Skocz do zawartości
crab22

ZLOT W GÓRACH (5-7 LUTEGO) LISTA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja prawdopodobnie będę z małżonkiem i 2 mini-morszaczaków :D

Musze jeszcze poustalać parę spraw zanim się zgłoszę ale będziemy prawdopodobni dopiero w sobotę.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze zapowiada sie interesujaco. Chyba sie wybiore. popytam na pomorzu to moze wiekszą grupą wpadniemy na "wode ognistą"


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm interesująco, a wybiera się ktoś z okolic Jaworzna bo zawsze by to taniej było ja bym się wybierał tylko 2 osoby z moją kobietą więc 2 miejsca wówczas by były wolne.

Przemyślę sprawę bo w styczniu dużo wydatków mi wychodzi;)


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od piątku sie da?? biorę urlop i na deche ale czad!!! musze sprawdzic jak mam zjazd... więc jaka data??????????? Ja jestem z Chrzanowa Domat.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może by poszukać jeszcze jakis sponsorów i patronów nad tym wydarzeniem??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę 2 osoby :D


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226794 leoni :

to może by poszukać jeszcze jakis sponsorów i patronów nad tym wydarzeniem??

Było by fajnie, tylko chyba jestem za krótko w branży i nie mam potrzebnych kontaktów:tongues. Dlatego w tej materii bardzo prosiłbym o pomoc kolegów morszczaków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a może ktoś z mazowsza chciałby sie wybrać? Ja z rodzinką raczej nie pojadę ze względu na niemowlaka...ale sam jak najbardziej:-) można byłoby zmontować ekipę do samochodu....no i może przy okazji na kilka godzin szusowania..?

pozdrawiam


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zacznie się zabawa zaczynam pertraktowanie z moją żonką 2 dorosłe sztuki +2szt narybku 10i15 lat :D:D:strutin


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem was poinformaować że załatwiłem pierwszego prelengenta:), będzie to Pan który prowadzi u nas sklep z morszczyzna a mało kto go zna:) i przywiezie kilka perełek ale to niespodzianka @Crab22 prosze dopisz go do listy członków zlotu jako P.Darek


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nonono Panie i Panowie zapowiada się bardzo ciekawy wyjazd :D W środę koło południa jedziemy z Krzyśkiem (Astronotus) na misję zwiadowczą.Postaramy się zarezerwować trochę więcej miejsc, ale byłoby super gdybyśmy do tego czasu znali orientacyjną liczbę chętnych, dlatego proszę się zgłaszać:D Tutaj też zwracam się do Was z prośbą o powiadomienie znajomych morszczaków, którzy rzadziej odwiedzają forum. Szkoda tylko,że tak mało chętnych z północnej Polski, czym jest te parę godzin w samochodzie wobec takiego spotkania:tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crab22 postaraj si e zorganizowac noclegi wyżywieni, jakiś kulig itd, a ja spróbuje zorganizować jakis nowych prelengentów:)

No i fajnie by było jakby te dzieci były za free bo niewidze płacić jak w moim przypadku za dziecko 1,5 i 3 latka,bo co one mogą zjeść


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226831 akvarius :

Oj zacznie się zabawa zaczynam pertraktowanie z moją żonką 2 dorosłe sztuki +2szt narybku 10i15 lat :D:):D

Jedziecie? Ale fajnie :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226999 leoni :

No i fajnie by było jakby te dzieci były za free bo niewidze płacić jak w moim przypadku za dziecko 1,5 i 3 latka,bo co one mogą zjeść

Szybko licząc dwudniowy pobyt dla dwójki dzieci wychodzi 40zł i może się zdażyć że tej opłaty nie przeskoczymy, okaże się w praniu:). Natomiast jeżeli chodzi o wyżywienie to płaci się za konkretny posiłek. Dajmy na to ktoś może sobie wybrać tylko śniadanie i kolację bez obiadu albo na odwrót. Cena którą przytoczyłem wcześniej (28zł) obejmuje śniadanie + obiad + kolację dla osoby dorosłej. Zgodzę się z kolegą że takie dzieciaczki niewiele zjedzą i myślę że te małe porcyjki będa gratis... no ale konkrety przedstawimy jutro po wizytacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamawiam dla siebie i żonki + 2 dzieci.

