Skocz do zawartości
fal

Wracam do HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o samych T5 - ze względu na kształt tego mojego cuda - w grę wchodzi tylko 8x24W - jak by nie liczyć, drogo wyjdzie... 4 zasilacze, 8 odbłyśników, 8 świetlówek, jakaś obudowa, wentylatory, okablowanie... echhhh szkoda gadać... razem jak nic gotowe chińskie HQI :reading

A korona nad tym akwa - z odpieńkiem na krawędzi i wycinkiem koła z przodu - masakra... nawet o tym nie myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już stoi lampa :reading. Jutro mam zamiar powiesić nad akwa. 2x250 W HQI 12 KK reeflux, do tego 2 x 30 W T8 philips TL03. Zobaczymy, ale jak ją włączyłem to mnie odrzuciło, k...a tyle światła:baby. Fajnie niebieściutko świeci, zobaczymy czy koralom też się spodoba.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzydzi zapodaj jutro zdjęcia jak to świeci


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koleś zdąży mi przywieźć wieszaki na ścianę, bo niestety sufit mam obniżany to foteczki będą :(. Jak na moje oko to ładnie świecą te żarniki, ale na "sucho" zobaczymy w praniu :reading

ps. mam pytanko gdzie dostane żarówkę do światła księżycowego na mały gwint. Jest to żarówka z niebieskim szkłem o małej mocy 25 W. Sa na all.....o.pl ale tylko na duży gwint :banghead


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266200 brzydzi :

U mnie już stoi lampa :(. Jutro mam zamiar powiesić nad akwa. 2x250 W HQI 12 KK reeflux, do tego 2 x 30 W T8 philips TL03. Zobaczymy, ale jak ją włączyłem to mnie odrzuciło, k...a tyle światła:baby. Fajnie niebieściutko świeci, zobaczymy czy koralom też się spodoba.

pozdro

Będzie bajer :reading to jest to co najlepiej lubią tygryski zawsze mówiłem że T-8 świecą lepiej :(


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266200 brzydzi :

U mnie już stoi lampa :(. Jutro mam zamiar powiesić nad akwa. 2x250 W HQI 12 KK reeflux, do tego 2 x 30 W T8 philips TL03. Zobaczymy, ale jak ją włączyłem to mnie odrzuciło, k...a tyle światła:baby. Fajnie niebieściutko świeci, zobaczymy czy koralom też się spodoba.

pozdro

zaś rachunek będzie większy :reading


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy większy. Mierzyłem miernikiem ile zużywa prądu moja obecna lampa - 8x80 W T5 wynik to 670 W, a lampa - same żarniki 2x250 w - wynik 510 W. Nie wiem czy rachunek będzie większy :reading bo HQI będzie świecić 8 godz, a nie 12 jak teraz T5 :(. Kurcze nie wiem czy dziś zdążę powiesić lampę :/.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wytrzymał, położyłbym nawet na dwie godziny na jakichś poprzeczkach na akwarium żeby zobaczyć ten efekt, dawaj i wklej fotki :reading

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:reading ja też już nie mogę wytrzymać, ale.........:(. Pytanko, czy przyzwyczajaliście korale do nowego światła?? Czy od razu heja? Ja zamierzam podwiesić lampę na około 50 cm nad tafla i obniżać przez tydzień aż do 15 - 20 cm. Oczywiście na chwilkę będzie nisko, aby efekcior zobaczyć:(. @seb nie kuś mnie bo sam jestem, a lampa trochę wazy choć nie takie rzeczy się podnosiło :), ale jak mi się wyślizgnie i łupnie do akwa to będzie dopiero efekt :banghead.

ps. nikt nie wie gdzie można dostać żarówki do światła księżycowego, niebieskie szkło i mały gwint ?

