Skocz do zawartości
thomas kay

Prodibio Biodigest ampułka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym sobie kupić kilka ampułek tego specyfiku (jak w tytule). Mam akwa 45l a tam pisze że jedna ampułka raz na tydzień lub dwa do akwarium max 1000l. Jak to dozować w tak małym akwa??

Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja tego specyfiku do malych nano zbiorników o pojemnosci do 100L dla jednej ampułki (u Oliviera widzialem).

Ja na razie uzywalem ampulek tych duzych, nabieram do strzykawki przez igle zawartosc z ampulki i daje co tydzien jedna czwatra do baniaka, a strzykawke z tym trzymam w lodowce, uwazajac zeby w strzykawce nie bylo powietrza.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Według tego co piszą w opisie i tego jak ja to rozumiem - będziesz po prostu rzadziej dozował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się tak zastanawiam czy jak ta ampułka nie będzie otwarta przez te kilka tygodni to czy utrzyma swoje właściwości?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził kupić Nite-Out II. Są zdecydowanie łatwiejsze w dozowaniu do małych akwariów. W Twoim przypadku wychodzi 1-2 nakrętki co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez przypadek z innymi rzeczami włożyłem do zamrażalnika trzy ampułki Biodigestu. Dwie z nich zamarzły, trzecia nie zdążyła bo sobie o nich przypomniałem i wyjąłem. Myślicie czy zamrożenie uśmierciło bakterie? Zużyć, czy kosz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 80l dozowałem całą ampułkę raz w miesiącu.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co ryzykować,koszt niewielki a licho nie śpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taką ampułkę cała wsadziłem do 50 l. a nie taniej wyjdzie bakterie probiotyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.