Pozdrawiam Krzysztof


400 l+120 sump 70kg żywej skały i cała reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#226871 leoni :

chciałem was poinformaować że załatwiłem pierwszego prelengenta:), będzie to Pan który prowadzi u nas sklep z morszczyzna a mało kto go zna:) i przywiezie kilka perełek ale to niespodzianka @Crab22 prosze dopisz go do listy członków zlotu jako P.Darek

Pytałem Go dziś i potwierdził wyjazd,ale niestety.......nic nie wypije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227112 inmar :
#226871 leoni :

chciałem was poinformaować że załatwiłem pierwszego prelengenta:), będzie to Pan który prowadzi u nas sklep z morszczyzna a mało kto go zna:) i przywiezie kilka perełek ale to niespodzianka @Crab22 prosze dopisz go do listy członków zlotu jako P.Darek

Pytałem Go dziś i potwierdził wyjazd,ale niestety.......nic nie wypije.

A ty Marek zaraz o piciu:baby my tam jedziemy o rybkach porozmawiać:D


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Marek zaraz o piciu:baby my tam jedziemy o rybkach porozmawiać:D

A rybka lubi pływać :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm........ no właśnie trzeba sobie jakąś rybkę zorganizować :D


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi jeszcze taki pomysł:

może by zrobić przy okazji jakąś giełdę sprzętu który zalega nam na półkach i w szafkach??, można by i koralowce przywieśc na sprzedanie lub wymianę, skombinował bym jakiś zbiornik, ośietlenie pompke i myśłe że koralowce do niedzieli by obstały??

Co wy na to??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków:)

Część z Was pewnie czeka na relację z wizyty w ww. pensjonacie, dlatego pozwolę sobie na krótki fotoreportaż. Niestety oprócz dobrych wiadomości mam również złą...Jak już pewnie zauważyliście po zmianie tematu, przesunęliśmy zlot o tydzień tj. 5-7 lutego. Zanim mnie zlinczujecie podam Wam wszystkie powody tej zmiany. Mam ogromną nadzieję, że zmiana daty nie skomplikuje Wam wyjazdu i jakoś mi wybaczycie:). Głównym powodem dla którego zdecydowaliśmy się przenieść zlot był fakt, że część pokoi 2-os była zarezerwowana i musielibyśmy się albo zagęścić w 4-osobowych albo podzielić na 2 domki. Dodatkowo po pensjonacie "pałętaliby" się ludzie z zewnątrz, biorąc pod uwagę że byłaby to szkolna wycieczka chyba rozumiecie naszą decyzję...

No dobrze przejdźmy do tych lepszych wiadomości:) W dniach 5-7 lutego do dyspozycji mamy CAŁY PENSJONAT czyli 100 miejsc na 3 kondygnacjach (na zdjęciu ten zielony) dodatkowo w razie potrzeby mamy do wykorzystania 20 miejsc w sąsiednim budynku. Rezerwacja jest potwierdzona i nie ma możliwości żeby dołożyli jakąś kolonię bez względu na to ile osób od nas przyjedzie!!!! Sala jadalna (ta z fotografii poniżej) jest również do naszej dyspozycji przez cały okres pobytu, proponuje wykorzystać ją jako główną salę biesiadową i prelekcyjną zarazem. Możemy sobie ją przemeblować wg. uznania (połączyć stoły itp.). W Sali znajduje się sprzęt grający i bilard, parkietu jest sporo także możemy zrobić sobie również potańcówkę :D :D. Fajnie, bo nie musimy wynajmować sali audiowizualnej do prezentacji.

Obok sali jadalnej czyli naszej auli jest świetlica z telewizorem i stolikami, proponuje tam urządzić centrum rozrywki dla naszych podopiecznych (zawsze będą na oku:). Mają do dyspozycji również piłkarzyki i stół do ping ponga.

