Skocz do zawartości
Gawer

BioPellets czy Wódka

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznać się! kto stosuje i czy warto? Czytam czytam i nachodzą kolejne pytania Wódka czy BioPellets? Co lepiej?

Pozdrawiam

Ps. Wódkę się leje 1ml do 98l.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Zdecydowanie wodka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych dziadowskich pelletow :thumbdown: ,tylko wodeczka


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie mam od 2-3 miesięcy......,ale z kulek wychodzę na rzecz tańszej filtracji bo nie ulega wątpliwości,że polimery działają,ale są kosztowniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kulki.

To już masz przekrój.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz masz rację tylko kulki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stosuję BioPellets i uważam że warto.


133x70x60h, sump 220l, AM NG 2x250W HQI + 4x54W T5, obieg RD6500, BK250, cyrk. T 2x6105 ster.

7095, dolewka 40l, T osmolator, TEC III NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa to i to .... tyle ze w różnych okolicznościach przyrody :thumbsup:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zapytales "bio pallets czy vodka"...msz odpowiedz...bio pallets albo vodka...nie piekny jest ten Swiat ze daje nam tyle mozliwosci...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza poznać swoje akwarium, bo każde jest inne i nie ma reguły :) U mnie vsv rządzi :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej były kulki, teraz jadę na VSV. Kulki niby bezobsługowe ale można się na nich przejechać, VSV jednak bezpieczniejsze.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 1 bio pellets, mam je od początku (P i N zero) i raczej nie widzę powodu do zmiany


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wódka lub zeostart2


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził poszukać w sieci zbiorników na bp i wódce oraz skontaktować się z akwarystami, których zbiorniki bardziej się tobie podobają.

Dla mnie bardzo ciekawą lekturą są zbiorniki miesiąca na reefcentral.

Popatrz na fotki, pogadaj, wybierz i nie zmieniaj po miesiącu.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autor baniaczek ma mały, nawet nie wiem czy jest sump wiec łatwiej bedzie z VSV pod każdym niemalże względem (oprocz regularnosci lania vsv vs. samoistne krecenie kulek)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja miła się zrobiła. :)

Wódka: 4 za

Bio i wódka: 2 za

Bio: 5 za

VSV: 4 za

Jednak po tym wszystkim często pod uwagę bierze się koszty więc bio pellets trochę zostają z tyłu.

Czekam i ciekawy jestem co przeważa.

luft@ mały zbiornik nie ukrywam, bez sumpa na razie lipa ale już plany mi zachodzą głowę by coś konkretniejszego zmontować, bo to wciąga. przy bio wiele się nie napracujesz, natomiast lać trzeba regularnie.

Kwestia, co z laniem gdy się chce gdzieś wyjechać?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda.

To mamy:

Wódka, VSV: 8 za

Bio i wódka: 2 za

Bio: 5 za

To dużo tłumaczy.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka i to podwójnie -raz do akwaryum i raz do gardełka,odpowiednią dawke oczywiście :thumbsup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dojrzewaniu zbiornika wódka, ale w mikroskopijnych dawkach i pod dużą kontrolą. Obecnie tylko kulki i nie widzę żadnych powodów do zmiany, wręcz przeciwnie.

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dużo ubywa Wam tych kulek w ciągu miesiąca?

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.