Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Polimery w morskim

Rekomendowane odpowiedzi

#246503 piter39 :
#246490 Peniek :

Pojemnik na makaron spagetti z Tesco pare rurek kolanek i filtr gotowy za mniej niz 100zl.

właśnie nad tym myślałem Peniek,tam nawet zawias tej puszki jest plastikowy

ja wlasnie taki filterek bede skrobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246544 Natan :
#246503 piter39 :
#246490 Peniek :

Pojemnik na makaron spagetti z Tesco pare rurek kolanek i filtr gotowy za mniej niz 100zl.

właśnie nad tym myślałem Peniek,tam nawet zawias tej puszki jest plastikowy

ja wlasnie taki filterek bede skrobał.

Liczę na dobry projekt DIY i relację z budowy :googleye

Pozwodzenia

Tom


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest powod "siadania " odpieniacza na tak długo?

czy to nie jest sprawka zmiany napiecia powierzchniowego?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246546 tomiooo :
#246544 Natan :
#246503 piter39 :
#246490 Peniek :

Pojemnik na makaron spagetti z Tesco pare rurek kolanek i filtr gotowy za mniej niz 100zl.

właśnie nad tym myślałem Peniek,tam nawet zawias tej puszki jest plastikowy

ja wlasnie taki filterek bede skrobał.

Liczę na dobry projekt DIY i relację z budowy :googleye

Pozwodzenia

Tom

naturalnie :clowning

czekam tylko na wypłate :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to napięcie powierzchniowe to problem jest do rozwiązania:strutin. Wtym przypadku najmniej skuteczne mogą się okazac odpieniacze na wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,maly upgrade dotyczacy polimerow,w nano 120 l odpieniacz zrywal sie i siadal,poza tym pojawilo sie cjano na piasku lekki wysyp:shocking,wiec od dzisiaj zredukowalem ilosc polimerow o polowe 0.5 ml na 1 litr objetosci zbiornika od godziny odpieniacz pieni jak przed dodaniem polimerow,w wiekszym akwarium mialem od poczatku polowe dawki,odpieniacz pienil przez 3 dni czarna kawe po czym wrocil do mokrego pienienia(tak jest ustawiony),reszta bez zmian lpsy caly czas bardzo dobrze otwarte ,pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak pH?

spada?

rośnie?

skacze?

stabilne?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wygodniej przerobic pojemnik na makaron z tesco :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj foty tego pojemnika ...u mnie nie ma w tesco!!:banghead a też szukam alternatywy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

z zaciekawieniem przyglądam się dyskusji na temat polimerów do samego początku

i mam takie , może banalne pytanie, bo albo przeoczyłem odpowiedź albo pytanie jeszcze nie padło.

Czy są przeciwskazania do stosowania tej metody w nowo uruchamianych zbiornikach?

Jeśli tak to jakie?

Czy polimery stosujemy tylko już przy działającym zbiorniku?

Przygotowałem już sobie filterek: http://www.nano-reef.pl/datas/users/4234-obraz121.jpg

i zastanawiam się czy nie zasypać go od razu polimerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona bende dzisiaj w tesco to pykne Ci kilka zdjec :)

@darekb30 z tego watku wyczytalem ze jak najbardziej powinno sie dawac je odrazu na starcie wkoncu pomagaj pozbyc sie syfu z wody co przyspieszy dojrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@pol polimery stosowac rownolegle z weglem i absorbentem fosforanow czy lepiej nie.

