Skocz do zawartości
thomas kay

z kategorii najdroższe ryby:

Rekomendowane odpowiedzi

Paracentropyge boylei - boje się podać cenę:)

post-11348-0-79876100-1317063851_thumb.jpg


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paracentropyge boylei to chyba najdroższa morska. ponoć najwięcej kupują ich japończycy. ktoś wie ile rocznie się ich poławia?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje Płetwal błękitny ??? wie ktoś może ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ryba a temat do ryb :) A tak żeby nie było off topu to najdroższa w reef-shop'u http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_free_shipping_info&cPath=600_601&products_id=6939


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paracentropyge boylei rozumiem ze oryginalna ale szczerze za co dawać 12k $ to nie wiem.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu się zastanawiam czy ściągnąć achillesa czy hawajensisa, a Wy tu z takimi cenami wyjeżdżacie :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu się zastanawiam czy ściągnąć achillesa czy hawajensisa, a Wy tu z takimi cenami wyjeżdżacie :D

Pozdrawiam

seb

Se ściągnij.... z półki :p:P:P


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejeden, chciałem właśnie ściagnąć na półkę :D Tak szczerze to jest sporo ryb ktore mozna by ściągnąć, tyle że ceny są nie do zaakceptowania dla klienta w naszym kraju :(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie ale czy piękne ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tak, poszperam dzis i wkleje kilka jeśli chcecie, ale to w osobnym temacie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz by sie przydało zestawić ten temat z tym, ktory ktos 2 miesiace temu wkleił, a przetłumaczył Tester - o gatunkach, ktore nie powinno sie pakowac do baniaka lub przy rygorystycznych zasadach. Ciekawe czy i ile z wymienionych rybek jest rowniez poza zasięgiem technicznym wiekszosci baniakow w Polsce.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lufcik - o tym samym wlasnie myslalem. Poza tym zastanawia mnie co dyktuje taka cene. Prawdopodobnie nie sa ekstremalnie trudne w utrzymaniu bo nikt by nie wydal 10000$ tylko po to zeby ryba za miesiac zdechla z powodu wysublimowanych wymagan. Wydaje mi sie raczej ze jest na liscie zagrozonych gatunkow, chociaz wtedy nie bylaby w oficjalnym handlu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest taka, bo ktoś chce tyle zapłacić, żeby potem poszpanować kto ma większego ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że cenę dyktuje głównie rzdkość występowania i trudność pozyskania, wystaczy zerknąć jakie ceny osiągają hybrydy kolorystyczne zebrasom.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM ma w ofercie Carcharinus melanopterus za 7000zł jeśli ktoś chętny :harhar:

Co do cen to mi się wydaje że to wina wszelkiego rodzaju opłat ponoszonych po drodze tak myślę :question: ale fakt niektóre ceny są chyba wzięte z kapelusza.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paracentropyge boylei występuje tylko w jednym miejscu na ziemi na głębokości plusminus 50m. Dla większości poławiaczy rzecz niemożliwa do wykonania. Żyje też w niższych temp niż 25st chociaż ponoć bez problemu daje radę też w rafowym. A swoją drogą achilles piękna ryba:)


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest taka, bo ktoś chce tyle zapłacić, żeby potem poszpanować kto ma większego ;)

Człowiek to nadal tylko zwierzę, które przeszło przyspieszoną adaptację cywilizacyjną i wciąż w środku ma typowe, pierwotne instynkty, tylko ubrane w cywilizacyjne ciuchy. Dawniej żeby zdobyć samicę trzeba było być najsprawniejszym w polowaniu albo zjeść najwięcej wątrób zabitych wrogów. Dzisiaj trzeba tę sprawność wykazać na gruncie cywilizacji, której mechanizmem napędowym są pieniądze. Ktoś, kto ma ich więcej i jest w stanie wydawać je na rzeczy całkowicie zbędne i ostentacyjne, ma szansę na większy sukces w przekazaniu genów dalej. Ale to nie jest nic nowego - nie wiem, czy słyszeliście o amerykańskim plemieniu Kwakiutlów. Otóż kolesie ci mają ciekawy zwyczaj zwany potlaczem. Jego celem jest udowodnienie wszystkim wokół, że wódz danego plemienia jest tak potężny i bogaty, że stać go na zniszczenie o wiele większych dóbr niż wodzowie sąsiednich plemion. Podczas uczty członkowie plemienia gospodarzy 'na pokaz' niszczą dobra materialne, żywność, najcenniejsze rzeczy. Nieraz dochodzi do sytuacji, że wódz w zapamiętaniu podpala własną chatę ze wszystkim co się w niej znajduje. Wygrywa ten, który w tym bezsensownym procesie zniszczy jak najwięcej swoich dóbr. Zyskuje sławę, prestiż i uznanie. Te ryby za kilka tysięcy dolarów wyciągnięte z jakiejś głębiny i zawleczone na drugi kraniec Ziemi, żeby przez jakiś czas popływać w akwarium współczesnego 'wodza' to piękny odpowiednik potlaczu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem napisać,że większość z tych drogich ryb przedstawionych powyżej nawet za darmo bym nie wziął bo są nieciekawe,ale widocznie co innego dyktuje tą cenę.Może,że same sobie wodę podmieniają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.