Skocz do zawartości
MarcosB

400L - Czas na rafę - 30 miesięcy z SPS`ami - finisz.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pier**le, przepraszam za slowo, ale co tu wield mowic. .......Marcos dajecie z Januszem I to rowno.

Nie wiem jak inni to widza ale w moon smartfonje ekran nie wyrabia


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu ! klękam u Twych stóp ! ;)

Edytowane przez Co-2 (wyświetl historię edycji)

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier**le :o Jakie sps'y ja... Niektóre sklepy powinny sie od Ciebie uczyć :o


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos! A nie mówiłem że moze ryby głosu nie mają, ale korale tak! One nie mówią, one krzyczą :) Jak dla mnie to Denadai powinien się od Ciebie uczyć:) Mam nadzieje że wpadniesz z Januszem do Wdzydzów, chętnie uścisnę Ci mistrzowską dloń, może coś na mnie przejdzie? :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium :clap: Niesamowite kolory i przyrosty - brawo!!!


150x70x60 full OW, 50kg LR, ATI 250i, PS 8x54w T5, NJ4500, cyrkulacja 3x6095 na 7096 + 6500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne komentarze. Człek przynajmniej wie, że cos robi dobrze. Trzeba tylko litraż zwiększyć.

Seb, ja tylko skopiowałem wiedzę Was starych mistrzów z tego forum.

Z tymi moimi wyjazdami na zloty to jest zawsze cieniutko bo to mi wypada jedno, to drugie...ale już wkrótce!

Z Januszem to wszędzie wpadam tylko nie na zloty :) Musze to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobcie zlot w Wadowicach. My wpadniemy :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do Lichenia tez przyjedziemy ! Przyda nam sie.

I do Czestochowy w intencji takich korali jak ma Marcos.

Marcos, Ty jak zwykle - po mistrzowsku :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacko i za***iście higienicznie :clap:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hqi robi robotę, jedyny baniaczek gdzie jakoś mi pasuje te tło lub jego brak... fajno ale za rok będziesz musiał w nową kosiarkę zainwestować albo częściej grzebać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny baniak! Kolory są masakryczne. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne akwarium - i faktycznie przeglądając strony wątku od momentu powstawania akwarium - widać "rękę" właściciela.

Nie znalazłem tylko informacji o dodatkowej suplementacji? Co lejesz?

Jakie jest aktualnie kH w zbiorniku?

Brawo! :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. W końcu sam mogę potwierdzić iż baniak jest dojrzały.

Co do suplementacji, aminokwasy KZ -na oko i na zmianę z Vitamino M, mikro A+K- maksymalna dawka. Balling 500ml/dzień każdego roztworu. Znalazłem przyczynę cyjano i był nim Coral Vitalizer więc podziękowałem za ten dodatek.

Nawet jeżeli leje kilka kropel aminokwasów KZ wszystko jest ok. Raz na tydzień Reefbooster.

Po4/No3 raczej nie mierze, wiem ile karmie, jak wyglądają korale więc dopóki nic złego się nie dzieje testy leżą.

KH utrzymuje na poziomie 6.5-7.0. Jak napisałem w jakimś wątku, nie raz zdarzyło mi się trzymać KH poniżej 6.

DO 5.2 nic nigdy się nie działo. Gdy miałem KH 4.8 przez kilka dni korale zaczeły podciągać tkankę od dołu.

Proces zatrzymuje się jak tylko KH wraca do normy.

Sól Tropic Marin Bio Actiff przez ostatnie pół roku, 3 ostatnie podmiany ponownie Preis.

Nie zauważyłem żadnych zmian stosując Bio Actiff wiec zastanawiam się czy jest sens przepłacać.

Karmię tym co akurat kupię, ostatnio przechodzę na mrożonki bo wydaje mi się iż kupowanie pokarmów firmowych w butelkach

za 50-80 zł mija się z celem przy wyborze jaki oferują producenci mrożonek.

Podsumowując te dwa lata, najgorszy jest ostatni okres. Bardzo dużo dorosłych korali i bardzo mało wody. Chodzi mi o stosunek zużycia ballinga a co za tym idzie innych pierwiastków, których zawartości nie jesteśmy juz w stanie mierzyć za pomocą testów. do ilości wody w zbiorniku. Zauważyłem iż miałem dużo mniej problemów gdy korale były mniejsze, na poziomie ballina 300-350ml/dzień. Teraz tydzień bez suplementacji niektórych związków powoduje natychmiastową reakcję korali.

Jak tylko poświęcę mniej uwagi zbiornikowi, natychmiast cos sie dzieje i trzeba szukać przyczyny.

Dwa zdjęcia z boków, które fajnie pokazują kontrast kolorów. Następne akwarium będzie zdecydowanie szersze. Jeżeli można ułozyć korale starając się stworzyć kontrasty pomiędzy kolorami, wszystko wygląda jak z bajki.

DSC_0340.jpg

DSC_0341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała robota :unworthy::clapping :czapki z głów:) :waving


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcos ten hepatus ktory u Ciebie plywa to dalej ten ode mnie ? baniak jest super , naprawde wymiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg :0 przepiękny zbiornik...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, teraz przeczytałam. Gratulacje!!! :clap:

Jestem na etapie planowania swojego, dlatego na razie "wgłębiam się w podstawy" xd powiedz mi pod akwarium na stelażu masz drewnianą płytę czy z mdfu? i gdzie zamawiałeś fronty? też mnie interesują w połysku :dizzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest koniec...nie ma już (prawie) nic...jesteśmy wolni...możemy iść...

To chyba ostatnia albo przed ostatnia aktualizacja. W piątek podłączyli mi wodę, podpisałem papiery o prąd...więc czekam na liczniki

i odpalam nową rafę docelową !!! :).

A na koniec postanowiłem się pobawić kolorkami i cosik udało się wyciagnąć. Nad niebieskim jeszcze pracuję :)

DSC_0819.jpg

DSC_0818.jpg

DSC_0822.jpg

DSC_0825.jpg

DSC_0839.jpg

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

O łał tylko tyle można powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.