Skocz do zawartości
mrozikulus

VSV method

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki panowie..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj delikatnie zwiększam dozowanie VSV , parametry tak jak myślałem po dodaniu kulek, wróciły do normy.

PO4 -0,05


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami... co prawda ja to zielony jestem jak szczypiorek na wiosnę... ale zachęcony waszymi poczynaniami z VSV skusiłem się i wystartowałem...

baniak zupełnie nowy poszedł po tygodniu w VSV... (zaraz oberwę cięgi) i wiecie co mam już 2 miesiąc z nim na karku i pięknie się trzyma! NO3 to ja nie widziałem większego niż 10... aż się zastanawiałem czy ja mam testy dobre ;-)

NO2 też wieczne "nic" co prawda obsadę to ja mam żadną, bo miękasy, krabiszony i jedną rybcię... ale pisze to z przekonania, że dzięki VSV ominęły mnie wszelkie wykwity bakteryjno-glonowe... baniak okres dojrzewania przeszedł (przechodzi) bez żadnych plag i wahań parametrów. mam nadzieję, że dalej tak ładnie pociągnie!

ja leje małe dawki (bo uważam, że nie bardzo mam co zbijać) czyli 1,5 ml na 24H przy swoich 130 litrach... i wrzucam do tego bakterie 2 x tydzień (zeobac - 2 krople- 2x tyg)

tylko mnie nie zrugajcie za te zeo... ;-)

mój odpieniacz co prawda tylko kostkowy, ale wg mnie sprawuje się naprawdę nieźle. pieni tak, że pompka przez większość życia kostki ustawiona jest na minimum wydajności... po jakiś 2-3 tygodniach dopiero podkręcam jej obroty na 2/3 a w 4 tyg na max!

i jeszcze jedno spostrzeżenie gluciorki białawe tez miałem, ale jak zacząłem zakraplać zeobac to ewidentnie one ustępują, a pojawiają się inne naloty (bardziej gęste, takie idące w suchy)

także ja ze swojej strony po 2 miesiącach VSV w nowym zbiorniku mogę polecić tą metodę innym na start ich zbiorników.

Pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje Wam dwa zdjęcia , za jakość zdjęć przepraszam , ale nie o jakość tutaj chodzi , tylko o przyrost na przestrzeni dokładnie jednego miesiąca , jaki wpływ ma metoda VSV z karmieniem , jak na moje to wygląda to nieźle

3092-dsc_6597.jpg

3092-dsc_7393.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze acropora

3092-dsc_6638.jpg

3092-dsc_7382.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafyy,

1) bylo w tym watku

2) przeczytaj caly watek jak chcesz wiedziec co robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kidult. Przeczytałem ten wątek z kilka razy, jeden używa octu jabłkowego, inny winnego a jeszcze inny wcale nie używa octu, znalazłem jeden post z zapytaniem o octu spirytusowym ale został pozostawiony bez echa :) Więc z ciekawości się spytam, czy ktoś używał octu spirytusowego i z jakim skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351775 brzydzi :

Przeczytałem temat od dechy do dechy no i pytanko, jaki daliście ocet :), normalny czy musi być winny. A może winny lepszy??? :)

pozdro Grzegorz

#351782 Grzegorz Dyzma :

Moim zdaniem bez różnicy

było :)

Ja stosuje spirytusowy. Powiem, że po kilku dniach LPSy jakby teraz odżyły. Wczoraj zauważyłem, że bardziej się pompują, poczekam na T5 i wtedy wszystko będzie wiadome :)

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie , że troszkę jest tutaj namieszane, w jednym wątku są dwie różne metody , co może być w przyszlości problematyczne , jeśli ktoś pomyli ilości dozowania to może wysadzić sobie baniak.

Dlatego dobrze czytać wątek od samego początku.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął już miesiąc odkąd stosuję dwie metody równocześnie ( docelowo chcialbym żeby została VSV ) , na dzień dzisiejszy wygląda to stosunkowo dobrze , parametry utrzymują się na niezmiennym poziomie , ale nie spadają do poziomu na którym mi zależy więc postanowiłem że będę zwiększał stopniowo dawkowanie , na chwilę obecną dozuję 20,57ml na dobę ( rozcieńczonego VSV wg/przepisu Kidulta )

