Skocz do zawartości
rj1307

Ciekawe zachowanie samca ocellarisa

Rekomendowane odpowiedzi

A było to tak: wracam dzisiaj w nocy do domy i słyszę jakieś dziwne dźwięki w akwarium. Było to dziwne chlupotanie. Biorę latarkę do ręki i świecę delikatnie, okazało się że to samiec ocellarisa tłucze ogonem o rurę przelewową (przelew mam zrobiony na rurach 3/4'). Dziwne myślę i szukam co robi samiczka. A jej nie ma! Szukam przy latarce - nie ma, zapaliłem nocne - nie ma, zapaliłem świetlówki - nie ma, zdjąłem pokywę, wyłączyłem cyrkulację i obieg, szukam - a jej nie ma. Szukałem wszędzie - pod skałami, w koralach - nie ma. Ostatnią rzeczą o jakiej pomyślalem to to, ze jakimś cudem dostała się do przelewu. Nie zastanawiają się długo podłączyłem pompę obiegową odwrotnie - czyli do rury powrotu w sumpie, załączyłem na chwilę i eureka, rybę wyrzuciło z rur do akwarium. Żyła, była otępiała i kładła się na bok, ale po kilkunastu minutach doszła do siebie. Caly czas był przy niej samiec, pchał ją w stronę powierzchni gdy się kładła. Warto było to zobaczyć.

Oczywiście przelew już dodatkowo zabezpieczyłem, mam nauczkę na przyszłość. :huh:


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dawał Ci znaki i pokazywał, że baba jest w rurze :)

To mi przypomina sytuację jak czyszczę kubełek od słodkiego, robię tak raz na chiński rok, a i tak za każdym razem znajduję żywe gupiki w prefiltrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A błazenki uchodzą za mniej inteligetne... W takim razie te "mądrzejsze" gatunki, to pewnie krzyżówki rozwiązują.

Gratuluję mądrego chłopaka w akwarium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest bardzo uczuciową rybcią :lol:


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę : ) u mnie była mniej brutalna sytuacja (pisałem już kiedyś na tym forum) samiec wyskoczył za szafkę, jak wrócił też już zbyt wiele sił nie miał, samica go podnosiła do powierzchni, a potem agresywnie pływała i podskakiwała w miejscu w którym tamten wyskoczył


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem podobna sytuacje :) tak baba spała ze wciagnelo ja do sumpa... po tym jak ja wpuscilem do zbiornika samiec do poludnia sie pukal w glowe:) tak to wygladalo przynajmniej:D

Sorki za oftopic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby koralowe zasadniczo są dość inteligentne, środowisko w jakim żyją je do tego zmusza.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś czas temu przemieściły się przez komorę sumpa, do komory z odpieniaczem, potem rurą w dół do akwarium, tak 2 razy (niesamowity team), za 3 jeden nie wygrał walki z odpieniaczem ATI, drugi w końcu dogadał się z clarkiem, zmieniłem cyrkulację na dużo mniejszą... no i to jedyna ryba która przeżyła brak prądu - dokupiłem kolegę/żankę i poza innym kolorem ta nowa przez miesiąc goniła akrobatkę - stres bo tamta nocowała w pobliżu pomp, ale w końcu się w miarę dogadały i oba nocują w sacro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys pokazal, ze zapomnialem wlaczyc pompe. Pukal w pompe i patrzyl czy go widze. Poniewaz przy akwarium mam podwojne gniazdko, pokazal lewa pletwa o ktore chodzi. Po wlaczeniu pompy odplynal i sie uspokoil.

To naprawde bardzo inteligentne ryby... Maja duzy wplyw na ludzi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani oba żyją nadal, clark już nie, nie mam co prawda tak zdolnych jak Ty ale zawsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani jaja sobie robi a wy się cieszcie hehehhe nie no nie mogę :) o przynajmniej trudno mi w to uwieżyć hehheh

rozumiem samca który szuka samicy ale takie bajery z pompą heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.