Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka panowie. Zastanawiam się, czy ktoś z Was gra na giełdzie. Ostatnio nawet gospodynie domowe grają, więc i ja od jakiegoś czasu usiłuję zbudować sobie portfel. Inwestujecie? Gracie DT? Jak to u Was wygląda?

Ja mam raczej znikomą wiedzę jeśli chodzi o mechanizmy giełdowe. Nie analizuję wykresów, wybrałem sobie dwie spółki w które zainwetsowałem kapitał i traktuję to jako inwestycję długoterminową (2-3 lata). Są to akurat spółki z których może być wszystko i nic. Obeznani w temacie znają na pewno "szulernię" PETROLINVESTMENT oraz jej całkowite przeciwientwo Kulczyk Oil Ventures. Krauze vs.Kulczyk.:vava: Niektórzy mogą pomyśleć że to samobójstwo, ale jakoś wierzę w ich potencjał, a przede wszystkim KOV-a. OIL to inna beczka i tam chyba KNF powinien zagościć, ale jakaś szansa jest (na szczęście nie wchodziłem przy 700 zł, tylko przy 8 zł).

Jak wyglądają wasze doświadczenia z giełdą - ktoś z Was "trafił" w totolotka?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ja uważam, że giełda w obecnym czasie jest dla wytrawnych lisów :) potrafiących zarabiac na wahaniach

Sam obstawiam w pazdzierniku-listopadzie powtórkę z historii i zastanawiam sie jak bedzie swiat wygladac po tym czasie :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie giełda to taki przykry wynalazek, w którym żeby ktoś mógł zarobić, ktoś inny musi stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gra długoterminowo w papierach?

Darek - nie znam się na rynku walutowym, ale czy do FOREX-u nie trzeba czasem dużej "dźwigni"?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gra długoterminowo w papierach?

Darek - nie znam się na rynku walutowym, ale czy do FOREX-u nie trzeba czasem dużej "dźwigni"?

Na forex duza dzwignia jest. Kupujesz 100 tyś papierów i musisz miec na koncie tylko 3000 zł

ale jak ci ten papier zmieni cenę o 1 grosz to konto zmienia swoją wartość o 100000*0.01 zł czyli 1000 zł.

Jesli zajmiesz odpowiednią stronę to zyskujesz albo tracisz 1000zł. tak w skrócie :)

Sam sie w to bawię z dość miernymi rezultatami jak na razie :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...ja obstawialem kiedys konie,ale szybko sie zorientowalem ze konie sa madrzejsze od ludzi,gdyz ludzi nie obstawiaja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasy niepewne jeszcze nie odrobiłem strat z sierpnia, chociaż już jestem blisko, obecnie dwie spółki długoterminowo no i spoty na srebro:) tutaj nieżle do przodu. zerknij sobie na www.stockwatch.pl oraz www.stooq.pl troche możesz poczytać pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stooq, bankier, money, tam się zjawiam codziennie :) Ale mam wrażanie że tam ludzie sami nakręcają spiralę strachu. Naganianie na spadki, ubieranie leszczy ja tak to widzę.

Bartek - na AIM mówi się coś o KOV-ie? Mają debiutować w paźdzerniku.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stooq, bankier, money, tam się zjawiam codziennie :) Ale mam wrażanie że tam ludzie sami nakręcają spiralę strachu. Naganianie na spadki, ubieranie leszczy ja tak to widzę.

Bartek - na AIM mówi się coś o KOV-ie? Mają debiutować w paźdzerniku.

w sumie słusznie :) Ja bym sie wycofał już dziś :) Bardziej jednak interesują mnie wahania kursów walut, gdyż to dotyka bezpośrednio człowieka, czy gra czy nie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ponaganiamy na jakieś spólki :thumbsup: macie jakieś typy

ja proponuję spółkę ERG ząbkowice , gram na gieldzie kilkanaście lat :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

To i ja się "pochwalę" moją inwestycją.

