Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo mi sie wlasnie kamera nagrac tance mandarynow!!! Teraz musze nauczyc sie zgrywania, edytowania, youtube, etc... i wrzucam. :clowning

EDIT: 4 godziny pracy i udalo sie pierwszy w zyciu filmik zgrac, edytowac i wrzucic na youtube. Nie filmowalem wczesniej akwa - pierwszy raz od ponad roku kamere wyciagnalem - wiec przy aktynice troche niebiesko wyszlo ale bede w przyszlosci kombinowal zeby bylo lepiej. :) ... i tak jest mega radocha, ze udalo sie to zlapac.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że coś z tych tańców wyjdzie. Życze powodzenia w dalszych pracach.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ty zamiast suchego viagrę im podajesz? :clowning

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitara :clowning czyli jednak para :) ale z muzyczka to pojechales:P:P:P


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny widok!!! :kapelusz


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no mało łzy nie uroniłem jak podkład muzyczny do mnie dotarł :clowning

ale mandaryny super :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaas! Filmik rewelacja!

Jeśli chodzi o Edka to u mnie nazywa się skałozaur i codziennie sprawdzam czy już pękł czy nastąpi to za chwilę:kapelusz

P.S muszę wypróbować taki taniec z żoną:help1


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuć prawdziwą wiosnę :help1 nawet w baniakach


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelecjyjnie wygląda !!

Takie pytanie masz może Kubaaas zdjęcie jak to okręslił Darek mechanizmu dla " lenimych" do podnoszenia lampy? Tak z ciekawości jak to ustrojstwo wygląda :help1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak działa takie urządzenie?


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Aż mi się żal zrobiło, bo dostałyśmy jakiś czas temu z córcią śliczną parkę mandarynów - wszystko razem robiły: spały, jadły, przytulały się....i jakiś czas od wpuszczenia zniknęła samiczka. Do dziś, nie wiem gdzie :help1


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345950 bazyl :

Tak z ciekawości, jak działa takie urządzenie?

Urzadzenie do regulowania wysokosci lampy jest ciagle tymczasowe. Dziala tak, ze trzeba podtrzymac jedna reka lampe a druga przekrecac pokretlo zeby skrocic lub wydluzyc linke. Bede szukal lepszego rozwiazania.

#345061 lukas :

Gitara :baby czyli jednak para :help1 ale z muzyczka to pojechales:P:P:P

Z muzyczka pod filmik troche pojechalem ale robilem to o 2 rano i glupawka sie wlaczyla :)

Mandaryny ewidentnie maja sie dobrze bo codziennie "you can dance" u nas w domu. Kiedys zrobie lepsza kompilacje i nowy filmik - Dirty Dancing 2.

Chyba ogolnie jest dosyc romantycznie w baniaku bo dzisiaj znalazlem cos takiego:

resized.jpg

Zakladam, ze to jaja slimaka. Gdybym sie jednak mylil prosze aby ktos mnie wyprowadzil z bledu.

Z innych rzeczy to w tym tygodniu doszly 3 sztuki Cerianthus filiformis. Kazdy znalazl sobie miejsce i na razie siedza spokojnie. Doszla tez jeszcze jedna rozgwiazda piaskowa, sand dollar i miks kilkunastu slimaczkow roznych gatunkow.

Parametry - odpukac - ciagle super. Najblizsze podmiany bede robil juz na Reef Crystals a nie IO zeby troszke wzbogacic wode. Korali i rybek ciagle malo ale moze w najblizszych dniach/tygodniach troszke dojdzie. Dojrzewa jeszcze misterny plan zeby w filtrowni dodac drugiego duzego sumpa z LR. Dodatkowe 500-600l wody i 100kg+ skalki na pewno nie zaszkodziloby stabilnosci systemu.

Cieszy mnie tez, ze przy temperaturze na zewnatrz dochodzacej do 20 stopni, woda w baniaczku pod koniec cyklu swietlenia nie przekracza 27 stopni. Ciekawe przy ilu na zewnatrz bede musial klime odpalic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasiemiec z niego wylazł? :baby

Ehhh... Zazdroszczę Ci tego etapu 'urządzania' baniaka - najwięcej emocji, najwięcej doznań i najwięcej radochy. A przy takim litrażu to musi dopiero być coś. :help1

Po obejrzeniu filmiku zacząłem żałować, że nie mam już miejsca na samiczkę Mandaryna... Chyba będę musiał się jednak przeprowadzić. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346035 Amnor :

Tasiemiec z niego wylazł? :)

Ehhh... Zazdroszczę Ci tego etapu 'urządzania' baniaka - najwięcej emocji, najwięcej doznań i najwięcej radochy. A przy takim litrażu to musi dopiero być coś. :help1

Po obejrzeniu filmiku zacząłem żałować, że nie mam już miejsca na samiczkę Mandaryna... Chyba będę musiał się jednak przeprowadzić. :)

Cos czuje, ze ten etap jeszcze dluuuugo potrwa :baby. Same pustki wszedzie. Do tego wymyslilem sobie, ze bede stawial na mniejsze egzemplarze zeby ladnie sie dostosowywaly do swiatla, cyrkulacji, etc wiec z rok czasu minimum zanim bedzie co pokazywac... Do tego wcale nie jest tak latwo upolowac takiej ilosci szczepek, nje mowiac o kosztach :). Ale moze dla baniaczka nawet lepiej, ze powoli zasiedlam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baniaczku wszystko malymi kroczkami do przodu. Troche wiecej szczepek zamowionych w tym tygodniu wiec niedlugo bedzie bardziej kolorowo - ta gola skala kuje w oczy :D.

