Skocz do zawartości
inmar

Wysokie PO4 i NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Może faktycznie kulki potrafią utrzymywać fosforany na niskim poziomie,ale nie potrafią zbić większej ilości.Jak miałem poziom gdzieś koło 0,26 i zastosowałem absorber to zbiłem do 0,13 i długo na tym poziomie było.W tej chwili jest 0,19(test sprzed 4 dni).

Ja mam coraz lepiej,dziś już PO4-28 a tydzień temu było 0,24.Podmiana była w czwartek.Dziś wymyśliłem,czy nie rozpocząć lać zeostartu2 w ilości 2 krople rano i wieczorem.Nowe kulki kulają się z starymi już 11 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273862 inmar :

Ja mam coraz lepiej,dziś już PO4-28 a tydzień temu było 0,24.Podmiana była w czwartek.Dziś wymyśliłem,czy nie rozpocząć lać zeostartu2 w ilości 2 krople rano i wieczorem.Nowe kulki kulają się z starymi już 11 dni.

Przez przypadek u mnie zaczelo spadac jak glupie.Kobinacja ExtraX Phos-Brightwell Aquatics(zbieraja PO4 i nie wydaje jego spowrotem do wody).Alegaefix-Aquarium Pharmaceuticals(odtraca PO4 z skal itp i skimer latwiej je wyzuca ze systemu).

Mysle ze u ciebie dalej skaly wyzucaja PO4.Sama wymiana wody nie pomoze.ExtraX chodzi w moim tenku od trzech tygodni.Dalem jego

1200 gr. Zmienilem rowniez dojscie powietrza do skimera.Idzie do pompy.Wielka roznicz w rozmiaze bombelkow,o wiele mniejsze.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie proponujecie preparaty do mojego baniaka,które są dostępne w Polsce ?Czy zamiast Rowy jak zwykle mogę stosować Eco Phos(tańszy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem phos guard Seachema, w ciągu tygodnia po4 zjechało do 0,04, ale kilka korali tego nie wytrzymało, jednak środek bardzo skuteczny.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver200 czy ten preparat jest w kolorze atramentu i czy mógłbyś podać jakie jest dawkowanie?


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273900 Slawekkrzyzanowski :
#273862 inmar :

Ja mam coraz lepiej,dziś już PO4-28 a tydzień temu było 0,24.Podmiana była w czwartek.Dziś wymyśliłem,czy nie rozpocząć lać zeostartu2 w ilości 2 krople rano i wieczorem.Nowe kulki kulają się z starymi już 11 dni.

Przez przypadek u mnie zaczelo spadac jak glupie.Kobinacja ExtraX Phos-Brightwell Aquatics(zbieraja PO4 i nie wydaje jego spowrotem do wody).Alegaefix-Aquarium Pharmaceuticals(odtraca PO4 z skal itp i skimer latwiej je wyzuca ze systemu).

Mysle ze u ciebie dalej skaly wyzucaja PO4.Sama wymiana wody nie pomoze.ExtraX chodzi w moim tenku od trzech tygodni.Dalem jego

1200 gr. Zmienilem rowniez dojscie powietrza do skimera.Idzie do pompy.Wielka roznicz w rozmiaze bombelkow,o wiele mniejsze.

SK

Gwałtowny spadek PO4 jest bardzo niebezpieczny , wiec lepiej zbijac powoli.

Na gwałtowny spadek Po4 korale moga zareagować utrata tkanki na tipach jak w przypadku zupełnego braku Po4.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioly - nie, jest w formie takich małych kulek, a dawkowania dokładnie nie pamietam. poszukaj na llegro, tam masz pełny opis.

No własnie, Andrniew, tak jak u mnie :D


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwaltownie nie idzie trzy tygodnie temu bylo 1,po dwoch poszlo do 0.4 (bez Algaefix).Dodalem AlegeFix i w ciagu tygodnia

spadlo do 0.2.Ph zaczelo spadac do 7.80 (bakterie zaczely szalec).PO4 jesli jest wysokie to bakterie sa troche leniwe.Wielu pisalo

Na RC o tym .Skaly zaczynaja dostawac ladnych kolorkow,cala zielonka zaczyna lysiec.Pozatym Extrax Phos zbiera PO4 Bardziej "delikatnie", worki z nim dalem w paru innych miejscach i najbardziej pochlanial w

reakroze(zrobil sie zolty).Mysle ze wytracenie PO4 poprzez uzycie chemi moze przyspieszyc caly procesz oczyszczania starych

LR.(no chyba ze chcemy je po gotowac w garku :D).Uzywam BA chemie od dlogiego czasu.

Sk

Ps

Wode zmienialem w Kwietniu 2010


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś doświadczenia z preparatami w płynie na PO4 ? Zastanawiające jest też wysokie NO3 ok 10 mg/l choć kolega twierdzi,że widzi koło 5mg/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar jak u Ciebie parametry ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara, jest juz całkiem nieźle :clowning


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta parametrów też w wymaganych poziomach,ale niestety nie mogę lać równo wszystkich składników ballinga,nie leję wcale magnezu a resztę po 40ml dziennie.Wiele osób właśnie nie leje równych dawek przez całe życie,choć wiem,że było by lepiej.Może jeszcze się ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie leję równo i mało mnie to martwi:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie leje równo,bo najwiecej kh ciągnie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym również przedstawić swój problem z NO3, może taka burza mózgów przyniesie rezultaty bo nie mam pomysłów.

Mój zbiornik obecnie

15082010274.jpg

200l + sump. Cyrkulatory ukryte w skale, po prawej stronie Marea 3200l/h, po lewej JVP 3000l/h. Komin w prawym rogu 2 rury zrzut i rewizja, powrót za akwarium.

