Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemek Twoj ostatni post bardzo mi sie podobal (jak nigdy:P). poruszalem ten problem juz wczesniej w tym watku, lecz pozostal bez odpowiedzi. moze Tobie ktos cos wiecej napisze, to i ja z checia poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zapytacie o to samego producenta? Jaki to problem usiasc i napisac maila? Zadac pytanie na RC tam chlopaaki maja znacznie wieksze doswiadczenie. Osobiscie moge wyslac probke kulek do profesjonalnego labolatorium tylko podajacie mi adres gdzie i na kogo maja wyslac fakturke

Meczycie nas odwaznych smialkow ktorzy zaryzykowali i chca sprobowac na czym potem beda bazowac inni. Osobiscie chcielibysmy doglebnie znac zasade dzialania NPBP, ale my tych kulek nie produkujemy i nie dysponujemy fachowa wiedza.

Na wlasnej skorze chcemy sprawdzic czy producent napisal prawde by inni tez mogli sie cieszyc jak koledzy za wielka woda.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Troche wydaje mi sie ze niektorzy dorabiaja tutaj ideologie NASA, badan nad kosmitami i co tak naprawde wydarzylo sie w Roswell...."-Cytat

Bardzo nie milo ze ktytykojesz mnie.Popierwsze mialem

z osoba ktura wlasnie papy do tego uzadzenia robila.(11 lat temu)

Niechcacy jeden z jego pracownikow pomylil sie o 0.001 mm

I poszo ponad 2lb materialu na straty(650$ za oz).Technologia nad

ktora dyskutujemy ,ma wiele lat.Popatrz sie na twoj

komputer.Czyzby byl on opracowany 20scia lat temu?

Mysle ze jak wielu z nas ma wielu kupli w roznych brazach.

To chyba ja moge miec wielu po 28 lat w Usa.

Bardzo przepraszam ze tak musialem odpowiedzie

I lekko zasmiecic nasza dyskusje.

Slawek Krzyzanowski


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, czy piszesz teraz o mnie? W sensie czy ja Cię czymś uraziłem? Jeśli tak - to zanim przeproszę :googleye - napisz co powiedziałem nie tak - moim celem nie są prywatne wycieczki w kogokolwiek stronę.

Kidult - widzisz, czasem tak jest że jak się normalnie rozmawia to i wspólny punkt zaczepienia można znaleźć :clowning


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Przrmku to nie Ty.A na marginesie

lubie zawsze przegadywac sie z Toba

Bo jest ciekawie I wiele zecz od Ciebie

moge sie nauczyc.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zasmiecic:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,napisze w skrocie -od niedzieli mam dzieki Grzegorzowi Dyzmie 1000 ml bio pellets,pelletki zostaly wyplukane w goracym ro,umiescilem je w 2 reef pack nano filter -przeplyw 800 l na h,na 120 litrowe nano dalem 120 ml-odpieniacz siadl po 2 godzinach,dzisiaj po 3 dniach zaczal troszke pienic,do wiekszego akwarium podalem pol dawki -odpieniacz nie siadl pieni na czarno,zmiany zaobserwowane juz po 24 godzinach -wszystkie rurowki,gabki(mam gabki ktore przynioslem z zywa skala w ciagu 3 ostatnich dni powiekszyly otwory ktorymi filtruja wode do niespotykanych wczesniej rozmiarow),koralowce maksymalnie otwarte:strutin,w szczegolnosci dobrze wygladaja lps euphilie,i 4 catalaphilie(nigdy nie widzialem ich tak napompowanych),woda krysztal,chyba pierwszy raz wydalem pieniadze na wspomaganie filtracji ,ktore jest tego warte,no ale wole nie zapeszac i obserwowac dalej ,pozdrawiam seweryn


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to sie nadaje do tych kuleczek ? chce tam wsypac 150g (mam 150l w obiegu)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie nada w dodatku za taka kaske?:googleye

Na Twoja wielkosc akwarium nawet jak dasz 300ml peletek to ten filtr spokojnie im wystarczy.

Jezeli zamowisz prosze o zdjecia z bliska, info na temat pompy i opinie o jakosci wykonania.

Bede zobowiazany:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski mam je na samym dole luzem -nic wiecej w filtrze nie mam,co 2 dni wzruszam je dluga plastikowa lyzeczka-zauwazylem ,ze jak nimi wzrusze to uwalnia sie do wody rodzaj bialego filmu bakteryjnego -korale wtedy szaleja wylapuja to ile sie da,metoda troche upierdliwa ale dziala,mam filtr fluidizacyjny,stoi w polce,prawdopodonie go podepne wkrotce,szczerze mowiac nie bylem przekonany do tej metody,myslalem bedzie kolejna sciema ale jak na razie to same pozytywy az wierzyc mi sie nie chce:goofy anubis ten filtr jak najbardziej TAK


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245965 Grzegorz Dyzma :

Jezeli zamowisz prosze o zdjecia z bliska, info na temat pompy i opinie o jakosci wykonania.

