Skocz do zawartości
squdo

Cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i Koleżanki;

pomóżcie mi bardzo proszę :)

Potrzebuje cichą pompę obiegową i tak przeglądając formu natrafiłem na opinie ze: Aquabee, New Jet i Eheim bedą bezgłośne, a jeśli dodatkowo np. postawię je na gąbce lub podwieszę to już będzie super.

I tak to kupiłem New Jeta 2300 gdyż w erybce odradzili Aquabee, a Eheim był droższy i co; burczy bydlak głośniej niż mój Resun King 3.

Tak to się pojawia pytanie czy to że inni piszą bezgłośna to faktycznie bezgłośna czy jednak wydaje jakieś dźwięki gdyż jednemu przeszkadza jak przykładowo mucha lata, a drugiemu nie.

Bądźcie proszę mili i poradźcie mi jakąś cichą pompę.

Niestety na Dragony mnie nie stać, eRybka zgodziła się przyjąć New Jeta, zamierzam dopłacić na Eheim 1250 tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki jeśli okaże się, że niestety jest porównywalny głośnością.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pompy AquaBee, które posiadałem w przeszłości i te które ma teraz były bardzo ciche, trzeba przyłożyć ucho aby je usłyszeć. Nie wiem jak obecnie ale jeszcze niedawno był problem z awaryjnością pomp AquaBee, sam mam w rektorze już trzecią pompę, ale jak już trafiłem na dobry egzemplarz to chodzi bezawaryjnie od 6 miesięcy. Poprzednie padały po kilku dniach/godzinach, były to pompy AquaBee 2000/1. Pompę Eheim miałem tylko jedną o malej wydajności ok 1000L/h, przyznam się szczerze, że nie zwróciłem uwagi na jej kulturę pracy ale na 100% była cichsza od pozostałych sprzętów. Ciche są pompy Red Dragon przynajmniej te z którymi miałem kontakt.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do niedawna AquaBee 2000-1 była naprawdę bardzo cicha prawie niesłyszalna,obecnie posiadam Eheim i jest o wiele głośniejsza cały czas słychać lekkie buczenie pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, czy to pompa buczy, czy może jej drżenie przenosi się na instalację (bądź na SUMPa) i powoduje rezonans. Bardzo dużo zależy od samej instalacji i sposobu podłączenia.

Jeśli pompa sama w sobie pracuje cicho, to możesz wyciszyć całą resztę. Jeśli nie, to jest wadliwa.

Zacznij od wymiany podkładek na silikonowe. Dobre silikonowe stożki (używane w Dragonach) możesz kupić u Skiby (zadzwoń do niego). Jeśli wciąż będzie buczeć, to spróbuj połączyć pompę z instalacją za pomocą węża. Najtańszy (choć kiepski) jest Neptun (np. http://www.korale.pl), najlepszy (i najdroższy) jest Royal (Acropora - też zadzwoń).

Jeśli samo wmontowanie węża w instalację nie rozwiąże problemu, spróbuj poprzesuwać pompę - wąż jest elastyczny więc nie będzie z tym problemu, a czasem kilka minimetrów w jedną bądź drugą stronę czyni cuda.

A jak i to nie pomoże, to zostaje jeszcze wyłożenie szafki jakąś tłumiącą dźwięki okładziną.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pompek eheima ale malutkich 1000 L/h - te są bezgłośne. o wiekszych pompach eheima słyszałam (ale tylko słyszałam), że są naprawdę ciuchutkie.

u mnie za obieg służy OR 3500 , pierwsza (którą kupiłam używaną) była niesłyszalna. sama się zdziwiłam, bo opinie były o niej różne. po roku czasu odmówiła współpracy i nabyłam taką samą, tyle że ze sklepu. tą już troszkę słyszę. nie jest to buczenie, ale nie jest bezgłośna.

wg. mnie jeżeli słyszysz "buczenie" to faktycznie może byc to rezonans. Jak kolega wyżej wspomniał, popróbuj z przesuwaniem pompy i dobrze jest, gdy wylot/wyjście z pompy nie jest na hydraulice pcv a na miękkim wężu.

Natomiast jeżeli pompa "terkocze" to jest wadliwa, do wymiany.

swego czasu, były tematy o terkoczących pompach cyrkulacyjnych... ze to chwilowe i mają się dotrzeć. w tamtym okresie akurat i ja nabywałam pompy i p. Piotr z Korale.pl powiedział mi krótko: jeżeli pompa, która do mnie dotrze (zakupy by net) będzie terkotać, to mam pakować i odsyłać.

wiec pytanie czy u Ciebie buczy czy terkocze :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za info; idąc tematem to u mnie burczy :)

najciszej chodzą podwieszone na weżu odprowadzającym wodę do akwarium.

Na razie to waz od pralki ale próbowałem też na gładkim ogrodowym i to samo.

W sumpie mam mało miejsca bo zrobiony z dwukomorowego wiadra, jednak także by sprawdzić pompy podwieszałem je w dużym 30 L wiadrze i nie zauważyłem różnicy.

Oczywiście wszystko wyjmowałem z szafki dla testu, masakra; kupie jeszcze trzecia chyba eheima ale przesyłki i odsyłki zaczynaj już mnie denerwować.

Albo mam pecha i obie sa uszkodzone, choć mam jeszcze Resuna King 2 i jest całkiem do wytrzymania jednak zbyt mało wydajny.

Mimo wszystko czekam na dalsze opinie; we wtorek rano muszę podjąć decyzje co kupić


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Aqua Medic OR 3500? Ta pompa jest zaliczana do najcichszych z pomp serii OR. Sam mam taką i u mnie pracuje bardzo cicho. Stoi u mnie na kawałku styropianu i z hydrauliką połączona jest wężem silikonowym.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie drgania przenoszą się na sump,myślę że uda się to bez problemu wyeliminować pompa jest prawie bezgłośna pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z New Jet 2300. Podłączone wężem neptun. Na razie standardowo na przyssawkach.

