Skocz do zawartości
squdo

Cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jest cicha i na pewno warta polecenia.

Gdybyś szukał czegoś tańszego i nawet cichszego, to zainteresuj się jeszcze pompą aquamedica ecorunner 2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram słowa Marcina...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija ponad rok,próbowałem wszystkiego,od podkładek silikonowych ,podwieszanie,wąz silikonowy,i NIC buczenie tej kur... już mnie wyprowadza z równowagi chodzi o Tunze "pseudo"Silence 1073,040,kilka miesięcy temu wymieniłem na gwarancji wirnik bo był pękniety i pompa buczała,myślałem ze po wymianie będzie cisza..i d*pa.Nie wiem już o co chodzi znią,wada fabryczna może...czy za takie coś można oddać pompę na gwarancję?W sumpie nie dotyka niczego,szyby są oddalone od niej po 3 cm nie styka się z niczym...już wysiadam z braku pomysłów.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę,ale moim zdaniem budowa każdej pompy jest bardzo podobna i nie ma różnicy czy to droga czy tania pompa.Wydaje mi się, że na kulturę pracy pompy mają wpływ dwa główne czynniki.Po 1wsze luzy na wirniku,jednak często mówimy o nowych buczących pompach i raczej nie może tu być mowy o luzach.Po 2gie wyważenie wirnika.Każdy wirnik w procesie produkcji jest po prostu posklejany przez maszynę i włożony w korpus pompy.I tutaj loteria,albo się uda równo skleić albo nie.Moją teorie popieram na przykładzie pomp cyrkulacyjnych w moim akwarium.Jedną tunze kupiłem jako używaną za 50pln i pomimo że jest stara jak świat to ok 3 lata pompuje u mnie i jest super cicha.Drugą też tunze kupiłem nową od gościa który twierdził że za mocno pompuje w jego akwa i dlatego ją sprzedaje.Przesyłka dotarła,odpalam nową pompę i co?Pracuje jak traktor.Wyciągam wirnik,opieram jego ośke na dwóch pudełkach po zapałkach,kręce nim i okazuje się że wirnik kręci się mimośrodowo.Niby minimalnie ale jednak.I to cały powód buczenia.W przypadku pomp obiegowych jest chyba podobnie.Myśle że gdybyśmy wiedzieli jak wyważyć taki wirniczek to nawet z najtańszego chińskiego badziewia dałoby się zrobić cichą i żywotną pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wywaliłem super Tunze i przeprosiłem się ze swoją starą wysłużoną i odkupioną od kolegi OR3500 cisza jest nie do opisania...a Tunze odeślę na gwarancji,bo nawet jak zrobiłem testy w łazience która buczy i czy to tylko wina pompy czy może czegoś innego,wyszło na to że pompa ma takie masakryczne drgania co powoduję rezonans na wszystko,szawkę podłogę itd...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wywaliłem super Tunze i przeprosiłem się ze swoją starą wysłużoną i odkupioną od kolegi OR3500 cisza jest nie do opisania...a Tunze odeślę na gwarancji,bo nawet jak zrobiłem testy w łazience która buczy i czy to tylko wina pompy czy może czegoś innego,wyszło na to że pompa ma takie masakryczne drgania co powoduję rezonans na wszystko,szawkę podłogę itd...

Przyznam szczerze, że też mam TUNZE Silence 1073.020 - i tak buczy, że aż zacząłem czytać posty na forum, czy ktos jeszcze ma taki problem.

Kupiłem ją jakoś marzec-kwiecień tego roku, stoi na przyssawkach tych firmowych a wąż jest silikonowy i ... buuuuczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam new jet 3000 obiegową i Aquael Circuator 2000 w odpienku a od akwarium spie 2 metry :)Dodam ,ze sump nie ma szafki i stoi obok akwarium praktycznie przy moim lozku:)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odswiezajac troche temat... Co sadzicie o pompach jebao dc3000 lub dct4000, jak z ich kultura pracy? Gdzies czytalem na forum, ze sa halasliwe, moze cos sie poprawilo w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pompy Jebao. DC6000 i DCT8000. Obie pracują bardzo cicho. Co prawda na początku były głośniejsze, teraz po kilku miesiącach jest ciszej. Czekam właśnie na DC3000 do filtra. Ogólnie mogę polecić je jako raczej ciche pompy. Jak możesz to kup mocniejszą i ustaw ją na mniejszą moc, będzie ciszej.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dct4000. Delikatnie ją słychać. Nie buczy, raczej taki świst turbiny, słyszalny szczególnie przy zmianie prędkości. Ogólnie fajna pompa, zwłaszcza miękki start.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, mam Jebao/Jecod DCT4000 i też gwiżdże jak turbina odrzutowca, jak dotykała dna podstawą to było mocniej słychać, po jej zdjęciu się poprawiło, dodatkowo znalazłem jej najlepszą pozycję w komorze przez odchylenie na wężu silikonowym.

