Skocz do zawartości
Jader

Krewetka czyszcząca - naukowcy odkryli...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

No ciekawe a ja chciałem dokupić jeszcze 2 krewcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że inne krewetki boją się L.amboinensis. Nawet te sporo większe.

Aktualnie mam tylko dwie L.A. kiedyś były z nimi jeszcze para wurdemanni które zmarły w dziwnych okolicznościach. Długo nie przechodziły wylinki i zrzuciłem to na karb starości. A w sumie zgony nastąpiły po tym jak pojawiła się druga L.A. "Pszypadek?"


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym linieniem coś może być. Moja 5 dni po zakupie już zrzuciła stary pancerzyk.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trochę naciągane. Zazwyczaj trzymam kilkadziesiąt L.amboinensis w 1 akwarium i nie zauważyłam żadnych zachowań tego typu.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trochę naciągane. Zazwyczaj trzymam kilkadziesiąt L.amboinensis w 1 akwarium i nie zauważyłam żadnych zachowań tego typu.

hmmm, no a w jakim stadium rozwoju sa te krewecie? W jakim litrażu?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cekawe, ciekawe - a powiem szczerze planowałem na nowy baniak ok. 4 szt. - trzeba to przemyśleć.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownik Merriq dnia 14 November 2011 - 11:38 napisał

Moim zdaniem to trochę naciągane. Zazwyczaj trzymam kilkadziesiąt L.amboinensis w 1 akwarium i nie zauważyłam żadnych zachowań tego typu.

hmmm, no a w jakim stadium rozwoju sa te krewecie? W jakim litrażu?

litraże różne, 400 litrów 1000 litrów, 200 litrów.

krewetki przez te lata praktycznie we wszystkich rozmiarach od 2 cm po 7 centymetrowe.

powiem więcej często wpuszczaliśmy te małe do większych i nie obserwowaliśmy żadnych strat.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj post swiadczy o tym, że wyniki w stworzonych warunkach doświadczalnych, nie bardzo mają pokrycie w codziennej akwarystyce morskiej. Ciekawe. Może jeszcze ktoś jeszcze coś ciekawego poparte dlugoletnia praktyka dopisze w temacie. Coś to doświadczenie jednak pokazuje (o ile nie jest to jakiś żart) pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dokładny opis eksperymentu: http://www.frontiersinzoology.com/content/pdf/1742-9994-8-30.pdf Trudno się w sumie do czegoś doczepić na pierwszy rzut oka. Może brak korali i ryb w zbiorniku ma jakieś znaczenie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie 15 tego dokumentu jest informacja o akwariach w jakich trzymano krewetki. Moim zdaniem jest to problem wielkości akwariów, 1 krewetkę trzymano w 15 litrowym akwarium, parę trzymano w akwariach 30 litrowych a 3 krewetki w akwariach 45 litrów.

Każdy szanujący się akwarysta wie że krewetki te wymagają akwarium o pojemności przynajmniej 30 litrów.

Dodatkowo brak jakiejkolwiek skały tylko piasek.

To trochę tak jakby zamknąć człowieka w skrzyni i po miesiącu dziwić się że dostał świra...


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo korali i ryb,i mnóstwo kryjówek w skałach i jedną parę starych,wypasionych krewetek a w czwartek podkusiło mnie dokupić trzecią,jest mniejsza od nich ale dają jej tak popalić :ouch: myślałem że się zaakceptują ale teraz jednak przełożę ją do innego zbiornika,szkoda czekać aż ją zatłuką


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja od dawna obserwuję podobne zachowania ... Krewetki zjadają się tak jak brakuje im pokarmu, jak rosną to są bardzo żarłoczne, rosną nierówno i wcale nie jest powiedziane, że te największe są najsilniejsze więc mają największe szanse uniknięcia pożarcia... Nie raz widziałem jak jedna z krewetek zwyczajnie zdychała sama z siebie i dopiero po tym jak padła to brały się za nią koleżanki. Żadnych walk nie zaobserwowałem...

Jedynym rozwiązaniem jest karmienie żywym pokarmem tak żeby krewetki miały cały czas świeży pokarm pod czułką i dlatego zużywam już kilo cyst solowca w miesiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam w opisie też o tym, że miały porobione przegrody w akwariach, nie tylko piach. Fakt, że np. 3 sztuki w 45 litrach to nie to samo co w 250-ciu, ale jednak z drugiej strony, po co ryzykować. Ciekawe czy ta ekipa od badań zareagowałaby jakoś, gdyby im podsunąć pomysł zrobienia ankiet na forach akwarystycznych.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Problem będzie jeśli krewetki są głodne. Jeśli są nażarte czyli np w przypadku czyszczących krewetek z grupy peppermint mają do zjedzenia apitasię to nie będą się zżerać. Problem zaczyna się gdy jest duże zagęszczenie. Ja trzymam krewetki w stadach po 100 do 200 sztuk w 100 litrach... a to troszkę więcej niż 5... Dorosłe trzymam po 5 w 20 litrach i wszystko jest ok.

Naukowcy nie będą korzystać z opinii bo ich nie interesuje opinia ludzi na forach tylko fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawił się i u mnie. Miałem 6 L. amboinensis w 300L. Do pewnego momentu nic szczególnego nie zauważyłem, ale po jakimś czasie dosłownie w przeciągu 4-7 dni - 4 krewetki zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach i zostały tylko 2. Żadnych trupów nie było, w tym czasie w baniaku nic się nie wydarzyło co mogłoby mieć wpływ na ich zgon a poza akwarium też ich nie znalazłem, więc może coś w tym jednak jest :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No baaa karmię całe towarzystwo 2-3 razy dziennie mrożonkami i algami nori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.