Dla sprawdzenia wziąłem na próbę ze sklepu NJ 3000 i to samo.

Ale będę kombinował, wiem że podwieszenie pompy daje rezultaty, na pewno będę skracał wąż bo jest za długi.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zdecydujesz na Eheim 1250 nie bedziesz zawiedziony no i ta gwarancja na 3 lata

A tak od innej strony to sie zastanawiam czy to kwestia pecha czy samego montazu pomp. Mam obiegowke Rio, Eheima i ostatno nabylem Tunze i zadnej nie slychac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, że w wielkim wiadrze o średnicy ponad 40 cm i podwieszeniu dla testów każdej na wężu odprowadzającym to zbyt wielkie pole do popisu w sprawie montażu nie pozostaje; a jednak burczą co bardzo mnie smuci.

Gdyby nie te obiegówki to miałbym bezgłośne akwarium, no może poza odpieniaczem ale to pikuś - Pan Pikuś :)


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer 777 napisał:

Witaj

Pompy AquaBee, które posiadałem w przeszłości i te które ma teraz były bardzo ciche, trzeba przyłożyć ucho aby je usłyszeć. Nie wiem jak obecnie ale jeszcze niedawno był problem z awaryjnością pomp AquaBee, sam mam w rektorze już trzecią pompę, ale jak już trafiłem na dobry egzemplarz to chodzi bezawaryjnie od 6 miesięcy. Poprzednie padały po kilku dniach/godzinach, były to pompy AquaBee 2000/1. Pompę Eheim miałem tylko jedną o malej wydajności ok 1000L/h, przyznam się szczerze, że nie zwróciłem uwagi na jej kulturę pracy ale na 100% była cichsza od pozostałych sprzętów. Ciche są pompy Red Dragon przynajmniej te z którymi miałem kontakt.

Pozdrawiam

Witam! Czy możesz podać gdzie kupowałeś te wadliwe AguaBee. Ja mam od prawie trzech lat UP1000, i zero problemów; jest bezgłośna. Planuje większy zbiornik i chciałem zastosować UP2000/1 lub UP3000, atu masz zabiłeś mi klina. Generalnie jeden ze sklepów netowych ma bardzo dobrą cenę na te pompki, ciekawe czy to nie jest ta wadliwa seria?

Pozdrawiam


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mali, ja mam już trzecią aquabee niestety. owszem są ciche, u mnie pracują przy odpieniaczu. jednak jak zauważyłam u siebie typ 2000/1 up jest mocno wrażliwy na spadki napięcia. przy częstych "skokach" napięcia, nie wspominając już o włączaniu/wyłączaniu prądu, szybko uszkadza się motor. pompy są z różnych źródeł/sklepów i z różnego okresu czasu.

ostatnia, nie zapeszając pracuje od kwietnia 2009r. (tak mniej więcej) i jak na razie jest o.k.

ale problem "wrażliwości" prądowej zaobserwowałam tylko w AB 2000/1 up, pozostałe pompy (tunze, OR 3500, eheim) nie reagują wcale


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam aiwaki


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "aiwaki"?


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba iwaki się pisze. Stronka jest tutaj: Stronka

Zalety to długa żywotność, wydajność oraz niska cena (stosunkowo)

Wady: bardzo prądożerne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#236810 JarJar :

Chyba iwaki się pisze. Stronka jest tutaj: Stronka

Zalety to długa żywotność, wydajność oraz niska cena (stosunkowo)

Wady: bardzo prądożerne

Tak sorki żle napisałem nazwę. Co do prądożerności jak napisałeś to się mylisz.

Mam ja kilka lat ale "niestety" orginał Japoński a nie robioną na rynek amerykański

a prawie........robi wielką różnicę

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aquabee 2000/1 i strasznie buczy na odpieniaczu weipro nie wiem co z tym zrobic

prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie bardzo cicha jest Red Dragon, mam u siebie już ponad rok czasu, jedna w odpieniaczu druga jako obiegowa, cisza, spokój i o to chodziło, inwestujesz raz, ale masz spokój,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko trochę drogi ten dragon :)


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, trochę tak ale naprawde cichy, spokojny i wydajny, naprawde się wkurzałem i stresowałem przy OR2500 tym bardziej ze akwarium mam w biurze i cały czas są klienci, aż mi wstyd było za to warczenie i buczenie dlatego zmianiłem na dragona bo przeciez akwarium ma być przyjemnoscią, hobby i pasja a nie kolejnym stresem, dlatego też naprawdę mnóstwo rzeczy powymieniałem z dobrych na lepsze, np zawór kulowy na spływie zamieniłem na bramowy - zupełnie inna kultura pracy, stabilny poziom wody w kominie, łatwość regulacji, możliwość rozebrania w celu przeczyszczenia itp.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może TUNZE Silence ktoś testował; cena przystępna na ebay


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237422 squdo :

a może TUNZE Silence ktoś testował; cena przystępna na ebay

Mam 1073.008 w packu. Chodzi jak traktor


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tej pompie czy ktoś używa? New Jet 4500 !! jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

squdo,mnie martwi te Twoje dwukomorowe wiadro z którego masz tego sampa,może coś w tym jest ?

Ja jadę od półtora roku na pompie aquabee 3000 i jest ok.O Red dragonach też ktoś na forum źle pisał,może trafiła się felerna sztuka.

W erybce polecali jako ciche NewJet-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.