Skocz do zawartości
Gość Leon

Olałem podmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko że dodatki są bo bez nich lipa by była

. Co dwa tygodnie używam chlorku wapnia w celu uzupełnienia ubytku . Również dodać chlorek magnezu, siarczan magnezu, i wodorowęglan sodu (sody). Te dodatki trzymam w odpowiednich poziomach wapnia, zasadowość i mojego magnez . Czasami zdarza się, dodam Lugols

Jak sie nie mylę to ma tam dwa odpieniacze pewnie sucha i mokra piana

DIY- sucha piana

Stożek- mokra piana

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa odpieniacze, dsb, i siporax...ale akwa bomba...

Ja na razie też lece bez podmian...zrobiłem jakieś 1,5 miesiąca temu dwie w małych odstępach czasu i wywaliło mi dino...teraz muszę to przeczekać...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni jakoś 2 lata chyba już podmian nie robił.Wczoraj zabrałem od niego wodę do kontroli i PO4-0,02. Wcześniejsze badania pokazywały podobnie.

tak jak napisał Marek nic dodać nic ująć dwa lata bez odpieniacza podmian itd, nie używam żadnych reaktorów i innych ustrojstw, ballinga nie dozuje równomiernie itd itp

Poza tym od 2 lat mam powtarzalny wynik PO4 i NO3 i testy tylko jak przyjedzie Marek czyli jak jest impreza:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie abym się czepiał ale czepiasz się :-) "wszystkich tematów" Trochę na siłę udowadniasz że to tylko Ty masz racje

Ot taki mały off-top.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez DSB mogloby nie byc tak kolorowo. Nie mam tu na mysli kolorkow tylko prowadzenia akwarium. Potega DSB nie polega tylko na mega zdolnosciach filtracyjnych czy produkcyjnych pod wzgedem zywnosci. Zachodza procesy mineralizacji i nie wiadomo co jeszcze dzieki czemu uczeni caly czas badaj srodowisko sendymentu. Kolega uzywa odpieniacza i refugium wiec o kumulacje bym sie nie martwil a badziej o niedopbory ktore uzupelnia z reki.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie abym się czepiał ale czepiasz się :-) "wszystkich tematów" Trochę na siłę udowadniasz że to tylko Ty masz racje

Ot taki mały off-top.

a we wżyciu... się nie czepiam tylko pytam.

jak to jest, że jedni pielęgnują leja czary czynia i nie idzie.... inni chuchaja na wyniki testów i nie idzie... inni nic nadzwyczajnego nie robią i... idzie?

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze takie tematy z jednej strony sa pasjonujce, ale z drugiej niosa za soba pewne niebezpieczenstwa, glownie wsrod nowych akwarystow. Chodzi mi zwaszcza o spychanie na margines zelaznych podstaw akwarystyka morskiej. Zaraz pojawia sie kolejni nowicjusze ktorzy przeczytaj ten watek i odczytaja go jako kolejna metode na tani zbiornik. By ju koles "kranovita" ktory zainspirowal se zbiornikiem kiviego i udowadnial ze da sie zaoszczedzic na filtrze RODi. Teraz pojawia sie tacy co beda oszczedzac i na filtrze i na soli.

Wedug mnie zeby odwazyc sie na co takiego trzeba doskonale znac swoj zbiornik.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana 10% tygodniowo .

A tu fotki baniaka Adama z Lublina co wspominał o nim Seb :thumbup:

http://nano-reef.pl/gallery/album/538-rafa-500l/


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małym akwariom poleca się branie wody z dużego zbiornika. To te małe także nie mają podmian bo jadą na starej wodzie pędzonej ballingiem czy reaktorem. Zgadza się?

Ile jest świeżej solanki w podmianie 10% akwarium 30L. Podmieniamy 3 litry z czego 90% stanowi stara woda z 500L (90% stanowi woda starsza niż dwa tygodnie, 10% stanowi woda tygodniowa). Tak więc dolewamy 300 ml tygodniowej solanki, reszta to starszy syf, brud i metr mułu :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja powiem dwa słowa. Przez ostatnie dwa miesiące jak walczyłem z glonami zaprzestałem cotygodniowych podmian i to był najlepszy mój krok w ostatnim czasie, równowaga biologiczna zrobiła swoje, glony zniknęły, cyjano i dino też. Wróciłem do podmian cotygodniowych i znowu zaczynam skrobać szyby i wraca dino.

