Skocz do zawartości
robi

Rozczarowanie, taka mała ankieta.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki produkt,sprzęt,zwierze,sklep ogólnie mówiąc co przyniosło Ci największe rozczarowanie ,flustracje ,złość związane z akwarystyką .To co Cię najbardziej wkurzyło,bądz ciągle wkurza.To numer jeden. Tylko CO ? bez żadnego opisu .Może to sąsiad którego zalałeś ? jakiś odpieniacz ,pokarm itp. itd .Zaczynam

Biopelets.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurza mnie ze mam akwa ale widze je tylko przez pare godzin bo trzeba pracowac by je utrzymac hihihih :)


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza z tą morska przygodą. Ceny, technika, chemia, sprzęty, cierpliwość i te całe halo z tym związane. I że nie można mieć prostej solniczki jak co niektóre słodkie baniaczki:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzają koszty związane z założeniem i utrzymaniem baniaka,a za największa porażkę uważam Biopelets


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wk.... parasema która tłucze hepatusa :cursin A tej małej ...... nie mogę złapać w 500L :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisze ze pellety to mnie niektorzy zjedza :clowning. A tak powaznie - to nie wiem jak Wy ale ja do tego stadium nie jeszcze nie doszedlem. Akwarystyka morska jest dla mnie najwspanialszym hobby jakie kiedykolwiek mialem. A wyzwania, ktore za soba niesie tylko poteguja moje zainteresowanie tym hobby. Uwielbiam godzinami patrzec na moje zbiorniczki a kazdy nowo wypatrzony polip czy odratowana tubka ze smierci glodowej jest dla mnie duma i nagroda za serce ktore w to wkladam. Gdyby jeszcze te pellety dzialaly...

Ale jest jedna rzecz ktora mnie frustruje i mnie rozczarowala. Nie wiem jak w Polsce ale w Anglii w sklepach akwarystyka jest tylko biznesem i nie widac w tym zadnej pasjii ani ekologicznego podejscia. Kilka przykladow:

Przyklad 1:

-Sklep A - nowa dostawa - piekna tubka, polowki pileczki tenisowej. Widac ze koral tlusciutki i w dobrej kondycji - cena 26 funtow. - Skleb B - szkielecik wielkosci pileczki pingpongowej - 8 wapiennych kieliszkow z ktorych tylko polowa zawiera odrobine zywej tkanki na dnie. Cena 35 funtow. Mowie do goscia - daj mi ja za 10 funtow - zaopiekuje sie nia ysle bo mi sie zal stworzenia zrobilo - w odpowiedzi slysze - "man, o czym ty mowisz - ona jest OK tylko w nocy sie otwiera. To swieza dostawa" Po dwoch tygodniach jej juz nie bylo :(

Przyklad 2:

Sklepy absolutnie nie wymieniaja ryb na mniejsze. Nawet za dodatkowa oplata. Kiedys trafily mi sie dwa samce pterapogona - chcialem jednego wymienic na inna z tego samego gatunku za dodatkowa oplata - usyszalem ze "my sprzedajemy ryby a nie skupujemy"

Przyklad 3:

-Sklep C -zawsze tylko miekkie i LPSy. Nowa dostawa. Po raz pierwszy widze SPSy w tym sklepie. Pieciocentymetrowa szczepka Acropora Microphthalma z jednym rozwidleniem - 75 funtow. Na szybie napisane "nowosc"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie chyba najbardziej walnięta chemia:

- Preis - 40 kg... i co z tym zrobić

- sół KZ - chyba ze 25 kg ... podobnie

- test na PO4 Rowy notorycznie pokazujący wynik 0,04... albo optymistycznie 0,00 - mimo poziomu powyżej 1.. wg hanna

No i zaskoczenie, że właściwie wszystko poza rybami to made in Germany.... zamiast np. made by thsskiba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostal mi w zlej pamieci pierwszy, drogi i "do 1000 l" odpieniacz Tunze (taki plaski). Nie wyrabial sie w 240 l.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze Tunze Tunze

Wszystkie wyroby miałem do kitu. Jak chińskie.

Dwie pompy cyrkulacyje 6025 - popękały uchwyty. Musiałem kupić nowe uchwyty. Jedną wcześniej reklamowałem bo warczała jak traktor i non stop włączała się na lewych obrotach.

Niedawno zakupiłem pompę do odpieniacza Hydrofoamer Silence 9410.040 za którą dałem pięć stów, aktualnie jest dalej w reklamacji, bo z nowiutkiej pompy wychodziły kable z popękaną izolacją. Normalnie po tej firmie bym się tego nie spodziewał.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wieczne fosforany i walka z tym dwa lata.Co do Tunze to kupiłem małą pompkę do filtra pelletów i ma ona z tyłu regulację mocy,taki krzyżak,ale taki płaski,że by sobie poregulować to musisz ją wyjąć z wody,wytrzeć i nieźle się namęczyć by przeskoczyło o jeden ząbek.Na krawędzi mogły by być jakieś ząbki chociaż.Kto to wymyślił ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to i ja dorzuce troche miesa na tunze :( mam magiczna 6101 :) wloze do akwarium - trzy dni - trup. Zero reakcji na co kolwiek. Wuczyszcze, wysusze - troche polezy - w koncu zaskoczy. Wrzuce do miski - dwa tygodnie smiga bez zadnego ale. Hop do awarium - trzy dni - lezy. :clowning Jajo mozna zniesc :(


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...niczym sie nie rozczarowalem,niepowodzenia,nie dzialanie metod czy produktow wzbogacily mnie o doswiadczenie,wiec kazdy zgrzyt biore jako poszerzenie wiedzy i praktyki...no moze Salifert...przez test na Kh zrazilem sie do tej firmy i juz jej na powaznie nie wezme,wylecialy do kosza wszystkie testy saliferta,niektore tylko raz uzyte...kupilem wszystko TM...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie czasami tylko zrażają jakieś "nieładne" posty tutaj, a tak to power :clowning, mam "smaka" na coś w okolicach +300 litrów.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Medic. Odpieniacz, pompy, sól, coś tam jeszcze....chyba generalnie wszystko z tej firmy, może poza aktyniką :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wurdemanni - mogłyby obrosnąć aiptasiami i by ich nie ruszyły. Całe szczęście, że Chełmon spełnił pokładane w nim nadzieje.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#330591 premiero :

Wurdemanni - mogłyby obrosnąć aiptasiami i by ich nie ruszyły. Całe szczęście, że Chełmon spełnił pokładane w nim nadzieje.

Też wydałem 140 zł na darmo,ale poradził już sobie brzydal wylosowany w Milówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wydałem 400 i działają:clowning to są małe krewetki wiec 2 czy 3 w akwa ponad 300l nie będzie widac efektów.

ale i tak największe utrapienie mam teraz z babką kopiącą mi piasek.!!!normalnie burza w akwa!!!!


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biopeletki, totalna porażka!


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.