Skocz do zawartości
squdo

Cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem NewJet-a i tak szybko jak go kupiłem to go oddałem i wziąłem Aquabee po pierwsze NewJet nagrzewał mi wodę bądź co bądź w małym zbiorniczku po drugie był głośniejszy.

Aquabee jest cichą pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237434 inmar :

squdo,mnie martwi te Twoje dwukomorowe wiadro z którego masz tego sampa,może coś w tym jest ?

No wlasnie. Ja mysle ze to jest glowny problem. Jesli to wiadro jak napisales jest z tworzywa to mysle ze to jest przyczyna. Poprostu ono rezonansuje. Sprobuj te pompy w szklanym pojemniku....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie testowo umieszczałem pompy w naprawdę dużym wiadrze.

Teraz sprawdziłem to około 40L więc myślę całkiem sporo.

Sprawdzałem też w wannie i burczą.

AdamB - zmartwiłeś mnie tą Tunze.

Jutro powinienem mieć Eheima 1250 zobaczę jak ten będzie się zachowywał.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237422 squdo :

a może TUNZE Silence ktoś testował; cena przystępna na ebay

Kiedy testowalem w sumpie byla nieslyszalna, natomiast kadza jedna pompa testowana w wannie powodowala taki rezonans ze az sasiadka przyszla zapytac co sie dzieje:clowning. Wstepnie zrobilem testy jezeli chodzi o podnoszenie i przyznam ze dyma jak sie patrzy.

Niestety zeby podac dokladne wyniki wszystko musze powtorzyc jeszcze raz bo samemu trzymacie weza w gorze i napelnainie naczynia przy jednoczesnym wciskaniu stopera jest bardzo ze tak powiem skomplikowane:googleye


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nie doświadczony ale składam właśnie akwa i kolo z acropory bardzo polecał mi new jet'a 4500 jako bardzo cichą, ponieważ głośność jest jedną z parametrów głównych przy moim doborze sprzętu. Myślałem wcześniej o OR3500 bo jest niezawodna ale dużo głośniejsza.


Początek marca 2010 ruszamy: 100x38x40-160l,sump78x30x40-90l,odp.:DeltecAPH525,obieg:NewJet4500,cyrk.:2xKoralia3-3200l/h,ośw.:Boyu HQI-1x150W+T5-2x24+LED+went,LR-20kg,LS-18kg-Zwierzyniec w fazie ustalania;Akwa w zabudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237573 squdo :

AdamB - zmartwiłeś mnie tą Tunze

No, ale ja mam akwa w sypialni. To moze wypaczac wyniki testu. Juz nawet zdjalem taki dinks do regulacji przeplywu bo siedzi bardzo luzno i myslalem, ze to on tak klekocze, ale niestety nie. Wsadzilem do cleaner'a cos o wiele mniejszego i bezszelestnego a w odpienku, ktory chodzi tylko w dzien to nie przeszkadza. Choc gdy sie przez moj blad wlaczyl o godzinie 00:00 to ......:cursin :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak wypadają w teście głośności pompy ATMAN PH2000/2200L/H 2,2m i ATMAN PH3000/2800L/H 2,6m. lub najmocniejsza ATMAN PH4000/5000L/H 3,40M ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@juart ja mialem w starym baniaku new jeta 3000 i mi sie bardzo podobal, 3 miechy temu postawilem nowy baniak i kupilem newjeta 4500 i jestem zachwycony. cicha i dobrze dyma i malo pradu ciagnie, a najlepsza jest cena. pompa jest wrazliwa na zmiany napiecia, tak jak red dragony. podejzewam ze im wieksza sprawnosc tym zmniejsza sie tolerancja na jakosc pradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym razem zawiodłem się na NewJet choć jak przeglądam forum to więcej ma opinii pozytywnych ale negatywne także są.

Pozostaje jeszcze sprawa co to znaczy "cichy" lub "bezgłośny" bo "niesłyszalny" to raczej jasne.

Może by przyjąć jakąś skalę porównawczą do cichy i bezgłośny.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inamr; miałeś racje

przeniosłem pompy do akwarium 50 L i cisza; może nie super cisza ale wyrażna poprawa. W dodatku eksperymentując wyszło praktycznie wszystkie - badałem 3 chodzą najciszej jeśli są podwieszone na przewodzie a przy okazji oddalone od ścianek akwarium u co najmniej 6-7 cm i w dodatku zalane wodą na wysokość około 10cm.

Testowałem Eheima 1250, Kina 2 i 3. NewJeta 2300 którego miałem wcześniej zwróciłem jednak w wiaderku i w wanie był najgłośniejszy ze wszystkich.

Niestety mimo wszystko, pompki te są nadal słyszalne; co prawda faktycznie musi być już noc, cisza i spokój żeby dało się je usłyszeć ale jednak i tak słychac zorbie wygłuszenie szafki matami dźwiękowymi i mam nadzieję będzie OK.

