Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne stadko anthiasów, no i powodzenia z gonioporą, widzę że też jej uległeś :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne anthiaski, urocze stadko. A mandaryn będzie miał swoją mandarynkę?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o mandarynce,ale pomysł dobry.Na razie chudy bo taki kupiłem,ale jest bardzo aktywny i ciekawski,ciągle coś skubie tak więc jestem dobrej nadziei.Goniopory nigdy nie miałem,więc spróbować musiałem pomimo ostrzeżeń,ale też wiele osobą powiodło się z jej hodowlą.Będę ją systematycznie dokarmiał pokarmem Coral Food z Aquaforestu i czymś tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie parki mandarynów to wspaniały widok, warto poszukać babeczki dla Twojego pięknisia.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie obiecywał, że w morszczyźnie będzie łatwo ;)

Ale faktycznie miej oko na mandaryna, bo troszku szczupławy. Chociaż w takim zbiorniku powinien mieć z czego żyć.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

piękne Panie, pięknie :clap: . musze w końcu kiedyś zobaczyć ten ocean na żywo :thumbup: a póżniej z sekatorem jak już z baniaka zacznie wszystko wychodzić :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady kupić od razu pary mandarynów najlepiej już wstępnie dogadanej - można by rzec że "po słowie" już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad moim oświetleniem i chętnie bym wysłuchał innych opinii niż te,które już słyszałem o czasie i mocy świecenia.

Moje oświetlenie to 3 x 150W LED i 4 x 54W T5 niebieskie(w tym jedna aktyniczna).

Wschód 8-10 potem 100% i zachód 22-23 na ledach.Świetlówki teraz mam od 11 do 20.Mi się wydaje,że to za długo i za mocno,może ledy zostawić jak są a świetlówki włączyć na zenit oświetlenia na 2-3 godziny ?.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie okej, będziesz miał super przyrosty. Ja na swoją małą kałużę mam:

150W LED od 7:30-8 do 20-20:30 + 2x24W T5 od 6 do 22 i koraliki fajnie i chętnie rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

moze zobacz czy cos sie zmieni, gdy swietlowki wlaczysz o 15-tej ? Wracasz z pracy to powinno byc jasno w akwarium. To raczej wystarczy.

Wystarczy tez, gdy ledy zaczna prace o 10-tej. Chyba masz tu spora mozliwosc zaoszczedzenia na zjazdy, kolezanki itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod samymi ledami i tak jest bardzo jasno.Ruszyłem ten temat bo dziennie mam mocno brudne szyby i na noc je czyszczę,ale jak z pracy o 18 przychodzę to znów to samo.Od 8 świecę ledami bo tak wstaję i karmię ryby,ale moc wtedy jest ustawiona na 5% o 9 jest 10% a o 10 już pełna moc.Jakiś czas temu Przemek zaproponował mi ustawić kanał biały na 40%,kanały niebieskie na 70% a świetlówki jak miałem.Efektem był zmniejszony przyrost korali i dawki ballinga okazywały się mocno za duże.Generalnie martwiło mnie tylko to czyszczenie szyb.W sumie puki korale są małe można by je dalej popędzić maksymalnym światłem a za jakiś czas dopiero zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lejesz za dużo czegoś ? Może warto tu poszukać przyczyny ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,leję trochę tego choć ostatnio części zaprzestałem,leję też pełnego ballinga z solą ustawioną na razie na 50% dawki.Temat oświetlenia ruszyłem z tego powodu,że wydaje mi się za mocne.Licząc 0,5W na litr ledów to mam jak by 900W i do tego jeszcze świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną konfiguracje LED/litr i dwie swietlówki które palę od 15-21.

Ledy chodzą od 9:00 -21:00 (wschody o zachody 1,5h do 100%)

Jest moc :) a z balingiem to zauważyłem że trzeba lać ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady kupić od razu pary mandarynów najlepiej już wstępnie dogadanej - można by rzec że "po słowie" już ?

Właśnie - na przykład takie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2704956065


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,jeden mandaryn mi starczy,jestem zwolennikiem różnorodności i dwie takie same ryby mi się nie podobają,sam się dziwię,że stadko anthiasów mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiło do mnie naso i żółtek,na razie biedaki uciekają przed białobrodym i sohalem,choć już widzę,że im odpuszczają. :thumbup: Z korali doszła acropora głębinowa i czerwona blastomusa.Fotki potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być jeszcze xanturum i para dorosłych błaznów,ale nie udało się ich złapać sprzedawcy,staram się szukać ryb z akwarium od kogoś.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.