Skocz do zawartości
Piotr1

Tunze Hydrofoamer Silence opinie

Rekomendowane odpowiedzi

na tych pompach akurat sie nie znam poniewaz ich nie uzywalem ale co do zurzycia pradu to Eridanus ma racje w kazdym sprzecie podana jest moc jaka jest potrzebna do rozruchu,pracuje w branzy rtv i tu jest tak samo,klienci boja sie np kupna plazmy ktora jest najlepszym tv jaki jest na rynku, bo boja sie zurzycia pradu np 300w, a jest to nie do konca prawda, poniewaz po tym jak sie juz wlaczy i chwilke pochodzi jej zuzycie moze spasc nawet o polowe,podejrzewam ze przy tych pompach jest tak samo,pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue napisz prosze cos wiecej bo znasz sie na rzeczy. Jezeli jest jak piszesz pompe ktora dzis testowalem nie nadaje sie do odpieniacza jaki posiadam. Ale skoro zbaczamy troche z tematu to mam pytanie odnosnie sita. Jaka jest zaleznosc ilosci otworow i ich srednicy do przeplywu jaki daje pompa

Ten model tunze trzeba przyznac ze im sie udal. Jak napisano kilka postow wyzej porownanie jej z aquabee 2000/1 z wirnikiem delteca mija sie z celem. W moim przypadku 300L powietrza przy 26 centymetrach i poborze 25W to faktycznie nie ta klasa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, najlepiej jak by suma powierzchni otworów w sicie była równa powierzchnią z przekrojem rury reakcyjnej kubka. Na średnicę otworów mam wypracowany wzór, ale nie chciałbym zdradzać. W tym przypadku fi 7,5mm powinien być dobry, ale wszystko zależy od ich rozmieszczenia i rodzaju ruchu wody pod sitem. Ruch wody pod sitem wymusza też ksztalt otworów- cylindryczny lub stożkowy( inne się nie sprawdzają). Otwory stożkowe zwiększają lub zmniejszają prędkość przepływu mieszanki, cylindryczne są odpowiednie przy niskich odpieniaczach.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak moge sie upewnic, wyliczyc ze wydjnosc omawianej pompy nie jest za duza do sita? czy to niema znaczenia? czy moge wyjac sito w przypadku gdy bedzie mialo one zbyt mala przeputowosc? Mam w nim otwory stozkowe, ale nia mialem bladego pojecia ze ma to jakies znaczenie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pompy wystarczy rura eakcyjna fi 90-100 mm, resztę sobie obliczysz i tuba 160-170mm.

Weź średnicę wylotu pompy- jest mała, więc bez obaw o przepustowość( przepchnie przez 6 dziurek) :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blue.wave, zapytam o "Do pompy wystarczy rura reakcyjna fi 90-100 mm, resztę sobie obliczysz i tuba 160-170mm" do czego ta tuba (z góry sorki za ignorancję :) )?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tuba to średnica rury odpienieniacza a reakcyjna to ta w środku tam gdzie wpada powietrze ,tak myślę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych pompach akurat sie nie znam poniewaz ich nie uzywalem ale co do zurzycia pradu to Eridanus ma racje w kazdym sprzecie podana jest moc jaka jest potrzebna do rozruchu,pracuje w branzy rtv i tu jest tak samo,klienci boja sie np kupna plazmy ktora jest najlepszym tv jaki jest na rynku, bo boja sie zurzycia pradu np 300w, a jest to nie do konca prawda, poniewaz po tym jak sie juz wlaczy i chwilke pochodzi jej zuzycie moze spasc nawet o polowe,podejrzewam ze przy tych pompach jest tak samo,pozdrawiam

Może w sprzęcie RTV tak jest lecz na pewno nie przy silnikach indukcyjnych:)

Pierwszy raz spotkałbym się z takim podawaniem mocy silnika.

To jest moc nominalna , w trakcie rozruchu prądy sięgają nawet do 5-7 krotności prądu nominalnego , a znam i takie urządzenia pracujące w ciężkim rozruchu gdzie te prądy sięgają i 10krotności prądu nominalnego.

