Skocz do zawartości
Marianna

375l morskiej przygody czyli Marikowe Bagienko :D

Rekomendowane odpowiedzi

no to czekamy na fotki z zalewania. Kolejny fajny projekci na forum... a co do komina to ja bym nie przesadzał z tymi naprężeniami bo będą minimalne przy tej H i G akwa.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#332818 mrozikulus :

Widzia?em dzi? Marike w sklepie ... ?rubunki zakupione wi?c pewnie w?a?nie si? montuj? :whip

Jeszcze sie nie montuja -:mooning

Ale juz niedlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie zapewne kolejny ciekawy projekt ,widzę że masz sporo zwolenników i chętnych do pomocy,będę obserwował postępy,mój baniak 126x67x55 właśnie się klei i jak patrzę na Twój to nie mogę się doczekać swojego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie mnie grozi katastrofa


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to spokojnie z tym kominem, jeszcze nie słyszałam o historii żeby komuś coś takiego poszło, moim pierwszym założeniem baniaka był komin zewnętrzny, wewnętrzne mi się nie podobają, zabierają miejsce i tyle.

Śrubunki kupione ale nie wszystkie, klejenie niebawem, a na razie próba lampy.

@Mrozikulus a ty się ujawniaj na przyszłość, a nie się chowasz :mooning

3573-lampy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Piekne rozwiazanie z kominem zewnetrznym...pewnie dasz z tylu jakies tlo,jezeli bedzie czarne,mozesz "pomalowac" ten kawalek szyby na ktorym przyklejony jest komin,czarnym siliconem ,uzyskasz piekna czern,a reszte to jak juz zechcesz...ja jestem zwolennikiem farby...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci 10 świetlówek ?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten baniak robi wrażenie ale moim zdaniem komin zew. ok. ale nie z tyłu, wyobrażam kapanie na śrubunku tym od środka akwa. Co do wycięcia to ...:mooning

straszyć nie mam zamiaru.zrobiłbym komin zew na tyle ale szerokości ok 50-60cm a na szybie wycioł łagodny łuk.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332874 Iceberg :

...Piekne rozwiazanie z kominem zewnetrznym...pewnie dasz z tylu jakies tlo,jezeli bedzie czarne,mozesz "pomalowac" ten kawalek szyby na ktorym przyklejony jest komin,czarnym siliconem ,uzyskasz piekna czern,a reszte to jak juz zechcesz...ja jestem zwolennikiem farby...Pozdrawiam...

Tło będzie czarne już zakupione, silikon czarny w kominie.

Świeci 10 ale to jeszcze nie docelowe świetlówki, tylko próba lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kiedy jest planowane zalanie?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332770 Kubaaas :
#332700 rufio :

Odważny pomysł z tym kominem,tylko czy aby na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie?

Przy długości 150 cm i naprężeniach jakie powstają to dość hardcorowe rozwiążanie.

Ponadto z własnej praktyki (mam taki komin na bocznej szybie)obecnie zrobił bym go nie 30 cm wysokości a maksymalnie 15 cm.

Bo jak sądzę będzie u Ciebie cały zalany wodą a to dodatkowe 7 kg obciążenia dla całej szyby.

Nie stresujcie kolezanki. :mooning Mamy baniaki z tej samej firmy. U mnie wisi na jednej tafli 240cm komin o pojemnosci 80l+ i spokojnie daje rade. Dlaczego od razu hardcore?

Ciekaw jestem czy firma daje gwarancje na bezpieczeństwo tego rozwiązania?

Ciekawi mnie jaką techniką był wycinany ten uskok?

To że w tym momencie wszystko pieknie działa i nic sie nie dzieje nie znaczy że po kilkunastu latach nic sie nie zmieni.Szkło cały czas pracuje choć nikt specjalnie się tym nie przejmuje bo w końcu jest ok...do momentu gdy cos się stanie.

pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rufio firma klejąca zbiornik daje gwarancje na 5 lat a co do techniki wykonania tego uskoku to bede musiał się dowiedzieć jak oni to robią ale wydaje mi się że wiercą otwór i od niego tna szkło w strone krawędzi.

Widziałem już takie rozwiązania w zbiornikach które stoją już pare lat i odpukać nic się złego nie dzieje.

