Skocz do zawartości
chodi

3 lata - chodi - okragla rocznica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Tak dzis przegladalem notatnik i z przerazeniem odkrylem ze 18 pazdziernika 2008 roku przywiozlem do domu akwarium :) za miesiac bedzie rocznica rejestracji na nano-reef :)

Z tej okazji wygrzebalem pierwsza fotke zalanego juz akwarium i jego stan dzisiejszy :) nie da sie ukryc, ze subtelne zmiany wkradly sie w system przez ten okres :)

3377-calosc.jpg

full.JPG

Z perspektywy czasu najbardziej przypomina mi to malzenstwo :) poczatkowy zachwyt, pozniejsze problemy, chwile zalamania i decyzje o rezygnacji... Ale przetrwalismy i dobrze sie mamy :)

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znów to powiem :) piękne montipory talerzowe :D

PS akwarium też ładne :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piknie a i ryby w ciekawej konfiguracji.

Od razu widac reke zony w tym akwiarium, jest zajebiaszzo inne, plus dla kobiecej reki :rambo:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Grzegorz taka prawda :) nieustanne proby zarazenia tym hobby zony doprowadzily do tego, ze odpowiadam juz wylacznie za techniczno-chemiczna czesc obslugi akwarium :) fotki jutro wrzuce jak obiecacie ze oprd. nie zbiore za przerybienie :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie opowiadaj ze masz tam wiecej i wieksze bu juz jest ciasno :ouch:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podliczylem wlasnie i faktycznie przyciasno odrobine sie zrobilo, ale nie mam sumienia rozdzielac tak zgranego towarzystwa :/ w sumie ryb jest 15szt w tym 4 male chromisy i 4 duze pokolce :/ ale poniewaz dojrzewam do wiekszego zbiornika nie panikuje i ich nie glodze :) stado konsumuje 8 duzych kostek mrozonek dziennie i glodne nie plywa :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello chodi

Z sohalem uważaj miałem podobnego ponad 10 cm. Upasiony próbował rządzić baniakiem ale żółtek pomimo że trochę mniejszy go opanował. Po blisko półtora roku pewnego dnia odpłynął na wieczną rafę bez jakiejkolwiek wyraźnej przyczyny . Szukałem powodu i jedyny sensowny to zbyt mały litraż jak na tą rybę.

pozdrówki

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ozim a gdzies Ty sohala sie dopatrzyl ? :) marzy mi sie ta ryba od dawna, ale to dopiero po przesiadce na czterocyfrowy litraz. To bydle podobne to acanthurus olivaceus :) choc faktycznie - rozmiar zaczyna miec zacny....

nowy%20gang.JPG


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodek jak zawsze skromny a w baniaku korale porazaja kolorami czego nie widac na zdjeciach,jak na moje oko i mojej zonki baniak ma komplet rybek tylko teraz trza troszke poczekac jak acry zaczna wychodzic z wody i nastepny TOTM w UK bedzie jego.

Pozdrawia Dzordzu. :thumbup:


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) Ale widzisz Dzordzu :) Alan wzial takie cukiereczki ode mnie do siebie:

duble-acra.JPG

calosc.JPG

acra2.JPG

I po kilku tygodniach spiewaja u niego piosenke rysia "akropory lubia braz" :harhar:

Dzieki za dobre slowo ;)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A franek lezy i nic nie mowi :thumbsup:

franek.JPG


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gites jest, bravo za progressss :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi rzeczywiście zmyliło mnie pierwsze zdjęcie, budowa płetwy tylnej i pomarańczowa kropka :googleye Co ciekawe kropka u mojego sohala pomarańczowa zrobiła się po jakimś czasie jak poczuł się pewny siebie.

p.s. piękny baniaczek

pozdrówki


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiorniczek, ale faktycznie tych duzych rybek troszke tam upchales.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryb nie upchalem tylko porosly ;) Papu im nie zaluje zgodnie z zasada mojego mentora - "duzo papu = duzo kupy = zadowolone korale + ryby" :thumbsup:

Taki Franek vel Salaris jest ze mna od samego poczatku np i grubo ponad 11cm juz ma ;)

Ale zeby was uspokoic (albo i wrecz przeciwnie :/ ) wklejam zdjecia calego mojego plywajacego inwentarza. Ocence sami ich kondycje ;)

bialobrody.JPG

borsuk.JPG

chromis.JPG

forcipigger.JPG

franek.JPG

heniek.JPG

kopara.JPG

orange.JPG

pan%20pomidor.JPG

pani%20pomidor.JPG

safinek.JPG

wargatek.JPG

zoltek.JPG


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Rybki :D i faktycznie trochę ich masz :D

Jak się mają forcipiger i rostratus ? czym karmisz? skubią korale? rurówki? Wyglądają pięknie!


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne :) Możesz napisać ile cm tak mniej więcej ma borsuk? Ciekaw jestem do jakich rozmiarów dorasta w akwa przy solidnym karmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne spaślaczki, widać, że mimo lokalizacji przy karmieniu za kieszeń się nie trzymasz ;)

A tak serio bardzo fajny baniaczek, ryby przepiękne, korale zadowolone (tak z pyska) - nic, tylko życzyć następnej udanej trzylatki :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Rybki :D i faktycznie trochę ich masz :D

Jak się mają forcipiger i rostratus ? czym karmisz? skubią korale? rurówki? Wyglądają pięknie!

Trafily mi sie fartem egzemplarze, ktore od poczatku pieknie jedza i nie sprawiaja zadnego problemu. Henryk - milosnik apitasi ;) Niczym specjalnym nie karmie. Wylacznie mrozonki wszelkiej masci, jakie mozna dostac w kazdym sklepie. Mluca az milo. Nigdy mi sie nie znudzi patrzenie jak forcipigger nie moze tafic dziobem w zbyt szybko plywajace papu :D

Piękne :) Możesz napisać ile cm tak mniej więcej ma borsuk? Ciekaw jestem do jakich rozmiarów dorasta w akwa przy solidnym karmieniu.

Borsuk akurat nie jest spory. U kolegi Stancora wiekszy plywa ;) Tu akurat leniwe bydle mi sie trafilo bo gustuje w mrozonkach a nie zieleninie z szyb ;) aktualnie ma ok 10cm ale widzialem sztuki od 16 cm :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy dzieki za dobre slowo ;) Szkot to nie poznaniak :D

Tak wlasnie mam zdjecie jedynego korala, ktory nie zmienil polozenia od poczatku tego roku :)

9 miesiecy :)

monti%20luty.JPG

monti%20pazdziernik.JPG


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który to na drugim zdjęciu, bo mi koralowce zasłaniają?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie ten, ktorego nie sa w stanie zaslonic :p swoja droga to tez ciekawostka i pytanie do znawcow tematu: na pierwszym zdjeciu jest szara i czerwona montipora. Na drugim widac ze szara ma kilkuset procentowy przyrost, natomiast czerwona stojaca obok prawie nic. Mam wrazenie nawet ze sie skurczyla :p w czym diabel tkwic moze?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.