Ale moc podana na tabliczce jest mocą znamionową.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen, rura reakcyjna to ta w kubku.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen, rura reakcyjna to ta w kubku.

ja zawsze za rurę reakcyjną brałem średnice odpieniacza czyli a w/w poście starałem się odpowiedzieć na pytanie bo tam jest rura reakcyjna i tuba jeszcze większa średnica.

więc rura reakcyjna to moim zdaniem nie w kubku tylko tam gdzie powietrze miesza się z wodą:)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Fajnie że akurat nawinął się ten temat bo myślę o którejś z tych dwóch pompek Tunze żeby stuningować moje Boyu :)

Jak myślicie, jak ma wymiary 211x130x600mm to go ta pompa rozsadzi na kawałki ? :harhar:

Piszą, że Tunze pompuje 850l powietrza przy przepływie wody 1300l/h (albo 600 przy 900), to co ma założone Boyu pcha 1850l/h i nie wiadomo ile powietrza. Myślicie, że to body jest wystarczająco duże?

200812113455618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odpaliłem próbnie pompę tunze hydrofoamer silence w słonej wodzie.

Jak zasysa powietrze to tego tak bardzo nie słychać ale jak zamknę całkiem dopływ powietrza to normalnie chodzi jak traktor. Jak rozebrałem pompę to nic nie widziałem takiego aby obcierało. Czy to normalny objaw? Może się dotrze?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapitan,nie musisz kupowac tej najmocniejszej pompy,słabszy model mompuje 600l powietrza /h i ten powinien byc do tego body odpowiedni.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odpaliłem próbnie pompę tunze hydrofoamer silence w słonej wodzie.

Jak zasysa powietrze to tego tak bardzo nie słychać ale jak zamknę całkiem dopływ powietrza to normalnie chodzi jak traktor. Jak rozebrałem pompę to nic nie widziałem takiego aby obcierało. Czy to normalny objaw? Może się dotrze?

Ponawiam pytanie. Czy to normalny objaw? Pompa bez zasysania powietrza powinna chodzić bezgłośnie. (chyba)


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotrze sie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez tak ma i pewnie kazda. Ale jak to pompa do odpieniacza i chodzi cicho na otwartym dolocie to po co go zatykac?

Mnie bardziej ciekawi ta wkatka w tej wpustce. Co TO jest i jakie ma spelniac zadanie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Hydrofoamer Silence śmiga, ta większa i ... dla mnie w porównaniu z ati psk 2500 tunze jest słabszy wydajnościowo pobiera (mój) max. 700 L powietrza ,w instrukcji jest 850 L a na opakowaniu 1100L ! dlaczego ta różnica ???A ta piana ...to nie piana ,nie to co z "mesh'a ! Ale kultura pracy !!! miodzio !!! cicha i sama startuje! Ale uwaga ! piana "siada" na długo przy byle wsadzeniu łapy do baniaka !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ten zaworek do regulacji wydajnosci pompy dziala na zasadzie scisku wezyka doprowadzajacego powietrze do pompy?? Jak to sie sprawdza w praktyce??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ten zaworek do regulacji wydajnosci pompy dziala na zasadzie scisku wezyka doprowadzajacego powietrze do pompy?? Jak to sie sprawdza w praktyce??

Tak, na takiej zasadzie to działa. Jak zakręcasz pompa dostaje mniej powietrza

Na wężu silikonowym to się sprawdza, na zwykłym nie bo się załamuje i nie wraca do pierwotnego kształtu po odkręceniu zaworka


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uwaga ! piana "siada" na długo przy byle wsadzeniu łapy do baniaka !Nie to co psk 2500 !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PSK2500 na meshu , też się trzaska jak zamknę dopływ powietrza

A siadać piana też siada , zwłaszcza jak na dłużej łapska wsadzę do baniaka


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tunze chodzi ale tylko "bije piane" tzn. tak jak pisze bije piane a nie usuwa to co powinien bo piana jest przezroczysta!Tylko mi nie mówcie że nie ma co odpieniać !Na psk 2500 "wywalił by" ok 150mll ciemnobrązowego syfku dziennie a ten.. Co robić ? czy te pompy tak mają że trza czekać dzień lub dwa na stabilizacje po włożeniu ręki do akwarium ? PSK po 2 min. podejmował prace...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uwaga ! piana "siada" na długo przy byle wsadzeniu łapy do baniaka !Nie to co psk 2500 !

U mnie siadała na początku - może 2 miesiące. Od tego czasu nie ma takiego problemu


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga- na tunze tej większej urobek odpieniacza jest o połowe mniejszy niż na psk 2500,kolor odcieku taki sam w akwa nic się nie zmieniło.Czyli parametry pójdą w góre ,czyli tunziak "siada" przy psk 2500 :wallbash:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.