Jak masz jakieś info na temat zbiorników z tak wykonanym kominem w których nastapilo pekniecie szyby to podziel się tym z nami bo może faktycznie lepiej było by wykonywać takie akwa inną techniką.

ps. czy zaobserwowałeś u siebie jakieś problemy z kominem na bocznej szybie???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marika, masz szanse tym watkiem przebic watek "troche smiechu' a na pewno "polimery w morskim" Jeszcze nie masz wody a juz piec stron watku - gratki :mooning

Co do zbiornika - mysle wszystko bedzie OK. W koncu nie robilas tego w jakims zakladzie AUTOGLASS tylko u specjalistow. Jednak dla spokojnego snu jesli masz mozliwosc to doklej wzmocnienie, poki nie ma wody. Jak to mowia: "strzezonego Pan Bog strzeze". Doplacisz 20 zlotych, a bedziesz spala spokojniej. Chlopaki nie mowia tego z zazdrosci tylko z doswiadczenia. Co by nie bylo, to takie rozwiazanie oslabilo troche tylna sciane chociaz prawdopodobnie nie na tyle zeby cos sie stalo niedobrego.

Pozdro

Tester


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332968 Robert K :

@rufio firma klejąca zbiornik daje gwarancje na 5 lat a co do techniki wykonania tego uskoku to bede musiał się dowiedzieć jak oni to robią ale wydaje mi się że wiercą otwór i od niego tna szkło w strone krawędzi.

Widziałem już takie rozwiązania w zbiornikach które stoją już pare lat i odpukać nic się złego nie dzieje.

Jak masz jakieś info na temat zbiorników z tak wykonanym kominem w których nastapilo pekniecie szyby to podziel się tym z nami bo może faktycznie lepiej było by wykonywać takie akwa inną techniką.

ps. czy zaobserwowałeś u siebie jakieś problemy z kominem na bocznej szybie???

Kiedys w sieci spotkałem sie z pęknięciem tylnej szyby przy tak wykonanym kominie.

Ale nie pamietam jakie parametry miał tamten zbiornik(grubość szkła,zastosowany silkon,technika klejenia etc.)

Osobiście jak robiłem swój komin zastanawiałem się co będzie nie tylko za dwa czy powiedzmy za pięć lat (na tyle daje wykonawca w tym przypadku gwarancje)ale jaki wpływ mają np.mikro pęknięcia w szkle powstające podczas np.wiercenia,jak się powiększają z upływem czasu gdy szkło pracuje.

Wszystko jest super gdy jest nowe ale wszystko się starzeje i traci swoje właściwości wytrzymalościowe.Czyszczenie szyb zawsze z biegiem czasu pozostawia jakieś mnijsze lub większe rysy a z biegiem lat mogą one być przyczyna pęknięcia całej tafli dodatkowo obciążonej przez doklejony komin i jego wagę.

Moim zdanie komin na bocznej szybie przy założeniu że jest ona krótsza a co za tym idzie bardzie wytrzymała to bezpieczniejsze roziwiązanie.

Sam zastanawiam się ostatnio nad wymiana całego akwarium z uwagi iz ma juz siedem lat i mam świadomość że jego parametry wytrzymałościowe na pewno zostały juz mocno nadszarpniete upływem czasu,penetracji glonów w głąb silikonowych spoin,wielu rysach większych i mniejszy itd.

Pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio trochę przesadzasz... idąc takim tropem mielibysmy jeszcze akwaria spawane na kontownikach. myslę że jesli akwa nie jest w jakis sposób przewymiarowane " a wym przypadku nie jest" to nie ma obawy. widzałem akwarium AM z kominem zewnętrznym i rogi wycięcia były zaokrąglone więc wszystko robione prawidłowo??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto wzmocnić tą szybę w taki sposób jak u mnie tzn. tez mam zewnętrzny komin i wycięcie w szybie tyle ze ja mam na środku co jest jeszcze bardziej "niebezpieczne", ale jako "zabezpieczenie" mam 2 szyby (wycięte w tym samym miejscu i sklejone sylikonem co zabezpiecza konstrukcje w 100%) a pomiędzy nimi mam czarną folie, nie widać komina i można spać spokojnie :mooning


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333005 adamus_23_as :

rufio trochę przesadzasz... idąc takim tropem mielibysmy jeszcze akwaria spawane na kontownikach. myslę że jesli akwa nie jest w jakis sposób przewymiarowane " a wym przypadku nie jest" to nie ma obawy. widzałem akwarium AM z kominem zewnętrznym i rogi wycięcia były zaokrąglone więc wszystko robione prawidłowo??

