Skocz do zawartości
seb

Sebowe miejsce odosobnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Seb nie przesadzaj, w miedzyczasie Ty tez stałeś się profesjonalistą, ja za to po trosze rzemieślnikiem, bo jak wiesz, rozpakowanie np. 15 boxów to zwykle "trochę" rzemieślnicze zajęcie, mało tam miejsca i czasu na subtelności :) Ja też staram się po prostu jak najwięcej obserwować, eksperymentować i wyciągać wnioski, a jeśli są one sprzeczne z ogólnie przyjętą praktyką akwarystyczną - tym gorzej dla niej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :coffee:

Piszą tu CI co wiedzieli że Sebcio ma bagienko i szczepki które sprzedaje na targowisku są jego, a gdzie się podziali Ci co wysyłali PW do mnie czy Przemka że to jest kłamstwo i to są szczepki z korali z RS i AM........ hańba Wam zazdrośnicy i cieszę się że Seb w końcu utarł Wam nosy.

:harhar: :harhar: Seb - bracie - :unworthy: :unworthy:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek, co Ty za archaizmy wyciągasz? Było minęło :) Andrzej, masz rację, rozpakowanie 15 boksów to walka z czasem, ciężka orka, w naszym przypadku jeszcze po podróży do Wawy i z powrotem, kilku godzinach na lotnisku itp, ale mimo zmęczenia, zawsze jest coś co zachwyci :) Co do obserwacji to masz świętą rację, wiadomo że trzeba jakichś ram się trzymać, ale im dłużej się tym zajmuję tym bardziej się przekonuję że często zamiast kombinować, wydawać kupy kasy na testy, mierniki, komputery itp, warto zacząć pilnie obserwować korale, wyciągać wnioski, kojarzyć fakty...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb,

czy masz jeszcze akwarium poza tym szczepkarium ? No bo zobaczyc mamusie tych cukiereczkow byloby uczta. B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiesz że nie mam, i tak szczerze to nie tęsknię :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek wywołałeś mnie to tablicy :) choć nie pisałem skarg do nikogo wiem, że miałeś też mnie na myśli

ja tylko twierdziłem i twierdze, ze seb ma akwarium komercyjne - tylko szczepki na handel i tyle - więc łamie zasady regulaminu... no jakby tego nie tłumaczyć tak jest - inni cokolwiek by napisali zostali by usunięci z targowiska :)

można wmawiać sobie, że to nowy odłam akwarystyki - ale tak każdy sprzedający może powiedzieć

podobna akcja kiedyś była z innym kolegą z forum - już dziś go nie ma :)

no ale szczepki pierwsza klasa gdyby nie te glony :) ja żałuje, że seb nie stawia ładnego baniaka :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@sebciu - miałeś pokazać to co się odbudowało :) tkanki :)

u mnie jedna acra miał iść na straty ale nie odpuściłem i po czasie oczekiwania zaczyna się robić fajnie :D

zdjęcia z etapów też mam :) i dalej zbieram bo warto :thumbup:

dziś już wygląda tak i zaczęła nawet polipowac gdzie wcześniej to mogłem się tylko modlić

gallery_8687_1800_2665.jpg

wyglądała o niebo gorzej porostu leciała w oczach i do tego baniak jeszcze mi dojrzewa

co byli u mnie to widzieli istny trup już miał kosz zaliczyć

polepszyło się jak zacząłem podawać dwa preparaty firmy Tropical Marine Centre

p.s

jak chcesz to usuń posta potem :) żeby nie było :offtopic:

pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb

Myslalem, ze masz zbiornik w domu, tylko go nie chcesz pokazywac. :thumbup:

Kris,

to jest Seba akwarium. Sa tam ryby, korale, tylko zamiast skaly ma kratke.

Tez mi sie nie podoba bez piachu :lol:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb

Myslalem, ze masz zbiornik w domu, tylko go nie chcesz pokazywac.   :thumbup:

Kris,

to jest Seba akwarium. Sa tam ryby, korale, tylko zamiast skaly ma kratke.

Tez mi sie nie podoba bez piachu  :lol:

konkurs znajdź dwie różnice:

odp.

- Seb ma akwarium...

