Skocz do zawartości
Tester

Ryby w kosmetyce - czego to ludzie nie wymysla - SZOK!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przechodze dzisiaj przez jedno z centr handlowych w Londynie. Nagle spostrzeglem kilkanascie akwariow okolo 80L kazde stojace na podlodze w jednym z pasazy. W kazdym wody gdzies na polowe wysokosci i kazde pelne malutkich rybek - tak na oko 100 sztuk na zbiornik. Wtedy jeszcze nie kumalem o co chodzi. Oczywiscie radosnie podszedlem do stoiska zeby "oblookac" co i jak. Wtedy mnie zastanowilo ze za zbiornikami stoja fotele - takie jakby fryzjerskie, moze troche jak dentystyczne - w kazdym razie wygladajace na komfortowe. Stoje jak glupi. To spogladam na ryby, to na fotele, to na krzatajace sie tam panie w bialych eleganckich fartuchach. O co kwa chodzi ??? Patrze na stole ulotki - dorwalem jedna i czytam. Czytam i nie wierze. Normalnie kwa szok!!!

Wyjasnienie na dole dla nie kumajacych angielskiego.

5123-pedicure1.jpg5123-pedicure2.jpg

Normalnie salon pedicure robione przez rybki z rodzaju Garra rufa. Do tej pory nie wiem co o tym myslec. Czy to przejaw snobizmu, pretensjonalizmu, a moze powrot do natury. Okazuje sie jednak ze temat jest bardziej rozpowszechniony niz myslalem. Zobaczcie chociazby tutaj Jednak jakos to co widzialem lekko mnie zniesmaczylo, chociaz nie bardzo umiem to wytlumaczyc. Moze widok halluxow na ulicy moczonych w wodzie pelnej rybek. A moze warunki w jakich te rybki zyja. Wiem ze krewetki czyszczace robia to samo, ale ja to traktuje jako ciekawostke dla gosci niz metode na manicure. Z drugiej strony, pewnie gdzies tam w Afryce to jest super metoda na choroby skory ale w cywilizowanej Europie? Chyba wolalbym wizyte u dermatologa.

A co Wy myslicie? Bo ja chyba otworze salon akupunktury ze skrzydlicami :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak jak piszesz. Trochę snobizm, trochę moda, trochę "inni tego nie mają". Za parę miesięcy im się znudzi.

Chociaż, mi codziennie wieczorem rogatnica robi pedicure :)

EDIT. Nie piszę już więcej. Piękna liczba postów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Moskwie już dawno były takie salony ,rybki żywiące się martwym naskórkiem itd. rok temu bylem w Marmaris nad morzem egejskim w płytkiej wodzie nie da się wystać z powodu takich "doktorków"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fuuuuu:help1

A czy inne czesci ciala tez serwisuja? Jakby taka pani usiadla glebiej to czy te ryby nie wzielyby sie za .......:)

I chyba latwo jakiegos "brzydala" sie nabawic jak ne rybki tak na pelen etat dzubia smrody i tyle smierdzacych nog sie prezwija. Mysle ze piranie zrobilyby to dokladniej, raz a porzadnie:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338095 ZenonPL :

Myślę, że tak jak piszesz. Trochę snobizm, trochę moda, trochę "inni tego nie mają". Za parę miesięcy im się znudzi.

Chociaż, mi codziennie wieczorem rogatnica robi pedicure :)

EDIT. Nie piszę już więcej. Piękna liczba postów :)

ave satan ! :):)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole takie rybki od niejednokrotnie strzelającego w ciemno znachora. Tradycja rybek czyscicieli w lecznictwie jest bardzo stara. Roznica polega na tym, ze usluga jest bardziej dostepna, co za tym idzie tansza. Sa roznego rodzaju choroby skórne, na ktore czlowiek nie wynalazl skutecznego leku. Na szczescie sa rybki, ktore rozwiazuja wiele problemow. Także nie bójmy się natury :)

p.s.

