Skocz do zawartości
marioromario

SMENTARZ DLA ZWIERZĄT (+)

Rekomendowane odpowiedzi

może utworzymy nowy dział na forum ? kazdy bedzie dopisywał zwierzaki ktore wykończył z wlasnej winy lub mu zdechły , bedzie to przestroga dla innych co jest trudnym zwierzęciam i ile zwierzat ginie przez nasze hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając po raz trzeci Twoj post powoli widze jakis sens działania. niemniej ostrożny jestem w tego typu przedsięwzięciach. Otworzyc dział pt. "jak zabiłem zycie", w nim tematy ala "nemo nie zyje" i kto chce wpisuje swoja czułą historie - niech pisze, jego prawo. jesli ma to uratowac niewinne zycie to czemu nie. ale jesli mialoby sie to przerodzić w sformułowania typu "holokaust zwierząt" to ja sie eksmituje z takiej imprezy :banghead

p.s.

w poniedziałek, wędkując, w ostatni dzien wypoczynku, złowiłem 33 ryby na patelnie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może : Co poszło nie tak?.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę las chętnych opisujących swoje straty, niestety temat umrze śmiercią naturalną.

Chyba nie ma gatunku zwierzaka który by nie padł jak nie u jednej to u drugiej osoby więc suma summarum temat byłby przestrogą żeby nie kupować żadnych zwierzaków.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos przemyslałby zakup np chelmona jakby się okazało ze wykańczmy ich np 300 rocznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przyznam sie sam akwa 2,5 roku:

hepatus

zoltek

brzydal

rozgwiazda piaskowa

fromia czerwona 2 szt

krewetka czyszczaca 2 szt

debelius 2 szt

tańczaca 2szt

turbo 5 szt

krab niebieski 2 szt

dardanus 2szt

bez korali

taki rachunek sumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyznam otwarcie, w ciągu dwóch lat przygody morskiej:

- pierwszy mandaryn, mandaryn wspaniały (Synchiropus splendinus), niestety pompa go zmieliła, zapomniałem osłonki nałożyć :) jeden z chromisów tak samo się skończył

- samiec anthiasa, pływał i dominował, ale słabo jadł, tak pociągnął 3tygodnie i w końcu nagle padł - chyba wolał wolność :D

- i niedawno nasz ukochany salariasek fasciatusek, miałem go z 3miesiące chyba :D Dojrzewanie dobiegło końca, glonów było mało i wraz z zakończeniem dojrzewania, salarias odszedł na wielką rafę - strata Smokusia(tak miał na imię :)) była bardzo bolesna dla mojej kobiety, ale niestety salarias nie przestawił się na sztuczny pokarm :) Następnego salariasa nie będzie, wyczytałem już, że z tą rybą też różowo nie jest.

- Aaa i jeszcze P. filamentosus, czyli ten przepiękny wargacz :) Kot łaził po pokrywie akwa, rozsunął siatkę i ryba skończyła się na podłodze :)

Najbardziej pocieszające jest to, że moje nemuski i babka cytrynowa, czyli pierwsze ryby morskie, nadal mają się bardzo świetnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie błagam - trochę rozsądku :) niedługo założymy dział ile razy mój żółtek zrobił dzis kupę, plisss

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie :) topic bo dział to troche ostro...

O długich klocach i brudnych trawniczkach juz było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytul? " Mowy pogrzebowe" "Poranna klepsydra"

Duzo zycia pada w naszych zbiornikach. Nie trzeba przyklejac tematu zeby widnial na pierwszej stronie.

Nawiazujac do wypowiedzi tomiooo moj jak wali kuple to tylko patrzec jak ktoregos dnia dno mi strzeli:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zółtek jak żółtek, ale salarias mhhmmm.... klocek aż miło :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351888 tomiooo :

zółtek jak żółtek, ale salarias mhhmmm.... klocek aż miło :)

PozdrT

o tak :) nie dość, że materiał spory to jeszcze te wymowne oczy mówiące "patrz - ja sram" :)

a dlaczego madnaryn wspaniały? Bo najlepsze kloce wali gdy podplynie pod sama tafle wody. (kwestia ciśnienia?) :)

p.s. sorki za offtop


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie

zawsze na forach chwalimy sie jakie to wspaniale baniaki posiadamy, jaki litraz, jaka obsada, pelno wspanialych fotek, opisow i tym tam podobnych.

