Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

CX5 z praktycznego doświadczenia objawiają się tylko krzemianami. Sam śpię spokojnie, a ze 2 kg spokojnie tkwi w moim baniaku.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem te szybkoschnące cementy nie mają toksycznych poziomów zawartości chromu?

Caspy, to służy również do uszczelniania rur, nawet takich z wodą wodociągową. Jestem pewien, że producent ma na to atesty i toksycznych wartości żadnych tam nie ma.

Ja w u siebie zużyłem coś koło 1,5 kg i wszystko ma się dobrze, nawet żadnych adsorberów na silikaty nie używałem. Okrzemki były przez chwilę, ale raczej jako objaw dojrzewania po włożeniu świeżej skały z frachtu. Plagi nie było.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna jego wada to baaardzo szybko wiąże a to co spłukałem myjąc miseczke związało mi w syfonie :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstał mi nowy problem a właściwie wydatek bo sonda Ph się zepsuła.Od jakiegoś czasu wyniki zaczęły pływać w dużych zakresach od 2 do 8.Kalibracje i wymiana elektrolitu nie pomogły,w sumie miała 3 lata więc czas przyszedł na nią.Dopytywałem u producenta o możliwość regeneracji ,ale suma około 80 zł za płyny przy cenie nowej 190zł nie pozostawia żadnego wyboru jak tylko zakup nowej.Wiele osób nawet nie mierzy tego parametru,ale ja się jakoś przyzwyczaiłem więc znów wydatek na technikę zamiast na życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany od dziś,doszło około 20 korali SPS z rodziny Acropora i pływa sobie fajny Sohal.Na dzień dobry dostał od Białobrodego,ale teraz już jest lepiej.W tej chwili w baniaczku jest ponad 60 korali.Niestety,musiałem wywalić dwie montipory bo zaatakowały je ślimaki nagoskrzelne.:crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sohalątko piękne :) Ułożenie skały super, bardzo naturalnie wygląda. Teraz tylko trzeba chwilę poczekać, aż wszystko porośnie. Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sohal-zbój, pogonił raz i drugi.

Już jest miodnie :thumbsup: , a jak się patyki rozrosną, to będzie się działo. :unworthy:

Twój borsuk żółciutki aż miło, a moje biedactwo bo laniu od pokolców już cały miesiąc grzbiet na brązowo i jakieś nerwowe ticki z regularnym wyprostem płetw. Teraz już nic go nie niepokoi to może wyjdzie z tego.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie wygląda Twój zbiorniczek, chociaż jeszcze pustawo z koralami. Ale to dobrze, bo obserwacja jak baniak zarasta życiem to jedna z fajniejszych rzeczy w akwarystyce. Noo, chyba że zarasta aiptasją lub cyjano ;)

Boksujące jakiegoś fighta miały? Nie masz przez przypadek dwóch tej samej płci?

Marku, napisz proszę jak sprawuje Ci się babeczka kopiąca. Dużo ryje w piachu, lata po całym baniaku, czy tylko w jednym miejscu? Po koralach nie sypie?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą boksującą dostałem w pakiecie od Wojtesa jak likwidował baniak,ale nie jest to para niestety,generalnie siedzą sobie na dwóch końcach.Tą babkę kupiłem bo kiedyś w starym miałem ją i nie sypała mocno i nie ryła.Dziennie ją widzę gdzie indziej,ale do spania ma zrobioną jamkę.Miałem kupić takie białe z żółtymi pyskami,ale jak wrzuciłem nazwę w google to wyskoczyło kilka tematów,że nigdy więcej i to było nano-reef :thumbup:

W zbiorniku jest pustawo,ale ma dopiero pięć miesięcy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem kupić takie białe z żółtymi pyskami,ale jak wrzuciłem nazwę w google to wyskoczyło kilka tematów,że nigdy więcej i to było nano-reef :thumbup:

:D Dzięki


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sohal-zbój, pogonił raz i drugi.

Już jest miodnie :thumbsup: , a jak się patyki rozrosną, to będzie się działo. :unworthy:

Twój borsuk żółciutki aż miło, a moje biedactwo bo laniu od pokolców już cały miesiąc grzbiet na brązowo i jakieś nerwowe ticki z regularnym wyprostem płetw. Teraz już nic go nie niepokoi to może wyjdzie z tego.

Sohal zbój i goni,ale jego znów ściga białobrody,tak więc bohater to on jest,ale wśród małych ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny zbiorniczek - podejrzewam że z biegiem czasu nabierze powera.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suuuuper! :thumbup:

Nie wiem dlaczego, ale najbardziej podobaja mi sie zbiorniki w takim wlasnie stadium rozwoju. To oczekiwanie czy wszystko bedzie dobrze, czy korale nie rosna za gesto, jak sie wybarwia, co "posadzic" pod spodem, jest fascynujace.

Brawo Marek :unworthy:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz chelmona?

Dzięki za słowa uznania.Chelmona mam około 2 tygodnie,ale jest zakupiony od Wojtesa,więc wszystko jedzący,białobrody i kilka innych jeszcze ryb też są od Wojtka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że od Wojtka. Chodzi opinia że powinien iść jako jeden z pierwszych do akwarium i ciekawi mnie jak mu będzie u Ciebie. A żeby nie zapeszyć - wszystko brzydkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że od Wojtka. Chodzi opinia że powinien iść jako jeden z pierwszych do akwarium i ciekawi mnie jak mu będzie u Ciebie. A żeby nie zapeszyć - wszystko brzydkie ;)

A tam opowiadasz.. ja wprowadziłem chelmona ostatniego, mam go już prawie pół roku.. i jakoś nie widzę żeby jadł mrożonki :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam opowiadasz.. ja wprowadziłem chelmona ostatniego, mam go już prawie pół roku.. i jakoś nie widzę żeby jadł mrożonki :)

Jakie masz inne ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem z paprochami w wodzie,nie wiem co to w ogóle jest,takie białe drobinki pływają.Mam tak może od miesiąca.Może ta moja babka produkuje taki syf ? W sumie przerabia piasek tylko przy dnie.

http://pl.reeflex.net/tiere/417_Amblygobius_phalaena.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.