Czy ktoś z Was miał doświadczenia z Hydor Flow, chciałbym wykorzystać pompę obiegową jako cyrkulacyjną i kupiłem taki hydor flow chiński ale trochę terkocze, w eRybce powiedzieli że oryginał tez trochę terkocze.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237691 KIDULT :

@juart ja mialem w starym baniaku new jeta 3000 i mi sie bardzo podobal, 3 miechy temu postawilem nowy baniak i kupilem newjeta 4500 i jestem zachwycony. cicha i dobrze dyma i malo pradu ciagnie, a najlepsza jest cena. pompa jest wrazliwa na zmiany napiecia, tak jak red dragony. podejzewam ze im wieksza sprawnosc tym zmniejsza sie tolerancja na jakosc pradu.

Potwierdzam !!! I to jest dowód na to że drogie nie zawsze jest lepsze a tanie bywa o niebo lepsze od drogiego .amen.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidult: ja mam NJ-3000, podłączoną bezpośrednio do UPS na sinusie, więc chyba dostaje w miarę stabilne napięcie. Nie chodzi bezgłośnie, ale naprawdę bardzo cicho. Podejrzewam, że jak wymienię wąż na porządny, silikonowy, to będzie cacy. Zastanawiam się jednak nad wymianą NJ-3000 na NJ-4500, bo coś ta pierwsza słabo mi wypycha z 2-óch kominów.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzejanc:

ma na zbyciu kawalek takie wyczesanego węża

za pare tych slicznych zielonych glonow Ci go odstąpie ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już sump, specjalnie zaprojektowałem go tak by komora z pompą była względnie duża. Zrobiłem raz jeszcze testy i wyszło w moich warunkach podnoszenie na około 80 cm, długość węza 1m:

1. King 2 wirnik igiełkowy - (prawie niesłyszalna)

2. Eheim 1250 - trochę słychać ale nie przeszkadza na początku

3. King 3 wirnik igiełkowy - słychać lekkie burczenie, jakby bass

4. Max Jet 1000 - masakra ale możne nie dotarta

Chciałem wykorzystać jedną pompę obiegową jako od razu cyrkulacyjną jednak wychodzi że jeśli chcę mieć bezgłośne akwarium i bez widocznego sprzętu w środku to niestety się nie uda gdyż King2 w tej konfiguracji ma wydajność 360 l/h (2x akwarium).

King 3 byłby w sam raz gdyż ma wynik prawie dwa razy wyższy, Eheim jest gdzieś pomiędzy. Żeby jeszcze wszystko było OK to chciałem użyć hydor flow jednak delikatnie mi to terkocze i okazuje sie ze wszystkim terkocze.

Przerzuciłem wiec grzałkę do akwarium, z czasem kupie dwie koralie nano, które pochowam pod skałkami i będzie dobrze.

Co prawda wciąż mnie ciągnie by użyć jednej pompy obiegowej jako przy okazji cyrkulacyjnej.

Zobaczę co będzie jak wyciszę szafkę matami :) i kupie coś do rozproszenia strumienia.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz może być dla niektórych ciekawe;

parę dni temu grzebiąc się przy piecu zwróciłem uwagę na pompę do CO i to, że jej nie słyszałem. Kiedyś co prawda nawet się zastanawiałem czy to działa bo nic nie było słychać.

Poszukałem chwile na necie i okazuje się ze komputerowcy od dawna wykorzystują takie pompy do chłodzenia wodnego, a na jakimś forum malawi nawet sie ludzie rozpisali która pompa mniej prądu ciągnie.

Idąc tym tropem na dniach postaram się coś takiego uruchomić :) i może uda się zrezygnować z pomp cyrkulacyjnych i przy okazji nastanie wyczekiwana cisza.


początki 170L Delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputerowcy leja borygo, badz inny plyn chlodniczy...

z woda w akwa bym nie ryzykowal , zwlaszcza slona...

proboj cisza bedzie napewno ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znajomego co stosuje pompe CO w malawi... I sobie chwali. Ale nie wiadomo jak to będzie w słonej wodzie


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę: Pojeździłem troszkę pomacałem i pomoczyłem różne pompki - wyniki:

1 .Do tej pory po poprzednim akwa pod 400 pracowała Aqua Medic UMP 21 - najcichsza pompa jaką kiedykolwiek miałem okazję posłuchać a raczej zobaczyć bo nie wydaje żadnego nawet najmniejszego dźwięku - trzeba dotknąć aby ogarnąć że działa (ciężko dostępna - znalazłem w Niemczech i Rosji) ale że za mała zachciało mi się kombinacji

2 . Drugie miejsce daję New Jetowi 4500 - podpięta pod akwa dawała tylko szum - zero rezonansów ze środka czy buczenia i za tą kaskę polecam - ale spływ musiał bym przerabiać bo nie wyrobił (ostro dmucha).