- sprzedaje szczepki

- Kris - nie ma akwarium ;)

- nie ma czego sprzedać

hehehehehe element za...ści

... uzupełnić wedle uznania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ABCM u mnie z podawaniem bywało różnie,w każdym razie czy podawałem czy nie nie było żadnych efektów.Czytając ten watek zastanowiłem się,czy w tej chwili jeśli rozpocząłbym podawanie tych preparatów koralom nie polepszyło by się.Ostatnio korale nieźle mi ruszyły a jadę na soli IO.Co prawda kupiłem sól TM pro reef,ale na niej podmieniam co drugą-trzecią podmianę.Jakiś czas temu rozpocząłem hodowlę alg na szybach i nieźle wyszło,ale teraz pokrywa je warstwa nalotu jakichś glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant, przecież na zdjęciach które wkleiłem dokładnie widac korale które zalewają ubytki, przyjrzyj się :)

Kris, chętnie postawię baniak "niekomercyjny", tylko wiesz, sponsora szukam :D czy gdybym odpalił baniak który stoi suchy od roku i przełożył tam korale to coś zmieni w Twoim odczuciu? Mi szczerą frajdę sprawia hodowla, serio, a nauczyć sie przy tym można dużo więcej niż na normalnym baniaku, o możliwościach zabawy z różnymi suplementami nawet nie wspomnę :) teraz na przykąłd mam zielone łany, na skutek "przelewania" ABCM, wiem po co to robię, dało rezultaty które założyłem i jestem zadowolony, za miesiąc juz łąki glonów nie będzie, to daje mega frajdę kiedy możesz sterować baniakiem, glonami, kolorami i nie niesie to ryzyka tragicznego pogorszenia wyglądu akwarium "wystawowego". A co do mojej dzialalności "komercyjnej" to nie wiem tak szczerze jak mam to skomentować :) dla Twojej informacji to więcej szczepek rozdaję czy się wymieniam niż sprzedaję.

Inmar, nie ma opcji żebyś nie widział różnicy między laniem ABCM a nie laniem. Jeśli wszystko inne w baniaku jest tak jak być powinno czyli PO4, NO3, światlo itp, to różnicę na koralach widac w ciągu kilku dni, jak przedawkujesz choć odrobinę to od razu kolory robią się bardziej wysycone, ale też korale ciemnieją. Ja przelewałem ostatnio wprost gigantycznie, ale dalo to rezultaty, teraz od kilku dni przestałem lać całkowicie, jak glony odpuszczą to zacznę, ale już nie 5 ml tylko może 1, choć zacznę od 0,5. W tej chwili glony trzymają się jeszcze dzielnie, mają nadmiary do wykorzystania, jak je wyciągną to pójdą w cholerę. Dwie fotki tak na szybko, żeby nie było że tylko ozorem mielę :)

img4652800x600.jpg

img4658800x600.jpg

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. !8 szczepek i bilet na oglądanie Bagienka za 1 zimne piwo to raczej nie jest wielki handel :)


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - no problem :) ja bym wolał zobaczyć Twój baniak jak to nazywasz wystawowy - dla mnie to duża różnica w wyglądzie - skała, aranżacja - możliwość większych rozrostów a nie non stop cięcia... na bank z Twoimi kolorami wyglądało by to bajecznie - choć boję się o te skały :D - a o sprzedaży zakończmy bo do niczego to nie doprowadzi :)

ps. odnoszę trochę wrażenie, ze się boisz tego wystawowego :) że nie będzie wyglądać już tak jak byś sobie zamarzył - jednak dużo łatwiej jest pobawić się szczepkami nie dbając o ogólny wygląd :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech jedno jest pewne i tutaj Cię Seb rozumiem, bo przy szczepkarium możesz sobie kombinować i się uczyć, bez zbędnych sentymentów, jedziesz z koksem i nabierasz doświadczenia. Bezcenne!

Przy zbiorniku głownym zawsze jest odrobina zastanowienia i myślenie "czy czegoś nie spieprze ?". Teraz po kilku akcjach i codziennym gapieniu się na każdego korala mogę powiedzieć, że coś widzę. A to co Ty tutaj wyprawiasz to marzenie każdego kto podchodzi naprawdę profesjonalnie do hodowli SPS`ów. To również moje marzenie!

Więc w najbliższym czasie powstanie również moje miejsce odosobnienia.

Piękne jest również to iż da się wyciągnąć kolory bez kamyków ZEO czy peletek.

Zastanawiałeś się kiedyś co by się stało z kolorami gdyby wrzucić jeszcze Zeo z kamieniami ?

