Skocz do zawartości
zuraw84

zostałem ojcem .. chrzestnym :) - Pterapogony kauderni

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorkiem z pyska tatusia wydostało się 15 młodych apognków

chodź nie obyło się bez drobnych problemów (myślałem, że nic już z tego nie będzie)

zobaczymy ile się da odchować, artemia już się lęgnie


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, super widoczek :kapelusz


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert może posłużyć się ":D" ja niestety jestem zmuszony sięgnąć do bardziej drastycznych środków więc :D


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!!:D


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje, dziekuje ... teraz najtrudniejsza część, odchować dobytek :D


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa...a myślałeś już co kupisz jako chrzestny gdy całe to towarzystwo do komunii pójdzie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super skladam gratulacje


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327183 ZenonPL :

Taaa...a myślałeś już co kupisz jako chrzestny gdy całe to towarzystwo do komunii pójdzie? :>

wieeeelką, żyyywą, dorooosłą artemię dla każdego :D


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, nie wiem skad tyle rowerow komunijnych wytrzasniecie :p:P:P powodzenia w odchowywaniu maluchow :):waving:baby


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EE tam rowery dzisiaj to quady trzeba kupic:)

Gratuluje


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały statusik i pytanie:

małe czuja się dobrze (jedzą jak szalone), karmię kilka razy dziennie

do bandy 15 dołączył jeszcze jeden zaginiony w akcji :clowning

karmie artemią (do niej dorzucam trochę drożdży i vibovit, gdzieś na forum ktoś polecał)

a teraz złe wiadomości ... samiec ma już w pysku nowa ikrę, zaczynam się trochę martwic

bo chłopak ostatnio bardzo wychudł, a od ostatniej ikry nie minął nawet tydzień

macie jakiś pomysł jak zmusić go by wypluł ikrę?

czy może zostawić sprawę matce naturze?


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że on już ma ikrę w pysku. A że nie mam gdzie odłowić baby, to inna rzecz. Co najwyżej do zawieszonego w akwarium kotnika może trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#329244 Ewaise :

Tyle że on już ma ikrę w pysku. A że nie mam gdzie odłowić baby, to inna rzecz. Co najwyżej do zawieszonego w akwarium kotnika może trafić.

O kotnik mi chodziło, nawet tak napisałem, ale skasowałem, bo wiedziałem, że będziesz wiedział o co chodzi :clowning Z ikrą w pyszczku samca chyba nic nie poradzisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba odłowienia samca z ikrą nie skończy się wypuszczeniem ikry w toń??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331080 Warszawiak :

Próba odłowienia samca z ikrą nie skończy się wypuszczeniem ikry w toń??

patent na odłowienie miałem taki, że nawet jakby wypuścił, to i tak wszytkie byłyby moje :clowning

pułapka własnej produkcji ...


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś foty lub prospekt tej pułapki...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapka zbudowana jest z 3 plastykowych patyczków, sklejonych ze sobą na kształt litery U

do patyczków przyczepiona jest siateczka (firanka z obi z oczkami ok 1-2mm)

wypełniająca wnętrze pułapki. Przygotowując ją do działania, siateczkę spuszcza się na sam dół a do krawędzi przyczepione są 2 sznureczki, poprowadzone wzdłuż bocznych patyczków na zewnątrz akwarium, których pociągnięcie rozsuwa siatkę na całą długość.

Pułapkę ustawia się w rogu akwarium, i przykleja taśmą samoprzylepną na górze do szyby by lepiej przylegała do szyby (dwa małe kawałeczki 4 cm2) i nie pozwalała jej odsunąć się od szyby. Dolna część jest lekko zakopana w piasku.

Wystarczy poczekać, aż ryba podpłynie w róg akwarium, można jej w tym pomóc wrzucając tam jedzenie, a gdy ryba się tam zjawi wystarczy pociągną oba sznurki naraz zamykając pułapkę i rybę w środku.

Na trzy próby schwytania apogona, dwie były skuteczne.

Poniżej fotki


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj minął 26 dzień życia poza pyskiem samca małych apogonów, jak na razie jest ich o 3 mniej niż na początku. Padły głównie w zeszłym tygodniu. Małe jedzą już czerwoną ikrę (mrożonkę) i czasami jeszcze dostają świeżo wylęgniętą artemię.

Wczoraj minął również 21 dzień noszenia przez samca nowej ikry. Postanowiłem go odłowić i przełożyć do mniejszego akwarium aby podobnie jak poprzednie małe tam wydostały się na świat.

Niestety tym razem nie poszło tak dobrze jak poprzednio. Samiec wypluł część jajeczek, około 14. Poniżej fotki. Myślałem, że już wszystko pójdzie na straty, jednak mimo wszytko postanowiłem potrzymać go jeszcze w tym małym akwarium, wraz z ikrą. Po kilku godzinach przed snem wrzuciłem trochę żarcia by sprawdzić czy wypluł wszystkie jajka i jak tak to go przełożyć do głównego zbiornika.

Nic nie chciał jeść, więc został tam na noc. I tu się zaczyna najlepsze, rano po małych jajeczkach nie było śladu, a jajeczka raczej nie miały szans wydostać się z tamtego miejsca. Jest szansa, że samiec znowu wziął ikrę do pyska, dalej nic nie je. Zobaczymy ile się młodych wykluje.


teraz: 620L ... oceanu

dawniej: 112L reef max

dawniej: 112L słodkich glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.