Jednyne moje zmartwienie to samiec mandaryn. Dzisiaj przyuwazylem, ze troszke niemrawy. Samiczka zasuwa po skalkach i ciagle cos dziobie. Brzuszek peka w szwach, kolorki jaskrawe i pletwy nastroszone... a samiec odwrotnie. Brzuszek troche zapadniety, pletwy polozone, bladawy i malo aktywny. Mam nadzieje, ze tylko troche dramatyzuje i chlopak jeszcze sie rozkreci. Reszta rybek ma sie bardzo dobrze. Dostaja mix pokarmow, co kilka dni moczonych w witaminach, czosnku, fish v-power, etc. wiec chyba nie mam za bardzo co zrobic poza czekaniem i obserwowaniem. Chyba, ze ktos ma jakies sugestie?

Dziewucha:

mandarynsamiczka.jpg

Chlopczyna:

mandarynsamiec.jpg

Ukwial rurkowy - wczoraj wsunal pol krewetki mrozonej. Myslalem, ze mi szczypce wciagnie tak sie rzucil :).

DSC_0515resized.jpg

i caly baniaczek...

DSC_0501resized.jpg

Zastanawiaja mnie jeszcze parametry. NO3 i PO4 ciagle mam niewykrywalne mimo to, ze daje 4-5 kostek dziennie i fitoplankton kilka razy w tygodniu. Glonow tez nie ma poza okrzemkami, ktorych troche jeszcze jest na piasku i tylnej szybie.

Zredukowalem ilosc Zeostartu do 3 kropli wieczorem i Rowy nie dodaje od paru tygodni ale ciagle 0.0 ... to raczej nie jest idealna sytuacja. Nie wiem tylko czy wstrzymac sie na razie zupelnie z ZS czy dawac wiecej papu. Rady mile widziane :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieszanka pozytywnych i negatywnych emocji... Z pozytywnych otworzylem mini przedszkole w baniaczku.

Dzieki Sebowi trafila do mnie dziewiatka malych bobaskow. Po spokojnej aklimatyzacji i kapieli w "TLF Revive", maluchy wyladowaly na plazy w oczekiwaniu na docelowe domki. :clowning

dzieciakiresized.jpg

Sa naprawde piekne i mam nadzieje, ze uda mi sie chociaz czesciowo podtrzymac te kolorki.

Z gorszych informacji 1) samca mandaryna nigdzie dzisiaj nie widzialem i 2) na jednej skalce znalazlem z 30 malych babelkow Valonii :banghead.

Oczywiscie od razu zapytalem Googla co z nimi zrobic i wyszlo kilka opcji:

- Wyciagnac skalke, rytualnie ja unicestwic, wywiezc gdzie pieprz rosnie, raki zimuja i zakopac 2m pod ziemia.

- Mechanicznie usunac ile sie da.

- Wpuscic Mithraxy.

- Wpuscic Naso.

- Wpuscic Borsuka.

- Dbac o niskie NO3/PO4.

Problem w tym, ze ta skalka bardzo ladnie pasuje i oblaly ja juz 3 korale. Jest opcja na wyjecie jej z wody wiec chyba jutro tak zrobie i zeskrobie ile sie da. Nie wiem czy to jest kwestia tego, ze dopiero zaczely rosnac ale te bable nie przypominaja "typowej" Valonii. Sa male (2-3mm) i blado zielone. Nie blyszcza sie tak jak czasami widac na fotach. Z powyzszych opcji chyba postawie na usuwanie mechaniczne i poszukam Mithraxow. NO3/PO4 mam nadal niewykrywalne ale ponoc Valonia potrafi przezyc przy nizszych wartosciach tych parametrow niz SPS'y.

Jesli ktos ma doswiadczenia z Borsukiem/Naso w kwestii glonow babelkowych to prosze o info. Inne porady/sugestie rowniez mile widziane. Postaram sie jutro fote tego dziadostwa zapodac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj skałki, olej Mitraxy, są skuteczne, ale strasznie powolne, borsuk zalatwi sprawę :clowning A co do maluszków, to tak jak Ci napisałem, jestem spokojny, wiem że trafiły w dobre ręce :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Kuba zdecydowanie borsuk :waving

Jak to mówią - mam to wiem :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było ładniej to weź Siganus Magnifica zamiast Vulpinusa.

Acha - naso piękna ryba, sam mam lituratusa, ale u mnie Valoni nie rusza.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne borsuki maja w AM - białe - jakbym dzisiaj kupowal kupiłbym białęgo - coś innego - żółty jest wszędzie :clowning


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam o Syganowatych i kurcze mam troche obaw co to potencjalnych klopotow z nadzianiem sie na kolec... jakies tam alergie mam a po przygodzie z Euphyllia chcialbym zminimalizowac ryzyka zwiazane z baniakiem. Wiem, ze sa bardzo spokojne i "atakuja" tylko we wlasnej obronie ale znalazlem w sieci mase przypadkow ukucia. Wiekszosc przebiega w miare lagodnie ale pare bylo dosyc hardcorowych. Czy przesadzam? Moze zmotywuje mnie to do zakupu porzadnych rekawic do pracy przy baniaku... Tak czy siak ruszam na turnee Warszawskich sklepow :clowning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347900 Kubaaas :

Z gorszych informacji 1) samca mandaryna nigdzie dzisiaj nie widzialem

Jak już po nim, to szybko działaj, bo z dziewczynki zrobi sie chłopiec i potem bedziesz długo szukał dziewczynki. W sprzedaży głównie chłopcy. Moją wypowiedź opieram o doświadczenie z Mandarynem Wpspaniałym, pewnie z innymi jest podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.