3. Red Dragon 3500 na miejscu trzecim bo poza szumem jak w New Jecie 4500 jest słyszalne lekkie buczenie - kolega u którego ona chodzi próbował już wszystkiego co możliwe ale okazało się że dźwięk jest z wewnątrz pompy - może w innych modelach jest inaczej.

4 Aqua Bee 3000 - cicha - naprawdę cicha ale w związku z małą budową przenosi duży rezonans i ciężko ją jakoś ustawić aby słyszeć jak najmniej - kupiłem ją wczoraj i po godzinie zabawy usatysfakcjonowała mnie (czysty sentyment bo miałem AB2000 i żeby wirnik po jakimś czasie nie pękł to do dziś dnia nie wypuścił bym jej z rąk) - ale szukam nadal tej jedynej (mocniejszej niż UMP21 która jest ideałem jeśli ktoś szuka mocy 2100l/h)

5. Eiheim + 3000 Dzisiaj widziałem i powiem że to miejsce daję ustosunkowując się do innych pomp. Jest poprostu słyszalna z około 1,5 odległości (sama praca pompy a nie rezonans - jest waż silikonowy i gąbka).

6 Ocean runner 3500 - tu już pomoże tylko szczelna szafka , podkład ma dobry więc na oryginale da się wyciągnąć ten minimalny poziom dźwięku - ogólnie głośniejsza niż powyższe ( widziałem 3 sztuki i wszędzie to samo)

7 Tu stawiam New Jeta 3000 - zupełnie inna konstrukcja niż wyższe modele sprawia wrażenie kompletnej tandety i tak moim zdaniem jest (widziałem tylko jedną sztukę bo wziąłem do przetestowania ze sklepu) - najgłośniejsza (burczy bardzo mocno, mocny rezonans i szum jak by powietrza łapała - tylko moje spostrzeżenie a może to taka sztuka się trafiła.

Chciał bym bardzo usłyszeć coś więcej niż już napisano wcześniej od użytkowników znamienitego TUNZE (mam pod odpieńka podłączoną tą mocniejszą hydroframersilenc - i rewelka MOCNO POLECAM )

A i odnośnie pompa CO to są to niewątpliwie bezgłośne pompy np. mam Grudfosa w kompie który podłączyłem pod telewizor w sypialni - śpię (zero nawet szmeru tylko dysk chodzi) - trzeba dotknąć aby poczuć że pracuje ale.....

No właśnie ale to to że jest zrobiona z wielu stopów metali które w kontakcie z woda morską zatrują wodę. Był już gdzieś wpis odnośnie przerobienia takiej pompy na nasze potrzeby (czyli wymiana głowicy na taką z tworzywa ) ale pozostał wątek wirnika z "chyba" kwasówki a ja zauważyłem wpis producenta do specyfikacji odnośnie wrażliwości na zawartość wapnia i twardość wody - nie wiem co dalej w tym temacie ... a jest ciekawy bo jak by się udało to mamy gwarancję bezawaryjności, długoletniej pracy i dostępności za mniejszą kwotę.

Czy jest u nas w sprzedaży pompa z tego linku?

http://www.aqua-medic.de/index.php?r=catalog/product&cid=49&id=260

PS: W PDF-e maja różne moce pomp.

pkt. 6 i 8 Regulaminu


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D_malisz, fajne zestawienie, zwłaszcza że z własnych doświadczeń. nie zgodzę się tylko z opinią o OR 3500. Miałam dwie, pierwszą kupiłam używaną , drugą nową. Obie niesłyszalne, bez żadnych dodatkowych udziwnień.

Pompa stoi na oryginalnych gumkach w sumpie, połączona sztywno rurką i nie słychać jej pracy w ogóle. żadnego buczenia czy rezonansu, w przeciwieństwie do AB 2000/1 których też miałam kilka.

innych doświadczeń nie mam :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz OR 3500 trafiają się różne tak jak wszystkie inne marki i modele pomp - wezmę może od kolegi i podepnę u siebie na co najmniej tygodniowy test( może się mylę i przerzucę na OR 3500).

Druga rzecz też że ciężko wyłapać i zauważyć wszystko gdy wokół pracuje kilka innych pomp - nie kłopotałem kolegów z forum i nie wyłączałem wszystkiego - słuch trzeba mieć a ja może słabszy w tym jestem :clowning


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie używa ktoś tej pompy?Zastanawiam się nad nią ale chce zasięgnąć opinii kogoś kto ją używał lub używa czy na prawdę jest cicha i warta polecenia?Ciekawa pompka pod względem poboru prądu

http://erybka.pl/product-pol-5683-Tunze-Pompa-Silence-1073-040.html


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.