Oczywiście odpowiedź jest prosta za dużo mikro, ale daje mi to do myślenia jak prowadzić swój zbiornik :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wszystkie posty i jestem naprawde zaszokowany ile ludzi ciagnie bez podmiany przez dluzszy czas . ja jak nie zrobilem co 2 tyg. to sie steresowalem ,ze moim podopiecznym zacznie sie cos niepodobac a tu takie rzeczy. fajny temat i naprawde daje do myslenia.

zgadzam sie z Testerem - z tego co zrozumialem z tego jego strasznie dziwnego postu- ze moze to namacic w glowie nowym akwarystom.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wszystkie posty i jestem naprawde zaszokowany ile ludzi ciagnie bez podmiany przez dluzszy czas . ja jak nie zrobilem co 2 tyg. to sie steresowalem ,ze moim podopiecznym zacznie sie cos niepodobac a tu takie rzeczy. fajny temat i naprawde daje do myslenia.

zgadzam sie z Testerem - z tego co zrozumialem z tego jego strasznie dziwnego postu- ze moze to namacic w glowie nowym akwarystom.

Ciekawe czy coś się zmieniło od tej pory tzn od tego ostatniego postu w sprawie podmian,czy jedzie ktoś dalej z tych co tu pisali bez podmianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafię robić podmiany raz na 3 miesiące,kwestia obserwacji akwarium.Mam korali w pioruna i powiem wam,że pierwiastki z mojej obserwacji są pochłaniane bardzo wolno..Sporadycznie wleje pierwiastki to potrafi zaraz glon rosnąć bądź cyjano dominować akwarium....Podmiany tak jak piszę robię sporadycznie.. a tak to od czasu do czasu wleję odrobinkę pierwiastków śladowych..Bardzo łatwo z tym przeholować,więc lepiej lać tyci tyci niż zalecaną dawkę.. Skąd producent może wiedzieć ile w akwarium tego jest i jak to koralowce pochłaniają, więc nigdy się tym nie wzoruję :)..Najlepsze efekty osiągnąłem w akwarium gdy go nie dotykałem i zostawiłem w spokoju..A co do podmian i dolewania czegoś do baniaka to staram się to robić bardzo delikatnie i znacznie mniej niż się zaleca.Dzięki temu wreszcie się cieszę baniakiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to lejesz pierwiastki skąd i jakiej firmy i ile lejesz na ile wody w obiegu

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podmian to masz metody prowadzenia baniaków np. teraz pisze się o DSR http://reefhub.pl/metoda-dsr-dutch-synthetic-reefing/


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kent Essential Elements -Max połowę zalecanej dawki,sporadycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur a ile masz ryb w zbiorniku?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak akwarystyka morska :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z kolegów wcześniej zapytał ale brakuje odpowiedzi... co z dolewaniem wody którą wywala odpieniacz? przecież trzeba uzupelnić świeżą solanką a nie tylko RO wyparowujące

wysłane z mojego NOKIA 3210


reefmax / resun sk-300 / aquael reef 2600 / skała żywa 8kg / real reef rock 8kg/ temp. 25,3 / zasolenie 1024/ filtr ro/di, pompa obiegowa newajet 800 / glony srony i inne badziewia ...

NO2=0 NO3=40 Ca=500 KH=8,8 PO4=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na razie od 7 tygodni 1 podmiana ale to ze wzgledu na odessanie syfku tuż po odpaleniu. na razie nic nie podmieniam i zobaczę co i jak hehehe

czekam aż zacznie znikać a już delikatnie się cofa zielony glon. tracie też na kolorze...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj natrafiłem na temat który mnie też zaczął po głowie chodzić ,może nie całkowicie zaprzestać podmian a zmienić częstotliwość

obecnie podmieniam 30l co tydzień i zaobserwowałem po każdej podmianie następnego dnia mam szybę do czyszczenia ,co zanika czym bliżej podmiany , to samo z zalążkiem cyjano ,po każdej podmianie przybiera na sile ,

wnioskuje że świeża solanka sprzyja rozwojowi tego co złe

pomyślałem ,że zacznę teraz podmieniać co dwa tyg. 50l , może coś się zmieni , chociaż ostatnio z fosforami mam jazdę,ale już idzie ku dobremu

w pierwszym momencie myślałem o 100 litrach co miesiąc,tylko na raz tyle wody to dużo roboty i syfu w pokoju :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem podmiany co tydzien po 20l itez szyby mocniej zachodzlyi na skale wiecej zielonego. Obecnie robie podmiane co dwa tygodnie oo 20l i jest zdecydowanie lepiej .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To można szukać powodu w zbyt małej biomasie,


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.