Nie przesadzam tylko stwierdzam fakty.:mooning


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rufio a co ze zbiornikami w ktore się rozszczelniaja, strzeli dno przez napreżenia lub przednia szyba bo miała jakąś ukrytą wade i co z tym zrobić???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rufio tak jak mówi RobertK gwarancja na szkło jest na 5 lat, co do twoich obaw, to cieszę się, że temat mojego baniaka wbudza w tobie tyle emocji ale każdy robi swoje akwa po swojemu, myślę, że firma klejąca zbiornik to nie Pan Heniu szklarz z osiedla tylko profesjonaliści i doskonale wiedzą co robią, sam projekt jak i kwestia wzmocnień były z nimi konsultowane, jak to mówią czas pokaże, mam nadzieje, że bedzie ok gdyż nie chciałabym szpecić sobie zbiornika jakimś dodatkowym kawałkiem wklejonej szybki.

Nie zrobiłam komina na szybie bocznej gdyż szkło ma być oglądane z 3 stron, gdyby tak nie było, nie miałabym też 3 szyb z opti bo i po co?

Co do twoich przykładów to dziwnie mówisz, widziałem gdzieś, coś, kiedyś w necie, ja też wiele rzeczy w necie widziałam ale wolałabym jakieś konkrety.

No i najważniejsze, piszesz, że masz zbiornik 7 letni, ja uważam, że szkło powinno się wymieniać po 5 latach i zwykle wszystkie moje baniaki w takim lub po krótszym okresie czasu wymieniałam , to nie tylko kwestia "zużycia materii", silikon- już nie ten, ale również estetyczne- rysy na szkle po czyszczeniu i po zwykłym użytkowaniu, u mnie było to też zawsze spowodowane chęcią powiększenia metrażu i tak zapewne będzie i w tym przypadku,

poza tym mam nadzieje, że do tego czasu strzelę 6tkę w lotto i będę mieszkać w willi z 1500l akwa w salonie.

Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na twój nowy projekt i topic :mooning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z tym co rufio mówi bo ja tez mam coś takiego tylko na bocznej ściance a dla wzmocnienia dałem spienione pcv a dodam jeszcze ze jest lepszy efekt i więcej miejsca bez komina

3291-264.jpg


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merika najważniejsze że jestes zadowolona,akwa zapowiada sie świetnie i na tym zakończę :mooning

Czekam na nowe fotki z kontynuacji projektu.

Pozdrawiam serdecznie.

@domator1 a ja to niby gdzie mam swój komin ?:whip


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333222 domator1 :

nie zgadzam się z tym co rufio mówi bo ja tez mam coś takiego tylko na bocznej ściance a dla wzmocnienia dałem spienione pcv a dodam jeszcze ze jest lepszy efekt i więcej miejsca bez komina

3291-264.jpg

białe pcv ?? nie lepiej było zastosować niebieskie lub czarne??

a przy takim wklejeniu to śmiem twierdzić, że nie ma żadnego wzmocnienia - no może lekkie usztywnienie :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domator,

te wzmocnienia szyby przedniej i tylnej wykonane sa blednie.

Powinny byc albo dociagniete do szyb bocznych, albo ten odstep powinien byc wiekszy. Obecnie najslabszymi punktami sa (nie liczac zawieszonego komina), koncowki tych wzmocnien.

Piszesz, ze masz wiecej miejsca bez komina... Gdybys akwa zrobil na taka dlugosc, zeby komin byl wewnatrz to litraz bylby wiekszy a konstrukcja o wiele silniejsza niz z kominem zewnetrznym.

Wyobraz sobie, czy takie rozwiazanie bys zastosowal (przy zachowaniu proporcji),gdyby akwarium mialo nie 250 a 2500 l...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.