Wszystko szło w dobrym kierunku tylko lekka zachłanność kazała mi poczekać jeszcze chwilę. 11.03.2011r. Japonia i dwa dni w dół. Postanowiłem odrobić do tych ok +20 % z przed trzęsienia. Oto czego się doczekałem do dnia dzisiejszego:

Cdred (optimus) -47,37 %

Cityinter -28,11 %

GPW + 1,4 %

Petrolinv -49,1 %

Wasko -45,82 %

PZU sprzedałem na +19% bo kasy potzrebowałem. Teraz tylko czekam aż Ateny ogłoszą upadłość i dopiero zacznie się dziać. Dobrze, że do akcji nie trzeba dopłacać jak coś nie pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalfa: Ateny sa juz w cenie :) (żarcik)

Tez jestem w CDR ale od 2,5PLN, nie sprzedałem na górce, czekam na premierę na XBOX'a

Gram na krótko na MDS, ale generalnie trzymam kase bo też uważam ze jeszcze zaliczymy dołek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat na dolku nie wytrzymalem i kupielm troche akcji z WIG20 i WIG40. Musze przyznać, że w kilka dni zaliczylem 10% zysku z czego częśc zrealizowałem. Zostawilem w portfelu tylko najwieksze spolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panika wsrod spolek z WIG20 byla niezla ;) A spekulanci sie ciesza ;) Zaluje ze nie kupilem paru spolek jak byl dolek, po kilku dniach mozna bylo realizowac zyski a obecnie znow dokupic jak bedzie kolejna panika ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się zapytam :-)

Wiecie ile % osób jest na + na giełdzie ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gramy, gramy, wczorajsza interwencja SNB była niesamowita 1100p w ciagu 1min......, tak rekiny robia pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake, teoretycznie 5%, ale stawialbym na 1 % :) Od 1999 roku jestem na bieżąco. Nic sie nie zmieniło i na pewno się nie zmieni, im więcej komputerów tym gorzej i trudniej. :)

Edytowane przez MarcosB
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake, teoretycznie 5%, ale stawialbym na 1 % :) Od 1999 roku jestem na bieżąco :)

Brawa dla Ciebie dokładnie 5 % , kiedyś w to nie wierzyłem :-)

Więc osoby które chcą się bawić niech się zastanawią dobrze :-)

ps. Podam jeszcze jedną ostanią zasadę , inwestuję się pieniądze te które zbywają i nie będzie żal jak się straci .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej, jak ktoś chce sie bawić to lepiej oddać kase na biedne dzieci bo to sie zwróci tysiąckrotnie. Postawie ostatniego grosza na to, że straci wszystko ;-) a potem chętnie go zatrudnie na dobrej pensji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gramy :) lub teraz raczej tak :(

najpierw na wiosnę fajny zysk ,teraz ucieczka .... jakoś jestem ciągle na zero

na giełdzie w tych czasach trzeba miec sporą odwagę lub sporo kasy do stracenia .....


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest mala odwaga tylko ilość gotówki. 99,9% ludzi chce się na giełdzie dorobić fortuny startując z kapitałem 10.000 zł lub co gorsza z kikoma tysiącami. Niesety jest to nierealne, frustrujące i może tylko wprowadzić nas w kłopoty finansowe, to czysty hazard.

Podstawą jest ryzykowanie maksymalnie 1-2% wartości kapitału w jednej transakcji, co automatycznie uniemożliwia prawidłowe podejście do zawodu dla większości. Bo kto z ambitnych młodych przyszłych milionerów, mając te kilka tysięcy na rachunku zaryzykuje tylko stówkę w jednej transakcji ? Każdy idzie na maksa, używając wszelkich instrumentów pochodnych, im większy lewar tym lepiej. Na rynku terminowym kilka transakcji i zdmuchnie nas z rynku.

PS. Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta grupę dyskusyjną wgpw z przed 10 lat i stado ekspertów oraz twórców pierwszych systemów transakcyjnych w Polsce, wtedy temat raczkował.

Najśmieszniejsze jest to iż teraz o dziwo żaden z nich nie został milionerem, za to wielu można czytać ale już tylko jako analityków i ekspertów - teoretyków na portalach tematycznych :) Niektórych można nawet zobaczyć w telewizji jak np Pan Piotr K. :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.