Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi prosze jak to jest z tym pulsowanie u xeni ??

czy kazdy gatunek wykonuje ruchy ??

bo slyszalem ze ten sam gatunek co lepsze ta sama szczepka bedzie u jednego puslowac a u kolejnego nie :/

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem kazda xenia powinna pulsowac jak nie pulsuje to znaczy ze cos z nia jest nie tak lub kondycja wody nie jest wystarczajaco dobra. niepulsujaca xenia nie powinna byc kupiona


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kolejna teoria !!!!

ponawiam zatem pytanie

jak to jest z tym potworem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten potwór jak ktoś kiedyś już pisał powinien być przypisany jako chwast

Nie lubi zbyt czystej wody i jest dobry wskaźnikiem braku "jodu"


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna kolejna. Teoria jest tylko jedna. Xenia Pulsująca jak sama nazwa wskazuje musi pulsować. Nie pulsuje gdy:

a) opuszcza ten świat

B) aklimatyzuje się

c) nie odpowiada jej woda - wymagania ma raczej małe, więc najczęściej brak jodu lub za świeży zbiornik


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gitarrra :)

dziekuje za pomoc

Ten potwór jak ktoś kiedyś już pisał powinien być przypisany jako chwast

Nie lubi zbyt czystej wody i jest dobry wskaźnikiem braku "jodu"

no niby masz racje ale za to wg mnie oddaje sedno morskiego akwarium ,, moze nie kolorem moze nie jakoscią ale wlasnie tym ze chyba jako jedyny , jesli sie myle podajcie prosze gatunki , tak pulsuje i rusza sie , w tak dynamiczny i piekny sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie, ze xenia potrafi tez focha strzelic, kiedy mam wysrubowane (pod SPS) parametry, generlanie woli jednak troche syfku :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajcie prosze gatunki , tak pulsuje i rusza sie , w tak dynamiczny i piekny sposob

może to nie to samo, bo samodzielnie się nie ruszają, ale dla mnie rewelacyjnie wyglądają trawniczki z clavularii/briareum falujące w prądzie wody od pompki cyrk. albo np. euphylie (już trochę wyższa półka) wywijające swoimi mackami. A te koraliki są już znacznie ciekawsze kolorystycznie, także fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie xenie pulsują ale żeby ładnie, intensywnie pulsowały muszą być w miejscu które im to umożliwi - mogą mieć problem z pulsowaniem jeśli jest zbyt duża, jak dla nich (miękasy) cyrkulacja wody tzn. - prąd skierowany w ich stronę. Wtedy będą bujać się całe i pulsowanie może być słabo zauważalne - nie tak efektowne.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad w ogole moje pytanie ...

kto byl w akwarium Gdyńskim ten pewnie kojarzy jedno akwa po lewej stronie gdzie jest tylko xenia i wegorze te pionowo wystajace z piachu , zreszta nawet na stronie jest zdjecie tych wegorkow ,,,

i to mi sie wlasnie tak spodobalo bo 3 wielkie kawaly skaly i calutkie obrosniete sa xenia ,,, wyglada to niesaowicie

nooo ale tam, ona pulsuje :) i stad to pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad w ogole moje pytanie ...

kto byl w akwarium Gdyńskim ten pewnie kojarzy jedno akwa po lewej stronie gdzie jest tylko xenia i wegorze te pionowo wystajace z piachu , zreszta nawet na stronie jest zdjecie tych wegorkow ,,,

i to mi sie wlasnie tak spodobalo bo 3 wielkie kawaly skaly i calutkie obrosniete sa xenia ,,, wyglada to niesaowicie

nooo ale tam, ona pulsuje :) i stad to pytanie :)

w naturze rośnie wolno - 2 kolonie - 3 lata - zawsze falują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podlaczam sie do tego tematu bo jest o xeni a mianowicie jest jakas chemia lub woda ktora szkodzi xeni bo moja cala zwiedla wczoraj jak wlalem wode z innych zbiornikow jedynie co sie stalo to xenia mam kilkanascie gatunkow miekkich troche lps i z 3 gat sps i tylko xenia na calym zbiorniku zwiedla nie pompuje sie od wczoraj i delikatnie niektore pulsuja tak od niechcenia co moglo by to byc ?

