Skocz do zawartości
Co-2

Odpieniacz do akwa 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie który odpienacz jest lepszy do akwa 112l ??

Odpieniacz Midiflotor

Producent: Aquamedic

Odpieniacz Miniflotor

Producent: Aquamedic

Czym one się różnią ??? (wybrałem takie 2 z powodu że nie mam miejsca na sump a bez sumpa według niektórych się nie da )


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, używałem w swoim akwarium przez jakiś czas midiflotora, powiem Ci, że strasznie, ale to strasznie to monstrum zaśmiecało akwarium... W 112l to będzie zwyczajnie główny punkt programu, a chyba nie o to chodzi. Ja osobiście polecałbym poszukanie jakiegoś fajnego odpieniacza zewnętrznego, Iceberg się na tym zna, z nim bym zagadał :) Oczywiście jeśli naprawdę nie ma szans na sumpa...

Pozdrawiam

Gotter

A tu masz starszy topic : http://nano-reef.pl/topic/13231-midiflotor-i-miniflotor-porownanie/


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim średnicą, więc większa w midiflotorze jest komora oddziaływania pęcherzyków powietrza z wodą, przez co wydajniejsze działanie. Do midiflotora zalecany jest też wydajniejszy napowietrzacz.

wybrałem takie 2 z powodu że nie mam miejsca na sump a bez sumpa według niektórych się nie da

hmmm to raczej kwestia estetyki i kosztów, ale to zdanie takie trochę bez sensu jest - działasz komuś na przekór, czy po prostu nie masz miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w tym wątku bo problem podobny i u mnie.

Zamierzam kupić również akwarium ok 100 l. Powiedzcie czy stosowanie kostek lipowych nie stanie się z czasem upierdliwe? - tzn. co jaki (średnio) czas trzeba takie kostki wymieniać?

Czy ktoś przerabiał już takie odpieniacze na pompy?

Oraz - dla mnie najistotniejsze - jaki odpieniacz zewnętrzny (na pompę) byście mi polecili do takiego akwarium? Kompromis cenowy mile widziany :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w tym wątku bo problem podobny i u mnie.

Zamierzam kupić również akwarium ok 100 l. Powiedzcie czy stosowanie kostek lipowych nie stanie się z czasem upierdliwe? - tzn. co jaki (średnio) czas trzeba takie kostki wymieniać?

Upierdliwość to jak wiadomo rzecz względna :) Ale tak, w moim przypadku wymiana kostek była bardzo irytująca, dojście do odpieniacza miałem kiepskie, taniec z pokrywą ustawienie kostki na miejscu, to wszystko mnie zwyczajnie drażniło, no i drażniła mnie myśl (może i błędna, ale jednak) że to kiepski odpieniacz, więc jak najszybciej od niego uciekłem :)

Kostki wymieniałem co tydzień. Każdą 2 dni wcześniej zamaczałem w RO.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki co 2 tygodnie :coffee:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Odpieniacz do 112l? A co z tym 3750l które kolega miał z ojcem sklejać w piwnicy w tym roku?

Kolego proponuję się wysilić i poczytać zanim zasypiesz i to forum podstawowymi pytaniami o sumpa, odpieniacz i o to jak się wkleja panel, albo ile soli kuchennej sypać, lub czy potrzebna będzie grzałka. :harhar:

Ja bym ci polecił jakiś boyu podwieszany na ścianie akwarium, nie będziesz musiał wklejać panelu. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam midiflotora w akw i nie wygląda tak strasznie kostke zmieniam co ok 2 tygodni i wszystko rośnie jak należy.napowietrzacz sery 550 na pół zychra i jak się lekko zapcha kostka to podkręcam


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powyższe odpowiedzi.

Czy istnieje jakiś odpieniacz wewnętrzny (na pompę) dedykowany do takiego akwarium?

Nie zamierzam "kupować na wyrost".

P.S Kol. kapitan mnie chyba z kimś pomylił - zdarza się, tylko czasem trochę głupio się tak zagalopować :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki odpieniacz z pompą to np. Weipro SA-2005 - on jest dokładnie chyba do 100 litrów. Jest z nim tylko taki problem, że wyrzuca masę bąbli do wody i najlepiej jest go umieścić w jakimś panelu. Jeżeli chodzi o działanie, to jestem zadowolony z mojego, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wyregulowanie, ale to tak jak chyba z każdym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

P.S Kol. kapitan mnie chyba z kimś pomylił - zdarza się, tylko czasem trochę głupio się tak zagalopować :harhar:

Ale ja nie pisałem do kolegi, tylko do kolegi założyciela tematu którego znam z innych for :)

Pozdrawiam :)

Weipro to szajs, dodają ogromną gąbkę na wylot, a i tak nie zatrzymuje to bąbelków.

