niedziela

9:00-10:00 Śniadanie (szwedzki stół)

10:30 kulig ( dla pozostałych spacer po okolicy)

14:00 Obiad

Od 15:00 wspólna integracja przy ognisku z kiełbaskami i regionalnym browarkiem:)

20:00 Rozmowy tematyczne i kolacja

Dla tych co zostają integracja do rana:strutin

Poniedziałek

9:00 Śniadanie

9:30 Wymarsz na narty,parapet,sanki (co tam kto ma:tongues)

ok. 16:00 obiad

...resztę planu napisze "samo życie":D

Jak dojechać?

Poniżej znajdują się 2 poglądowe mapki, mimo tego że cel naszej podróży wygląda na "środek niczego" to dosyć łatwo tam trafić:D Polecam odwiedzenie strony http://maps.google.pl/maps?ie=UTF-8&hl=pl&tab=wl, gdzie można sobie samemu zaplanować trasę podróży oraz wydrukować dokładne mapki.

Adres:strutin "Willa nad Rzeką" Irena Greń ,Szare 7 34-360 Milówka (Oznaczone literą A)

4287-dojazd1.jpg

4287-dojazd2.jpg

RZECZY POTRZEBNE NA ZLOT I SAMARYTANIE KTÓRZY TO PRZYNIOSĄ:D (aktualizowane, czekamy na chętnych:tongues)

Rzutnik + ekran - @Nemo

Program do karaoke i 2000 piosenek - @Rysiu

Filmy o rafie - @Leoni, @Crab

Akwarium 108l 80x35x40 (profil)-@Astronotus Ocelaris

Część wody do akwarium ok 70l - @Rs

Część wody do akwarium ok 20l - @Wojtesu

Grzałka - @Leoni,@Astronotus

HQI AM 150W - @Crab ( jak ktoś ma lepsze światełko to niech bierze:))

Odpieniacz - @Booa

Pompa cyrkulacyjna-@Booa

Ozonator/UVka- Paweł S.

Węgiel do akwarium - ?

Myślę że może przydał by się też jakiś mały filterek wewnętrzny (najlepiej z działającego zbiornika)

Plakietki - @Cezar1

Zakup napoji - @Cezar1 (+ do pomocy @Astronotus i @Crab)

Opracowanie planu zajęć dla dzieci - ?

Mikrofon + sprzęt nagłaśniający -@Astronotus

Ciasta:

*sernik- @Rs

*szarlotka - @Smoki

*ciasto niespodzianka - @Nemo (jak synek będzie grzeczny:))

*ciasto niespodzianka - @Cezar1

*ciasto niespodzianka - @Krzych692

*ciasto niespodzianka - @Ziyo98

cytrynówka - @Crab:tongues

śledziki - @Kiflu

SPIS POKOI I PROPONOWANI LOKATORZY W "PENSJONACIE NAD RZEKĄ" (aktualizowane, rezerwacje proszę na priv)

PIĘTRO I

nr pokoju / liczba łóżek / lokatorzy

2 /6 łóżek/ Cezar1 + 1 + 2 dzieci

3 /5 łóżek/ Leoni + 1 + 2 dzieci

4 /5 łóżek/ Inmar + 1 + 2 dzieci

5 /2 łóżka/ Brevis + 1

6 /3 łóżka/ Cyganus + 1 + 1 dziecko

7 /5 łóżek/ Dmt_dar + 1 + 2 dzieci

PIĘTRO II

10 /2 łóżka/ Paweł Szewczak

11 /5 łóżek/ Tropical + 1

12 /5 łóżek/ Olivier + 1 (od soboty)

13 /6 łóżek/ Włodzimierz + 2 (do środy)

14 /5 łóżek/Wojciech W + 1 + 2 dzieci

15 /4 łóżka/Grzegorz B + 1 + 1 dziecko

16 /4 łóżka/Wawik + 1 + dziecko

17 /5 łóżek/BigWalker + 1 + dziecko

18 /3 łóżka/Seb + 1 + dziecko

PIĘTRO III

20 /3 łóżka/rs +1 (do poniedziałku)

21 /4 łóżka/ Ziyo98 +1 + 2 dzieci

22 /5 łóżek/Krzych692 + 1 + 2 dzieci

23 /10 łóżek(pokój 80m2)/Wojtesu + 1

24 /5 łóżek/ Smoki + 1 + 2 dzieci (od soboty)

25 /5 łóżek/ Booa + 1 + 1 dziecko

Budynek obok (ten sam pensjonat)