4287-szare2.jpg

4287-szare1.jpg

4287-sala nowy.jpg

W pensjonacie nie ma baru, możemy za to wnosić alkohol we własnym zakresie. Oczywiście szklanki, kieliszki etc.

dostaniemy. W Milówce jest kilka sklepów spożywczych, amatorom bardziej orientalnych artykułów/trunków polecam wycieczkę do naszych południowych sąsiadów;)

Jeśli chodzi o standard pokoi i całego pensjonatu, to zgodnie przyznaliśmy że stosunek cena/ jakość jest bardzo korzystny. Generalnie pokoje wyglądają tak jak na zdjęciach. Pozwoliliśmy sobie odwiedzić kilka, w zasadzie są podobne a różnią się głównie wielkością i ilością łóżek. Jak widzicie są skromne, ale moim zdaniem czyste i nawet przytulne. Pokoje są wyposażone w łazienki z kabiną prysznicową i umywalką, większość również w mały telewizor. Ale myślę że nie jedziemy tam posiedzieć w pokojach:D

4287-room.jpg

4287-bath.jpg

Pozwoliliśmy sobie również odwiedzić inny pensjonat, ale oprócz tego że nocleg kosztował 45zł nie zauważyliśmy dużej różnicy w standardzie.

Jeśli chodzi o koszty to w sumie nic się nie zmieniło 20zł/doba od osoby + opcjonalnie wyżywienie. Opłata za pobyt małych dzieci (śpiących z rodzicami) wynosi 5zł (Pani mówi że na śmieci). Większe w zależności od zajmowanych łóżek. Np. za dwójkę małych dzieci śpiących w jednym łóżku płaci się jak za jedną osobę dorosłą. Łóżka można łączyć wg. uznania, myślę że cennik w tym zakresie Pani uzależniła od wykorzystania pościeli.

Jeśli chodzi o jedzenie to oczywiście malutkie dzieci gratis większe 75% ceny. Posiłki są do wyboru jak już wspomniałem, pełne wyżywienie dla os. dorosłej kosztuje 28zł.

Może jeszcze parę słów o dodatkowych atrakcjach.

W trakcie dochodzenia dowiedzieliśmy się, że jest możliwość kuligu. Wstępne koszty kształtują się na poziomie 100zł na każde 6 osób. Istnieje również możliwość zorganizowania ogniska na terenie pensjonatu. Jak widzicie na zdjęciach jest tam również sporo ławek i altanka.

4287-altana nowy.jpg

Miłośnicy białego szaleństwa też się pewnie ucieszą, bo w okolicy jest kilka stoków. W odległości 600m od pensjonatu znajduje się mała górka z orczykiem (400m zjazdu). W promieniu kilku - kilkunastu km znajdziemy sporo uczciwych stoków z zapleczem gastronomicznym.

Osoby które wybierają się samochodem mogą spać spokojnie. Nawet w środku zimy droga jest tutaj przejezdna. Do Milówki prowadzi międzynarodowa droga ekspresowa na Zwardoń, która jest nieustannie odśnieżana. Lokalna droga z uwagi na licznych turystów też jest dobrze utrzymana.

Parking na terenie pensjonatu jest w sumie spory, no i oczywiście gratis.

Kończąc ten długi wywód jeszcze raz przepraszam za zmianę terminu zlotu. Mam nadzieję że więcej osób będzie mogło przyjechać w obecnym terminie. No i zapraszamy kolejnych morszczaków, bo miejsca mamy w bród:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff ale mi te zdjęcia dały popalić...

Macie jeszcze jeszcze szczegółową mapkę:D

4287-mapka.jpg

#227208 leoni :

wpadł mi jeszcze taki pomysł:

może by zrobić przy okazji jakąś giełdę sprzętu który zalega nam na półkach i w szafkach??, można by i koralowce przywieśc na sprzedanie lub wymianę, skombinował bym jakiś zbiornik, ośietlenie pompke i myśłe że koralowce do niedzieli by obstały??

Co wy na to??

Świetny pomysł jak najbardziej za:) myślę że będzie gdzie baniak postawić. Też mi to przez myśl przeleciało,ale nie mam pustego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się to załatwić, tylko niech się inni wypowiedzą czy tak akcja ma sens:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.