Czasami nadmiar filtracji jest rownie szkodliwy jak jej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246684 pol :

@piona bende dzisiaj w tesco to pykne Ci kilka zdjec :)

@darekb30 z tego watku wyczytalem ze jak najbardziej powinno sie dawac je odrazu na starcie wkoncu pomagaj pozbyc sie syfu z wody co przyspieszy dojrzewanie

I daj te fotki może tutaj jak już ciągniemy ten temat.U mnie malutkie Tesco i tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe pytanie ,bo ja zasadniczo nie mam problemów z fosforanami jak zaczełem stosowac Purigen ,ecophos,i całą game podobnych produktów..Oczekuje czegos wiecej od Bio-palet..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246717 piona :

to ciekawe pytanie ,bo ja zasadniczo nie mam problemów z fosforanami jak zaczełem stosowac Purigen ,ecophos,i całą game podobnych produktów..Oczekuje czegos wiecej od Bio-palet..

Chodzi też o to,że to jest tanie i bardzo wydajne.Poza tym jak już pisali będzie można mocniej karmić korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246701 DarekB30 :

@pol polimery stosowac rownolegle z weglem i absorbentem fosforanow czy lepiej nie.

Czasami nadmiar filtracji jest rownie szkodliwy jak jej brak.

Węgiel - jak najbardziej, gdyż inne jest jego zadanie. Natomiast absorbery nie są potrzebne. Ich rolę przejmują bakterie z biopeletek. Tylko w szczególnych sytuacjach, gdy karmisz bardzo, bardzo obficie i bardzo, bardzo często, może się okazać, że bakterie nie nadążają. Ale, jak już wcześniej pisałem, Jean Paul karmił swoje zwierzęta 10 razy dziennie, używając pokarmu bogatego w fosforany i nie stosował dodatkowo żadnych absorberów, natomiast NO3 i PO4 miał niskie.

Od 15 dni mam biopeletki, dzisiaj robiłem pomiary: NO3 - niewykrywalne, PO4 - 0,01, karmię 3-4 razy dziennie. Jednak ci, którzy przed zastosowaniem peletek mieli cyjano lub niepożądane glony, czy wysokie poziomy NO3 i PO4, według mnie nie powinni od razu przesadzać z karmieniem, lecz poczekać, aż namnoży się wystarczająca ilość bakterii, które to przerobią.

Aktualny wygląd mojego akwa po przejściu na inną sól, z peletkami, z odpieniaczem i węglem, bez absorberów, bez refugium, bez filtrów glonowych, itp.:

jpg0034.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup, pojemnik z auchan - wysokosc okolo 27cm , srednica 9cm - koszt niecale 13 zl.

Pojemnosc calkowita 1,5l - mysle ze jak z boku u gory zamontuje splyw zostanie jakies 1,3l pojemnosci na wode i kulki.

Scianki maja 1.8-2mm , trzeba uwazac przy wierceniu, przy wiekszych srednicach dosc latwo peka.

Musialem malym wierlem obwiercac obwod, pozniej papierem sciernym wyrownywalem krawedzie. Pozstala gora do wklejenia.

Sprobuje wykorzystac glowice od aquael fan-2 ( 450l/h ) - nie wiem tylko czy nie bedzie za slaba.

Dysze bede mogl dowolnie obracac, mysle ze bedzie lekko skierowana w dol i na scianke. Powinna dobrze robic cyrkulacje i kulki beda w ciaglym ruchu.

img2198f.jpg

Poza tym ponawiam pytanie z gory, ktos ma jeszcze pomysly jak wystartowac od zera z magicznymi kulkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku skoro pokazałeś swoje piekne akwarium To napisz pare slow jak go prowadzisz

Jakie oswietnie, jaka sol, jakie podmiany, czy wegiel stosujesz caly czas, jakie mikroelementy i inne dodatki.

Interesuje mnie tez Twoja opinia na lanie kalku do baniaka.