Ewidentnie mogę stwierdzić , że najlepiej ta metoda pasuje Acroporą , dzikus który zbrązowiał w tej chwili stopniowo zmienia barwę na jaśniutką :) co mnie bardzo cieszy , jedynie co mnie martwi to to , że pocilopora traci tkankę od spodu , jednak nie mogę stwierdzić , że jest to od stosowania VSV.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dalej obie metody ciągnę od 16 kwietnia,ale ja nie dosypuję polimerów,czekam aż się rozpuszczą całkiem.Zmniejszyłem jeszcze podawanie VSV z 3 do 2 ml rano i wieczorem bo zera mam same.Nie wiem czy jest to powód by z tego powodu wrzucać duże ilości jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musialem zmniejszyc czestosc i ilosc VSV poniewaz wybilem azotany tak ze nawet patrzac z boku na test nie widze zadnego zabarwienia. Poza tym od pewnego czasu mam cyjano i raczej na pewno pojawilo sie na skutek dzialania VSV


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dużo białych glutów w miejscach mniejszego przepływu wody,czyli na przykład za pompami,ale też ścianki w sumpie są nią pokryte.Czy to nadmiar VSV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest znak ze vsv dziala calkiem normalne zjawisko :)

Kolego Tester jak chyba wiesz Cyjano lubi wlasnie rowniez rorpoczac swoj cykl wlasnie w wyrunkach jak jest zbyt za czysto (tzn bardzo zerowe parametry przez dluzszy okres)


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, te gluty to wlasnie bakterie ktore maja jak u Pana Boga za piecem. Warto je zdrapac czyscikiem zeby sie odpienily a co zostanie w wodzie to bedzie uczta dla gabek i innych filtratorow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide na zakupy. Od miesięcy się wybieram, a monopolowy za rogiem.

Martwi mnie tylko, że nie mam testów w domu.

Czym mierzycie PO4? Na Hankę mnie nie stać. Rozważam test Rowy. Może macie inne sprawdzone, dobre metody?


Akwarium 70x70x55 = 270 litrów

Sump ~50 litrow

LR 27kg / LS 18kg

Cyrkulacja 6000l/h

HQI 250W + 4x24W + 4x15W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad jestes? Moze w okolicy jest ktos z Hanka. Jesli tak to wybiez sie z woda w sloiku i piwkiem. Co do dobrych testow zagadaj do Prezesa Dyzmy - on zdaje sie uzywal TM i sobie chwalil - (nie jestem pewien producenta) Tyle ze przyzwoity test kosztuje polowe Hanki wiec nie wiem czy warto. W absolutnej ostatecznosci mozesz kupic same saszetki do Hanki a w sklepie laboratoryjnym albo online dwie probowki. Nie bedziesz mial dokladnego wyniku, ale bedziesz mogl wykryc obecnosc fosforanow, a w sumie to podstawa.

Co do samej VSV poczytaj tutaj (pod koniec strony)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym , że koral się rozjaśnia wstawiam fotkę do Waszej oceny

post-8886-0-66357400-1306063644_thumb.jpgpost-8886-0-34523800-1306063625_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, czy po VSV też tak śmierdzi ze zbiornika jak po VM? Dopóki nie stosowałem wódeczki, woda z akwa pachniała pięknie, do tu dużo gadać, pachniała prawdziwym morzem, a ja tak się składa lubię ten zapach... Ale od kiedy leję c2h5oh śmierdzi mi akwarium jak szlam z odpieniacza...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszce pewne wątpliwości co do samego procesu wytwarzania mikstury podanej przez Kidulta. A mianowicie zalewanie spirytusu wrzątkiem. Czy Etanol wtedy nie odparuje? Coś mi się wydawało, że ma stosunkowo niską temperaturę wrzenia. Potwierdza to doświadczenie z gotowaniem w winie (wcale alkocholu nie czuć). Sprawdziłem i wikipedia podaje 78,4 °C temperatura wrzenia etanolu. Może więc mikstura Kidulta to przede wszystkim glukoza?

No chyba, że ten wrzątek to takie ubarwienie. I poprostu chodziło o ciepłą wodę?


Akwarium 70x70x55 = 270 litrów

Sump ~50 litrow

LR 27kg / LS 18kg

Cyrkulacja 6000l/h

HQI 250W + 4x24W + 4x15W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester - toś pocieszył... No ale nic to, gorzej chyba nie będzie ... :lol:

Pozdro!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ostatnio jest duzo lepiej, bo drastycznie zminejszylem dawke - ale walilo jak ta lala


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gotter,dziwne rzeczy mowisz,u mnie wali z odpieniacza ale nie z akwarium...nie wiem co moze byc przyczyna brzydkiego zapachu wody,moze za duzo lejesz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.