Crab22 + 1,Michal777 /pokój 3-os (studio)

Astronotus + 1 /pokój 3-os (studio)

Paweł S. + 1 /pokój 3-os (studio)

JanuszD /pokój 3-os (studio)

Nemo,Kiflu,Slawomirdyl/ pokój 5-os

Pensjonat "U Kubiców"

Krzysiek 26 + 1 / pokój 2-os

Osoby,które przyjeżdżają ale nie zostają na noclegu

Paweł Zielony Mintaj (Prelegent)+1

Łukasz (Lizard) + 1

Spotykamy się w piątek wieczorem i zostajemy do niedzieli. Chętni mogą zostać tydzień lub dwa dłużej.

Szczegółowy opis pensjonatu oraz relację z misji zwiadowczej znajdziecie na stronie 4:)

LISTA CHĘTNYCH,KTÓRZY SIĘ WAHAJĄ (NIE WIEDZĄ JESZCZE ŻE CHCĄ JECHAĆ:D) (ciągle aktualizowana)

Moira + 1 /pokój 2-os

Krzysiek (Kris238 ) + 1 (+ 2 dzieci)

Patryk (Patryk.ruda) + 1 (+1 dziecko)/ pokój 2 os

Baddboy + ekipa z mazowsza?

Admed2 + całe auto morszczaków z pomorza:D

Jakby ktoś chciał wpłacić zaliczkę (zwrotną) to proszę o kontakt z naszym skarbnikiem @rs (W tytule prosimy podać nick z forum) Nowi chętni proszeni są o kontakt na priv lub w tym wątku,będziemy dla nich szukać pokoi

Z góralskim pozdrowieniem Michał

[blue]Podczas zlotu organizujemy giełdę korali i sprzętu. Poniżej link do wątku na targowisku:)[/blue]

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25813&n=last#bottom

P.S.Dodam tylko że oprócz głównego celu naszego spotkania (dyskusji nt. posolonych zbiorników:)) przewidzianych jest parę dodatkowych atrakcji. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą coś dla siebie na wielu okolicznych stokach. Można również pograć w bilard, pochodzić po górach. Sympatykom "vodka metod" polecam sklepy naszych południowych sąsiadów ( Słowacja ok. 14km, Czechy ok. 18km). A dla osób zostających trochę dłużej polecam słowackie gorące źródła, których mają mnogo http://www.eslowacja.pl/slowacja/aquaparki__thermal_parki_i_gorace_zrodla_na_slowacji,318.html:bump1

4287-baner-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem już do szefowej pensjonatu, pytałem jak z miejscami na około 30 osób,powiedziała że spokojnie będą( myślę że jest znacznie więcej miejsc). Wstępnie zarezerwowałem obiekt czekam na chętnych do integracji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się piszę :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astronotus Jasne, im więcej osób tym lepiej.

Jak będzie dużo chętnych, to zarezerwujemy obiekt tylko dla nas. Sala jadalna jest na 100 osób, także na pewno się pomieścimy:strutin

W przeciągu kilku najbliższych dni proszę zainteresowanych o zgłaszanie żeby wiadomo było czy rezerwować cały pensjonat czy tylko jego część. 2-dniowy pobyt z pełnym wyżywieniem wychodzi niecałe 100zł, a pani mówi że jedzenie dobre bo swojskie:) Jeśli chodzi o spotkanie to proponuje zacząć od piątku wieczorem i skończyć w niedzielę koło południa, żeby każdy zdążył wrócić w rodzinne strony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle,ze przede wszystkim przydaloby sie ustalic jakies tematy spotkania, jakies wyklady itd. tym bylbym zainteresowany, tu wypadaloby sie zwrocic np. do Przemka, czy bylby zainteresowany organizacja takiego zlotu na poludniu kraju.