Lepiej wybrać boyu, te chińczyki są chociaż jakoś pomyślane, piana jest na górze, a u dołu czysta woda i żadna piana Ci nie leci do akwarium.

Mają modele wewnętrzne z dość mocną pompą.

Najlepiej oczywiście brać najmocniejsze wersje od razu.

201039152250706.jpg

WG 524

VOLT:AC230/115V

FREQ:50/60Hz

POWER:20W

SIZE:194x171x576mm

FLOW RATE: 150-300L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor wypuścił dwa modele serii nano-skim, wewnętrzne, które znakomicie sprawdzą się w takim litrażu. Miałem w 112 miniflotora i uważam że to bez sensu, za dużo miejsca zajmował- pomyśl nad modelem zewnętrznym :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, że też nikt nie robi fajnych małych pompek na igle można by taki fajny odpieniaczyk HOB sklecić że mucha nie siada :geek:

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez seb (wyświetl historię edycji)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tamto to był "pic na wode" i sobie narobiłem ale to było pół roku temu (to z solą też) i wtedy zacząłem więcej czasu spędzać na czytaniu o akwarystyce a nie naparzać w GTA ...


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Delteca MCE 600 i po problemie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie robi, albo nikt nie sprowadza i nie sprzedaje fajnych odpieniaczy do małych akwa... wielka szkoda! bo to chyba dość pokaźny rynek zbytu, który jest tak trochę po macoszemu potraktowany. Duże akwa mają swoje duże odpieniacze ale weź i coś dostań dobrego na mały litraż to jest istna porażka albo deltec za "grubą" kasę albo nic... i też ten deltec to ostro na wyrost jest a nie na miarę takiego litrażu.

Seb jest taka mała włoska pompka na igle nazywa się newa bp1202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie robi, albo nikt nie sprowadza i nie sprzedaje fajnych odpieniaczy do małych akwa... wielka szkoda! bo to chyba dość pokaźny rynek zbytu, który jest tak trochę po macoszemu potraktowany. Duże akwa mają swoje duże odpieniacze ale weź i coś dostań dobrego na mały litraż to jest istna porażka albo deltec za "grubą" kasę albo nic... i też ten deltec to ostro na wyrost jest a nie na miarę takiego litrażu.

Ewentualnie takie coś jak Zielony pisze: http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=23_1061&products_id=7847


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Może bym tak "Franusia" jakiegoś wymyślił? :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Może bym tak "Franusia" jakiegoś wymyślił? :)

Pozdrawiam

seb

jak wymyślisz i zaproponujesz za "rozsądną" kwotę to będę pierwszym kupującym ;) heheheh

a w ogóle pozdrawiają Cię Twoje, a teraz moje SPS - odpieniane na kostkowym odpieniaczyku i mają się całkiem, całkiem dobrze! monti mają po 0,5 cm przyrostu na miesiąc czasu w moim baniaku.... a dziś wylądowały na docelowych miejscach!

Gotti ostatnio jakiś posiadacz 100 kilku litrów wymieniał takiego hydora twierdząc, że sprzedaje bo nie nadaje się wydajnościowo do takiego akwa i że góra do 60-80 litrów ten odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego (większego) Hydora można przerobić na odpieniacz wewnętrzny - wystarczy parę otworków na dole.

Czy są części zamienne do niego (Hydor SLIMSKIM 250.65) ?

Jeśli macie możliwość zwymiarowania dobrego odpieniacza to można wrzucić wymiary i z tego jakiś projekt zrobić (przeskalować itp.) Dostęp do SolidWorksa jest.

Choć realnie rzecz ujmując będzie to chyba droższe od w/w "gotowca"

Co innego odpieniacze na większe litraże.

P.S Skąd wziąć tanie przeźroczyste rury PVC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu małych odpieniaczy. A co myślicie o AquaMedic Blu 500. Widziałem w AM jak to pracuje i wydawało się że całkiem rozsądnie pieni a jest mały i wejdzie w każdy panel prawie. Testował to ktoś? Mozecie coś powiedzieć? Obecnie mam Weipro 2005 i tak myślę czy się nie przesiąść na tego Blu 500.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ładnie ale za pompkę wartą 100 zł no może 140 i rurę pcv za 50 zł płacić 400??? to przesada... chińskie odpieniacze są w dobrej cenie znaczy się wg mojego uznania to cena odpowiednia ale co dalej... to już można spuścić zasłonę milczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania wszędzie taka sama, a wiadomo, że odpieniacz odpieniaczowi nie równy. Chodziło mi bardziej o ocenę działania niż cenę....bo cena to widaomo jak to AquaMedic...


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki wymieniałem co tydzień. Każdą 2 dni wcześniej zamaczałem w RO.

Każde drzewo pęcznieje od wody więc wkładając kostke jeszcze do RO skracałeś jej żywotność

Max. żywotności kostki jest 3-4 tygodnie ale już odpienek trzeba dawać niżej


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.