Skocz do zawartości
crab22

ZLOT W GÓRACH (5-7 LUTEGO) LISTA

Rekomendowane odpowiedzi

Nonono widzę że trzeba dodać komunikat, że na giełdzie nie będziemy wymieniali akwarystek i żon, bo jeszcze ktoś w tym celu przywiezie:D A jeśli chodzi o inne żywe stworzenia to myślę, że w grę wchodzą tylko mniej wymagające korale. Jeżeli zapewnimy im przestronny zbiornik z dobrą filtracją i np. ozonatorem to raczej przetrzymamy je do końca zlotu w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mozna przywieźć sobie zdjecie jakiegos czegos ,co moze łatwo paść i mozna tez pooglodac i potem wpasc do kogos bezposrednio ,zeby zwierzaczek za duzo polskich dróg nie musiał zwiedzać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy już człowieka od legalnych dopalaczy:D A tak na poważnie to jeszcze musimy podjąć parę kwestii organizacyjnych nim zamkniemy tą część. Mianowicie kolumny które mamy na sali są w sumie nie za duże i jeżeli miałaby tam być grubsza potańcówka to czy ktoś mógłby zabrać większe kolumny? Oczywiście wszyscy :) proszeni są również o zabranie sprzętu:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o fotkach mowa to myślę, że mogą być również bardzo przydatne zdjęcia nie tylko zwierząt ale również tych bardziej lub mniej udanych eksperymentów DIY, sposobów na rozwiązanie jakiegoś problemu na podstawie własnego pomysłu. Niewykluczone, że dyskusje dotkną takich kwestii a rysowanie pod wpływem... nie zawsze wychodzi.

Jest jeszcze czas by obfotografować swoje sumpy, lampy czy inne szafki.

A jeśli chodzi o głośniki to apeluję o rozsądek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko z umiarem:D Ja tam wielkim zwolennikiem tańca nie jestem, ale sympatykom całonocnej integracji na parkiecie trzeba zapewnić jakieś zaplecze techniczne:tongues. Budynek ma 3 kondygnacje a stropy są dosyć solidne, także myślę że osobom wcześniej udającym się na spoczynek nie będzie to przeszkadzać :) Oczywiście bawimy się przy szlagierach grupy Reef albo Aqua:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

crab22, jeśli są jeszcze miejsca to rezerwuje dla siebie: 2 dorosłe+2 dzieci

Pozdrawiam

RoBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho:)

Trzeba odświeżyć temat bo od roku już tu nikt nie pisał:)

Drogie koleżanki i koledzy chciałbym ponownie zapytać Was o zdanie na temat paru kwestii z poprzednich postów, a w szczególności nt. giełdy. Fajnie by było jakby każdy z Was w paru zdaniach napisał czy jest za i jak to widzi, bo kolega Leoni wciaż nie wie czy to organizować.

Jeśli chodzi o pytanie Roberta, to oczywiście mamy jeszcze trochę miejsc i zapraszamy kolejnych morszczaków:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kwestia giełdy ucichła


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję giełdę, ale sprzętu... szkoda męczyć gady, jeszcze ta pogoda do tego... no ale Wy tu "U-RZĄDZICIE" :)


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o moich wątpliwościach co do giełdy zwierząt ale gdyby to przybrało charakter nie targowiska a czegoś w rodzaju punktu przetrzymania zwierzaków przy wcześniej umówionych transakcjach to ok. Czyli wiadomo kto i co od kogo kupuje bo wcześniej wszystko uzgodnili a na zlocie dokonują tylko dogadanej wcześniej wymiany.

Może wklejać tym wątku fotki oferowanych zwierzaków? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z RS. Zamieszczajcie zdjątka z cenami i zobaczymy co z tego wyjdzie. A na miejscu zróbmy giełde sprzętu.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i demokratycznym sposobem doszliśmy do konsensusu:D

#227888 leoni :

Kolejna sprawa jestem w trakcie pertraktacji z organizacją medialną:) zobaczymy co z tego wyniknie

Leoni zdradź rąbka tajemnicy:)

Ja wysłałem maila do Dariusza Firleja z Magazynu Akwarium z zapytaniem czy nie są zainteresowani uczestnictwem w spotkaniu, na razie jeszcze bez odpowiedzi ,ale zobaczymy.

