Skocz do zawartości
Marianna

375l morskiej przygody czyli Marikowe Bagienko :D

Rekomendowane odpowiedzi

Rób to! :waving tyle że zamiast cienkiej warstwy piasku usyp DSB:) będzie pożyteczne z pożytecznym.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331730 seb :

Rób to! :waving tyle że zamiast cienkiej warstwy piasku usyp DSB:) będzie pożyteczne z pożytecznym.

Pozdrawiam

seb

i ja się zgadzam :waving tylko @Marika, od razu inwestuj w UPS-a przy DSB.

Ja bałam się wyjść do kina bez takiego "zabezpieczenia" :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331730 seb :

Rób to! :waving tyle że zamiast cienkiej warstwy piasku usyp DSB:) będzie pożyteczne z pożytecznym.

Pozdrawiam

seb

Ale chyba mylisz głębokość z wysokością? Jak rozumiem wysokość będzie 50cm, głębokość na początku również, a w przyszłości 70? DSB w 50cm akwarium to chyba średni pomysł - znaczy niby da się, ale szkoda tych centymetrów.

Marika - na pewno nie dasz rady już zmienić wymiarów? Szkło już faktycznie jedzie, czy jeszcze się robi? Skoro szafka jest przygotowana na wyrost, to aż się prosi... Te dodatkowe 20cm zrobiłoby bajeczną głębię. Do tego korzystniej (i finansowo i organizacyjnie) będzie od razu zacząć docelowy litraż, niż później zmieniać. Jeśli chodzi o obsługę, to nie poczujesz różnicy, więc nie ma się co obawiać.

W każdym razie powodzenia. :) Trzymak kciuki. :waving


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nika, @seb DSB nie wchodzi w gre po pierwsze "boję się" takiej ilości piachu i martwych stref, po drugie kompletnie mi się nie podoba, wolę jednak polecieć na samej LR i cienkiej warstwie piachu tylko co by się rozgwiazda piaskowa miała gdzie zakopać :waving

@Amnor, @cris6 szkło już jedzie i będzie nareszcie, już jutro u mnie :waving więc niestety za późno na zmiany, wymiary szkła 150x50x50, jest to kopia mojego ostatniego baniaka po malawi więc może po tylu latach patrzenia się na takie, za szybko zamówiłam takie samo, ale myślę, że jak na początek nie jest tak tragicznie :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:waving Marika jedna fotka??? dawaj wiecej jak oni zrobili tam wyciecie na ten komin zewnetrzny, pokazujta wzmocnienienia, na jaka wysokosc wyszla szawka. Jak grube szkolo??? Wyglada optycznie na znacznie dluzsze niz 150 albo wysokosc zrobili Ci na 40-45

Pisz prosze wiecej bo czeka mnie bardzo podobny projekt i bije sie w myslach o centymetry.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#331769 cris6 :

święta prawda sam żałuje że mam tylko 50 cm przy 70 cm głębokości to by była bajka więc jak możesz to zmieniaj bez zastanawiania się

...Blogoslawieni,ktorzy zrobili 50cm wysokosci a nie wiecej...(listy grzesznego Iceberg'a do nanoreefowiczow)...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#332423 Iceberg :

...Blogoslawieni,ktorzy zrobili 50cm wysokosci a nie wiecej...(listy grzesznego Iceberg'a do nanoreefowiczow)...Pozdrawiam...

Święte słowa ojcze Iceberg, ja już też nie zamówię wyższego niż 50-55 cm

następne moje akwarium będzie 150x70x55h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:waving Dojechalo wreszcie. To teraz zacznie sie zabawa! Bardzo fajnie to wyglada. Komin super. Nie wiem dlaczego u mnie zrobili na cala wysokosc. Mnie troche przeraza to, ze mam prawie 100kg wody wiszacej w zewnetrznym kominie.

Trzymam kciuki i czekam na fotki z ulozona skala :waving.

PS: A z ta wysokoscia przesadzacie. Troszke nizszy stelaz i jest luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#332494 Kubaaas :

PS: A z ta wysokoscia przesadzacie. Troszke nizszy stelaz i jest luz.

Kuba trochę niższy stelaż i odpieniacz będzie stał obok na podłodze :waving

Przy zabudowie sumpa w szafce pod akwarium są pewne ograniczenia wynikające z rozmiarów sprzętu :)

No chyba, że Marika poświęci łazienkę na filtrownię :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie :waving) komin podobnie jak u mnie tyle że ja mam na bocznej szybie, a co do wysokości to miałem 60, a nowe ma tylko 55 :waving wygodniejsze i łatwiejsze do oświetlenia:) szczególnie jeśli myśli się o SPSach.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332501 DarekB30 :
#332494 Kubaaas :

PS: A z ta wysokoscia przesadzacie. Troszke nizszy stelaz i jest luz.