Grzesiu - szybciej "syfa" załapać można w wyczesanym aquaparku niż salonie, gdzie rybki robią taką magię :) W przeciwienstwie do ludzi rybki z natury sa bardziej higieniczne :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Garry w swoim akwarium, rewelacyjne ryby. Wkładasz rękę do akwarium, to w moment zostanie 'atakowana' przez te pocieszne rybki :) Swego czasu Garra rufa była przez rok cały czas dostępna na ofercie akwarystycznym, obecnie z niej znikła - chyba inny zbyt się znalazł :) Polecam te rybki każdemu który ma akwarium (słodkie ofkors :) ), z zachowaniu są bardzo podobne do grubowargów. Miałem także Garra flavatra, ale te nie zjadają naskórka, ale kolorystykę miały o wiele lepszą niż rufy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

a nie lepiej po prostu umyć nogi i wyszorować np. pumeksem. jak dla mnie ludzie są okropni ciekawe czy karmią czymś te rybki czy one tylko na naskórku jadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Widzialem gdzies na Slowacji jeziorko ze skalkami a tam mnostwo ryb i ludzie lezacy w tym jeziorku...rybki sie do nich dobieraly...chodzilo chyba o jakas ciezka ekzeme czy inna chorobe skory,gdzie medycyna jest bezsilna a rybki jak najbardziej...Jedni karmia plotki chlebem z mostku dla przyjemnosci ,inni karmia swoja skora dla przyjemnosci rybek i swojego pozytku...Nie widze nic w tym zlego...wrecz przeciwnie,pod warunkiem ze o takie akwaria sie dba...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338121 kojaczek5 :

a nie lepiej po prostu umyć nogi i wyszorować np. pumeksem. jak dla mnie ludzie są okropni ciekawe czy karmią czymś te rybki czy one tylko na naskórku jadą.

pumeksem to sie czesto niszczy fakture naskórka, powoduje deformacje, zrogowacenia na skutek nierownomiernego wytarcia nadmiaru złogów, które to pierwotny czlowiek scierał chodząc boso. Ryba to precyzyjne "narzędzie". Długo jeszcze nie powstanie tak inteligentny robot, ktory lepiej odwali ta robote za rybki :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mialbym inne odczucia gdyby takie akwaria byly w jakichs malych pokojach a wszystko dzialoby sie za zamknietymi drzwiami. Wystawianie problemow deramtologicznych na widok publiczny nie nalezy do rzeczy przyjemnych. Niedlugo modna bedzie kolonoskopia za pomoca wegorzy. Sorki za porownanie ale caly czas nie podoba mi sie ze to wszystko dzieje sie w pasazu centrum handlowego


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338138 Tester :

moze mialbym inne odczucia gdyby takie akwaria byly w jakichs malych pokojach a wszystko dzialoby sie za zamknietymi drzwiami. Wystawianie problemow deramtologicznych na widok publiczny nie nalezy do rzeczy przyjemnych. Niedlugo modna bedzie kolonoskopia za pomoca wegorzy. Sorki za porownanie ale caly czas nie podoba mi sie ze to wszystko dzieje sie w pasazu centrum handlowego

agresywny marketing. taki mamy świat. I to stety/niestety działa! Ludzie na własne gały widzą i pragną tego samego.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za takimi lekarzami : ) precyzja i naturalność. Dlatego lepsze.

Tak samo jak larwy much wprowadzane w gnijącą ranę. Trzeba by wyciąć trzy razy tyle aby mieć pewność że nie zostanie coś i będzie gangreny, a maluchy dokładnie wyczyszczą. Widok okropny ale skuteczność ogromna. Tylko że wielu lekarzy nigdy by się nie odważyło zastosować metody : (


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338176 Tester :

No ale na widok publiczny to pewnie wystawiane nie jest.

no wiesz na co dzień masowo ludzie raczej nie gniją :) (tak żarcikiem)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze troche jestem w ,,temacie'' pozole sobie cos napisac odnosnie tych rybek :)

Handluje tym gatunkiem juz od okolo 2 lat.Do Polski dosyc nie dawno dotarła moda na fish spa.Ryby te nie tylko sluza do depilacji ale takze do leczenia.Lecza choroby skory takie jak łuszczyca,tradzik i kilka innych.Sa o tyle skuteczne ze chorzy ludzie ktorzy takie rybki u nas zakupili wracaja po wieksze ilosc i sa bardzo zadowoleni.Ryby praktycznie nie rozmanazalne w hodowlach.99% ryb w naszym kraju to import.Jest jedna hodowla w Polsce ktora rozmnaza te rybki ale z tego co wiem to jada głownie na hormonach i za sztuke licza sobie badatela 15 zł !! Rybki typowo denne cos w rodzaju glonojadów zywia sie pokarmem dla glonkow i resztkami ktore spadna na dno.Swego czasu miałem zbiornik z setkja tych rybek,po wsadzeniu reki od razu do niej podplywaja i skubia :) Uczucie fajne,lekkiego laskotania.

Ponizej link do programu z udziałem tych rybek :)

http://dziendobrytvn.plejada.pl/29,34683,wideo,,184698,fish_spa,aktualnosci_detal.html#autoplay


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.