...i tu znowu ponowię prośbę do forumowiczów o współdziałanie w organizacji części tematycznej zlotu. Pomijając fakt, że to sporo "zabawy" jak dla jednej osoby (na razie tylko Leoni się tym zajmuje), to przecież wszyscy mamy nieco inne wyobrażenie nt. spotkania. Jeżeli każdy wrzuci swoje " 2 grosze" to na pewno te dwa dni spędzimy bardzo ciekawie i pożytecznie.

Jeżeli macie swoje propozycje co do prelegentów,sponsorów, przebiegu zlotu czy tematów na nim poruszanych to proszę podzielcie się swoją opinią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crab22… mam pytanie do Ciebie, jako głównego organizatora. Mam przywieź projektor i ekran???

I proponuje temat DIY; przecież każdy z nas coś grzebnął w swoim baniaku samodzielnie…


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam propozycje aby zapisywać przy nazwiskach już teraz kto ma co przywieźć żeby niezrobił się bałagan


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, jest ktoś chętny na narty w wolnych chwilach podczas zlotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki podstępny plan żeby na Pilsko wyskoczyć. Z tym, że ja na parapecie się zsuwam, nie na boazerii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w sumie to już było kilku chętnych ze mną włącznie i możemy się wybrać któregoś dnia skoro świt, tylko gdzie my tam kierowcę znajdziemy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdziemy wieczorem to na rano dojdziemy i nikogo nie będzie się trzeba prosić o niepicie :)

A po drodze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszystko będzie ustalone i będzie znany rozkład dnia to proponuję to spisać w wersji do druku aby nie było zamieszania i niczego nie przegapić.

Byłem niedawno na dwóch szkoleniach z firmy od AGD w Żywcu i na Słowacji i pomimo,ze każdy dostał takie coś to nie wszyscy zabrali ze sobą przez co owe osoby ciągle biegały z pytaniami co o której i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crab, czy jest jakaś lista/zestawienie tego co potrzebujemy? Może oprócz wody mógłbym jeszcze jakoś pomóc?

A skoro o wodzie mowa. Dużo jej nie przywiozę, jakieś 70l. Wolimy świeżą czy z akwarium? A może 50/50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o organizację akwarium, to tym zajmuje się Leoni:) W sumie to jeszcze nie wiem do końca co on tam szykuje:tongues. A jeśli chodzi o listę to takowa jeszcze nie istnieje, razem musimy pomyśleć nad tym co jeszcze nam potrzeba czy to do części prelekcyjnej czy też rozrywkowej. Osobiście to mam cichą nadzieję,że zgłosi się też grupka morszczaków uzdolnionych muzycznie z własnymi instrumentami:playing

Tak sobie myślę,że w sumie to przydała by się też jakaś osoba,która zajmie się starszymi dziećmi bo jest ich już spora grupka. Nie chodzi mi tu o opiekę tylko o ułożenie dla nich jakiegoś programu (gry, zabawy itp.) żeby się dzieciaki nie nudziły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w sprawie akwarium skontaktuję się z Leoni na priv.

Na dzieciach się nie znam więc tutaj nie pomogę.

Myślę, że nie musimy dokładnie wypełniać czasu prelekcjami. Jestem przekonany, że dyskusje mocno merytoryczne rozwiną się również bez nich, sprowokowane choćby zdjęciem czy kawałkiem DIY. Za jakiś czas pewnie będzie więcej wiadomo, wtedy się zastanowimy.

Kiedy, komu i ile forsy wysyłać? Nie trzeba jakiejś zaliczki dać właścicielom pensjonatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi, mi, mi od przybytku głowa nie boli:D

A tak na poważnie to chciałem dać szefowej 500zł zaliczki,ale powiedziała że nie trzeba i że mi ufa że przyjedziemy. Co wcale nie znaczy,że pensjonat nie jest zarezerwowany (osobiście nam to obiecała). Będę dzwonił jeszcze do niej parę razy i jeżeli stwierdzi,że chce jakieś zabezpieczenie to podrzucę jej pieniądze. Także na razie żadna zaliczka nie jest potrzebna... z drugiej strony jednak są dwa powody żeby jakąś tam zaliczkę od Was pozbierać:

po pierwsze nikt już by się tak chętnie nie chciał wycofać:)

po drugie nie przekurzycie tych pieniędzy na głupstwa:tongues... ale ja się zbierania nie podejmuje,może Ty rs? Długo na forum jesteś i zaufanie społeczne masz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ja chętnie na ochotnika wpłacę podaj nr kąta

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.