Skocz do zawartości
ireck

Upały!!

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w baniaku dziś ponad 31 stopni,wszystko ok,same sps-y


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy tutaj to "prawdziwi twardziele". Ja mając świadomość że mi temperatura 28 stopni przekracza w pracy bym nie usiedział.

Ja mam u siebie zamontowane wiatraczki podpięte pod odwrotny termostat. Może i trochę głośne bo chyba chińszczyzna ale się przyzwyczaiłem. Reszta domowników chyba także. Reasumując woda rano ma 25 a w ciągu dnia utrzymuje się na poziomie 26 stopni.

Więc jeżeli coś jest głupie, a działa, to wcale nie jest takie głupie. :thumbsup:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w baniaku dziś ponad 31 stopni,wszystko ok,same sps-y

nie cieszył bym sie na twoim miejscu . sps-y na 100% odczuja te 31 st. :( u mnie też 28,ale schładzam klimą a mała kostka 30l 29 st tu schładzam lodem :(

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie 28, powrzucałem wszystkie flaszki z wodą i zamrożoną szynkę- spadło do 27 i tak zostało :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szynką przynajmniej kraby się pożywią :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mintaj - z musztarda lepiej chlodzi :)

a zeby nie byc tak calkiem OT to dodam ze wiatraki maja powodujac intensywne parowanie wplywaja na wachania zasolenia wiec dolewka automatyczna jak najbardziej wskazana


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos chłodzenia, to kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/podstawka-podkladka-chlodzaca-pod-laptopa-mocna-i1776996330.html

cena nie jest wysoka. Kolega mi składa "sterownik" do tego, tzn. będzie mikroprocek z termometrem i wyświetlaczem. Będzie podawał aktualną temperaturę i będzie można wybrać klawiszkami, przy jakiej mają się włączać wiatraki. Wyświetlacz niebiesko-biały LCD, więc bardzo pasuje do morskiego akwa ;).

Tę podstawkę chłodzącą położę sobie na sumpie (szer. sumpa 28 cm, szer. podstawki 30 cm, więc będzie idealnie) i mam doskonałe chłodzenie za cenę ~ 50 zł i do tego bardzo eleganckie, bo z niebiesko-białym wyświetlaczem.

Cenę można by ograniczyć jeszcze, ale wziąłem droższy mikroprocek, bo pewnie jeszcze podepnę w przyszłości pod niego auto-dolewkę. Czujnik poziomu cieczy aqua-trenda można kupić za 25 zł, a pompkę perystaltyczną z pistoletu produkującego bańki za kilka zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to każdy sobie rzepke skrobie w tak piekne upalne dni!! ale ważne że jest 100 pomysłów i każdy najlepszy dla każdego.Pozdrawiam fizyków!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkładki fajne,też kupie ale dzieciakom pod laptopy bo u mnie od kąt przeszedłem na ledy po raz pierwszy nie muszę się stresować wysoką temp.wręcz przeciwnie,załącza się grzałka :yes i gdzie tu oszczędność :rtfm:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porządna firma, tylko 5% zawiedzionych/oszukanych/olanych klientów.

Ja takie firmy omijam szerokim łukiem.

Warto zapłacić trochę więcej za porządny, możliwie duży wolnoobrotowy wiatrak i cieszyć się ciszą :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Wami, ja kupiłem w innej firmie, tam była cena 7,99 zł + normalny koszt wysyłki. Tutaj wstawiłem ten link, żeby pokazać produkt. Na razie jeszcze go nie dostałem, ale jak paczka przyjdzie, to wypowiem się odnośnie jakości. Głośność to max 20 dB, więc cicho i nie będzie mi to w ogóle przeszkadzać, bo pewnie będą się załączać tylko w czasie dnia, gdy nikogo nie będzie w domu.

Odnośnie oświetlenia, to też będę miał LEDy (150W), ale wolę dosłownie i w przenośni "dmuchać na zimne" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk, dokładnie z takiej samej podkładki mam zamontowane wentylatorki u siebie i podpięte to pod ładowarkę sieciową usb. Jeśli spodziewasz się dużego chłodzenia, to tu bym raczej sie nie nastawiał. Co do jakości standardowy chiński plasticzek - dość delikatny. Mam je wkręcone pod pokrywę przy oświetleniu i dają radę temp. utrzymać na poziomie ok.28 stopni (co prawda PowerCompact mocno grzeje). Wielkiego wiatru nie robią, ale zawsze coś. Co do głośności to fakt ciche, póki kurzu trochę nie złapią :) No i na plus, że świecą w nich dodatkowo małe niebieskie diody, które służą mi za oświetlenie nocne, bo w nocy też pracują aby te 28 stopni powoli zbić do 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.