Jump to content
Tester

Dawkowanie i kontrola NO3

Recommended Posts

ok dziękuję. W takim razie ruszam z tematem dopiero jak mi No3 zejdzie do zera.

Jeszcze jednak kwestia. Używałem kiedy biopellet ReefOctopus, która bardzo ładnie zbijały No3, ale znacznie słabiej Po4. Jak rozumiem, co do zasady, zbijanie No3 standardowymi metodami (, wódka, vsv, zwykłe pellety, makroglony) oznacza także zbijanie Po4 ale w mniejszym stopniu (stosunek 1:16 czy też jakiś inny). Zmierzam do tego, czy ma sens, zastosować w moim przypadku np. te pellety (wiem, ze zejdę do zera z No3 bo już to trenowałem), następnie trochę podbić No 3 np. o 1 stopień i dzięki temu doprowadzić do dalszego spadku Po4.

Plusem takiego rozwiązania są koszty (azotan sądu bardzo tani, zwykłe pellety też tanie) i prostota (azotan sodu na pompie perystaltycznej, peletki w zwykłym reaktorze się kręcą). Brak kosztów absorberów na Po4, które są drogie, podobnie drogie są All in One Biopellets.

sam sobie odpowiem do jakiego wniosku doszedłem. Nie ma to sensu. Jeżeli włożę biopellety i podwyższę No3 to oznaczać to będzie szybsze zużycie tych biopellet bo będzie wiecej No3 do zbicia. W tej sytuacji nie ma to sensu chociazby finansowego.

Padlo gdzies stwierdzenie ze moze lepiej bedzie zastosowac azotan wapnia.

Jesli nie stosuje balinga nie bedzie jakiegos problemu jak bym wlewal wlasnie ten roztwor?