Kuba trochę niższy stelaż i odpieniacz będzie stał obok na podłodze :waving

Przy zabudowie sumpa w szafce pod akwarium są pewne ograniczenia wynikające z rozmiarów sprzętu :)

No chyba, że Marika poświęci łazienkę na filtrownię :waving

Najwyzszy zazwyczaj jest odpieniacz. Do baniakow ponizej 800-1000l zazwyczaj sa do 60cm wysokosci. Wiec stelaz moze spokojnie byc 75-80cm. Wtedy 60cm akwa jest na wysokosci 140cm i bezproblemowe. Oczywiscie zakladajac, ze mamy w miare normalny wzrost :). Poza tym zauwazylem ostatnio, ze troche nizsze ustawienie akwarium daje wieksze poczucie glebi. Moze jest to subiektywne ale dla mnie bardzo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332423 Iceberg :
#331769 cris6 :

święta prawda sam żałuje że mam tylko 50 cm przy 70 cm głębokości to by była bajka więc jak możesz to zmieniaj bez zastanawiania się

...Blogoslawieni,ktorzy zrobili 50cm wysokosci a nie wiecej...(listy grzesznego Iceberg'a do nanoreefowiczow)...Pozdrawiam...

50 cm wysokość a 70 cm głębokość :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :mooning

Zdjęcie komina i wzmocnień oraz garść informacji technicznych

wymiary szkła 150x50x50

wymiary komina 30x25x10

grubość szkła 10mm

wzmocnienia 2 podłużne przez całą długość bez poprzecznego

wysokość szafki 85cm

Pozdrawiam

3573-img_5967.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek z dobrze pomyślanym kominem, brawo. Radzę na przyszłość pomyśleć o koronie bo rybki lubią wyskakiwać a ślimaki wyłazić na spacer poza akwa.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuu ja tez takie chce :whip

Nie trzeba bylo zrobic go ciut glebszego i walnac komin wewnetrzny? Byloby z 50 Litrow wiecej. Ale i tak piekna sprawa. Bede sledzil temat z zainteresowaniem :mooning

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ja biedny co mam zrobic by przekonac zone na takie piekne szkielko??? :mooning

bardzo zazdroszcze ale pozytywnie

pozdr.


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bał bym się zrobić szyby z kominem z jednej tafli ze względu na naprężenia. Ale może nie wszystko dobrze widzę. Z reguły robi się szybę kominową o 5cm niższą i dokleja pasek szkła. Dlatego dobrze jest robić komin zewnętrzny na bocznej szybie.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332687 jarex66 :

Bał bym się zrobić szyby z kominem z jednej tafli ze względu na naprężenia. Ale może nie wszystko dobrze widzę. Z reguły robi się szybę kominową o 5cm niższą i dokleja pasek szkła. Dlatego dobrze jest robić komin zewnętrzny na bocznej szybie.

też o tym pomyślałem,aż ciarki przeszły brrrrrrrr

ale moze nic się nie stanie :mooning


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważny pomysł z tym kominem,tylko czy aby na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie?

Przy długości 150 cm i naprężeniach jakie powstają to dość hardcorowe rozwiążanie.

Ponadto z własnej praktyki (mam taki komin na bocznej szybie)obecnie zrobił bym go nie 30 cm wysokości a maksymalnie 15 cm.

Bo jak sądzę będzie u Ciebie cały zalany wodą a to dodatkowe 7 kg obciążenia dla całej szyby.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo przedluzyc tylne wzmocnienie az do bocznej sciany.

PS

Waldi, jakim programem robiles ten rysunek?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłym paintem :mooning


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332700 rufio :

Odważny pomysł z tym kominem,tylko czy aby na pewno jest to bezpieczne rozwiązanie?

Przy długości 150 cm i naprężeniach jakie powstają to dość hardcorowe rozwiążanie.

Ponadto z własnej praktyki (mam taki komin na bocznej szybie)obecnie zrobił bym go nie 30 cm wysokości a maksymalnie 15 cm.

Bo jak sądzę będzie u Ciebie cały zalany wodą a to dodatkowe 7 kg obciążenia dla całej szyby.

Nie stresujcie kolezanki. :mooning Mamy baniaki z tej samej firmy. U mnie wisi na jednej tafli 240cm komin o pojemnosci 80l+ i spokojnie daje rade. Dlaczego od razu hardcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.