Sorry za jakos zdjec

post-22434-0-23430700-1399842230_thumb.jpg

post-22434-0-25856900-1399842241_thumb.jpg

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyzej pisali: pewnie zbyt czysta woda...


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z 5l czystej wody zalatwilo xenie i tylko xenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu ma focha, moja raz na jakiś czas tez przestaje pulsować na 2-3 dni, a potem jak nowo narodzona


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie 1 raz by mi strzelila focha a mam ja od dawna to byly moje 1 korale i kazda 1 by szczelila - sa w innych miejscach i tylko ona tak wyglada jak by miala odejsc a dzien wczesniej doslownie pulsowala mi sie wydaje ze musiala byc w wodzie jakas chemia bo w to nie wierze jakies fochy wszystkich w tym samym czasie i tak jak mowie tylko ona mam lps inne miekkie i troche twardych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NO3 niemierzalne i xenia ładnie rośnie, zbijając NO3 ze 100 :smiling: ocalał tylko jeden krzak ale się odrodził i ponownie mam jej wysyp. Po wlaniu wody z innych zbiorników zmieniły Ci się jakieś parametry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

"Teorii" na temat tego dlaczego xenia czasem zdycha jest dużo. Jednak żadna z tych "teorii" nie jest nawet teorią bo teoria musi zostać potwierdzona doświadczeniem. To są hipotezy, które nie mają kompletnie żadnego związku z rzeczywistością.

Te hipotezy są doskonałym przykładem niewłaściwego wyciągania wniosków z obserwacji.

  • Xenia nie zdycha dlatego że "woda jest za czysta" -- widziałem wiele zbiorników z bardzo czystą wodą [w tym także moje] w których xenia rosła.

  • Xenia nie zdycha dlatego że brakuje jej jodu. Wielokrotnie xenia zdychała u mnie w akwarium a stężenie jodu było (wg testów red sea) na odpowiednim "poziomie".

Chodzi o coś zupełnie innego -- o co dokładnie to tego nie wiem.

Powiedział bym raczej że xenia zdycha jeżeli w akwarium szybko zmieniają się warunki. Na przykład zdycha jeżeli zbyt szybko podniesiemy lub obniżymy PO4 [lub inne parametry]. To dotyczy nie tylko xeni ale innych korali .

Xenia wbrew pozorom nie jest wcale prostym do utrzymania koralem.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem dwa razy ze xenią oraz clavularii ,briareum i po dwóch godzinach strzelają focha i następnie marnieją. Parametry wody bardziej pod sps, jedynie zoa z miękkich rosną


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzylem parametrow wody wiec nie wiem wracajac do tego za czysta woda 5 l chodzby najczystrzej wody nie zmienia no3 z np 25 na 0 w akwarium 135l wogole cos musi byc nie tak bo tylko xenia jest taka zaden inny koral to juz bardziej euphyllia mogla cos odczuc albo inny ciezszy koral a nie xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zoa są dużo prostsze do utrzymania od xeni.

Nie mierzylem parametrow wody wiec nie wiem wracajac do tego za czysta woda 5 l chodzby najczystrzej wody nie zmienia no3 z np 25 na 0 w akwarium 135l wogole cos musi byc nie tak bo tylko xenia jest taka zaden inny koral to juz bardziej euphyllia mogla cos odczuc albo inny ciezszy koral a nie xenia

Nie rozumiem o co chodzi...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem przed jak i po parametrow wody

5l wody ktore wlalem z innych baniakow nie moglo drastycznie zmienic ich parametrow, gdyby tak bylo to by nie poleciala xenia tylko bardziej wymagajacy koralowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik443 a końcówki xeni są takie białawe jakby poparzone

Raczej nie sa bielsze tak mi sie wydaje wiesz nie zwracalem nigdy na to uwagi niektore koncowki lekko pulsuja a co jest tak sa to poparzenie przez jod czy masz na mysli oswietlenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje porównać z zachowaniem mojej xeni jak ją włożyłem do baniaka. Podobny objaw jak u Ciebie ,że pulsuje tak od niechcenia. Zastanawiam się nad solą może coś jej nie spasowało w składzie ja jadę na AF. Tylko miękkie u mnie tak reagują , można powiedzieć ,że natychmiast widać jakiś problem w wyglądzie


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.