Skocz do zawartości
Przemek

Górskie akwarium by Przemek :)

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze, dzięki za ofertę wody - rozmawiałem też już z Michałem, mam nadzieję ze do wieczora "zepnie" mi się obieg.

Staszku - wiesz co że masz rację? Siedziałem sobie wieczorem do ok. 1:30 przy komputerze/akwarium i po prostu gdyby zamarudził dłużej - pewnie bym to "wylukał".. :)

Inna sprawa jest - ze leżąc w sypialni na początku myślałem że to w pralce lub suszarce uderza zamek od spodni o szkło/bęben ... :)

Fakt, było dosyć głośno i się zastanawiałem czemu coraz głośniej.

Jak zszedłem - to wszystko było jasne...

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, właśnie po to ludzie mają refugia w szafkach - żeby się nie nudziło, jak węża pilnują :) Kto by tam na jakąś rafę patrzył :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek jak byś miał już dość akwarystyki i w ogóle nalegasz żebym się zaopiekował Twoim zbiornikiem to daj znać.

Żart nie na miejscu ale głowa do góry. Dobrze wiem co to znaczy powódź bo mieszkam niedaleko ODRY i już prawdziwą powódź przeżyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panele górą :thumbup:

Sumpy na złom :thumbdown:

:harhar:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kiedy w Castoramie są węże silikonowe? tez bym kupił.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kombinuję na przyszłość,może taka czujka która ma chyba możliwość podpięcia pompy ?

http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62

Marek. i Przemek.

Mam zrobione przez kolegę z forum jacka@bereta czujnik ubytku wody.

Ponieważ kilka razy zdażyło mi się przelanie odpieniacza do kanalizacji i zalania biura przez pompę obiegową (przyczyny i głupoty nie będę opisywał). Poprosiłem Jacka o zrobienie układu z czujnikiem ubytku wody w sumpie.

Jeśli poziom wody w sumpie spadnie o 1 cm wyłącza się przyczyna tego ubytku i w moim przypadku zapala sygnalizator świetlny (możliwe jest też dźwiękowe) Po usunięciu usterki urządzenie należy zresetować i do następnego razu. Koszt o ile pamiętam to około 45 PLN za sztukę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobra opcja.Odpieniacz mam podłączony do kanalizacji,ale jednak kurek jest zakręcony bo chcę mieć wgląd w to jaki urobek ma a więc jak jest ustawiony.Na przelanie u mnie w akwarium,w sumpie czy w zbiorniku na solankę nie ma szans bo wszędzie są rewizje połączone z kanalizacją.Czego się tylko boję to właśnie wylania wody w jakiś sposób na podłogę,jeśli byłby to powolny wypływ to automatyczna dolewka spowodowała by ciągły spadek zasolenia.

Jak co można by wydzielić osobny wątek bo to ciekawa sprawa.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kiedy w Castoramie są węże silikonowe? tez bym kupił.

Pozdrawiam

Węże z czystego silikonu są zawsze elastyczne jak napisał Staszek, w transparentnym kolorze nigdy nie są zupełnie przeźroczyste tylko mleczno przeźroczyste i w sklepach budowlanych nie mają takich w ofercie, bynajmniej tych w większym rozmiarze.

Warto się jednak zabezpieczyć przed powodzią stosując jakiekolwiek zabezpieczenia, czy to elektroniczne czy mechaniczne, sam rozważam jak to uskutecznić w następnym projekcie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie był to wąż "czysto silikonowy" - to raczej był taki mój skrót myślowy.

Wąż był przezroczysty, niebieski - nawijany na szpule w dziale ogrodniczym(są dostępne różne średnice)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcąc filmik na potrzeby firmowe przy okazji uaktualnienie wątku..

Ostrzegam - film dosyć długi, tylko dla wytrwałych :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filmik.

Pozdrawiam.


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa polipy - beda szybko rosly!

Ta "srebrna torpeda" jest tez ciekawa.

Gdybys potrzebowal pomocy - czytaj forum. :rtfm:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, super te panele SMT świecą widać sporą różnicę.

ps. zbiorniczek bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek,kolory naprawdę czadowe,widac z speskom takie swiatelko pasuje,jakimi pokarmami sa karmione te cukiereczki?,serdecznie proszę cos więcej napisac,pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow,grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.. :)

Karmienie: Corals captive 2x dziennie i jedna kostka mrożonek(ikra morska/jaja krabów dziennie) oraz 5ml aminokwasów dziennie przy wieczornym karmieniu ryb(2 razy dziennie płatkami). Zauważyłem nawet że zwiększenie dawki amino umożliwia odstawienie mrożonek w ogóle.

Podmiany wody - 10% raz w tygodniu na TM.

Suplementy - 5ml ABC dziennie(każdego)

Prawdę rzecz mówiąc - brakuje czasu aby wszystko "dopieścić", ale z kondycji korali jestem zadowolony najbardziej, ponieważ nawet acry deepwater mają widoczne przyrosty(a wszystko startowało z ułamanych szczepek z transportów).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek ,kolega bibik ma racje muza idealnie wpasowana w krajobraz tego akwa ,wiec proszę powiedz co to za grupa?pamietam kiedyś na forum tez wkejales akwa na ledach z codowna orientalna muza do dziś szukam tego kawalka-pamietasz co to było?,dzięki i pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium, a korale też zadbane widać że się im u Ciebie podoba :clap: . Życzę powodzenia i już żadnych niemiłych niespodzianek .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beautiful world

jeden z fajniejszych projektów muzycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie, wyglada ładnie. Jak masz ustawione procentowo wszystkie kanały w lampie? Czy do robienia zdjęć przykrecasz niebieskie lub zmieniasz ustawienia? Ja nie mogę przy ledach pominąć niebieskiego na fotkach i mi wszystko na niebiesko wychodzi.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pod ledami robi się zdjęcia/filmy dosyć niewdzięcznie.

Najprostszą metodą jaką znalazłem jest ustawienie kanałów niebieskich na ok. 50% mocy - ustawienie balansu bieli pod takim światłem i dopiero wtedy podkręcenie mocy kanałów do pierwotnego ustawienia..

Będzie niebiesko, ale nie aż tak jak robiąc zdjęcie normalnie(i pozostałe kolory nie będą przekłamane, co zazwyczaj wychodzi się dzieje gdy łapiemy balans po normalnie pracującą lampą..)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.