Jesli chodzi o spotkanie w celach czysto konsumpcyjnych to ja odpadam :D takie cos mniej mnie interesuje:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej;) Do planowanej daty jest jeszcze miesiąc, także myślę że uda się ustalić część merytoryczną spotkania... tylko muszą być chętni:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za tylko spytaj ile za małe dzieci trzeba płacić??

bo wziołbym swoje maluchy jeżeli to możliwe:strutin

jak to załatwisz że dzieci za free to jestem chętny na 1000% i myśle że @inmar też:D


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nasze tereny, jestem za!!! Wszystkie pozwolenia już uzyskałem :D,, żebym tylko zajęć nie miał w tym czasie to jestem na 100%


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonie jutro do pani i popytam się jak z dziećmi. Cieszy mnie,że jest sporo zainteresowanych, myślę że jak uzbiera się nas większa grupa to wynegocjuję lepsze warunki z gospodarzami. Jacyś kandydaci na prelegentów?:winner1:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może przy okazji jakieś narty:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226588 leoni :

to może przy okazji jakieś narty:)

No to kolego trafiłeś w moje drugie zamiłowanie, jestem jak najbardziej za. Może zostaniemy trochę dłużej i wyruszymy na jakiś stok, bo w okolicy tego trochę będzie albo pozbieramy chętnych i wyskoczymy rano jak brać jeszcze będzie spała po męczących debatach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny:)

Dzwoniłem do Pani aby zapytać się jak wygląda sprawa z dziećmi. Nie wyraziła się konkretnie ale powiedziała, że zrobimy taniej tak żeby wszyscy byli zadowoleni. Większa grupa, to ogromna siła przetargowa, także Leoni i Inmar możecie być spokojni:) Na pytanie jak długo zostajemy to wstępnie powiedziałem,że dwa noclegi (piątek i sobota) przy czym część osób może zostanie dłużej. Pani nie miała przy sobie kajeciku z rezerwacjami i kazała mi zadzwonić za 2h. Wtedy powiem Wam jaka byłaby konkretna data, bo zależy mi na tym aby nie było za dużo ludzi z zewnątrz. Wstępnie to weekend 22-24 stycznia lub tydzień później.

W Wigilię rano planuję się wybrać obejrzeć pensjonat i okolicę, żeby sprawdzić czy wszystko gra. Bardzo chętnię zabiorę morszczaków z okolicy na tą "misję zwaidowczą":D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crab22,dawałeś może jakieś namiary khmer czyli Arkowi?

P.S Jak miewają się szczepki?

Twoje Xenie szaleją:D


W planach piko-rafa 30ltr z miękkimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226586 crab22 :

Zadzwonie jutro do pani i popytam się jak z dziećmi. Cieszy mnie,że jest sporo zainteresowanych, myślę że jak uzbiera się nas większa grupa to wynegocjuję lepsze warunki z gospodarzami. Jacyś kandydaci na prelegentów?:winner1:D

Zapytaj o te dzieci bo ja mam 2 sztuki na stanie :D

Ile kosztowałby pokój dla 2 osób dorosłych i 2 dzieciaków (4 i 7 lat) + wyżywienie?

Bo pewnie taniej niż 4 osoby dorosłe w małych pokojach :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:strutinZadzwoniłem jeszcze raz, Pani powiedziała że doba z pełnym wyżywieniem (3 posiłki) dla osoby dorosłej bedzie kosztować 48zł, a dwoje dzieci do 10 lat bedą traktowane jak jedna osoba dorosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany czyli rozumię że 2 osoby X 2 noclegi =200 zł ?

A mam pytanie czy można wziąc tylko 1 nocleg np z piątku na sobotę ?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że niskie koszty pobytu zrekompensują wielu osobom koszty podróży i się zdecydują:D Bardzo chciałbym abyśmy oszacowali w przeciągu kilku najbliższych dni liczbę chętnych, tak aby można było zarezerwować jeszcze przed świętami część pokoi. W tym celu proszę jeszcze raz o zgłoszenie chętnych (na forum albo priv) z podaniem liczby osób i preferowanego pokoju. [np Michał (Crab22) + x os dorosłe + x dzieci, pokój x os. / integracyjny:D]

Lista będzie umieszczona na początku tematu i ciągle aktualizowana.

Mam nadzieję że sprawy kwaterunkowe załatwimy w miarę możliwości szybko i zostanie trochę czasu na przygotowanie tematów spotkania oraz byćmoże dodatkowych atrakcji jak np. kulig:)

Z góralskim pozdrowieniem Michał :outtahere outta here

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226706 khmer :

Jestem zainteresowany czyli rozumię że 2 osoby X 2 noclegi =200 zł ?

A mam pytanie czy można wziąc tylko 1 nocleg np z piątku na sobotę ?

Oczywiście że można, tylko mam nadzieję,że większość zostanie 2 dni, bo gospodarze zaczną miałczeć że trzeba co chwile pościel zmieniać:D można również zorganizować wyżywienie we własnym zakresie, ale myślę że nie ma co bo tanio i ponoć smacznie:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.