Akwarium założone w pierwszych dniach kwietnia, na 100% żywej wody i skały z tego samego akwarium które świetnie prosperowało. Również pierwsza partia piasku pochodziła z tego akwarium. Później dodałem jeszcze 10kg.

Odpieniacz DIY wydajny na pompie AB 2000/1.

Obsada korali jak widać to w większości miękasy, zoa, grzybki, rico itd. W zdecydowanej mniejszości LPS i SPS. Od jakiegoś czasu te ostatnie zaczęły marnieć - powodem było zbyt niskie kh - obecnie utrzymywane już na poziomie 8-8,4. Obsada rybna : 3x A. frenatus, Halichoeres chrysotaenia i mały mandaryn. Ryby karmione bardzo rzadko - pełne brzuszki i spora ilość glonów oraz życia w skale. Mrożonki za każdym razem były płukane.

Od miesiąca kręcą się Bio Pellety 200ml. Mój problem to wysokie NO3 - 25mg/l. NO3 wzrosło w połowie czerwca i na takim poziomie pozostało do dziś.

Oczywiście mogę redukować to NO3 za pomocą podmian lub refugium. Tylko pytanie czy leczyć tylko objawy czy może udało by się wyeliminować przyczynę ??

Wyeliminowałem wadliwy test - miał już kilka ładnych miesięcy - kupiłem nowy i pokazał dokładnie to samo. Test Saliferta na PO4 pokazuje 0 ale wiadomo jak tu z dokładnością. Niestety nie mam dojścia do testów Hanny.

Jeżeli ktoś miałby jakieś pomysły to będę wdzięczny,

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPCJA szukaj temat....wysokie NO3......


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja szukaj moze tutaj na niewiele sie zdac. Fakt ze znajdziesz opisy skad bierze sie NO3, albo jak walczyc, ale nie znajdziesz skad bierze sie u Ciebie w akwarium. Jezeli pompy masz pochowane jak na zalaczonym obrazku i nic nie dmucha na skale, nie ptzedmuchujesz jej, nie odmulasz piasku co jakis czas to nawet przy super skromnym karmieniu i dobrym odpieniaczu NO3 bedzie wysokie. Nie wiem tez jak caly ten detytrus wywalany jest w komin skoro nie ma tam zadnej pompy popychajace wode.

Przestaw pompy, lub dodaj z jedna, przedmuchuj skale, odmulas piasek tradycyjnym odmulaczem jak w akwariach slodkowodnych. Zmniejsz tylko srednice weza bo zassie piasek i inne zycie. Ampulka Biodigest lub Hagen nie zaszkodzi.

Peletki kreca sie za szybko na zalaczonym filmiku. Filtr przydalby sie mniejszej srednicy i naprawde leniwy przeplyw bo to co dostalem w linku to zdecydowanie za szybko.

Mysle ze z tygodnia na tydzien powinna byc poprawa


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efendi - dzięki wielkie nie wpadłem na to.

Tak na poważnie - przy zmniejszeniu przepływu o jeden "ząbek" kulki się nie przemieszczają jak obserwowałem kilka pojedynczych ziarenek to stoją w miejscu. Postaram się to nakręcić na nowym filmiku. Planuję również idąc tym tokiem rozumowania zwiększyć cyrkulację, po lewej większa 5000l/h a mniejsza 3000l/h na boczną ścianę akwarium tak żeby pchała wodę do komina. Oczywiście Cycle też będę podawał sumienniej.

Dzięki za radę Grzesiu,

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obece moje parametry,które już utrzymują się dwa tygodnie to NO3 tak 1-2 a PO4 0,09.

Podsumowując wszystko co zrobiłem to :

Karmienie minimalnie mniej niż wcześniej.

Czyszczenie dna z płukaniem piasku.

Sprzedałem jednego dużego pokolca.

Na stałem mam cztery pompy cyrkulacyjne.

Ułożenie od nowa skały,bardziej z przestrzeniami,część jej poszła do sumpa.

Odpieniacz dalej mam na mokro.

Kilka razy użyłem preparatu "atramentowego".

Podmiany zamiast co dwa tygodnie robię co 10 dni 35 litrów.

BioDigest jak zawsze daję ampułkę do każdej podmiany,ale dołożyłem cycle między podmianami.

Zmniejszyłem podawanie codzienne Grotecha ABCM z 1ml na 0,4ml.

Kupiłem dużego,10 cm sand dolara,który ora podłoże codziennie.

To chyba wszystko.Nie wiem co konkretnie wpłyneło na obniżenie moich parametrów,może wszystko na raz.Mam nadzieję,że teraz tak już będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar gratulacje.Miales dosyc skaplikowana

sytuacje.Podeszles do problemu cala para

I widac dobre efekty.Polaczenie chemi,bakteri

Polimerow I twojego zamilowania do

Morszczyzny dala tobie ten koncowy wynik.

Powodzenia z dalsza walka Slawek K


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poziom fosforanów to 0,05 i zastanawiam się,czy nie zwiększyć karmienia.Nie wiem czy jest wogóle potrzebne większe karmienie bo rybki na głodne nie wyglądają.Może nocne karmienie korali zwiększyć ? NO3 też ledwo jest widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc !

Po prostu pilnuj zeby troche PO4 zostalo, ale martwic sie bedziesz dopiero, gdy test pokaze mniej niz 0,01. Teraz jest ok.

NO3 tez pozostaw widoczne...

Jak kolorki korali ? Poprawily sie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.