Bede zobowiazany:waving

nie ma problemu jak tylko dostane podeślę Ci fotki ...(juz kupiony:strutin)

ps. moze nawet pokażę bo zapowiada sie ze bede w londynie za 10 dni.


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku zawsze kokakola:whip

Ale 5 minut i filtr zrobiony. Butelki 2L i 1.5L obciete od dolu na wcisk pasuja do siebie idealnie. Weze z kubla tez na wcisk. Poczatkowo od spodu byla pompa ale ziarna wpadly do do srodka jeszcze przed startem wiec od spodu tez poszedl waz. Zaokraglony ksztalt przy szyjce bytelki sprawia ze ziarna po wyfrunnieciu opadajc na dno zeslizguja sie po sciance prosto pod wylot. Generalnie tancza idealnie:clowning na dodatek caly filtr teleskopowy hehe moge sobie powiekszac po przez rozsuwanie butelek. Pomiedzy scianki butelek mozna wsadzic uszczelki z gumki recepturki, ale u mnie trzyma idealnie

2x butelka po coli

2x waz

1x pompa

1x okocim mocne:strutin

2683-p1010111.jpg

2683-p1010112.jpg

2683-p1010114.jpg

2683-p1010120.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu zarządziłeś :googleye super


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245979 Grzegorz Dyzma :

...

1x okocim mocne:strutin

...

podejrzanie niskie koszty , tylko 1x okocim??? :googleye

a za patent i pomysł gratulacje Grzesiu!, mam pytanie tylko, a jak wlot/wylot pompy zabezpieczyłeś?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlot bezpieczny, wylot jak zywykle nie zabezpieczony:D ale cos zaloze . Koszt wcale nie niski tylko srodek tygodnia i z limitem czekam do weekendu:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wypływ z filtra z biokulkami umieszczacie przy pompie odpieniacza w sumpie, jest pewnie wiele osób, które będą chciały zastosować tą metodę filtracji a miejsca w sumpie już brak. Czy są przeciwwskazania aby podłączyć filtr przepływowy z biokulkami do głównej pompy obiegowej przed wylotem do akwarium ?

np. taki filtr

AM_carbolitreaktor.jpg


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i to bardzo wazny.Bakterie pobieraja wiele tlenu

I moze sie zrobic kicha.Pozatym skimer rowniez zabija

bakterie beztlenowe ktore przy zdychaniu wydzielaja niebespieczna toksyne.

Dlatego zaklada sie filter jak masz na zdjeciu przed skimerem a nie po.

Ale jak masz jakis tenk na probe to jestem ciekawy co sie bedzie dzialo.

Sk

ps sa skimery zawieszane moze jakos te dwie zeczy bedziesz

mogl podlaczyc razem .


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kmirko jezeli ten filt jest zewnetrzny (szczelny) to mozesz go zamontowac w dowolnym miejscu i wezami doprowadzic zasilanie i powrot wylot umieszczajac przy odpieniaczu.

Ja to mysle o takim skonstruowaniu filtra zeby byl on zasilany ze splywu bo ilosc pompek potrzebnych do wszystkiego zaczyna mi sie niepodobac:nono


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a kulki to nie uciekają Ci do zbiornika ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co to nie, ale z czasem zmniejsza swoja obietosc i zaczna, wiec juz dzis pomysle o jakims zabezpieczeniu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija kolejny dzień chyba już 8 , brązowy nalot na piasku znika , ale widzę że te warunki nie odpowiadają xeni , zaczyna marnieć.

PO4 nie mierzyłem , NO3 nie mierzalne testami , sądzę jednak , że cos tam jest.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez korale mialy stresa i porobily sie kapcie, ale po kilku dniach wszytsko wrocilo do normy.

Chyba tak z pierwszych komentarzy mozna wywnioskowac ze chyba lepiej jednak zaczac od malej dawki jak z reszta we wszystkim co w morskim i potem dolozyc ziaren. Idac tropem zywego piasku przyspieszajacego dojrzewanie i jego zachwalanej mocy mozna dolozyc go troche do filtra z biopeletami jak zrobil to jeden z miskow na RC i przyspieszyc caly proces


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.