wszystko fajnie bo o to chodzi aby kazdy mogl podziwiac nasze pieknosci,ale nikt z nas nie chwali sie SMIERTELNOSCIA.

niedawno pojawil sie watek o litrazu naszego forum,a ja chce zrobic statystyke umieralnosci naszych podopiecznych, moze to da troszke wiecej do myslenia w momecie zakupu ryby,czy na pewno mam na tyle dobre warunki ze dany gatunek w nich przetrwa dluzej niz 1 miesiac, czy na pewno wiem jak postepowac z danym gatunkiem, czy na pewno moge dany gatunek miec z moja obsada.

licze na szczerosc i wielkie zainteresowanie tematem

no i jak to juz wypada ja zaczne od siebie

w ciagu 5 lat posiadania baniaka stracilem 2x lion fish,2xyelowtail damsel,1xblue damsel,1xfoxface,1xblazenek,1xyelow tang

w sumie 8ryb

8+


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuję akcję - "zanim opublikuję, przeczytam i poprawię orty oraz składnię" ...bo aż ciężko się czyta :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jak mamy mało do powiedzenia to czepiamy sie ortografi :thumbdown: . A tak poważnie to nie wiem czy wszyscy są na to gotowi


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baardzo ciekawy temat!!!masz u mnie plusika...jak pisales ..wszyscy sie chwala i krytykuja (czasem za ostro innych) ale sami sie nie przyznaja ze ich tez jakies upadki dotycza...

a wiec jesli o mnie chodzi to od sierpnia 2010 padl mi blazenek (clarki),2x caulastrea(szczepki po 3 polipy)i 2 spsy(ok 3cm)-bledy poczatkujacego...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bylo tester-fakt..temat umarl...ten pewnie tez umrze. a szkoda.troche szczerosci by sie przydalo...

zaloze sie ze 100% uzytkownikow cos stracilo ale jedynie kilka procent potrafi sie przyznac...wiekszosc ma sie za wielkich ekologow i obroncow zwierzat :rofl: i wstyd byloby napisac ze cos mi padlo...a szkoda...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko kiedys umiera Dziuso niestety.

zobaczymy jak potoczy sie drugie podejście w tym roku w temacie.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat niewygodny bo dla każdego z nas raczej nieprzyjemny i nie ma się czym chwalić a na pewno każdy z nas żałuje straconego życia.Poza tym śmiertelność zależy też od miejsca zakupu i sposobu połowu zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz dziuso, kazdemy cos padlo wiec.......sam odpowiedziales sobie na pytanie :)moim zdaniem bezsens jest poruszac ten temat, bo smiertelnosc morskich ryb zawsze bedzie duuuuuzo wieksza niz ryb slodkich i to jest zrozumiale, dlaczego?? bo 99% ryb jest oczywiscie z odlowu, i nie ma co tu duzo gadac, ze idol jest ciezki do utrzymania, ze chelmon tez , bo z takimi rybami jest roznie, jeden wpusci do baniaka 100l 3 zoltki i beda mu smigac a drugi ma baniak 1500l i beda mu padac( przy zalozeniu o takich samych parametrach wody) niestety nasze hobby niesie za soba wielka strate jesli chodzi o pomor ryb , trochu szkoda, jednak chec ich posiadania jest czasem duzo wieksza niz nasze mozliwosci i wiedza, osobiscie nigdy nie stracilem zadnego korala ale ryby owszem:( nie zalamuje sie jednak i teraz juz wiem na co zwracac duzo wieksza uwage przy ich zakupie) choc to tez nie jest tak, ze jak ryba plywa w sklepie przez pol roku i je wszystko u nas bedzie rowniez dobrze smigac, jedyne co mozemy zrobic to zastanawiajmy sie przed zakupem 2 lub 3 razy, czy napewno damy rade,moze nie finansowo ale czasem psychicznie,,,,,,,,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak w każdym dziale zoologicznym.

O naszych sukcesach wiedzą wszyscy. Nasze porażki kryje ziemia.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pomijamy tu najważniejszą sprawę -winę czy też sumienie.

Czy zrobiłem wszystko, aby zwierzę przeżyło? Głupota, niedopatrzenie, nadmierne ryzyko? a może tylko przypadek itp.

Jest zasadnicza różnica, jeśli ugotujemy akwarium wpuścimy rybę niepasującą zupełnie do obsady,a tym, że kupiona ryba koral zejdzie po kilku(nastu) dniach


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.