Bo ja już bym to dawno zrobił ale...jeszcze nie w głownym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś, oczywiście że trochę się boję, nawet nie trochę :) chodzi o to że w sumie można powiedzieć że najprawdopodobniej poradziłbym sobie z tym żeby skała też w miarę wyglądala, mam na to jakiś swój pomysł, ale zawsze zostaje to ALE, co będzie jak nie pójdzie, co będzie jak sie myle, albo jak wynikna okoliczności których nie jestem w stanie przewidzieć? Jakiś zamysł juz mam, zobaczymy kiedy go zrealizuję, pomysł mam taki żeby w zbiorniku glównym było bardzo mało skały, a w sumpie bedę chcial spróbować z jakimś porowatym ale sztucznym medium, tak jak zrobił to Denadai z RC, on użył Siporaksu, jeśli chodzi o porowatość to podejrzewam że takie media mają większą powierzchnię niż skała, jaka by nie była, a nie mają jej minusów czyli pylenia, zarodników glonów i innego świństwa, martwię się tylko o denitryfikację, ale tą będę chciał osiągnąć dzięki DSB. Kurde, jak tak się zastanowię teraz, to w sumie już wszystko mam, baniak stoi, sump też, lampa też, skała w sklepie prima sort, kurcze, chyba tylko kapas w dupas mi potrzebny :D Może tej zimy odpalę...

Marcos, co do Zeo, to niedawno myślałem że może, może, odstraszają mnie tylko koszty i "aptekarstwo". Różnica jest taka że przy Zeo wycinasz powody powstawania PO4 i NO3 czyli ucianasz cykl azotowy zanim zdąży się rozwinąć, stąd kolorki, przy kulkach czy innym dokarmianiu bakterii usuwasz skutki, nie przyczyny, stąd kolorki troszku inne niż przy Zeo, ale Zeo wyciąga jeszcze wiele więcej, nikt tak naprawde nie wie co oprócz słynnego potasu, w kazdym razie zbiorników które przez długi czas jada na zeo jest bardzo niewiele, dużo więcej jest "gleb", to mnie skutecznie odstrasza.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb - ja Ci chętnie pomogę w budowie :) Między wieczorem i ranem i tak nie mam nic do roboty :D a z mapy wynika, że mam do Ciebie najbliżej... Zabiorę małe "conieco", doturlam się rowerkiem i możemy zasuwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Seb - na jakiejś fotce z Twojego baniaka widziałem fajne bonsai z caulastrei, nie wiem czy ją jeszcze masz :) ale kiedyś brałem od Ciebie 5 główek tego korala i mi też urosło całkiem fajne "bonsai"

gallery_10827_1528_233766.jpg


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) cieszy jak mala szczepa trafi w dobre ręce i po jakims czasie wyrasta z niej dorodny koral :) Co do Caulasrei to mam ja cały czas, a to że Ci tak urosla to normalne, bo to odmiana "Baobab" :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, na bagnie dobiegł końca kolejny eksperyment, zakończył się pelną porażką, w sensie kolorystycznym. Nie wiem kto i jak zbadał że pod niższą temperaturą barwową korale szybciej rosną, zachciało mi sie to sprawdzić, zainstalowałem świetlówki pół na pół białe/niebieskie, białe dałem Sylvanie 10kk, efekt był taki że korale stanęły w miejscu, a kolory posłzy w cholerę w góra dwa tygodnie. Zmieniłem świetlówki na poprzednie 15kk, niby stare (4 miesiące), kolorki powoli wracają, za jakies dwa tygodnie już powinno byś ok :) przy okazji testów nowego szkła (zwykły kit) strzeliłem kilka fotek.

img4957d.jpg

img4955a.jpg

img4958m.jpg

Więcej jak wrócę z kina, bo żona nade mną stoi :harhar:

Więcej jak wrócę z kina, bo żona nade mną stoi :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj wiecej i nazwe tej na drugiej fotce bo zdaje ze wlasnie taka przytulilem od Ciebie ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film fajny, "Wyjazd integracyjny", pracownikom korporacji nie polecam wybierać sie na niego z żoną :thumbsup:

img4913800x600.jpg

img4929800x600.jpg

img4943800x600.jpg

img4933800x600.jpg

img4950800x600.jpg

img4973800x600.jpg

img4974800x600.jpg

img4977800x600.jpg

img4984800x600.jpg

img4996800x600.jpg

img4999800x600.jpg

img4988800x600.jpg


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.