Skocz do zawartości
trike3

Karmienie w Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe akwarium Reefmax od 3 miesięcy i są w nim tylko korale typu Pseudogorgonia, Clavularia, sinularia Duro, Euphylia i kilka glonów. Do tego 4 ślimaki.

Zastanawiam się czy to co jest w akwarium powinno być dokarmiane w jakiś sposób.

W najbliższym czasie zamierzam zakupić krewetki i kraby, co powinienem mieć do dokarmiania w/w ??

Zamierzam zaopatrzyć się również w kilka małych rybek, co wtedy powinno znaleźć się w menu moich żyjątek??

Możecie coś polecić ??, obsada będzie niewielka pokarmów są dziesiątki w sklepach, co polecacie ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mrożoną artemię (a jeszcze lepiej żywą) , rozmrożoną przepłucz w sitku wodą RO i rozgniatając palcem przez sitko w wodzie zrobisz zawiesinę z której będą się cieszyć zwierzaki :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płatki Ocean Nutrition. Używam je też z polecenia, jedne z najlepszych (najbogatszych na rynku). Ryby bardzo chętnie je wsuwają, a krewecia nawet stara się pływać po powierzchni, żeby je dorwać zanim utoną. Jest kilka rodzajów, ja obecnie mam Brine Shrimp, później pewnie kupię Prime Reef. Błazenki bardzo ładnie nabrały kolorków i poprawiły im się krawędzie pasków. Używanie dobrego pokarmu płatkowanego jest też wygodne, bo nie musisz się bawić mrożonkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płatki to dopiero jak będą ryby ,krewetki... uniwersalnym pokarmem są mrożonki i nie zanieczyszczają tak bardzo wody, jak niektóre płatki czy granulki .

na tą chwile powinieneś dokarmiać pseudogorgonię . reszta towarzystwa nie wymaga dokarmiania


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemię kiedyś hodowałem jak rozmnażałem paletki, czy to te same żyjątka ??

Wtedy potrzebna była malutka zaraz po wykluciu, a teraz w morskim hodować większe osobniki ??

Pozdrawiam Marcin

Jeszcze jedno, czy można karmić zwierzaki dwoma max 3 rodzajami pokarmu??, czy wymagana jest dieta mocniej zróżnicowana ??

Powiedzmy kupuje dwa 3 rodzaje suchego pokarmu dla ryb, to wystarczy czy trzeba dodać jeszcze coś żywego ??

Sorki za pytania, ale podchodzę delikatnie do solanki i próbuję dowiadywać się jakie są różnice pomiędzy morskim a słodkim akwarium :)


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te same , ja je też hoduję i podaje do morskiego . żywy pokarm jest najlepszy i wystarczający oczywiście płatki dla wygody też można mieć ,ale skupił bym się głównie na żywym i mrożonkach

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób hodujesz Artemię ??

Młodą po wykluciu do akwarium czy jakoś dajesz jej podrosnąć.

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na śmietniku taką lampkę poniemiecką (wysoki na metr walec z kostką na dnie) wlewam 5-6 l wody z kranu + niepełna szklanka soli kuchennej + cysty i całość na oknie napowietrzam po 24 godz mam artemię ! przelewam na ściereczkę(sitko) i do akwa :) próbowałem 2 razy podhodować ,ale mi nie wyszło i daję taką małą


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam mrożoną artemię (a jeszcze lepiej żywą) , rozmrożoną przepłucz w sitku wodą RO i rozgniatając palcem przez sitko w wodzie zrobisz zawiesinę z której będą się cieszyć zwierzaki :)

Do karmienia radzilbym przeplukiwac artemie woda z wlasnego akwa a nie RO. Raz ze to szok dla samej aremii ( jesli chcesz podawac zywa), dwa ze woda RO jest znacznie lzejsza od slonej wiec bedzie unosila drobiny jedzenia do gory, co jest niewygodne zwlaszcza przy karmieniu korali NP a trzy to sam fakt ze nasaczaona woda RO artemia polknieta przez korala nie moze, choc w niewielkim stopniu draznic korale


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Chciałbym zapytać coś jeszcze, do wylęgu artemii potrzebna jest słona woda.

Czy nie uważacie że zamiast solić wodę osobno wykorzystać do celów wylęgowych wody z podmiany z akwarium ??

Czy taka woda nie będzie lepsza niż sól niejodowana ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśl tylko nie wiem jakie powinno być stężenie do wylęgu trzeba sprawdzić pamiętam z hodowli paletek że dodawało się łyżeczke na litr???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zasolić wodę do wylęgu morską solą i efekty były trochę gorsze niż na soli kuchennej, a na soli niejodowanej(specjalna do artemii) wylęg był podobny . tak,że moim skromnym zdaniem po co przepłacać sól w sklepie 0,55 zł . na wodzie z podmian wylęg będzie mniejszy . stężenie ciut mniejsze niż w morskim , można dolać kranówy


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z hodujecie dorosłą Artemię ??

Czym ją dokarmiacie ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja jeszcze cienki bolek jestem :)

A co to Phyto i skąd to brać ??

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze o tej arterii: jakby jajeczka zapodać do akwarium bezpośrednio?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajeczka muszą być ciągle mieszane .w akwarium wszystkie wypłyną na powierzchnie i już ,wciągnie je odpieniacz , sump, filtr...


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja hoduję artemię . Używam do tego soli do akwarium (Tropic Marin). Wodę z podmianek odradzam - za duże zasolenie. Mniejszy procent wylegu.

Polecam zmontowac sobie z dwóch butelek plastikowych "hwytak" na wykluty plankton.

Obcinasz dno butelki, w zakrętce robisz dziurę - wkładasz wężyk.

Calośc możesz uszczelnić przyssawka akwariową (np z starej pompki,termometra...)

robisz dziurkę, wciskasz wężyk i całość wkładasz na spód zakrętki .

Tak aby wężyk wystawał ledwo 0,5cm. całość podpinasz pod napowietrzacz. (pompkę)

Proporcje :

1 litr wody RO

łyżka stołowa soli ( taką jak masz do akwarium )

szczypta lub dwie wodorowęglanu sodu - od ballinga (stabilizuje kH)

łyżeczka jaj solowca

po 24 - 36 godzinach wyłączasz pompkę napowietrzającą - larwy po kilku minutach

same wpadną do wężyka a skorupki będą pływac na powierzchni butelki.

ściągasz strzykawką tyle ile potrzeba, podajesz do akwa i gotowe :) Dobry pokarm i tani (worek 100gr poniżej 20zł).

Błazenki szaleją po wlaniu porcji artemii :w00t:

Linki :


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ,że raz na tydzień :) ja robię co drugi dzień ,szkoda by mi było TM :) i wsypuję szklankę na 6-7 litrów i kieliszek cyst


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.