Z gory dzieki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Jeszcze jedno pytanie do @ktryc

Jak doczytałem w znalezionych opisach "NP-reducing BioPellets" na ogół potrzeba 2-4 tygodni aby namnożyła się wystarczająca ilość bakteri tlenowych i aby rozpoczął się proces nitryfikacji

i tak się zastanawiam czy przy moim dopiero uruchamianym zbiorniku w którym jeszcze nic się nie dzieje i czekam na dojrzewanie.

po pierwsze

czy namnoży się wystarczająco dużo bakteri (zgaduję że tak, może nie 2-4 tygodni może będzie potrzeba więcej czasu)

po drugie

czy w niezasiedlonym zbiorniku bakterie będą miały wystarczającą ilość "pożywienia" do prawidłowego rozwoju, czy poprostu nie zaczną obumierać

z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla specow od kuleczek mam nastepujace

pytanie:

Czy jest mozliwe zmiejszenie ilosci przeplywu

wody od tenku glownwego do sumpa z kuleczkami

I skimera.?

Male wyjasnienie

moj tenk na jedna vortech 40stke I dokupilem

dodadkowa 20ske.mam nadzieje ze to powinno

wystarczyc do mieszania wody w glownym tenku.

Pompa glowna daje okolo 450 g/h.I poprzez

dodanie 20stki powinno wystarczyc okolo 200g/h

wymiany wody w tenku glownym.I na chlopski

wolniejsza wymiana wody powinna pomodz w lepszej

filtracji poprzez kuleczki I istniejaca filtracja.

Uwagi Milo widziane I dzieki z zawczasu

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja , kulki u mnie dzialają 11 dzień bez żadnych absorberów fosforanów , w chwili obecnej PO4 - 0,04 chyba jest nieźle :) , NO3 - nie wykrywalne na salifercie , ale tak było przed wsadzeniem kulek.

Szary nalot na piasku zniknął calkowicie , przypominam , że przez cały okres funkcjonowania zbiornika nie mogłem sie tego dziadostwa pozbyć.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246791 Ra :

Krzyśku skoro pokazałeś swoje piekne akwarium To napisz pare slow jak go prowadzisz

Jakie oswietnie, jaka sol, jakie podmiany, czy wegiel stosujesz caly czas, jakie mikroelementy i inne dodatki.

Interesuje mnie tez Twoja opinia na lanie kalku do baniaka.

Z gory dzieki za informacje

Wcześniejsze info tu:

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1755962

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=16420

http://www.h2oplusomething.com/index.php?option=com_content&view=article&id=67:january-tank-of-the-month&catid=51:totm&Itemid=63

Aktualne zmiany:

1/ Odszedłem od zeovitu. Między innymi dlatego, gdyż chciałem sprawdzić skuteczność biopeletek bez jakiegokolwiek dodatkowego wsparcia.

2/ Zastosowałem biopeletki

3/ Powróciłem do soli, z którą zaczynałem morską przygodę, tzn. Instant Ocean

4/ Chwilowo wykańczam kallium/jod, aminokwasy, potas i żelazo KZ i zastanawiam się nad dalszym wyborem.

Kalkwasser używałem kiedyś równolegle z kalkreaktorem. Minusem jest to, że niszczy pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246796 DarekB30 :

Jeszcze jedno pytanie do @ktryc

Jak doczytałem w znalezionych opisach "NP-reducing BioPellets" na ogół potrzeba 2-4 tygodni aby namnożyła się wystarczająca ilość bakteri tlenowych i aby rozpoczął się proces nitryfikacji

i tak się zastanawiam czy przy moim dopiero uruchamianym zbiorniku w którym jeszcze nic się nie dzieje i czekam na dojrzewanie.

po pierwsze

czy namnoży się wystarczająco dużo bakteri (zgaduję że tak, może nie 2-4 tygodni może będzie potrzeba więcej czasu)

po drugie

czy w niezasiedlonym zbiorniku bakterie będą miały wystarczającą ilość "pożywienia" do prawidłowego rozwoju, czy poprostu nie zaczną obumierać

z góry dziękuję za odpowiedź

Bakterie będą się namnażały wraz z dojrzewaniem zbiornika. Będą miały co jeść, bo przecież biokulki są źródłem ich pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.