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz dać LED jako nocne ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl oryginalnie w lampie jest już taka żarówka z fajnym odbłyśnikiem i kolega, od którego kupiłem tą lampę mówił, że efekt jest super. Dlatego nie bardzo chcę coś kombinować. Nigdzie nie mogę znaleźć tej żarówki, fakt są na allegro w terrarystce ale tylko na duży gwint. Jak nie znajdę to zmienie po prostu oprawkę bo innego wyjścia nie widzę.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się :). Mam HQI i powiem, że jestem....................zaj....ście zadowolony (przepraszam za słownictwo, wiem, ze nie powinienem tak pisać ). Na razie światełko wisi na wysokości około 30 cm nad taflą wody - przyzwyczajam zwierzęta, ale za około 5 - 7 dni będzie na swoim poziomie :). Światełko fajne, akwa nabrało życia, no i te bliki mniam :waving. Korale fajnie zareagowały bo strasznie zrobiły się napuszone.Jutro wstawię fotki bo lekko jestem padnięty. Niestety nigdzie nadal nie mogę dostać żarówki jaka mnie interesuje, jutro zamawiam nowe T8 Philipsa TL03 więc będzie jeszcze ładniej.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, 30 cm to prawie docelowa wysokość przy HQI więc daj jeszcze wyżej jak możesz na początku. A zadowolony to bedziesz za jakiś czas, jak zobaczysz jak takie światelko służy koralom:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 30 cm to jak dla mnie za wysoko :waving. chciałbym dać około 15 cm nad woda wówczas schowam lampę w koronie i nie będzie "siekać" po oczach. Choroba, a myślałem, że jak zacznę od 30 to będzie git, miało być 50 ale .......:) sami wiecie. Na razie świecić będę około 6 godzin i codziennie po kilkanaście minut będę zwiększał aż dojdę do 8. Fakt jest jakby mniej światła, ale korale dużo bardziej "kolorowe" :). Ide w kimono, juz po "maluchu" więc trzeba spac, jutro na służbę :)

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "mniej światła" to złudzenie tylko. T5 po prostu bardziej "wypełniają" baniak. Tak jak pisalem, zobaczysz za czas jakiś jak korale reagują, wtedy zweryfikujesz swoje wrażenia i odczucia:waving

Pozdrawiam

seb

ps. tak BTW, nie widzę Cię na liście kaszubskiego zlotu, daleko nie masz, byłby ffffffssssstyyyyyytttttt gdybyś się nie zjawił:):):waving:banghead


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas kombinuje jak to zrobić. Moja za ch...ja nie może wolnego załatwić, a nie jest to łatwe z racji jej pracy. ja z chęcią bym pojechał, tylko........ A jak pojadę sam to będziecie mnie ładnie "męczyć" :waving. Cały czas załatwiamy ten wyjazd.

ps. wracając do HQI czy na tych 15 cm będzie za nisko?? Bo ładnie mi się schowa w koronie lampa i nie będzie biła po oczach. Kurde czemu od razu nie dałem HQI :).

ps1. nikt na pewno nie ma takiej żarówki do mojej lampy http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_20_127_129&products_id=458 , żarówka niebieska jak w terrariach 25 W na mały gwint. sorki za link do innego sklepu, ale w Reefshopie nie ma na stanie tej lampy.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Docelowo może być 15 cm, sam miałem coś koło tego, narazie po prostu powoli obniżaj, żeby nie popalić korali i potem przy zmianie żarników też podnieś na jakiś czas.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb mam pytanko bo widze ze fachura z ciebie,powiedz mi jaka dlugosc moze oswietlic lumenarc mini,czy da rade mi oswietlic 80cm czy moze oswietlic wiecej?

grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie moje spostrzeżenie. W tej chwili mam T8 hagena marine glo 2 x 30 W, czekam na philipsa TL03. Światełko wg mnie z T8 jest duuuużo lepsze niż z T5, a miałem ATI. Korale są bardziej "kolorowe" i ładniej fosforyzują. Ciekawe jak będzie na philipsie TL03, z tego co czytałem będą super :waving.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor, tu nie trafiłeś, ani z "fachurą", ani z pytaniem:clowning sam jakiś czas temu na AR zalożyłem podobny temat, bo też mnie to ciekawi, jaką powierzchnię jest w stnie pokryć światłem Lumenarc, zajrzyj tam, parę osób się wypowiedziało. Grześ, TL03 jest przez autorytety uznawana za najdoskonalszą świetlówkę aktyniczną, wielu mimo lamp na t5 dokładało sobie po dwie t8 właśnie te świetlówki więc ciesz się że masz lampę na t8:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267126 gregor.gg :

Seb mam pytanko bo widze ze fachura z ciebie,powiedz mi jaka dlugosc moze oswietlic lumenarc mini,czy da rade mi oswietlic 80cm czy moze oswietlic wiecej?

grzegorz

Grzegorz jak poczekasz jeszcze z tydzień to Ci powiem :waving


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267139 brzydzi :

Ciekawe jak będzie na philipsie TL03, z tego co czytałem będą super :waving.

sam szukałem 18W i nie ma.. szukałem też osram 67 i nigdzie nie widzę.. a Ty gdzie dorwałeś?? Świecą super.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.