Na chwilę obecną wiem, że to ona wydaje dźwięk, ale mogę zasnąć bez problemu, co wcześniej się nie było takie oczywiste.

Pompę mam ok. 2m od głowy.

Poza tym to pompa jest bardzo fajna i przyzwoicie wykonana.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna zapytac, jaka pompa na dzien dzisiejszy uchodzi za bezglosną? Taka ok 3000l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pompy Jebao/Jecod DCT są bardzo ciche ale.......... tylko na niskich biegach. Potem zaczynają buczeć jak odkurzacz. Ja miałem 4000, a teraz mam do mojego 290l Jebao/Jecod DCT-6000. U mnie chodzi na 2 biegu do 3-go jest niesłyszalna, potem zaczyna się odgłos odkurzacza. Czym wyższy bieg tym bardziej słyszalna praca

Więc lepiej kupić większą co będzie miała oczekiwaną wydajność na 2 biegu.

Co do cyrkulacji Jebao/Jecod sie nie nadaje jako cicha pompa to samo Hydor Koralia Evolutio . W nocy te pompy słychać.

W przeciwieństwie do Tunze Turbelle Nanostream jest prawie niesłyszalna .

Beda jeszcze testować Tunze Turbelle Nanostream 6020 napisza jakie będą rezultaty


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

red dragon


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z pomp poniżej jest najcichsza ? Oraz nie wibruje ze względu na wymiary komory 12x10 niektóre wchodzą i mają niewiele luzu więc nie chce aby wpadała w rezonans. Zbiornik ma 80 l w obiegu wiec nie musi być to potwór wydajnościowy. Czytałem ze można kupić mocniejsza i ją skręcić wtedy jest cicha ale mocniejsze są większe

Tunze comlite 900 6 x 6 cm

Tunze 1073.008 8,7x 6,7cm

Jebao dc 1200 9 x 5cm

Jeabo dc 2000 10x5,5cm

Blau reef motion 1k DC 9,3 x 5,5cm


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja mam jebao DCT i jest najcichsza z wszystkich. Tunze jest cicha ale wibracje przechodziły na instalacje i to było słychać. Jak ci wejdzie weź taką by chodziła na 1 lub 2 biegu wtedy nie będziesz wiedział ze masz pompę obiegową. Nie wiem jaka jest różnica między DC a DCT co do odgłosów.


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCT 4000 nie wejdzie, najmocniejsza to jaka wejdzie to Blau Reef 2K albo Jebao DC 2000 tylko pompy wejdą i zostanie teoretycznie po centymetrze luzu i wydaje mi się, że może być mało ale nie mam doświadczenia w tym temacie dlatego pytam.

edit

Jak myślicie 1 cm przerwy od szkła starczy pompa cicho chodziła ?(dc2000) jak dam DC 1200 to wtedy będą miał 2cm od szkła od strony wlotu natomiast w obu przypadkach zostanie mi 1cm od strony kabla do szkła. Boki pompy będą miały po 2,5cm luzu z każdej strony

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem DC 1200. Postanowiłem ja przetestować i na 1 biegu Cicha ale wtedy pompuje 400l/h na ostatnim biegu jest już dość slyszalna ale dźwięk jest przyjemny. Postanowiłem jutro kupić DC 2000 i najwyżej ustawie ja na 1biegu to będzie 900l/h na moje 80l wystarczy a pewnie też będzie ciszej niż na ostatnim biegu 1200. A teraz najciekawsze :-) mam Vortech'a MP10 i przy nim obiegówka jest cicha. Jak jutro odbiorę akwarium to będę wiedział wiedział na jakiej prędkości ustawić Vortech'a. Zrozumiałem w końcu że nie da się zrobić tak cichego akwarium morskiego jak roślinnego tym bardziej bez sumpa i szafki która to wyciszy odpieniacz i obiegówkę. Jak się posiedzi dłużej przy tych pompach to jedno jest pewne wydają on przyjemnym dźwięk do zaakceptowania nawet jak bym miał spać obok akwarium to bym to zaakceptował:-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new jet 4500

najlepsza jaką miałem :thumbsup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czym różnią się pompy jebao DCS,DCT itd,chce zakupić nowy obieg,i planuje coś od 6000 w górę.tzn max do 8000 .Jednak ma ciekawą cenę ale czy przekłada się to na jokasc,np ciszę?Jak z jej czyszczeniem czy wirnik myjecie czesto?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgruzuje trochę temat.

Wie ktoś jak zachowują się te pompy DCS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tumze jedna w odpieniaczu a druga jako obieg i sa super ciche .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna zapytac, jaka pompa na dzien dzisiejszy uchodzi za bezglosną? Taka ok 3000l/h.

Witam

Polecam Deltec

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tyle ile ludzi tyle opinii :D Trzeba jechać po ludziach i usłyszeć, tak będzie najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa i tak pompie nie równa hehe :thumbup: ,posłuchasz u kogoś a kupisz i będzie rzęzić . tunze ,delteki są ok ale ja na moją jebałkę też nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.